PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : روشن نشدن کامپیوتر با دکمه پاور

mahi58
09-07-2009, 21:36
سلام بچه ها.
من دارم کامپیوتر جدیدم رو اسمبل می کنم. یه دونه کیس +Magnum گرین برداشتم که الآن نمی دونم چرا علی رغم این که تمام کابل های مربوط به System Panel از جمله PWR SW به درستی و به ترتیب مناسب وصل شده اند، وقتی دکمه پاور کیس رو می زنم کامپیوتر روشن نمیشه!
توضیح این که پاور درست و حسابی (گرین 680) سالم دارم و مادربرد برق داره و کامپیوتر در صورتی که دو تا Pin مربوط به PWR SW رو با یه وسیله فلزی به هم وصل کنم (Short Circuit کنم) به راحتی روشن میشه!
خودم فکر می کنم احتمالا مشکل دکمه پاور و سیم هاش باشه، که توی کیس مگنوم هم اون زیر میر هاست و اصلا قابل دسترسی نیست! ولی از طرفی کیس هم گرین است و اگه قرار باشه کیس با مارک گرین هم از اول بسم الله یه همچین مشکلی داشته باشه که باید کله مون رو بکوبونیم به دیوار! :13:
اگه فوت کوزه گری خاصی هست که من رعایت نکردم ممنون میشم راهنمایی کنید.
این چندمین مشکل متوالی کامپیوتر جدیدمه که خیر سرم بهترین قطعات رو هم براش برداشتم!!
شاید قسمت نیست! :41:
متشکرم. فعلا. :20:

sourena
09-07-2009, 21:50
من یه بار با دکمه restart این مشکل برام پیش اومد که با اسپری خشک تونستم بر طرفش کنم!
تو هم امتحان کن این راهو...البته اگه از بقیه چیزها (خصوصا سیمها) خیالت راحته...

mahi58
09-07-2009, 22:58
ها! این اسپری خشک که وگفتی چی بید؟ چه اثری می تونه داشته باشه؟ اسپری های معمولی هیچ کدوم جواب میده؟:31:

sourena
09-07-2009, 23:19
ها! این اسپری خشک که وگفتی چی بید؟ چه اثری می تونه داشته باشه؟ اسپری های معمولی هیچ کدوم جواب میده؟:31:

اسپري خشك براي پاك كردن قطعات اكترونيكي استفاده ميشه! مثل بردها!
ELECTRONIC CLEANING SOLVENT (DRY)
يه ماده اي هست كه بسيار سرده و كثيفيها رو از قطعات پاك ميكنه! شايد دكمه كيس شما كثيف شده باشه بر اثر موندن تو انبار يا مغازه خاك گرفته باشه!
اين عكس اسپري:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ولي اكثر كيسها قاب جولوشون در مي آد! اگه بتوني قاب جلوي كيست رو با احتياط (توري كه نشكنه) در بياري دسترسي به دكمه كيس راحت ميشه و حتي ميتوني با 1000 تومن نا قابل دكمشو عوش كني....

hag narafte
02-08-2009, 18:06
سلام
منم یه مدتی رفته بودم سفر یکی میومد خونمون شبا میخوابید .
خلاصه وقتی برگشتم دیدم کامپیوتر روشن نمیشه .
البته وقتی بهش برق وصل میکنم ال ای دی روی مادر بورد روشن میشه ولی مثل اینکه برق به دکمه پاور و ریست حتی به ال ای دی های جلوی کیس هم نمیرسه.
چکار کونم ؟؟؟؟؟؟؟

khark11
03-08-2009, 07:46
سلام
منم یه مدتی رفته بودم سفر یکی میومد خونمون شبا میخوابید .
خلاصه وقتی برگشتم دیدم کامپیوتر روشن نمیشه .
البته وقتی بهش برق وصل میکنم ال ای دی روی مادر بورد روشن میشه ولی مثل اینکه برق به دکمه پاور و ریست حتی به ال ای دی های جلوی کیس هم نمیرسه.
چکار کونم ؟؟؟؟؟؟؟

مشكل اينجاس كه معلوم نيست اون كسي كه اونجا بوده چيكار كرده، حالا يه ديد بزن ببين فيش هاي دكمه پاور روي كيس به مادربورد وصله، كابل هاي برقي كه از پاور به مانيتور وصل ميشه رو چك كن و همينطور ببين كابل برق پشت پاور محكمه يا نه اينا رو ببين اگه نشد بعد بقيشو ميگم

Hitman-Group
03-08-2009, 08:18
سلام خدمت شما
من همین مشکلی که برای شما پیش اومد برای من هم پیش اومد!
شما باید فیش های مثل PW-SW را یک بار بیارید بیرون و محکم بزنید جا بهتره که تمام فیش ها را در بیارید و بزنید جا!
بعد امتحان کنید...
نمیشه؟
خوب حالا با یک دستتون اون فیش PW-SW رو فشار بدید پایین حالا دکمه رو بزنید!
چی شد؟
روشن شد!
برید حالشو ببرید!

mahi58
03-08-2009, 23:48
دوستان مشکل من مدتهاست که حل شده. مشکل از کیس مزخرف Green Magnum Plus بود که سیم های دکمه پاورش از مو هم باریک تر هستند و مال من کنده شده بود. جلوی کیس رو به توصیه sourena عزیز باز کردم و تمام مشکلات مملکت حل شد. :دی
موفق باشید.

khark11
04-08-2009, 06:43
دوستان مشکل من مدتهاست که حل شده. مشکل از کیس مزخرف Green Magnum Plus بود که سیم های دکمه پاورش از مو هم باریک تر هستند و مال من کنده شده بود. جلوی کیس رو به توصیه sourena عزیز باز کردم و تمام مشکلات مملکت حل شد. :دی
موفق باشید.

كسي‌دنبال مشكل شما نيست مشكل hag narafte مطرح شده!!:31:

mahi58
04-08-2009, 22:53
عزیز فقط شما این تاپیک رو نگاه نمی کنی که!
اگر کس دیگه هم دید می تونه ببینه علت این جور مشکلات چیه، ضمن این که می فهمه کیس گرین نگیره! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

amir_b16111
19-08-2009, 10:09
سلام.منم یه مشکلی بر خوردم.دکمه پاور رو که می زنم فقط چراغ قرمز روشن می شه و سپس خاموش می شه.نه فنش کار می کنه نه هیچ چیزی دیگه.تو دفعات بعدم که می زنم اصلا چراغشم روشن نمی شه.نمی دونم چش شده.کابل pw-sw چک کردم وصل بود.ممنون می شم یکی هر چی زودتر یه جواب بده.

mahi58
19-08-2009, 22:12
amir_b16111 خان، احتمالا پاورت به رحمت خدا رفته!
ببرش نزدیک ترین مغازه تعمیرات کامپیوتر یا با یه پاور از کامپیوترهای بر و بکس امتحانش کن ببین جواب میده؟

khark11
20-08-2009, 07:07
سلام.منم یه مشکلی بر خوردم.دکمه پاور رو که می زنم فقط چراغ قرمز روشن می شه و سپس خاموش می شه.نه فنش کار می کنه نه هیچ چیزی دیگه.تو دفعات بعدم که می زنم اصلا چراغشم روشن نمی شه.نمی دونم چش شده.کابل pw-sw چک کردم وصل بود.ممنون می شم یکی هر چی زودتر یه جواب بده.

سيم اتصال كليد پاور به مادربورد اگه محكم باشه و اتصال برق به بدنه كيس نداشته باشي پس مشكل از پاورته بايد عوضش كني!