PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تفاوت ADSL Modem و ADSL Router چیه؟

bijibuji
09-07-2009, 15:47
یکی بگه اینو...
من می خوام مودم ADSL بخرم.
بین D-Link ADSL Router و D-Link ADSL Modem موندم. فرق اساسی دارن؟ یا قضیه پورت تلفن با اترنته (LAN)؟

vioman
10-07-2009, 01:12
یکی بگه اینو...
من می خوام مودم ADSL بخرم.
بین D-Link ADSL Router و D-Link ADSL Modem موندم. فرق اساسی دارن؟ یا قضیه پورت تلفن با اترنته (LAN)؟

دوست عزیز

دستگاه هایی که ما از اونها برای اتصال به اینترنت (ADSL) استفاده میکنیم روتر هستند.
روتر ها مسیریاب بین شبکه ای هستند و ADSL روتر ها مسیریابی بین سیستم ما و شبکه ی اینترنت رو انجام میدن.

اصطلاح مودم از قدیم (مودم های دایال آپ) روی این دستگاه ها مونده و اسم اصلی این دستگاه های روتر هستش.:20:

موفق باشید:11:

bijibuji
11-07-2009, 19:58
ممنون از توضیحتون اما فک نمی کنم درست باشه.
چون در بین برند های مشهور و پرفروش بازار نمونه هایی هست که برخی از مدل ها Router نوشته روش و برخی از مدل ها Modem مثلا:
TPLink 8811 ADSL2+ Router
TPLink 8612 ADSL2+ Modem
اینه که فک کنم توضیحتون اشتباهه.
دوستان دیگه که سر در میارن ممنون می شم توضیح بدن.

bijibuji
12-07-2009, 13:01
حالا خریدمش با مارک دی لینک (DSL-2520U) و با همون هم الان متصلم به نت و سرعت و همه چی خوبه. اما یه مشکل بزرگ :
من یه روتر وایرلس Dlink DI-524 هم دارم که می خوام به اون وصلش کنم و همه تو خونه وایرلس از اون بگیرن چون خود روتر ADSL ی که تازه خریدم وایرلس نیست.
اما مشکل اینجاست که الان از طریق Broadband Connection ی که توی ویندوز ساختم دارم به نت وصل می شم. اما وقتی بخوام ADSL رو به روتر وایرلس وصلش کنم باید تنظیمات مثل user و pass مربوط به ISP رو روی خود روتر ADSL انجام بدم که اینجا به مشکل می خورم.
ISP هم چون روترهاش همه TP-Link بودن گفت که بلد نیست و من تنها موندم.
چیکار کنم حالا؟
یه جوونمرد یا شیر زن اگه کمکم کنه ممنونش می شم.

erno256
18-07-2009, 08:44
دوست عزیز باید صفحه مرورگر رو باز کنی و این ای پی رو بزنی 192.168.1.1 بعد یه یوزر و پسورد میخواد باید هردورو admin بزنی وارد صفحه اصلی که شدی بگرد دنبال set up یا quick setup
بعد مراحل رو یکی یکی انجام بده فقط یادت باشه که موقع انتخاب نوع کانکشن باید pppoe رو انتخواب کنی و یه جا هم عدد بین 0 تا 35 میخواد باید 33 بزنی ( اینو فکر کنم چون خودم اینکارو کردم ) موفق باشی

erno256
18-07-2009, 08:48
راستی مودم tp-link خیلی بهتره ولی شنیدم dlink های جدید تقلبیه
و دیگه اینکه باروشی که بالا گفتم دیگه نیازی به کانکشن نداری و فقط باید مودم رو روشن کنی
یادم رفت بالا بگم که در آخر کار روی گزینه save و reboot کلیک کنی و صبر کنی مودم خاموش روشن بشه

Tao Tao
24-09-2009, 00:37
سلام
من یک ADSL با سرعت 128 دارم مودم هم Planet ADSL 2/2 + Router With USB port هستش.
اما دستی هستش :20: یعنی اول که روشن کردی بعد با کانکشنی که ساختی باید کانکت بشی (حالت 1483 Bridged ).
اما جدیدا یک مشکل اساسی دارم اونم اینه که هر چند دقیقه یک بار لامپ Link که روی مودم هست شروع به چشمک زدن می کنه و من باید Disconnect بشم ودوباره بعد از اینکه لامپ Link به صورت ثابت روشن ماند دوباره connect بشم. . .:41:
و این موضوع حسابی زجرم می ده :evil2:
لطفا هر کی راه حلی داره بگه : : : : : : ::)
ممنون:10:

alirezazzz
27-10-2009, 16:25
سلام
من یک ADSL با سرعت 128 دارم مودم هم Planet ADSL 2/2 + Router With USB port هستش.
اما دستی هستش :20: یعنی اول که روشن کردی بعد با کانکشنی که ساختی باید کانکت بشی (حالت 1483 Bridged ).
اما جدیدا یک مشکل اساسی دارم اونم اینه که هر چند دقیقه یک بار لامپ Link که روی مودم هست شروع به چشمک زدن می کنه و من باید Disconnect بشم ودوباره بعد از اینکه لامپ Link به صورت ثابت روشن ماند دوباره connect بشم. . .:41:
و این موضوع حسابی زجرم می ده :evil2:
لطفا هر کی راه حلی داره بگه : : : : : : ::)
ممنون:10:
شما کدوم لامپ لینک منظورته؟
دو تا داریم. یکی لامپ لینک Adsl یکی هم لامپ لینک Lan .
اگه مال ADSL چشمک میزنه مشکل از رانژه خط است و به مخابرات برمیگرده.
اگه لامپ LAN چشمک میزنه مشکل میتونه از مودم، کابل و یا مادربوردت باشه. که اگه lan بود میتونی با آزمون و خطا چک کنی و بفهمی. مثلا اول با یه مودم دیگه تست کنی، بعد با یه کابل دیگه و...:27: