PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : صفحه آبی

MaSoUd555
08-07-2009, 13:51
سلام دوستان

2 روزه موقع اجرا کردن بعضی از برنامه ها یه دفعه یه صفحه آبی میاد و یه سری کد و نوشته داره که یتیکش نوشته

این ممکنه به سیستم شما آسیب بزنه بعدش خیلی سریع ریاستارت میشه و بعدش کامپیوتر کلی زور میزنه اما

خاموش کنی درست میشه

فکر نکنم نرمافزاری یا ویروس باشه

آنتی ویروس: ناد با آخرین آپدیت

ویندوز هم تازه عوض کردم همین دیشب

درایو های ویندوز هم عاری از اتوران هستش

smran
08-07-2009, 16:57
مسعود جان .. صفحه آبی به خاطر از دسترس خارج شدن بعضی از فایلا تو RAM ه که با خاطر خاصیت تصادفی بودنشه. فقط کافیه RAM ت رو درش بیاری و تمیزش کنی دوباره بزاری سر جاش و مشکلت حل میشه.
.
البته یه سوال رو دو جا نمی پرسن.

vioman
09-07-2009, 01:34
سلام دوستان

2 روزه موقع اجرا کردن بعضی از برنامه ها یه دفعه یه صفحه آبی میاد و یه سری کد و نوشته داره که یتیکش نوشته

این ممکنه به سیستم شما آسیب بزنه بعدش خیلی سریع ریاستارت میشه و بعدش کامپیوتر کلی زور میزنه اما

خاموش کنی درست میشه

فکر نکنم نرمافزاری یا ویروس باشه

آنتی ویروس: ناد با آخرین آپدیت

ویندوز هم تازه عوض کردم همین دیشب

درایو های ویندوز هم عاری از اتوران هستش

دوست عزیز
این صفحه ی آبی یکی از پر بحث ترین موضوعات انجمن هستش که هیچ وقت هم یک راه حل نداره ، چون بروزش یک دلیل خاص نداره.
اشکالات نرم افزاری و اشکلات سخت افزاری زیادی هستند که باعث نمایش این صفحه میشن ، شما با کمی جستجو میتونید بحث های صورت گرفته در گذشته رو مطالعه بفرمایید.
اگر مشکلتون بعد از مطالعه ی راه حل ها حل نشد ، ادامه ی بحث رو در همین تاپیک ادامه بدید:20:

موفق باشید:11:

مسعود جان .. صفحه آبی به خاطر از دسترس خارج شدن بعضی از فایلا تو RAM ه که با خاطر خاصیت تصادفی بودنشه. فقط کافیه RAM ت رو درش بیاری و تمیزش کنی دوباره بزاری سر جاش و مشکلت حل میشه.
.
البته یه سوال رو دو جا نمی پرسن.

دوست عزیز
شما عقیده دارید این مشکل با تمیز کردن رم حل میشه!!!!!!!:18::13:

smran
09-07-2009, 10:59
دوست عزیز
شما عقیده دارید این مشکل با تمیز کردن رم حل میشه!!!!!!!:18::13:

نه نه نه.... منظورم دقیقا در آوردن و جا گذاشتن رم سر جای خودش بود. که فعل تمیز کردن، این تو تا کار رو انجام میداد. من فقط ساده توضیح دادم. که مشکل دوستات حل شه. طبق تجربه من. صفحه آبی به خاطر از دسترس خارج شدن اطلاعات از رمه. فکر کنم اگه متن پیغام Blue Screen رو هم بخونید متوجه میشید.
و اینکه ویستا قابلیتی داره که بعد از اومدن صفحه آبی و ریستارت و برگشت به ویندوز، بهتون میگه مشکل از کجاست. و دقیقا نشون میده که یک فایل یا فایلایی که در حال انجام عملیات روشون بوده، از دسترس سیستم عامل خارج شده. که کلمه Temp هم توشون ذکر میشه دیده میشه.
برای خودم هم، هر یه دو ماه یه بار اتفاق میفته. وقتی که چند تا پوشه که توش پر ار پوشه های دیگست به اضافه ی کلی فایل دیگه رو باز می کنم. این اتفاق میفته. و کاملا واسم مشهوده که این به خاطر شلوغ شدن رممه. و از دست دادن یه سری اطلاعات. من با سیستمم هیچ مشکل سرعتی ندارم. و قطعاتم هم کاملا سالمن.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
تا حالا شاید بیشتر از صدها بار نه من، دوستان دیگه با این مشکل مواجه شدن، و با این کار،مشکلشون حل شده. اگه دقت کنین، Blue Screen توی سیستمهای قدیمی تر که رمشون کاراییشو از دست داده بیشتر اتفاق میفته.

S@nti@go_s&k
09-07-2009, 11:22
سلام یک سری فایلها و یک سری برنامه ها باعث میشن این صفحه بیاد

حالا ممکنه یک بازی باشه یا یک فایل تصویری

مثلا مشکل من با این مشکل این بود که کارت صدام مشکل داشت

هر موقع یه چند تا آهنگو پشت سر هم عوض میکردم ریستارت میکرد کارت صدا عوض شد درست شد

چند روز پیش هم یک فایل sis گرفتم که وقتی دبل کلیک میکردم روش صفحه آبی میومد

MaSoUd555
09-07-2009, 11:32
ممنون از همتون دوستان

من با نرم افزار تمام سخت افزار و چک کردم هیچ مشکلی نداشت

برا من هم دو دف موقع باز کردن Word و Virtual Box پیش آمد

اگه باز مشکلی پیدا شد همینجا میگم

بازم ممنون

smran
09-07-2009, 11:43
نظر شخصیم بود و تجربه ای که داشتم. و این که هر وقت همچین مشکلی واسه هر کسی پیش اومده با این راه حل شده. که کم هم نبودن. البته انقدر این بحثا گستردست که هزار تا دلیل دیگه هم ممکنه داشته باشه.

avecina.ir
09-07-2009, 14:04
یه CD ویندوز متفاوتی را هم بیگیر نصب کن با این یکی ویندوزت فرق کنه.. بعدش این اشکالات صفحه آبی ممکنه به رم مربوط باشه مثلن سوکت رمها را عوض کن یا ماژولهای دیگری را تست کن.. دما و ولتاژ قطعات را هم با نرم افزار چک کن.. هر چی USB به سیستم وصله جدا میکرده باش.. به همین شکل عیب یابی مورد به مرود باید انجام بدی تا بفهمی کدومم عامل باعث این مشکله

vioman
10-07-2009, 02:39
نه نه نه.... منظورم دقیقا در آوردن و جا گذاشتن رم سر جای خودش بود. که فعل تمیز کردن، این تو تا کار رو انجام میداد. من فقط ساده توضیح دادم. که مشکل دوستات حل شه. طبق تجربه من. صفحه آبی به خاطر از دسترس خارج شدن اطلاعات از رمه. فکر کنم اگه متن پیغام Blue Screen رو هم بخونید متوجه میشید.
و اینکه ویستا قابلیتی داره که بعد از اومدن صفحه آبی و ریستارت و برگشت به ویندوز، بهتون میگه مشکل از کجاست. و دقیقا نشون میده که یک فایل یا فایلایی که در حال انجام عملیات روشون بوده، از دسترس سیستم عامل خارج شده. که کلمه Temp هم توشون ذکر میشه دیده میشه.
برای خودم هم، هر یه دو ماه یه بار اتفاق میفته. وقتی که چند تا پوشه که توش پر ار پوشه های دیگست به اضافه ی کلی فایل دیگه رو باز می کنم. این اتفاق میفته. و کاملا واسم مشهوده که این به خاطر شلوغ شدن رممه. و از دست دادن یه سری اطلاعات. من با سیستمم هیچ مشکل سرعتی ندارم. و قطعاتم هم کاملا سالمن.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدتا حالا شاید بیشتر از صدها بار نه من، دوستان دیگه با این مشکل مواجه شدن، و با این کار،مشکلشون حل شده. اگه دقت کنین، Blue Screen توی سیستمهای قدیمی تر که رمشون کاراییشو از دست داده بیشتر اتفاق میفته.

دوست عزیز
تشکر میکنم از توضیحتون:20:

به نظر من به غیر از طومار مسائل متفرقه ای که باعث بروز این مشکل میشن بیشترین عامل از عدم هماهنگی و بروز خطا در رم ، CPU و مادربورد هستش . اللخصوص رم و سی پی یو.

چون خیلی از دوستان با این مشکل درگیر هستند ، تصمیم دارم روی این موضوع بطور گسترده تحقیق کنم
حتما نتایجش رو به اطلاعتون میرسونم :46:

موفق باشید:11:

sunrise07
10-07-2009, 04:41
دوستان من اطلاعات زيادي در اين مورد ندارم اما براي ويستاي خدوم اين مشكل پيش اومد از طريق خود ويستا به پشتيباني مايكروسافت پيغام دادم اونا هم جوابمو دادند اشكال كار من يه درايور قديمي بود البته ارور هاي بلواسكرين متفاوت هستند