PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نحوه اجرای بهتر بازی های رایانه ای

sinak3
10-07-2009, 12:24
اکثرکاربران اطلاعات کمی از مشخصات سیستم خود دارند و نحوه درست تنظیمات سختافزاری و نرم افزاری رایانه خود را نمی دانند. به همین دلیل رایانه بهترینعملکرد را برای اجرای انواع برنامه ها از جمله بازی ها ندارد و توان اصلیسیستم به کار گرفته نمی شود. ما در این مقاله قصد داریم تا راهی راپیشنهاد کنیم که توان واقعی سیستم را برای اجرای بازی ها به کار گیرد تابازی ها با کیفیت بالاتری نسبت به قبل اجرا شوند.

ایجادتنظیمات در کلیه سیستم کمی وقت گیر است و نیاز به دانستن اطلاعات زیادیاست. ما برای راحتی کار نرم افزاری را معرفی می کنیم تا همه این کارها رابه طور خودکار انجام دهد و توان اصلی سیستم را به کار گیرد. IOBit Game Booster یک ابزار کمکی در اجرای بازی ها است. این برنامه همان طور که از نام آنپیداست، منبع اصلی سیستم را برای بهترین اجرا، پاکسازی می کند. این برنامهبه سیستم سرعت می بخشد و می توان گفت تنها با یک کلید بهترین حالات رانسبت به سیستم شما، برای اجرای بازی ها مهیا می کند.

نحوه کار Game Booster بسیار ساده است. به بیان ساده، در هنگام اجرای بازی تمامی پردازش هایدیگری که در پشت صحنه در حال انجام است را قطع و بیشتر اطلاعات RAM را پاکسازی می کند. همچنین پس از اینکه بازی تمام شد، تمامی این اطلاعات پاک شده و قطع شده دوباره راه اندازی می شوند و در حافظه RAM کپی می شوند.

IOBit Game Booster قادر است تا به هنگام بازی، بیشتر سرویس های در حال اجرای مخصوص ویندوز راقطع کند و این خود کمک بزرگی به اجرای بهتر بازی ها است که کمتر برنامه ایاین قابلیت را دارد. همچنین محیط را برای اجرای قابل اطمینان بازی آمادهمی کند و به هنگام بازی از اتفاقات ناگهانی خودداری می کند.

لازم به ذکر است که این نرم افزار سیستم را به اصطلاح OverClock نمی کند و هیچ تغییری در رجیستری ویندوز و تنظیمات حساس سیستم عامل نمیدهد و در یک جمله می توان گفت که این نرم افزار به سیستم عامل و کلیه سختافزارها، هیچ خسارتی وارد نمی کند و فقط توانایی اصلی آنها را به کار میگیرد. این نرم افزار رایگان است و می توانید از لینک زیر آن را دریافتکنید.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Leon-117
10-07-2009, 12:55
ميگما اينبرنامه gamegainهم هست من تو سيستم قبليم استفاده يه بار كردم هيچ تغييري نكرد.الان هم نيازي به برنامه ندارم.

MAHDIAGENT47
10-07-2009, 17:28
اکثرکاربران اطلاعات کمی از مشخصات سیستم خود دارند و نحوه درست تنظیمات سختافزاری و نرم افزاری رایانه خود را نمی دانند. به همین دلیل رایانه بهترینعملکرد را برای اجرای انواع برنامه ها از جمله بازی ها ندارد و توان اصلیسیستم به کار گرفته نمی شود. ما در این مقاله قصد داریم تا راهی راپیشنهاد کنیم که توان واقعی سیستم را برای اجرای بازی ها به کار گیرد تابازی ها با کیفیت بالاتری نسبت به قبل اجرا شوند.

ایجادتنظیمات در کلیه سیستم کمی وقت گیر است و نیاز به دانستن اطلاعات زیادیاست. ما برای راحتی کار نرم افزاری را معرفی می کنیم تا همه این کارها رابه طور خودکار انجام دهد و توان اصلی سیستم را به کار گیرد. IOBit Game Booster یک ابزار کمکی در اجرای بازی ها است. این برنامه همان طور که از نام آنپیداست، منبع اصلی سیستم را برای بهترین اجرا، پاکسازی می کند. این برنامهبه سیستم سرعت می بخشد و می توان گفت تنها با یک کلید بهترین حالات رانسبت به سیستم شما، برای اجرای بازی ها مهیا می کند.

نحوه کار Game Booster بسیار ساده است. به بیان ساده، در هنگام اجرای بازی تمامی پردازش هایدیگری که در پشت صحنه در حال انجام است را قطع و بیشتر اطلاعات RAM را پاکسازی می کند. همچنین پس از اینکه بازی تمام شد، تمامی این اطلاعات پاک شده و قطع شده دوباره راه اندازی می شوند و در حافظه RAM کپی می شوند.

IOBit Game Booster قادر است تا به هنگام بازی، بیشتر سرویس های در حال اجرای مخصوص ویندوز راقطع کند و این خود کمک بزرگی به اجرای بهتر بازی ها است که کمتر برنامه ایاین قابلیت را دارد. همچنین محیط را برای اجرای قابل اطمینان بازی آمادهمی کند و به هنگام بازی از اتفاقات ناگهانی خودداری می کند.

لازم به ذکر است که این نرم افزار سیستم را به اصطلاح OverClock نمی کند و هیچ تغییری در رجیستری ویندوز و تنظیمات حساس سیستم عامل نمیدهد و در یک جمله می توان گفت که این نرم افزار به سیستم عامل و کلیه سختافزارها، هیچ خسارتی وارد نمی کند و فقط توانایی اصلی آنها را به کار میگیرد. این نرم افزار رایگان است و می توانید از لینک زیر آن را دریافتکنید.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

دوست من اين نرم افزارو داشتم رجيستريو داغون ميكنه من خودم واسه اين كه مشكلم حل شه ويندوز عوض كردم شايد واسه من اينطوري:40::10::40:

h_r_v
10-07-2009, 18:13
ميگما اينبرنامه gamegainهم هست من تو سيستم قبليم استفاده يه بار كردم هيچ تغييري نكرد.الان هم نيازي به برنامه ندارم.

اره نرم افزار GameGain خیلی بیخود بود! 1% هم بازده نداشت!

sinak3
10-07-2009, 18:58
دوستان من میخوام تو این تاپیک راه هایی رو پیشنهاد بدیم که بشه بازی ها رو بهتر اجرا کرد.منظورم اورکلاک نیست منظورم راه های ساده ای هست که همه بتونن اجرا کنن.مخصوصا عزیزانی که سیستمشون پایینه.با تشکر:40:

Reza Azimy_RW
11-07-2009, 00:31
دوستان من میخوام تو این تاپیک راه هایی رو پیشنهاد بدیم که بشه بازی ها رو بهتر اجرا کرد.منظورم اورکلاک نیست منظورم راه های ساده ای هست که همه بتونن اجرا کنن.مخصوصا عزیزانی که سیستمشون پایینه.با تشکر
تایپیکش توی بخش
ساخت ویرایش و هک بازیها [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
بود !
ابزارهای سرعت بخشیدن به بازیها بود اسم تایپیک فکر کنم

MAHDIAGENT47
11-07-2009, 08:25
دوست من به كارت ادامه بده تو اون تاپيك هاي شلوغ كه نميشه چيزي پيدا كرد خوب منم واسه كمك بهت يه نرم افزار كه كار همون نرم افزار خودتو انجام ميده معرفي ميكنم اسمش gamegain ولي لينك دانلودشو يادم نيست از كجا گرفتم تا حدود 20درصدي كار ميكنه

SANR
11-07-2009, 13:04
بهترین روش،اورکلاک کردنه!

اینگونه نرم افزارها،همانگونه که دوستان اشاره کردند،باعث صدمه به ویندوز میشه.

sinak3
11-07-2009, 16:14
تنظیماتی برای اجرای بهتر بازی ها در ویندوز

منبع:ترفندستان
ترفند های ویندوزی از نوع بازی!
برای بالا بردن توانایی کامپیوتر در اجرای بهتر بازیها به Control panel بروید و در آنجا بر روی System کلیک کنید و در این بخش سر برگ Advance را انتخاب کنید و بر روی دکمه Setting ابتدایی مربوط به بخش Performance کلیک کنید. در این بخش قسمت Adjust for best performance را انتخاب کنید.
در مرحله بعدی لازم است که قسمتی از فضای رم را خالی کنید تا این فضا برای اجرای بازیها به کار رود. برای این کار به Task Manager بروید و در سر برگ Process برنامه هایی را که فضای رم را بیهوده اشغال کرده اند را پاک کنید. برای این کار بر روی پروسس مورد نظر کلیک راست کنید و End Process را انتخاب کنید.
حتما برنامه هایی مثل آنتی ویروس و فایروال را ببندید . چون این برنامه ها فایلهای اجرایی بازی را چک می کنند و فضای زیادی را از رم اشغال می کنند . بقیه برنامه هایی که در هنگام بازی اجرای آنها ضروری نیست را هم متوقف کنید.
در مرحله بعد در منوی استارت بخش Run تایپ کنید msconfig . در پنجره ظاهر شده در سر برگ General گزینه Selective startup را انتخاب کنید و پایین آن تیک گزینه های
Process SYSTEM.INI FileWIN.INI File و Load Startup Items را بردارید. بعد در سر برگ Services گزینه Hide All Microsoft Services را انتخاب کنید و بعد Disable All را بزنید.
بعد از این کارها لازم است که فایلهای موجود در پوشه Temp را حذف کنید . برای این کار در منوی استارت و در بخش Run تایپ کنید %temp% . اینتر را بزنید. در این حالت پوشه ای ظاهر می شود تمام محتویات پوشه را حذف کنید.
اگر بازی را برای اولین بار اجرا می کنید و دچار مشکل شدید حتما ورژن DirectX که بر روی سیتم تان نصب شده است را چک کنید . و اگر قدیمی است حتما ورژن جدیدتر آن را نصب کنید. راه حل دیگر آپدیت کردن درایور کارت گرافیک است . برای این کار به وبسایت مربوط به شرکت سازنده بروید و در آنجا درایور جدید را دانلود کنید. این کار می تواند بسیار مفید باشد.

تنظیمات گرافیکی
در درون هر بازی بخشهای وجود دارند که به کاربر امکان انتخاب و دستکاری سطح گرافیکی بازی را می دهند . در این بخشها شما می توانید به فرض سطح گرافیک بازی را بالا یا پایین کنید . اگر گرافیک شما پایین است به این بخشها بروید و سطح گرافیک را بر روی متوسط (ترفندستان) و یا حتی پایین تنظیم کنید. در این جا بخشهای به نام Texture یا Details وجود دارد که مربوط به جزئیات موجود در محیط گرافیکی بازی است . پایین بردن این مقادیر می تواند سبب کم شدن این جزئیات و روانتر شدن بازی شود . البته بالطبع اینطوری کیفیت گرافیک بازی و محیط های آن پایین می رود.
در بخش تنظیمات گرافیکی بازی بخشهایی مانند Gamma و Contrast و Brightness هم وجود دارند که کم و زیاد کردن این مقادیر تاثیر چندانی در اجرای بازی ندارند و فقط روشنایی صفحه مانیتور با استفاده از این بخشها کم یا زیاد می شود.
بخش بسیار مهم دیگر بخش Anti-aliasing است . شما می توانید از درون خود بازی و یا از طریق تنظیمات مربوط به کارت گرافیک خود این بخش را تنظیم کنید.
یکی از کار های دیگری که می توان کرد این است که از برنامه های کاربردی مربوط به کارت گرافیکتان استفاده کنید. به فرض شرکت Ati برنامه ای به نام Hydravision را ارئه می کند که به شما اجازه دسترسی به تنظیمات بیشتر گرافیکی را می دهد. و یا برنامه Detonator که برای اجرای بهتر بازیها برای کارتهای گرافیکی مدل Geforce ارئه شده است.

تنظیمات DirectX
برای تغییر دادن تنظیمات DirectX در منوی استارت و در بخش Run تایپ کنید : dxdiag و کلید اینتر را بزنید. در این حالت پنجره ای باز می شود که مربوط به تنظیمات گرافیکی و صوتی دایرکت ایکس است. در سر برگ Display و در بخش Directx Features سه بخش به نامهای Direct Draw Direct3D و AGP Textures وجود دارند این سه بخش را فعال (Enable ) کنید. اگر در جلوی هر یک از این سه بخش Not Avialable نوشته شده باشد به معنی این است که کارت گرافیک شما قابلیت مورد نظر را ندارد.

MAHDIAGENT47
11-07-2009, 19:51
ناقلا كپي ميكني بد نيست ولي حداقل مطالبه تازه بزار اينرو همشو حفظم

sinak3
11-07-2009, 20:57
ناقلا كپي ميكني بد نيست ولي حداقل مطالبه تازه بزار اينرو همشو حفظم

من بیچاره که منبع گذاشتم.والا من خیلی سرچ کردم اما چیز خوبی پیدا نکردم.کلا اگه چیز خوبی پیدا کنم حتما میذارم.:40::11: