PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : پسوند ATN

mah.s
09-07-2009, 09:59
سلام فایل هایی که ATN هستند چی هستند و با چی باز میشند ببخشید نمی دونستم سوالم رو کجا مطرح کنم

farshif
09-07-2009, 10:43
اینجا رو ببین

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

محمد88
09-07-2009, 10:59
خوب شد این تاپیک زده شده تا من هم سوالم رو بپرسم:دی
بنده با این اینترنت فوق العادمون دیشب تا ساعت 3 نشستیم و یه سری آهنگ
دانلود کردیم...
اما پسوندش rm هست که نمیدونم چه جوری باز میشه...
ممنون میشم کمکم کنید...
( جایی بهتر از اینجا دیگه گیر نیوردوم )

farshif
09-07-2009, 11:05
rm رو با jet audio و real player و با نصب klite mega codec pack با هر پلیری میتونی پخش کنی اگه میخوای لینک برنامه ها رو بزارم

Leyth
09-07-2009, 11:14
سلام فایل هایی که ATN هستند چی هستند و با چی باز میشند ببخشید نمی دونستم سوالم رو کجا مطرح کنم

با سلام.

البته اینجا جاش نیست، ولی احتمالا بعد از جواب منتقل بشه به بخش فتوشاپ.

پسوند ATN مربوط میشه به اکشن های فتوشاپ که توی این آدرس قرار دارن:

D:\Program Files\Adobe\Photoshop CS\Presets\Photoshop Actions

اگر مشکلتون اینه که این فایل هارو نمیتونید باز کنید، مشکل از رجیستری هست. که پسوند ATN به برنامه ی فتوشاپ اختصاص داده نشده. اما باز کردن این فایل ها با فتوشاپ نتیجه ای نداره.
اگر این فایل رو دانلود کردید و می خواهید ازش استفاده کنید، اول اون رو در ادرسی که بالا نوشتم کپی کنید و بعد فتوشاپ رو اجرا کنید.

Alt+F9 رو بزنید تا پنجره ی Actions فعال بشه.
حالا روبروی نوشته ی Action (تب اکشن) روی مثلث کلیک کنید تا اختیارات منو رو ببینید.
حالا در قسمت پایینی منو، اکشن مورد نظرتون رو انتخاب کنید.

مثلا:
Commands
Frames
Image Effects
Text Effects
و ...

حالا زیر کادر Actions انتخابهایی فعال میشن که با گسترش دادن اون ها می تونید به بخش های زیری دسترسی پیدا کرده و اکشن مورد نظر تون رو انتخاب کنید.

مثلا زیر Text Effects ، روی مثلث Cast Shadow (type) کلیک کنید و روی گزینه ی Guassian Blur دابل کلیک کنید تا نتیجه ی کار رو ببینید. (البته قبلش باید لایه رو Rasterize کنید)

امید وارم کامل بوده باشه. اگر مشکلی بود بگید تا بیشتر توضیح بدم.

mah.s
09-07-2009, 11:33
با سلام.

البته اینجا جاش نیست، ولی احتمالا بعد از جواب منتقل بشه به بخش فتوشاپ.

پسوند ATN مربوط میشه به اکشن های فتوشاپ که توی این آدرس قرار دارن:

D:\Program Files\Adobe\Photoshop CS\Presets\Photoshop Actions

اگر مشکلتون اینه که این فایل هارو نمیتونید باز کنید، مشکل از رجیستری هست. که پسوند ATN به برنامه ی فتوشاپ اختصاص داده نشده. اما باز کردن این فایل ها با فتوشاپ نتیجه ای نداره.
اگر این فایل رو دانلود کردید و می خواهید ازش استفاده کنید، اول اون رو در ادرسی که بالا نوشتم کپی کنید و بعد فتوشاپ رو اجرا کنید.

Alt+F9 رو بزنید تا پنجره ی Actions فعال بشه.
حالا روبروی نوشته ی Action (تب اکشن) روی مثلث کلیک کنید تا اختیارات منو رو ببینید.
حالا در قسمت پایینی منو، اکشن مورد نظرتون رو انتخاب کنید.

مثلا:
Commands
Frames
Image Effects
Text Effects
و ...

حالا زیر کادر Actions انتخابهایی فعال میشن که با گسترش دادن اون ها می تونید به بخش های زیری دسترسی پیدا کرده و اکشن مورد نظر تون رو انتخاب کنید.

مثلا زیر Text Effects ، روی مثلث Cast Shadow (type) کلیک کنید و روی گزینه ی Guassian Blur دابل کلیک کنید تا نتیجه ی کار رو ببینید. (البته قبلش باید لایه رو Rasterize کنید)

امید وارم کامل بوده باشه. اگر مشکلی بود بگید تا بیشتر توضیح بدم.

واقعا ممنون خیلی خوب توضیح دادین فقط اگه میشه چون من تازه می خوام فتو شاپ یاد بگیرم میشه بگید rasterize کردن لایه یعنی چی ؟( می دونم اینجا جاش نیست ببخشید:41:) ضمنا از farshif عزیز تشکر می کنم

omid_3dsmax9
09-07-2009, 12:02
واقعا ممنون خیلی خوب توضیح دادین فقط اگه میشه چون من تازه می خوام فتو شاپ یاد بگیرم میشه بگید rasterize کردن لایه یعنی چی ؟( می دونم اینجا جاش نیست ببخشید:41:) ضمنا از farshif عزیز تشکر می کنم

یعنی تبدیل کردن نقاط برداری به پیکسلی..
مثلا متنی رو که نوشتین تو فتوشاپ (که در واقع برداری هست) با این کار به نقاط پیکسلی تبدیل می کنید..

ولی دیگه اینجا از این سوالا نپرسید بهتون گیر می دن...!

Leyth
09-07-2009, 12:43

در مثال من، بعد از انتخاب Guassian Blur پیغامی میاد و شما با OK کردن، به طور اتوماتیک لایه ی متنی رو Rasterize می کنه. (به خاطر انی گفتم که احتمالا در زیر مجموعه ی Text Effects شما یک اکشن رو روی یک لایه ی متن ایجاد می کنید و اگه رسترایز نباشه اکشن انجام نمیشه.

یعنی تبدیل کردن نقاط برداری به پیکسلی..
مثلا متنی رو که نوشتین تو فتوشاپ (که در واقع برداری هست) با این کار به نقاط پیکسلی تبدیل می کنید..

ولی دیگه اینجا از این سوالا نپرسید بهتون گیر می دن...!

کاملا دقیق و درست.:46:

اگه به بخش فتوشاپ منتقل بشه خیلی خوبه!

:11:

محمد88
09-07-2009, 12:58
rm رو با jet audio و real player و با نصب klite mega codec pack با هر پلیری میتونی پخش کنی اگه میخوای لینک برنامه ها رو بزارم

نه با jet نه با real...با هیچکدوم نتونستم !!
این klite mega codec pack رو چه جوری نصب کنم ؟؟