PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کمترین رزولیشن ممکن واسه پلات؟

sara2323
06-07-2009, 19:19
سلام دوستان
من یک فایل فتوشاپ با حجم 286 مگابایت دارم با ابعاد 120*40 سانتیمتر میخوام پلات رنگی بگیرم.الان رزولیشن رو 300 اینچ هست ولی یکم سنگین شده و تو سیو کردن و تغییر ابعاد دیر عمل میکنه. به نظر شما کمترین مقدار رزولیشنی که میتونم بهش بدم چقدره که تو چاپ کیفیتش به هم نخوره.
اگه در زمینه چاپ تجربه ای دارید اگه کمک کنید ممنون میشم:20:

boy_kochak
23-07-2009, 16:27
سلام دوستان
من یک فایل فتوشاپ با حجم 286 مگابایت دارم با ابعاد 120*40 سانتیمتر میخوام پلات رنگی بگیرم.الان رزولیشن رو 300 اینچ هست ولی یکم سنگین شده و تو سیو کردن و تغییر ابعاد دیر عمل میکنه. به نظر شما کمترین مقدار رزولیشنی که میتونم بهش بدم چقدره که تو چاپ کیفیتش به هم نخوره.
اگه در زمینه چاپ تجربه ای دارید اگه کمک کنید ممنون میشم:20:

عزیز معمولا یعنی همیشه DPi 72 خوبه .... برای پلات رنگی میخوای توپ توپه ...بعدشم همیشه فایل اصلی رو توی سایز اصلی طراحی نکن سایز کوچیک با DPi بالا ... اینطوری راحت تری.

موفق باشی

یه سوال این آواتارت رو اگه سایز بزرگشو داری برام سند میکنی.

ممنون:11:

Maysam-BFU
23-07-2009, 20:52
آخرین کاری که پلات و لمینت کردم ، ابعادش 2 در 1 متر بود و با رزولوشن 300 هم طراحی کردم و جایی که برای چاپ دادم هم گفت باید 300 باشه...

درسته حجم زیاد میشه... مثلا حجم فایل لایه باز من 2 گیگ بود ! ولی خروجی آخر که یا Tif هست یا jpg خیلی خیلی کم میشه...

موفق باشی

boy_kochak
24-07-2009, 09:04
آخرین کاری که پلات و لمینت کردم ، ابعادش 2 در 1 متر بود و با رزولوشن 300 هم طراحی کردم و جایی که برای چاپ دادم هم گفت باید 300 باشه...

درسته حجم زیاد میشه... مثلا حجم فایل لایه باز من 2 گیگ بود ! ولی خروجی آخر که یا Tif هست یا jpg خیلی خیلی کم میشه...

موفق باشی

عزیز ....

تا اونجا که ما کار میکردیم به پلات و لمینت در اون ابعاد میگفتن استند( ایستاده )در ضمن اگه tif با dpi 72 خروجی بگیری درسته ولی اگه 300 بگیری حجمش زیاد میشه و برای اینکه چاپ بشه زمان زیادی صرف میشه که شما هم 300 بگیری اون طرف 72 یا یه نمه بیشتر خروجی مگیره ....

شاید اونجایی که چاپ دادی به خاطر یه چیزایی که توی زمنیه چاپ و تبلیغات وجود داره ... خواسته شما رو یه نمه گمراه کنه که باید حتما 300 باشه .

اینا رو از یه جوجه طراح که توی صتعت چاپ فعالیت داشت بیان کردم شر منده ها:11:

Maysam-BFU
24-07-2009, 10:46
خواهش میکنم شما استادی...

MoJtaBa.R
28-07-2009, 00:33
البته دي پي آي رو اگه زير 100 بگيره : لبه هاي تيز سوژه هاي داخل طرح به صورت رنجه در مياد

رزولوشن 72 برا کاراي بنر ( اوت دور ) خوبه ولي برا پلاتهاي ايندور خوب نيست

رزولوشن 300 يک رزولوشن نسبتا متعارفه که اگه 200 يا 400 يا ... هم بشه اثري از رنجه شدن زوايا و خطوط نميشه

به هر حال هر جايي که سيستم چاپ دارن اين پيش بيني واسشون اعمال ميشه که فايلهاي سنگين هم شايد برا چاپ بيارن پس جاي نگراني نيست

عکسباران تهران که توي تبليغاتش هم زده بزرگترين و با کيفيت ترين در خاورميانه !! به همين منوال ميچاپه

tatu.memol
17-08-2009, 09:03
ممنون از دوستان

LordMMD
02-07-2010, 21:41
عزیز ....

تا اونجا که ما کار میکردیم به پلات و لمینت در اون ابعاد میگفتن استند( ایستاده )در ضمن اگه tif با dpi 72 خروجی بگیری درسته ولی اگه 300 بگیری حجمش زیاد میشه و برای اینکه چاپ بشه زمان زیادی صرف میشه که شما هم 300 بگیری اون طرف 72 یا یه نمه بیشتر خروجی مگیره ....

شاید اونجایی که چاپ دادی به خاطر یه چیزایی که توی زمنیه چاپ و تبلیغات وجود داره ... خواسته شما رو یه نمه گمراه کنه که باید حتما 300 باشه .

اینا رو از یه جوجه طراح که توی صتعت چاپ فعالیت داشت بیان کردم شر منده ها:11:
منظورت از یه چیزایی که وجود داره اینه که خواسته طرح رو 300 dpi برا خودش داشته باشه ؟! (آرشیو ؟!)