PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بحث و تبادل نظر در مورد سریع ترین, بهترین یا مناسب ترین هارد

صفحه ها : 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9

alpha007
01-10-2010, 12:30
سلام

دوستان یه مدتی دنبال Samsung Spinpoint F3 HD103SJ هستم ولی ظاهرا هیچ جا موجود نیست .

وسترن بلک هم با توجه به سیستم Dual CPU به کار من نمیاد بیشتر سرعت واسم مهمه .

SEAGATE BARRACUDA LP 12 رو گزینه مناسبی میدونم .

سری 1 ، 1.5 و 2 ترابایت این هارد اختلاف سرعتی با هم دارن یا نه ؟

بیزحمت اگه اطلاع دارین راهنماییم کنید .

اگه هارد دیسک سریع تر هم میشناسید معرفی کنید ، البته به غیر از وسترن بلک !
دو هسته ای بودن سی پی یو ارتباطی با کارایی فوق تصور وسترن بلک نداره
سرعت این نوع هاردها هم تو read و write حجم بالا خودشو به وضوح نشون میده

cold398
01-10-2010, 16:23
دو هسته ای بودن سی پی یو ارتباطی با کارایی فوق تصور وسترن بلک نداره
سرعت این نوع هاردها هم تو read و write حجم بالا خودشو به وضوح نشون میده

سلام

امیر جون وسترن بلک با توجه به تکنولوژی Dual Cpu میتونه در عین حال اطلاعات رو با سرعت بالایی بخونه و بنویسه ، بیشتر برای سیستم هایی توصیه شده که از چندین برنامه به صورت هم زمان استفاده میکنن .

PCMARK Vantage :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ولی اینطور که تست ها نشون داده زمانی که اطلاعات فقط داره خونده میشه یا فقط نوشته میشه این هارد امتیاز خوبی نمیگیره .

تست Hd Tune :

alpha007
01-10-2010, 16:57
سلام

امیر جون وسترن بلک با توجه به تکنولوژی Dual Cpu میتونه در عین حال اطلاعات رو با سرعت بالایی بخونه و بنویسه ، بیشتر برای سیستم هایی توصیه شده که از چندین برنامه به صورت هم زمان استفاده میکنن .

PCMARK Vantage :

ولی اینطور که تست ها نشون داده زمانی که اطلاعات فقط داره خونده میشه یا فقط نوشته میشه این هارد امتیاز خوبی نمیگیره .

تست Hd Tune :

بنچمارک زیاده ولی حوصله آپ کردنشو ندارم :31:
بهر حال وسترن بلک همیشه جزء رده 1 تا 4 هاردهاست برای تست و کیفیت
ماندگاری اطلاعات ، کیفیت ساخت چیزی نیست که بشه به راحتی از کنارش گذشت ...
یادت باشه
موفق باشی

alireza1411
01-10-2010, 18:07
سلام
کسی قیمت هارد اکسترنال سیگیت 500 گیگ 2.5 اینچی رو نداره ؟ قیمت روز !!!
1 ترابایت 3.5 اینچ چه قیمت هست ؟
ممنون میشم بگید

دقیق مینیمم قیمت رو ندارم ولی :
سیگیت 500 گیگ 2.5 اینچی رو نداره حدودا 85 تومن
1 ترابایت 3.5 اینچ هم همون 85 تومنه.

amir.7
06-10-2010, 23:58
سلام دوستان

یه هارد خوب معرفی کنید که موجود هم باشه ، ترجیحا ساتا 3 و حدود 300 الی 500 گیگ حجم ، اگه نبود ساتا 2 و با همین حجم ،

اورژانسی هستش ، لطفا در حد امکان سریع باشه .

ممنون
---------

alpha007
08-10-2010, 20:52
سلام دوستان

یه هارد خوب معرفی کنید که موجود هم باشه ، ترجیحا ساتا 3 و حدود 300 الی 500 گیگ حجم ، اگه نبود ساتا 2 و با همین حجم ،

اورژانسی هستش ، لطفا در حد امکان سریع باشه .

ممنون
---------
ساتا 3 که فعلا موجود نیست
از ساتا 2 هم که 500 باشه 4 برند سامسونگ وسترن سیگیت و هیتاچی موجودن و میتونید تهیه کنید
کیفیت همگی هم تضمین شده ست

silversaeed
11-10-2010, 01:25
سلام دوستان.. نظرتون در مورد هارد hitachi Deskstar 7K1000.C چیه؟؟ 1 ترابایت 32 مگ

اگر میشه کمی جامع از خصوصیات و تجربیاتتون با این هارد بگید

صمیمانه از دوستانی که منو یاری میکنند کمال تشکر دارم

millad1388
11-10-2010, 07:11
یکی از هارد هایی که رو این سیستمم وصله همون هیتاچی عزیز هست که واقعآ نه صدا داره ونه داغ میکنه و سرعت خیلی خوبی هم داره حتمآ بخرش قیمت=75

alpha007
11-10-2010, 20:07
سلام دوستان.. نظرتون در مورد هارد hitachi Deskstar 7K1000.C چیه؟؟ 1 ترابایت 32 مگ

این نوع هاردها با سرعت 7200 دور در دقیقه وبافر 8 تا 32 مگ که 32 مگش برای ظرفیتهای بالاشه نمونه کامل هاردهای اینترناله که استفاده ازشون هم خیلی داره فراگیر میشه
اگه برای خرید در نظر داریدش پیشنهاد میشه

cold398
11-10-2010, 21:44

با نظر دوستان قبلی موافقم

منم یه hitachi Deskstar دارم البته 500 گیگ خیلی هارد خوبی .

در ضمن در نظر سنجی یکی از سایت های معروف سخت افزاری که دقیقا اسمش خاطرم نیست ، همین hitachi Deskstar 7K1000 به عنوان بهترین هارد یک ترابایت معرفی شده که با توجه به قیمت 74 هزار تومنیش گزینه خیلی خوبی .

Core i7
16-10-2010, 13:45
سلام دوستان
یه سوالی داشتم در مورد وجود هاردهای ریفربیش در بازار و اینکه که چطور قابل تشخیص هستند؟

با تشکر

Core i7
16-10-2010, 14:04
دوستان ببخشید CPU چند هسته ای HDD خاصی طلب می کنه

مثلا برای core 930 چی پیشنهاد می کنید؟

با تشکر

Advanced Ali-001
20-10-2010, 20:10
مثلا برای core 930 چی پیشنهاد می کنید؟
مشکلی نداره.
همه چی میخوره....
فقط مین بوردتونUSB3میخوره میتونین مدلUSB3تهیه کنید مدل ترنسندش هست95هارداکسترنال.

samboliya
22-10-2010, 23:29
دوستان خسته نباشید من می خوام یه هارد اکسترنال بگیرم برای ارشیو اطلاعاتم فیلم و عکس و برنامه به نظرتون چی بگیرم خوبه می خوام هارد فقط مقاوم باشه یعنی سگ جون باشه البته بگم اصلا نمی خوام هارد رو جا به جا کنم یا تو هوا شوتش کنم ولی کلن امنیت اطلاعات برام مهمه
مد نظر خودم wd my book 1 tb هستش البته به جیب من یکم گرونه فک کنم 98000 هزار تومن
اگه یه مدل خوب 500 گیگ تو رنج 55 چیزی سراغ دارید بگید یه سبک سنگین کنم یا به نظرتون همون وسترن انتخاب خوبیه

alpha007
23-10-2010, 14:40
دوستان خسته نباشید من می خوام یه هارد اکسترنال بگیرم برای ارشیو اطلاعاتم فیلم و عکس و برنامه به نظرتون چی بگیرم خوبه می خوام هارد فقط مقاوم باشه یعنی سگ جون باشه البته بگم اصلا نمی خوام هارد رو جا به جا کنم یا تو هوا شوتش کنم ولی کلن امنیت اطلاعات برام مهمه
مد نظر خودم wd my book 1 tb هستش البته به جیب من یکم گرونه فک کنم 98000 هزار تومن
اگه یه مدل خوب 500 گیگ تو رنج 55 چیزی سراغ دارید بگید یه سبک سنگین کنم یا به نظرتون همون وسترن انتخاب خوبیه
همین تاپیک رو خوب مطالعه کنید جواب قبلا داده شده

samboliya
24-10-2010, 10:37
دوست عزیز من اکثر تاپیک های انجمن رو که مربوط به کار من میشد خوندم اما اطلاعات و راهنمایی ها و بحث ها خیلی زیاده ادم گیج میشه
به هر حال ممنون اینم نظری بود برا خودش

modirmasool
24-10-2010, 13:43
سلام.

در تاپیک دیگری برتری هارو ذکر کردم اما منتقلش کردم اینجا. شاید بعضی ها حوصله نداشته باشن تست ها و Review هارو با دقت بخونن و فقط دنبال نتیجه باشن.

نزدیک ترین رقیب Seagate Barracuda 7200.12 فعلا Samsung Spinpoint F1 هست که اگر بخواهیم اجمالی مقایسه ای داشته باشیم.

بازده یا کارایی بالاتر - برنده = Seagate Barracuda 7200.12
سرعت بالاتر در تست ها و موارد ترتیبی - برنده = Seagate Barracuda 7200.12
سرعت بالاتر در کارهای روزمره و موارد غیر ترتیبی - برنده = Seagate Barracuda 7200.12
صدای کمتر - برنده = Seagate Barracuda 7200.12
مصرف کمتر - برنده = Seagate Barracuda 7200.12
دمای کمتر - برنده = مساوی
جدیدتر و ساختار بهتر - برنده = Seagate Barracuda 7200.12

قیمت کمتر در ایران - برنده = Seagate Barracuda 7200.12
راحت تر پیدا شدن در بازار ایران - برنده = Seagate Barracuda 7200.12

ظاهرا برنده مطلق Seagate Barracuda 7200.12 هست.

برای توضیح موارد فوق می تونید Review و تست های صفحات قبل یا موجود در وب رو مطالعه کنید.

گارانتی هم برای 7200.12 فعلا سازگار 3 ساله و ویستا (= الماس) 5 ساله رو دیدم.

موفق باشید.

سلام میشه بگین این هاردی که لینکشو گذاشتم، همینیه که تاییدش کردین؟ چون عدد 12 رو جاییش ندیدم.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
یه سوال دیگه هم داشتم اونم اینکه من الان یه 320 WD دارم و میخوام یه هارد دیگه هم اضافه کنم. حالا با این اوصاف بهتره که اینو بفروشم و یه یک ترابایت سیگیت بگیرم یا اینو بذارم باشه و یه 500 سیگیت بهش اضافه کنم؟ کلا از لحاظ سرعت چطوریا میشه؟
راستی اگه مثلا 800 گیگ اطلاعات داشته باشم، تقریبا 400 تاش برای آرشیو هستش و زیاد ازشون استفاده نمیشه.(اینو برای این گفتم چون شنیدم وقتی دوتا هارد باشه، سرعت میاد پایین و اینجور چیزا!) ممنون

alpha007
24-10-2010, 16:51
سلام میشه بگین این هاردی که لینکشو گذاشتم، همینیه که تاییدش کردین؟ چون عدد 12 رو جاییش ندیدم.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدیه سوال دیگه هم داشتم اونم اینکه من الان یه 320 WD دارم و میخوام یه هارد دیگه هم اضافه کنم. حالا با این اوصاف بهتره که اینو بفروشم و یه یک ترابایت سیگیت بگیرم یا اینو بذارم باشه و یه 500 سیگیت بهش اضافه کنم؟ کلا از لحاظ سرعت چطوریا میشه؟
راستی اگه مثلا 800 گیگ اطلاعات داشته باشم، تقریبا 400 تاش برای آرشیو هستش و زیاد ازشون استفاده نمیشه.(اینو برای این گفتم چون شنیدم وقتی دوتا هارد باشه، سرعت میاد پایین و اینجور چیزا!) ممنون
درباره سوال اول باید بگم که این نوع هاردها (seagate 7200) دو نوع هستن 7200.11 و 7200.12
که شما باید موقع خرید دقت کنید 7200.12 باشه
2-از لحاظ سرعت اگه کاربرد متوسطی داشته باشید میتونید هم از 1 ترا استفاده کنید و هم از دو هاردی که اسم بردید (این دیگه به خودتون بر میگرده)
این درست نیست که وقتی دو تا هارد رو سیستم باشه سرعت میاد پایین ! همه چی به مورد استفاده کاربر بر میگرده
موفق باشید

modirmasool
24-10-2010, 18:00
درباره سوال اول باید بگم که این نوع هاردها (seagate 7200) دو نوع هستن 7200.11 و 7200.12
که شما باید موقع خرید دقت کنید 7200.12 باشه
2-از لحاظ سرعت اگه کاربرد متوسطی داشته باشید میتونید هم از 1 ترا استفاده کنید و هم از دو هاردی که اسم بردید (این دیگه به خودتون بر میگرده)
این درست نیست که وقتی دو تا هارد رو سیستم باشه سرعت میاد پایین ! همه چی به مورد استفاده کاربر بر میگرده
موفق باشید

ممنون
من تقریبا توی 48 ساعت شاید کامپیوترم 1تا2 ساعت خاموش باشه. حالا با این اوصاف آیا نکته ی دیگه ای رو هم باید مدنظر داشته باشم؟ واینکه الان هم همین سیگیت از بقیه بهتره یا نه؟ اینا همشون چین هستن؟

alpha007
24-10-2010, 20:06
ممنون
من تقریبا توی 48 ساعت شاید کامپیوترم 1تا2 ساعت خاموش باشه. حالا با این اوصاف آیا نکته ی دیگه ای رو هم باید مدنظر داشته باشم؟ واینکه الان هم همین سیگیت از بقیه بهتره یا نه؟ اینا همشون چین هستن؟
من پنج نوع هارد با کیفیت بازار رو به شما معرفی میکنم :
هیتاچی
وسترن
سیگیت
ترنسند
سامسونگ
انتخاب از بین هاردهای بالا انتخاب کاملا درستیه.همگی تو کیفیت برتر رقیب همن
اما اینکه سیستم شما تو طولانی مدت روشنه پیشنهاد بهتر اینه که از هاردهای با مصرف توان پایین استفاده کنید:مثل سریLP از سیگیت یا گرین و بلو از وسترن
توان مصرفی هارد و در نتیجه مصرف برق سیستم پایین اومده و کارایی بهتری کسب میکنید
تعداد دورچرخش هد تو این سری از هاردها بطور اتوماتیک تغییر میکنه که نسل جدید هاردها اسم گذاری شدن
یادتون باشه: همیشه انتخاب پرسرعتترین انتخاب درستی نیست
و مورد آخر اینکه همگی این هاردها ساخت چین یا تایلند هستن.کیفیتشون یکیه
انتخاب با خودتونه
موفق باشید

virus2009
28-10-2010, 14:44
سلام دوستان
من حدود ۱ تا ۱.۵ ساله که هارد سیگیت ۷۲۰۰.۱۲ دارم و تا یک ـ دو ماه پیش هیچ مشکلی باهاش نداشتم تا اینکه سیستمم رو به طور کلی ارتقا دادم به جز هاردم.
بعد از یک ماه هارد شروع کرد به هنگ کردن (البته تقریبا هفته ای دو - سه بار )
تا یک هفته پیش که هر ۲-۳ ساعت یکبار هنگ میکرد و ویندوز رو هم که عوض کردم بدتر شد به طوری که وقتی به اینترنت وصل میشم هنگ میکنه
هارد رو فرستادم گارانتی ولی بازم درست نشد ( احتمالا حوصله نداشتن خوب نگاش کنن ( گارانتی سازگار ) )
به نظر شما این هارد خوبه....؟؟؟
یا اینکه شانس من بوده که خراب شده ...؟؟؟
در ضمن سیستم من از ۲۴ ساعت ۱۵ ساعت روشنه.

alpha007
29-10-2010, 19:10
سلام دوستان
من حدود ۱ تا ۱.۵ ساله که هارد سیگیت ۷۲۰۰.۱۲ دارم و تا یک ـ دو ماه پیش هیچ مشکلی باهاش نداشتم تا اینکه سیستمم رو به طور کلی ارتقا دادم به جز هاردم.
بعد از یک ماه هارد شروع کرد به هنگ کردن (البته تقریبا هفته ای دو - سه بار )
تا یک هفته پیش که هر ۲-۳ ساعت یکبار هنگ میکرد و ویندوز رو هم که عوض کردم بدتر شد به طوری که وقتی به اینترنت وصل میشم هنگ میکنه
هارد رو فرستادم گارانتی ولی بازم درست نشد ( احتمالا حوصله نداشتن خوب نگاش کنن ( گارانتی سازگار ) )
به نظر شما این هارد خوبه....؟؟؟
یا اینکه شانس من بوده که خراب شده ...؟؟؟
در ضمن سیستم من از ۲۴ ساعت ۱۵ ساعت روشنه.
هاردهای سیگیت هاردهای خیلی با کیفیتیه
شما باید ببریدش گارانتی و کاملا براشون تشریح کنید که مشکلش چیه؟!(متاسفانه اونها رو اگه به حال خودشون بزارید مشکل شما براشون کوچکترین اهمیتی هم پیدا نمیکنه )
این نوع مسائل کاملا موردیه

alisam44
31-10-2010, 09:24
من پنج نوع هارد با کیفیت بازار رو به شما معرفی میکنم :
هیتاچی
وسترن
سیگیت
ترنسند
سامسونگ
انتخاب از بین هاردهای بالا انتخاب کاملا درستیه.همگی تو کیفیت برتر رقیب همن
اما اینکه سیستم شما تو طولانی مدت روشنه پیشنهاد بهتر اینه که از هاردهای با مصرف توان پایین استفاده کنید:مثل سریLP از سیگیت یا گرین و بلو از وسترن
توان مصرفی هارد و در نتیجه مصرف برق سیستم پایین اومده و کارایی بهتری کسب میکنید
تعداد دورچرخش هد تو این سری از هاردها بطور اتوماتیک تغییر میکنه که نسل جدید هاردها اسم گذاری شدن
یادتون باشه: همیشه انتخاب پرسرعتترین انتخاب درستی نیست
و مورد آخر اینکه همگی این هاردها ساخت چین یا تایلند هستن.کیفیتشون یکیه
انتخاب با خودتونه
موفق باشید

با سلام

اولويت كيفيت به ترتيب كدام است توي 5 هارد بالا كه معرفي كرديد؟

alpha007
31-10-2010, 22:37
با سلام

اولويت كيفيت به ترتيب كدام است توي 5 هارد بالا كه معرفي كرديد؟
واقعا انتخاب بین این هاردها و به ترتیب چیدنشون کار سختیه
چون من خودم با کیفیت و کارایی تک تکشون آشنایی کامل دارم
همه چیز به انتخاب خود شما بر میگرده
کسی نمیتونه بیاد و بگه هارد هیتاچی من اینطوره و اونطوره یا از روی تعصب سیگیت خودشو تعریف و تمجید کنه
این 5 هاردی که اسم بردم رقیب همن تو کیفیت...

saeed258s
09-11-2010, 12:13
با دروود
در سري رايانه هاي رو ميزي،كدام هارد ها هستند كه با شتاب 7200 داراي برتين كيفيت در محدوده فضاي 500 گيگ تا 1ترابات را دارند؟و اساسا شتاب 1ترابايت بيشتر است و يا يك 500؟

alpha007
09-11-2010, 13:28
با دروود
در سري رايانه هاي رو ميزي،كدام هارد ها هستند كه با شتاب 7200 داراي برتين كيفيت در محدوده فضاي 500 گيگ تا 1ترابات را دارند؟و اساسا شتاب 1ترابايت بيشتر است و يا يك 500؟
برترین کیفیتها که تو پستهای قبلی قابل رویته
اما حجم و شتاب ! و سرعت و ... موضوع بحثش هم گنگه هم مفصل...
اما بطور کلی تو یه سری خاص از یه برند هارد، سرعت و حجم رابطه خاصی با هم ندارن. بطور مثال با افزایش حجم سرعت تغییر محسوسی رو به خودش نمیبینه البته یه عده بطور تجربی صحبتهایی کردن (تو فروم های معتبر اروپایی) ولی اینها همگی چیزی نیست که خریدار رو از کاربردی که داره منصرف کنه
یه نفر 500 گیگ مورد استفاده شه و یکی دیگه 1 و الی آخر...

omidbooter
10-11-2010, 20:06
سلام
هارد صرفا برای ارشیو ا که سرعتشم خوب باشه چی پیشنهاد میدید و به چه دلیل تستی هست که نشون داده باشه؟

alpha007
14-11-2010, 18:37
سلام
هارد صرفا برای ارشیو ا که سرعتشم خوب باشه چی پیشنهاد میدید و به چه دلیل تستی هست که نشون داده باشه؟
مطالعه دقیق همین تاپیک شما رو به چیزی که میخوایید میرسونه
:11:

omidbooter
15-11-2010, 13:17
ممنون ولی به دلیل کم بود وقت اکگه لطف کنید و همت نتیجه اصلی رو بگید ممنون میشم که هارد واسه استفاده طولانی 5 یا 6 سال و کارکرد روزانه 15 ساعت و نگهداری سالم اطلاعات که حجم 1 یا 1.5 ترا کدام هارد خوبه و اولویت ارشیو هست بعد هم سرعت و صدای کم
بازم ممنونم

modirmasool
15-11-2010, 20:00
ممنون ولی به دلیل کم بود وقت اکگه لطف کنید و همت نتیجه اصلی رو بگید ممنون میشم که هارد واسه استفاده طولانی 5 یا 6 سال و کارکرد روزانه 15 ساعت و نگهداری سالم اطلاعات که حجم 1 یا 1.5 ترا کدام هارد خوبه و اولویت ارشیو هست بعد هم سرعت و صدای کم
بازم ممنونم

منم دقیقا یه همچین هاردی میخوام. (البته 500 گیگ برام کافیه):10:

alpha007
16-11-2010, 20:43
بازم ممنونم

منم دقیقا یه همچین هاردی میخوام. (البته 500 گیگ برام کافیه)[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

برای استفاده طولانی مدت هاردی مناسب شما هست که مصرف کم،گرمای پایین با قابلیت انتخاب سرعت اتومات داشته باشه
هاردهای سری گرین وسترن و LP سیگیت پیشنهاد میشه
این نوع هاردها با تکنولوژی جدید بکار رفته در اونها موارد استفاده کاربردی و بالایی رو در اختیار کاربر قرار میدن

omidbooter
18-11-2010, 01:15
سلام.
ممنون.
من میخوام هارد 1.5 ترا وسترن کاویار بلک 64 مگ بافر بگیرم.

نظرتون چیه؟

سرعت و صداش و همینطور عمرش چطور هست؟

alpha007
18-11-2010, 19:10
سلام.
ممنون.
من میخوام هارد 1.5 ترا وسترن کاویار بلک 64 مگ بافر بگیرم.

نظرتون چیه؟

سرعت و صداش و همینطور عمرش چطور هست؟
وسترن بلک 1.5 ترا 64 مگ بافر نداره،ظرفیت 64 مگ بافرش 640 گیگ،1 و 2 ترا هستش که دو مدل از این دو ظرفیتی که اسم بردم جزء هاردهای ساتا 6 ه که فعلا تو بازار موجود نیست

aga hadi
19-11-2010, 20:04
این ساتا 6 با ساتا 3 چه فرقی دارند؟
منم می خوام یه هارد یه ترابایتی بگیرم و بردم ساتا 6 ساپورت مکنه بهتره که صبر کنم؟

alpha007
20-11-2010, 11:16
این ساتا 6 با ساتا 3 چه فرقی دارند؟
منم می خوام یه هارد یه ترابایتی بگیرم و بردم ساتا 6 ساپورت مکنه بهتره که صبر کنم؟
پهنای باند اولیه و نامی ساتا6 که در اختیار کاربر میزاره Gbit/s 6 و سرعت اون 600 Mbyte/s ست
فعلا که خبری ازش تو بازار نیست...

Erfan.
20-11-2010, 11:24
جناب alpha007 من قصد خرید هارد دارم ... هارد خودم WD Caviar Green 1 ترابایت هست ... و میخوام 2 تا هارد 500 بگیرم و Raid 0 کنم در کنار هارد خودم .
1. به نظرتون این کار خوبیه و جواب میده ؟آخه هارد خودم رو میخوام برای آرشیو بزارم ...
2 . هاردی که میخوام تهیه کنم برام قیمت یه کم بالاتر مسئله ای نداره چون دیگه نمیخوام HDD ارتقا بدم یا عوض کنم ... بنابراین بهترین رو میخوام تهیه کنم که فکر کنم WD Caviar Black باشه که میگن کیفیت ساختش از Seagate بالاتره ...

به نظر شما چه هاردی تهیه کنم ؟ و شماره 1 رو نیز لطفا جواب بدهید ...
موفق باشید.

alpha007
20-11-2010, 11:59
جناب alpha007 من قصد خرید هارد دارم ... هارد خودم WD Caviar Green 1 ترابایت هست ... و میخوام 2 تا هارد 500 بگیرم و Raid 0 کنم در کنار هارد خودم .
1. به نظرتون این کار خوبیه و جواب میده ؟آخه هارد خودم رو میخوام برای آرشیو بزارم ...
2 . هاردی که میخوام تهیه کنم برام قیمت یه کم بالاتر مسئله ای نداره چون دیگه نمیخوام HDD ارتقا بدم یا عوض کنم ... بنابراین بهترین رو میخوام تهیه کنم که فکر کنم WD Caviar Black باشه که میگن کیفیت ساختش از Seagate بالاتره ...

به نظر شما چه هاردی تهیه کنم ؟ و شماره 1 رو نیز لطفا جواب بدهید ...
موفق باشید.
1-بله raid کردن هاردها تاثیر زیادی تو افزایش کارایی و بهره وری هارد داره (البته تو شرایط عادی توصیه نمیشه)
2-قیمت هاردهای500 سیگیت یا وسترن الان تو بازار به تعادل معقولی رسیده و خریدش به صرفه ست
موفق باشید

Erfan.
20-11-2010, 20:22
متشکرم از جوابتون ...

1-بله raid کردن هاردها تاثیر زیادی تو افزایش کارایی و بهره وری هارد داره (البته تو شرایط عادی توصیه نمیشه)

منظورم کلا این ترکیب هست ... 1 WD Green + دو تا هارد با مارک دیگه ...

2-قیمت هاردهای500 سیگیت یا وسترن الان تو بازار به تعادل معقولی رسیده و خریدش به صرفه ست

به نظر شما Samsung F3 تو بازار پیدا میشه ؟ به نظرم بهترین مارک باید همون باشه :8:... اگه نبود که فکر کنم WD بهتره ... درسته ؟ :13:

hossein_0907
20-11-2010, 21:55
به نظر شما Samsung F3 تو بازار پیدا میشه ؟

نه عرفان جان پیدا نمیشه
من حدود 1 ماه هست به 10تا فروشنده در اصفهان و تهران و شیراز سپردم اگه این هارد را اوردن 2 تاش را برا من کنار بزارن و هر روز هم بشون زنگ میزنم ولی مثل اینکه دیگه این هارد وارد ایران نمیشه
واقعا هارد خیلی خوبیست و امتیازش از black و 7200.12 بیشتره

samsung f3 500 GB = HD502HJ
seagate 7200.12 500 gb = ST3500418AS
wd caviar black 500 gb = WD5001AALS

alpha007
20-11-2010, 22:27
منظورم کلا این ترکیب هست ... 1 WD Green + دو تا هارد با مارک دیگه ...
raid کردن دو هارد هم ظرفیته که مرسومه.مارکش مهم نیست ولی ظرفیتش چرا

به نظر شما Samsung F3 تو بازار پیدا میشه ؟ به نظرم بهترین مارک باید همون باشه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] اگه نبود که فکر کنم WD بهتره ... درسته ؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
f3 مدتیه که تو بازار تهران موجود نیست اگر هم پیدا بشه قیمتش کذایی بالاست...

Erfan.
20-11-2010, 22:36
raid کردن دو هارد هم ظرفیته که مرسومه.مارکش مهم نیست ولی ظرفیتش چرا

بنابراین این کارو انجام میدم ... البته توجه داشته باشید که WD 1 Tb Caviar Green رو نمیخوام اصلا Raid کنم ... میخوام جدا کارشو انجام بده ...

f3 مدتیه که تو بازار تهران موجود نیست اگر هم پیدا بشه قیمتش کذایی بالاست...

راستی هارد های 640 گیگابایت وسترن چه قیمتی هستن ؟ Sata III ها چه طور ؟ و آیا توی بازار داخلی پیدا میشن ؟

sinasarfaraz
21-11-2010, 13:14
با سلام
یه سوال داشتم دوستان ممنون میشم جوابمو بدین
من میخام یه هارد 1 ترا 64 مگ کش بخرم بهم گفتن مارک western و siget خوبه
وسترن بهم قیمت دادن 73 تومن و سیگت قیمت ندارم
لطفا راهنماییم کنید که وسترن بخرم یا سیگت
برام سرعت,کیفیت,طول عمر زیاد,صدای کم,مصرف کم و ... مهمه
فعلا...

Erfan.
21-11-2010, 21:28
با سلام
یه سوال داشتم دوستان ممنون میشم جوابمو بدین
من میخام یه هارد 1 ترا 64 مگ کش بخرم بهم گفتن مارک western و siget خوبه
وسترن بهم قیمت دادن 73 تومن و سیگت قیمت ندارم
لطفا راهنماییم کنید که وسترن بخرم یا سیگت
برام سرعت,کیفیت,طول عمر زیاد,صدای کم,مصرف کم و ... مهمه
فعلا...

جفتشون خوبن ... من Western Digital رو ترجیح میدم ... فقط اگه از هارد برای نصب سیستم عامل و در کل کارهای اصلی استفاده میکنید حواستون باشه حتما از سری Caviar Black بگیرید ... چون سری های Green و Blue بیشتر برای آرشیو طراحی شدن ...

alpha007
21-11-2010, 21:57
راستی هارد های 640 گیگابایت وسترن چه قیمتی هستن ؟ Sata III ها چه طور ؟ و آیا توی بازار داخلی پیدا میشن ؟
قیمت 640 گیگ وسترن رو ندارم ولی 500 گیگش حدود قیمتی بین 55 تا 65 داره
ساتا 3 فعلا تو ایران وجود خارجی نداره!

alpha007
21-11-2010, 22:07
جفتشون خوبن ... من Western Digital رو ترجیح میدم ... فقط اگه از هارد برای نصب سیستم عامل و در کل کارهای اصلی استفاده میکنید حواستون باشه حتما از سری Caviar Black بگیرید ... چون سری های Green و Blue بیشتر برای آرشیو طراحی شدن ...
البته اینطور هم نیست که وسترن گرین تنها برای آرشیو مورد استفاده قرار بگیره
این نوع هاردها از تکنولوژی نسل نو توی ساختشون بهره برده شده
میشه روی این نوع هاردها به سادگی سیستم عامل و حتی بازیهای سریع نصب کرد...مشکلی بوجود نمیاره
ولی متاسفانه از اونجاییکه تو اینجا کاربرها نمیدونن از سیستم چی میخوان و مورد مصرفشون چیه همیشه بی دلیل دنبال بهترین و پرسرعتترینن
در حالیکه وسترن گرین و سیگیت ال.پی و ... برای ساختشون فلسفه وجود داشته و اگه همیشه نیاز به کار با هاردهای آنچنانی بود این شرکتها فقط و فقط به تولید سری بلک و ... اقدام میکردن
هاردهای سری گرین وسترن نمونه جالبی از رشد صنعت تو ساخت این نمونه از محصولاته برای مصارف کاربرانی که میدونن از pc شون چی میخوان
البته جناب Erfan منظورم با شما نبود .دوستان دیگه ای بودن که همیشه این بحث رو اینجا مطرح میکردن...

Erfan.
21-11-2010, 22:55
میشه روی این نوع هاردها به سادگی سیستم عامل و حتی بازیهای سریع نصب کرد...مشکلی بوجود نمیاره
ولی متاسفانه از اونجاییکه تو اینجا کاربرها نمیدونن از سیستم چی میخوان و مورد مصرفشون چیه همیشه بی دلیل دنبال بهترین و پرسرعتترینن
در حالیکه وسترن گرین و سیگیت ال.پی و ... برای ساختشون فلسفه وجود داشته و اگه همیشه نیاز به کار با هاردهای آنچنانی بود این شرکتها فقط و فقط به تولید سری بلک و ... اقدام میکردن
هاردهای سری گرین وسترن نمونه جالبی از رشد صنعت تو ساخت این نمونه از محصولاته برای مصارف کاربرانی که میدونن از pc شون چی میخوان
البته جناب Erfan منظورم با شما نبود .دوستان دیگه ای بودن که همیشه این بحث رو اینجا مطرح میکردن...

100 درصد موافقم ...
من به ایشون چون فقط گفتن میخوان هارد بخرن پیشنهاد Caviar Black دادم ... اگه صحبت از هارد دوم یا آرشیو بود میشد Caviar Green پیشنهاد داد ...

sinasarfaraz
22-11-2010, 15:06

آقا من یه هارد 1ترا64 مگ کش میخام از بین مارک های وسترن و سیگت
بیشتر واسه بازی میخام بعد کارای معمولی مثل اهنگ گوش دادنو فیلم دیدنو با برنامهای سنگین کار کردن
میخام عمر طولانی هم داشته باشه + صدا و مصرف کم + سرعت بسیار بالا
قیمتشم واسم مهم نیست فقط یه چیز توپ باشه
لطفا هرکی میتونه هاردی با همچین مشخصاتی بهم معرفی کنه
در ضمن از دوستانی هم که واسه سوال قبلیم اهمیت قائل شدن و جواب دادم متشکرم

alpha007
22-11-2010, 19:18
آقا من یه هارد 1ترا64 مگ کش میخام از بین مارک های وسترن و سیگت
بیشتر واسه بازی میخام بعد کارای معمولی مثل اهنگ گوش دادنو فیلم دیدنو با برنامهای سنگین کار کردن
میخام عمر طولانی هم داشته باشه + صدا و مصرف کم + سرعت بسیار بالا
قیمتشم واسم مهم نیست فقط یه چیز توپ باشه
لطفا هرکی میتونه هاردی با همچین مشخصاتی بهم معرفی کنه
در ضمن از دوستانی هم که واسه سوال قبلیم اهمیت قائل شدن و جواب دادم متشکرم
1 ترا با 64 مگ کش فقط وسترن گرین تو بازار هست
هارد مناسبیه که برای اطلاعات بیشتر پیشنهاد میکنم پست های قبلی رو بخونید
موفق باشید

Erfan.
22-11-2010, 20:26
alpha جان Caviar Black 500 بهترین مدلش چیه ؟ فکر کنم 32 mb باشه درسته ؟ یا مدل های مختلف هست ؟

alpha007
22-11-2010, 22:56
alpha جان Caviar Black 500 بهترین مدلش چیه ؟ فکر کنم 32 mb باشه درسته ؟ یا مدل های مختلف هست ؟
چیزی که تو بازار ما هست همینه که شما میگید
وسترن بلک ساتا تری هم هست اونم با ظرفیت 640 گیگش که ظاهرا هنوز خیال وارداتشو ندارن...

nima_7121
23-11-2010, 10:45
سلام.
من رو سيستم يه hard سيگيت 7200.12 يک ترا دارم الان نياز دارم که ارتقا بدمش.
ميخوام که يک hard جديد اضافه کنم که با هم ريد بشه.
دوستان دوترا چی پيشنهاد ميکنن؟
برای من کيفيت مهمه اين که صدا زياد داشته باشه مهم نيست سرعت و عمر مهمه.

sinasarfaraz
23-11-2010, 13:27
1 ترا با 64 مگ کش فقط وسترن گرین تو بازار هست
هارد مناسبیه که برای اطلاعات بیشتر پیشنهاد میکنم پست های قبلی رو بخونید
موفق باشید
ولی من شنیدم wstern digital 1terabyte caviar black 64 mg هم تو بازار موجوده
یکی از اشناهامون هم خریده و ازش راضیه
قیمتشم حدود 110 تومن هست ولی الان ازونتر شده
من هارد رو واسه بازی های سنگین و ... میخام شنیدم سری خاویار گرین واسه ارشیو ساخته شده و زیاد به درده pc با کارهای عادی نمیخوره .ایا درست شنیدم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
واسه بازی و کار با برنامه های سنگین و کارهای عادی روزانه سری گرین بهتره یا بلک.......
متشکرم؟؟؟

Erfan.
23-11-2010, 22:01
من هارد رو واسه بازی های سنگین و ... میخام شنیدم سری خاویار گرین واسه ارشیو ساخته شده و زیاد به درده pc با کارهای عادی نمیخوره .ایا درست شنیدم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
واسه بازی و کار با برنامه های سنگین و کارهای عادی روزانه سری گرین بهتره یا بلک.......
متشکرم؟؟؟

Caviar Black بهتره ...

Caviar Green هم مشکل خاصی نداره ... ولی بیشتر برای آرشیو طراحی شده ... چون ساختارش جوریه که حالت صرفه جویانه و کم مصرف داره ...

alpha007
24-11-2010, 00:18
ولی من شنیدم wstern digital 1terabyte caviar black 64 mg هم تو بازار موجوده
یکی از اشناهامون هم خریده و ازش راضیه
قیمتشم حدود 110 تومن هست ولی الان ازونتر شده
متشکرم؟؟؟
دوست عزیز وسترن بلک 1 ترا 64 مگ کش نداره
2 نمونه ساتا6 با 64 مگ بافر داره که اصلا شامل بحث من نمیشه و یه نمونه ساتا3 حجم 2 ترا با 64 مگ...

sinasarfaraz
24-11-2010, 00:45
دوست عزیز وسترن 1 ترا 64 مگ کش نداره
2 نمونه ساتا6 با 64 مگ بافر داره که اصلا شامل بحث من نمیشه و یه نمونه ساتا3 حجم 2 ترا با 64 مگ...

دوست عزیز من بهت قول میدم وسترن ساتا2 1ترا 64 مگ کش داره خودم امروز سوال کردم قیمتم بهم داد 73 تومن.
یادم رفت بپرسم 64 مگ کشه سری بلک یا گرین.
چند تا از دوستان گفتند وسترن 64 مگ کش رو فعلا واسه سری گرین زده و سری بلک 64 مگ نداره...
حالا به نظره شما دوستان من کدوم یک از دو هارد زیر رو بخرم البته تو پست قبلیم گفتم یه هارد خفن واسه بازی های سنگین و برنامه های سنگین و کارهای عادی روزانه میخام...
western digital 1tera caviar black 32 mg chash
western digital 1tera caviar green 64 mg chash
بازم دست همتون درد نکنه

alpha007
24-11-2010, 08:46
دوست عزیز من بهت قول میدم وسترن ساتا2 1ترا 64 مگ کش داره خودم امروز سوال کردم قیمتم بهم داد 73 تومن.
یادم رفت بپرسم 64 مگ کشه سری بلک یا گرین.
چند تا از دوستان گفتند وسترن 64 مگ کش رو فعلا واسه سری گرین زده و سری بلک 64 مگ نداره...
حالا به نظره شما دوستان من کدوم یک از دو هارد زیر رو بخرم البته تو پست قبلیم گفتم یه هارد خفن واسه بازی های سنگین و برنامه های سنگین و کارهای عادی روزانه میخام...
western digital 1tera caviar black 32 mg chash
western digital 1tera caviar green 64 mg chash
بازم دست همتون درد نکنه
هارد مورد نظری که گفتید وسترن گرین 1 ترا 64 مگ کش ه که همین الان هم تو بازار موجوده
تو همین انجمن هم بچه ها خریدن و ازش راضین

sinasarfaraz
24-11-2010, 19:40
یعنی شما میگید که وسترن گرین 1ترا 64 مگ کش از وسترن بلک 1ترا 32 مگ کش بهتره
چون خیلی ها تو همین تالار گفتن که سری گرین به درد ارشیو میخوره و واسه کارای عادی خیلی مناسب نیست
خیلی ها میگن سری بلک با اینکه 32 مگ کشه واسه کارای عادی خیلی بهتره
نظره... دوستان چیه؟؟؟؟؟؟

alpha007
24-11-2010, 23:36
یعنی شما میگید که وسترن گرین 1ترا 64 مگ کش از وسترن بلک 1ترا 32 مگ کش بهتره
چون خیلی ها تو همین تالار گفتن که سری گرین به درد ارشیو میخوره و واسه کارای عادی خیلی مناسب نیست
خیلی ها میگن سری بلک با اینکه 32 مگ کشه واسه کارای عادی خیلی بهتره
نظره... دوستان چیه؟؟؟؟؟؟
من صحبتی از بهتر و بدتر کردم؟
پست های قبلی رو بخونید خیلی راحت میتونید نوع هاردتون رو انتخاب کنید
در ضمن:
ما از سری گرین وسترن ، هاردی که منحصرا برای آرشیو اطلاعات باشه نداریم
همه این نوع هاردها استفاده کاربردی و البته در کنارش استفاده آرشیوی دارن
نصب ویندوز و گیم و الباقی روی این هاردها بلا مانعه...

sinasarfaraz
25-11-2010, 14:53
من صحبتی از بهتر و بدتر کردم؟
پست های قبلی رو بخونید خیلی راحت میتونید نوع هاردتون رو انتخاب کنید
در ضمن:
ما از سری گرین وسترن ، هاردی که منحصرا برای آرشیو اطلاعات باشه نداریم
همه این نوع هاردها استفاده کاربردی و البته در کنارش استفاده آرشیوی دارن
نصب ویندوز و گیم و الباقی روی این هاردها بلا مانعه...

دوست عزیز مثل اینکه شما منظوره منو درست متوجه نشدید
من میگم واسه بازیهای سنگین و کارهای عادی سری گرین که 64 مگ کش هست رو بگیرم یا سری بلک که 32 مگ کش هست
بحث من سره حافظه ی کشه هاردهاست
بعضی ها میگن سری بلک با اینکه 32 مگ کش هست واسه کارای عادی از سری گرین که 64 مگ کش هست بهتره
بعضی ها هم میگم اینطور نیست و سری گرین چون 64 مگ کشه بهتره
همه هم میدونن هرچی حافظه کش بیشتر باشه سرعت هارد هم بیشتر میشه
ولی چیزی که منو تو دوراهی قرار داده اینه که تو پست های قبلی گفتند ساختار هارد وسترن سری گرین بیشتر واسه ارشیو هستش چون مصرفش کمتره و دلایل دیگه که خودتون میدونید...و سری بلک مخصوص کارهای عادی و بازیهای سنگینه و... طراحی شده
حالا من موندم به خاطره حافظه کشه بیشتر سری گرین رو بگیرم یا واسه طراحی بهتر واسه کارای عادی سری بلک رو بگیرم
حالا شما هی بگو پست های قبلی رو بخون من تمام صفحات این انجمن رو خوندم و به نتایج بالا رسیدم
حالا نظره شما چیه ?????????????:5::5::5::5::5:

saeed0611
25-11-2010, 16:00
لام به دوستان واساتيدگل: من يه سوال داشتم كه چند وقته ذهنم رو مشغول كرده من به تازگي رفتم يه هارد 500g سيگيت گرفتم مدل sega freeag 500gb-s-portable usb2 مشخصات كامل. الان يك هفته اي ميشه گرفتم كه خوب بوده نه داغ كرده نه صدا از نظر ظاهر هم شكا كلاسيكي داره اما چون اولين هاردي كه من خريدم اين هردو براي ارشيو فيلم واهنگ گذاشتم كه فيلمهاي نايابي هستن كه من ميترسم نكنه يه وقت اين همه اطلاعات وارشيو روي اين هارد يه وقت پاك بشه؟ خواستم هم مكستور بگيرم كه مغازه داره گفت مكستور وسيگيت يكي شدن

alpha007
25-11-2010, 22:44
دوست عزیز مثل اینکه شما منظوره منو درست متوجه نشدید
من میگم واسه بازیهای سنگین و کارهای عادی سری گرین که 64 مگ کش هست رو بگیرم یا سری بلک که 32 مگ کش هست
بحث من سره حافظه ی کشه هاردهاست
بعضی ها میگن سری بلک با اینکه 32 مگ کش هست واسه کارای عادی از سری گرین که 64 مگ کش هست بهتره
بعضی ها هم میگم اینطور نیست و سری گرین چون 64 مگ کشه بهتره
همه هم میدونن هرچی حافظه کش بیشتر باشه سرعت هارد هم بیشتر میشه
ولی چیزی که منو تو دوراهی قرار داده اینه که تو پست های قبلی گفتند ساختار هارد وسترن سری گرین بیشتر واسه ارشیو هستش چون مصرفش کمتره و دلایل دیگه که خودتون میدونید...و سری بلک مخصوص کارهای عادی و بازیهای سنگینه و... طراحی شده
حالا من موندم به خاطره حافظه کشه بیشتر سری گرین رو بگیرم یا واسه طراحی بهتر واسه کارای عادی سری بلک رو بگیرم
حالا شما هی بگو پست های قبلی رو بخون من تمام صفحات این انجمن رو خوندم و به نتایج بالا رسیدم
حالا نظره شما چیه ?????????????:5::5::5::5::5:
اگر استفاده تون از سیستم بازیهای کوتاه مدت و بعد خاموش کردن سیستمه:وسترن بلک
و اگر سیستمتون علاوه بر بازی زمان زیادی روشن میمونه:وسترن گرین 64 یا 32(فرق زیاد محسوسی ندارن جز تو چند تا تست آزمایشگاهی)
امیدوارم تونسته باشم کمکی کرده باشم

hossein_0907
26-11-2010, 01:00
و اگر سیستمتون علاوه بر بازی زمان زیادی روشن میمونه:وسترن گرین 64 یا 32(فرق زیاد محسوسی ندارن جز تو چند تا تست آزمایشگاهی)

اگه سیستم زمان زیادی روشن بمونه و هارد ما پر سرعت مثل black یا 7200.12 باشه چه مشکلی داره؟

alpha007
26-11-2010, 08:09
اگه سیستم زمان زیادی روشن بمونه و هارد ما پر سرعت مثل black یا 7200.12 باشه چه مشکلی داره؟
مشکل خاصی پیش نمیاره جز:
-مصرف برق سیستم رو بالا میبره
-استهلاک سیستم رو بیشتر میکنه بخصوص تو مواقعی که سیستم برای دانلودهای 24 ساعته روشن میمونه
بهر حال این موردیه که وسترن دیجیتال راه حلش رو خودش ارائه داده و اون استفاده از هاردهای سری گرینه این شرکته
هاردهای بلک در عین کارآمدی،از سرعت چرخش هد با حداکثر سرعت بهره میبرن که این موضوع روی دو موردی که بالا گفتم اثر گذاره ؛ تو هاردهای سری گرین این مورد به خود هارد واگذار شده

sinasarfaraz
26-11-2010, 14:51
مشکل خاصی پیش نمیاره جز:
-مصرف برق سیستم رو بالا میبره
-استهلاک سیستم رو بیشتر میکنه بخصوص تو مواقعی که سیستم برای دانلودهای 24 ساعته روشن میمونه
بهر حال این موردیه که وسترن دیجیتال راه حلش رو خودش ارائه داده و اون استفاده از هاردهای سری گرینه این شرکته
هاردهای بلک در عین کارآمدی،از سرعت چرخش هد با حداکثر سرعت بهره میبرن که این موضوع روی دو موردی که بالا گفتم اثر گذاره ؛ تو هاردهای سری گرین این مورد به خود هارد واگذار شده

اول از همه چی دستت درد نکنه که جواب دادی
یه سوال کوچیک دیگه دوست عزیز:من گفتم زیاد با کامپیوتر بازیهای سنگین مثل فوتبال و نیدفراسپید و سیمز و ... میکنم شاید روزی به 6 یا 7 ساعتم بکشه و سیستم هم واسه کارای دیگه مثل اینترنت و فیلم دیدن و غیره... حدود 3 یا 4 ساعت یا حتی بیشتر روشن میمونه که روزانه حداکثر 12 یا 13 ساعت باید روشن بمونه { اخه دوتا برادر کوچکتر دارم اونا هم سهمی دارن واسه کار با سیستم داداش } خلاصه اگه سیستم من حداقل روزی 7 ساعت یا حداکثر 14 ساعت بخواد روشن بمونه کدوم هاردو توصیه میکنی از بین سری گرین و بلک که هم سرعت بالاتری داشته باشه و استهکام بهتر در برابر نوسانات برقی و... و هم طول عمر بیشتر و سوختگی کمتر.
راستی بعضی شبها هم سیستم واسه دانلود تا صبح روشن میمونه.
مصرف برقشو کاری ندارم پس مصرفشو در نظر نگیر فقط کیفیت هارد واسم مهمه...
با تشکر از اینکه جواب سوالامو میدی:31:

aga hadi
26-11-2010, 16:18
دوستانی که تو انتخاب هارد حر فه ای ان
می خوام یه هارد بگیرم و مادر بردم ساتا 6 داره
حالا موندم چی بگیرم؟ صبر کنم تا هارد های ساتا 6 بیان یا بخرم/؟
2 تا بگیرم بهتره یا یکی؟
شما چیزی پیشنهاد میدین؟

amir_91
26-11-2010, 19:27
سلام
من یه هارد 500gb میخاستم.قیمتش هر چی کمتر بهتر کارم نرم افزارای معمولی و بازی هست.چی بخرم؟قیمتش خیلی مهمه حدود 50 تومن مادربردم asus p5k epu
thanks a lot

alpha007
27-11-2010, 22:04
اول از همه چی دستت درد نکنه که جواب دادی
یه سوال کوچیک دیگه دوست عزیز:من گفتم زیاد با کامپیوتر بازیهای سنگین مثل فوتبال و نیدفراسپید و سیمز و ... میکنم شاید روزی به 6 یا 7 ساعتم بکشه و سیستم هم واسه کارای دیگه مثل اینترنت و فیلم دیدن و غیره... حدود 3 یا 4 ساعت یا حتی بیشتر روشن میمونه که روزانه حداکثر 12 یا 13 ساعت باید روشن بمونه { اخه دوتا برادر کوچکتر دارم اونا هم سهمی دارن واسه کار با سیستم داداش } خلاصه اگه سیستم من حداقل روزی 7 ساعت یا حداکثر 14 ساعت بخواد روشن بمونه کدوم هاردو توصیه میکنی از بین سری گرین و بلک که هم سرعت بالاتری داشته باشه و استهکام بهتر در برابر نوسانات برقی و... و هم طول عمر بیشتر و سوختگی کمتر.
راستی بعضی شبها هم سیستم واسه دانلود تا صبح روشن میمونه.
مصرف برقشو کاری ندارم پس مصرفشو در نظر نگیر فقط کیفیت هارد واسم مهمه...
با تشکر از اینکه جواب سوالامو میدی:31:
سلام...
اگه همین بحث پیشنهاد هارد رو تو یه سری تاپیکها و انجمنها مطرح کنید و ازشون درخواست هاردی با ویژگیهایی که ذکر کردید رو داشته باشید یه تعداد بی معطلی تنها از روی شنیده های خودشون هارد بلک رو پیشنهاد میدن
و اما پیشنهاد من:
اول از همه اولویت بندی کنید که براتون بازیها مهمه یا دانلود شبانه و نت و ...
اگه روشن موندن شبانه سیستم،کار طولانی یا حتی استفاده طولانی مدت روزانه تو اولویته هارد گرین
و اگه صرفا بازی تو اولویته هارد بلک
و اگه 50-50 هر دو این موارد رو بکار میبرید هارد بلک.البته این مورد رو با توجه به مهم نبودن مصرف برق عنوان کردم
و اما بطور کلی استهلاک هارد گرین کمتر،عمر بالاتر و مصرف برق کمتری داره
این نوع هاردها به عنوان نسل جدید ابزارهای ذخیره سازی در حال یکه تازیه
امیدوارم موفق باشید

alpha007
27-11-2010, 22:21
دوستانی که تو انتخاب هارد حر فه ای ان
می خوام یه هارد بگیرم و مادر بردم ساتا 6 داره
حالا موندم چی بگیرم؟ صبر کنم تا هارد های ساتا 6 بیان یا بخرم/؟
2 تا بگیرم بهتره یا یکی؟
شما چیزی پیشنهاد میدین؟
شرکتهای مربوطه خیال ندارن هاردهای ساتا6 رو فعلا تو بازار بریزن
مدتها از عرضه شون تو بازارهای بین المللی میگذره اما اینجا :13:...!
خرید 2 هارد اصلا نیاز نیست مگه برای raid

alpha007
27-11-2010, 22:27
سلام
من یه هارد 500gb میخاستم.قیمتش هر چی کمتر بهتر کارم نرم افزارای معمولی و بازی هست.چی بخرم؟قیمتش خیلی مهمه حدود 50 تومن مادربردم asus p5k epu
thanks a lot
با ظرفیت 500 تقریبا از تمام برندهای موجود بازار میتونید چیزی که میخوایید رو تهیه کنید
فقط کافیه یه سر به بازار بزنید
موفق باشید

sinasarfaraz
27-11-2010, 22:54
سلام...
اگه همین بحث پیشنهاد هارد رو تو یه سری تاپیکها و انجمنها مطرح کنید و ازشون درخواست هاردی با ویژگیهایی که ذکر کردید رو داشته باشید یه تعداد بی معطلی تنها از روی شنیده های خودشون هارد بلک رو پیشنهاد میدن
و اما پیشنهاد من:
اول از همه اولویت بندی کنید که براتون بازیها مهمه یا دانلود شبانه و نت و ...
اگه روشن موندن شبانه سیستم،کار طولانی یا حتی استفاده طولانی مدت روزانه تو اولویته هارد گرین
و اگه صرفا بازی تو اولویته هارد بلک
و اگه 50-50 هر دو این موارد رو بکار میبرید هارد بلک.البته این مورد رو با توجه به مهم نبودن مصرف برق عنوان کردم
و اما بطور کلی استهلاک هارد گرین کمتر،عمر بالاتر و مصرف برق کمتری داره
این نوع هاردها به عنوان نسل جدید ابزارهای ذخیره سازی در حال یکه تازیه
امیدوارم موفق باشید
دستت طلا
پس با گفته های شما اول اولویت بندی میکنم بیشتر چه کاری واسم مهمه
اولویت اول من بازیه و بعدش نت و...
درضمن دانلود شبانه زیاد ندارم شاید هفته ای یکبار یا شایدم ماهی یکبار.
پس به گفته ی شما اگر با سیستم بازی زیاد و کار طولانی { استفاده ی طولانی مدت در طول روز } و... انجام بدم شما هارد سری بلک رو توصیه میکنید
دو تا سوال دیگه داشتم : شما که میگید سری گرین دارای عمر بالاتر هست یعنی چقدر طول عمره هارد سری گرین با بلک تفاوت داره
و
این کلمه ی *استهلاک کمتر* رو که به کار بردین یعنی چه؟.... ایا هرچی استحلاک کمتر باشه بهتره یا هرچی بیشتر باشه... و تفاوت استهلاک سری گیرین با سری بلک چقدر هست
ممنون میشم جواب بدی
با تشکر از alpha ی عزیز:10:

amir_91
27-11-2010, 23:22
با ظرفیت 500 تقریبا از تمام برندهای موجود بازار میتونید چیزی که میخوایید رو تهیه کنید
فقط کافیه یه سر به بازار بزنید
موفق باشید

میشه مدل و قیمت بگید؟
ممنون

alpha007
27-11-2010, 23:30
دستت طلا
پس با گفته های شما اول اولویت بندی میکنم بیشتر چه کاری واسم مهمه
اولویت اول من بازیه و بعدش نت و...
درضمن دانلود شبانه زیاد ندارم شاید هفته ای یکبار یا شایدم ماهی یکبار.
پس به گفته ی شما اگر با سیستم بازی زیاد و کار طولانی { استفاده ی طولانی مدت در طول روز } و... انجام بدم شما هارد سری بلک رو توصیه میکنید
دو تا سوال دیگه داشتم : شما که میگید سری گرین دارای عمر بالاتر هست یعنی چقدر طول عمره هارد سری گرین با بلک تفاوت داره
و
این کلمه ی *استهلاک کمتر* رو که به کار بردین یعنی چه؟.... ایا هرچی استحلاک کمتر باشه بهتره یا هرچی بیشتر باشه... و تفاوت استهلاک سری گیرین با سری بلک چقدر هست
ممنون میشم جواب بدی
با تشکر از alpha ی عزیز:10:
استهلاک = فرسودگی
استهلاک کمتر یعنی عمر بالاتر
اینی که بالا قرمز کردم انتخابش با خود شماست .اینکه اگه سیستمتون مدت زیادی روشن می مونه (چه برای کار و چه بازی) هارد گرین مناسب تره.چون با مصرف و طول عمر قطعه ارتباط مستقیم داره
اما اگه استفاده محدود و چند ساعته بمنظور بازی صورت میگیره و بعد خاموشی سیستم،بلک پیشنهاد میشه

alpha007
27-11-2010, 23:58
میشه مدل و قیمت بگید؟
ممنون
برندهای مختلف با حدود قیمتی بین 45 تا 58

sinasarfaraz
28-11-2010, 14:54
من تصمیممو گرفتم
میرم یه هارد وسترن 1ترا 64 مگ کش سری گرین میگیرم
با تشکر از دوست عزیز alpha007 که راهنماییم کرد

aga hadi
28-11-2010, 15:04
شرکتهای مربوطه خیال ندارن هاردهای ساتا6 رو فعلا تو بازار بریزن
مدتها از عرضه شون تو بازارهای بین المللی میگذره اما اینجا :13:...!
خرید 2 هارد اصلا نیاز نیست مگه برای raid

ممنون دوست عزیز
بین ساتا 6 با ساتا 3 فرق زیادیه؟
چون فعلا عجله ندارم می تونم صبر کنم

Erfan.
28-11-2010, 21:08

من هم میخواستم بخرم اما به نظرم چند وقتی صبر کنید تا ساتا 6Gb/s ها بیان ... اگه عجله ندارید و مادربردتون ساپورت میکنه به نظرم ارزش صبر داره ...

alpha007
29-11-2010, 00:39
ممنون دوست عزیز
تفاوت این دو تو سرعته که قبلا هم دربارش صحبت کردیم!
نرخ تبادل دیتا تو ساتا6 بالاتر از نوع موجود یعنی ساتا3 هستش
اگه فکر میکنید ارزششو داره که صبر کنید

alpha007
29-11-2010, 00:47
من تصمیممو گرفتم
میرم یه هارد وسترن 1ترا 64 مگ کش سری گرین میگیرم
با تشکر از دوست عزیز alpha007 که راهنماییم کرد
خواهش میکنم
امیدوارم تونسته باشم کمکی کرده باشم
صحبتهای من تماما تجربیات خودم و چند تن از دوستان فارغ از تعصبات شخصیه که طی سالها موضوعیه که ثابت کرده کارگشا و موثره
موفق باشید

roh108
29-11-2010, 01:07
سلام
یه سوال....... هارد با دور بالاتر
(بیشتر از 7200 )چی موجود هست الان تو بازار ؟؟
میشه یه کوچولو درمورد قیمت و ... توضیح بدی؟
به صرفه هست برای خرید؟

omidbooter
29-11-2010, 01:38
سلام
بلاخره یه هارد وسترن 1.5 ترا 64 مگبافر گرفتم

هنوز کار نکردم ببینم چطور.

از راهنمایی های شما هم ممنونم

Erfan.
29-11-2010, 07:20
سلام
یه سوال....... هارد با دور بالاتر
(بیشتر از 7200 )چی موجود هست الان تو بازار ؟؟
میشه یه کوچولو درمورد قیمت و ... توضیح بدی؟
به صرفه هست برای خرید؟

سری Velociraptor برند Western Digital 10000rpm هستند اما در مورد وجودشون توی بازار و قیمت اطلاعی ندارم :11:

Advanced Ali-001
29-11-2010, 13:08
سری Velociraptor برند Western Digital 10000rpm هستند اما در مورد وجودشون توی بازار و قیمت اطلاعی ندارم
سالم.
وسترن ندیدم10000دوره هاشو اصلاًتوبازار ندیدم....
عرفان جان ADATA هست10000دورست کهساتا2هست ویه مدلم ازMAXTOR که جفتشون128گیگ هستن.....

Erfan.
29-11-2010, 19:01
عرفان جان ADATA هست10000دورست کهساتا2هست ویه مدلم ازMAXTOR که جفتشون128گیگ هستن.....

از قیمتشون خبر دارید ؟

alpha007
29-11-2010, 21:59
seagate Cheetah NS SAS 3Gb/s

WD VelociRaptor 300 GB SATA

WD VelociRaptor 600 GB SATA

و حجمهای دیگه همگی از سرعت 10000rpm پشتیبانی میکنن ولی این نوع هاردها استفاده خاص و سروری دارن
قیمتشون تو داخل نا متعادل و گیر اوردنشون مشکله

sinasarfaraz
30-11-2010, 23:50
امروز عصر قیمت کردم هارد وسترن دیجیتال سری گرین 1ترا 64 مگ کش با 3 سال گارانتی 72 تومان

western digital caviar green 1tera 64 meg chash 72 toman

amjad2
02-12-2010, 00:16
سلام بر اساتید محترم

من میخوام یه هارد ظرفیت بالا بگیرم برای آرشیو حداقل ظرفیت 2 ترا داشته باشه یا بیشتر
چه هاردی توصیه میکنید؟
در ضمن من دانلود طولانی مدت دارم و بعضی وقتها سیستم 72 ساعت یا بیشتر روشن میمونه و الان هم سیستم با یه هارد باراکدا 7200.12 داره کار میکنه. بعد از اینکه هارد جدید رو گرفتم به نظرتون دانلودها رو روی هارد جدید انجام بدم یا روی همین هارد باراکدا؟

ممنون

alpha007
02-12-2010, 09:25
سلام بر اساتید محترم

من میخوام یه هارد ظرفیت بالا بگیرم برای آرشیو حداقل ظرفیت 2 ترا داشته باشه یا بیشتر
چه هاردی توصیه میکنید؟
در ضمن من دانلود طولانی مدت دارم و بعضی وقتها سیستم 72 ساعت یا بیشتر روشن میمونه و الان هم سیستم با یه هارد باراکدا 7200.12 داره کار میکنه. بعد از اینکه هارد جدید رو گرفتم به نظرتون دانلودها رو روی هارد جدید انجام بدم یا روی همین هارد باراکدا؟

ممنون
شما میتونید از هاردهای سری LP سیگیت یا گرین وسترن استفاده کنید و دانلودهای جدیدتون رو روش بریزید.

m6788
02-12-2010, 12:53
سلام دوستان
پرسرعت ترین هارد 500 یا 320 موجود تو بازار الان چیه(بجز SSD) ؟سامسونگ F3 چطوره و آیا پرسرعتر از این هم هست؟ وسترن بلک چطور؟

amjad2
02-12-2010, 14:01
شما میتونید از هاردهای سری LP سیگیت یا گرین وسترن استفاده کنید و دانلودهای جدیدتون رو روش بریزید.
ممننم از راهنمایتون

این هاردها ظرفیت 2ترا به بالا رو دارن دیگه؟
اونوقت من منظورم این بود که کدوم هارد دائم کار کنه استهلاکش کمتره و برای این کار بهتره؟ هارد جدید یا هارد قدیمیم؟
مثلا من اول رو هارد قدیمیم دانلود کنم و بعد از دانلود اونا رو بریزم رو هارد جدیدم یا از همون اول رو هارد جدید دانلود کنم؟(چون در حال دانلود , هارد مدام کار میکنه)

ممنون

amjad2
02-12-2010, 14:10
راستی این buffer چه تاثیری رو هارد داره؟

اونوقت فرق این 32 مگ و 64 مگ بافر چیه؟ چون اختلاف قیمت خیلی زیادی داره!!!
آیا ارزش داره که انقدر برای بافر بالاتر هزینه بشه؟

14708
02-12-2010, 15:04
سلام یه هارد خوب sd بهم معرفی کنید که ساتا 3 رو هم ساپورت کنه میخوام ویندوز و برنامه هام رو توش نصب کنم تا سرعتم بره بالا
هارد من الان وسترن دیجیتال 1 ترابایته می تونم در کنار اون استفاده کنم ؟ تاثیر زیادی در سرعت داره ؟
ممنون میشم اگه قیمت رو هم بگید

alpha007
02-12-2010, 19:21
ممننم از راهنمایتون

این هاردها ظرفیت 2ترا به بالا رو دارن دیگه؟
اونوقت من منظورم این بود که کدوم هارد دائم کار کنه استهلاکش کمتره و برای این کار بهتره؟ هارد جدید یا هارد قدیمیم؟
مثلا من اول رو هارد قدیمیم دانلود کنم و بعد از دانلود اونا رو بریزم رو هارد جدیدم یا از همون اول رو هارد جدید دانلود کنم؟(چون در حال دانلود , هارد مدام کار میکنه)

ممنون
بله دارن
هاردهایی که معرفی کردم در صورت کار مداوم استهلاک کمتری دارن
اگه شما دانلودهای زیاد دارید میتونید روی یکی از هاردهایی که گفتم ویندوز بریزید،برنامه نصب کنید و در کنارش برنامه های دریافتیتون هم روش بریزید.
اینها هیچ تداخلی با هم ندارن.ضمن اینکه نیازی به تغییر فایلهای دانلودیتون روی یه هارد دیگه هم نیست
موفق باشید

alpha007
02-12-2010, 19:28
راستی این buffer چه تاثیری رو هارد داره؟

اونوقت فرق این 32 مگ و 64 مگ بافر چیه؟ چون اختلاف قیمت خیلی زیادی داره!!!
آیا ارزش داره که انقدر برای بافر بالاتر هزینه بشه؟
فرق زیادی بین بافر 32 و 64 وجود نداره قبلا در موردش توضیح دادم
شما میتونید بسته به بودجه تون براش هزینه کنید

alpha007
02-12-2010, 19:37
سلام یه هارد خوب sd بهم معرفی کنید که ساتا 3 رو هم ساپورت کنه میخوام ویندوز و برنامه هام رو توش نصب کنم تا سرعتم بره بالا
هارد من الان وسترن دیجیتال 1 ترابایته می تونم در کنار اون استفاده کنم ؟ تاثیر زیادی در سرعت داره ؟
ممنون میشم اگه قیمت رو هم بگید
هاردهای ssd قیمت فوق العاده بالایی دارن
برای ویندوز میتونید یه 64 گیگ adata رو بگیرید بقیمت حدودی 250 تومان!

m6788
03-12-2010, 10:47
سلام دوستان
پرسرعت ترین هارد 500 یا 320 موجود تو بازار الان چیه(بجز SSD) ؟سامسونگ F3 چطوره و آیا پرسرعتر از این هم هست؟ وسترن بلک چطور؟
آقایون خواهشا یکی ما رو هم تحویل بگیره:sad:

alpha007
03-12-2010, 12:28
آقایون خواهشا یکی ما رو هم تحویل بگیره:sad:
سیگیت 7200.12
وسترن بلک
و اف.3 نمونه های خوبین
از برندهای دیگه هم هست که همینا کار شما رو راه میندازه

khalil12345
08-12-2010, 00:04
بچه ها کسی قیمت هارد وسترن 2 ترابایت سری black 64mb رو داره؟
هرچی گشتم نتونستم پیدا کنم، مجبوری سری گرین 64mb دو ترابایت گرفتم 165 تومان، قیمت چطوره؟
3 تا هارد 1 ترا هم دارم که میخوام یکی یکی تبدیل به 2 کنمشون آخه کیسم دیگه جا نداره.
1 دونه 1 ترا سری بلک دارم از وسترن خدایی عالی واسه همین دنبال 2تراش میگردم

babialex
08-12-2010, 03:27
هارد اکسترنال مبخام با مشخصات زیر :

1- قابل حمل و سبک
2- بشه به تلویزیون وصل کرد و مدیا داشته باشه تا فیلم و عکس و موزیک های روش رو بشه اجرا کرد
3- امنیت بالایی داشته باشه

mohsen3
09-12-2010, 13:24
سلام

من یک هارد سامسونگ دارم که کند عمل می کنه و به صدا افتاده.

یک هارد سریع، بی صدا و با دوام می خوام که ویندوز و برنامه ها رو روش نصب کنم.

ظرفیت هارد مهم نیست. حتی 100 گیگ هم کافیه. قیمتش هم مهم نیست. (البته ssd نمی خوام. منظورم اینه که 20-30 تومن کمتر یا بیشتر مهم نیست)

لطفا دوستان با تجربه راهنمایی کنن.

با شکر

alpha007
09-12-2010, 13:34
جواب هر سه شما دوستان تو این تاپیک هست
فقط کافیه 10 صفحه قبل رو مرور کنید
مسلما جستجو کردن زمان خیلی کمتری از منتظر موندن میبره...:11:

mohsen3
09-12-2010, 13:38
جواب هر سه شما دوستان تو این تاپیک هست
فقط کافیه 10 صفحه قبل رو مرور کنید
مسلما جستجو کردن زمان خیلی کمتری از منتظر موندن میبره...:11:
الآن نزدیک به یک ساعته که مطالب فروم رو می خونم. بیشتر تاکید بر روی ظرفیت و سرعت و قیمت هست. در مورد دوام و بی صدایی زیاد صحبت نشده.

alpha007
09-12-2010, 15:47
الآن نزدیک به یک ساعته که مطالب فروم رو می خونم. بیشتر تاکید بر روی ظرفیت و سرعت و قیمت هست. در مورد دوام و بی صدایی زیاد صحبت نشده.
همه هاردها بلا استثنا (دقت کنید بلا استثنا) سر صدا رو دارن
دوام و کیفیت می مونه که به اندازه کافی دربارش بحث شده
موفق باشید

ess_1362
09-12-2010, 16:41

هارد هیتاچی 500 با سرعت 7200

لطفا دوستان یک بنچمارک از هاردشون بذارند تا به یک جمع بندی برسیم

m6788
09-12-2010, 20:26
سلام دوستان چون خودم خیلی دنیال هارد پرسرعت گشتم براتون چندتا بنچمارک از هاردهای مختلف(اینترنال) میزارم تا خودتون دستتون بیاد کدوم هارد از همه پرسرعت تره
در این بنچمارکها هرچه trabsfer rate بالاتر باشه و accsess time پایینتر باشه سرعت هارد بالاتره
البته با تشکر از بچه های سایت هات اور کلاک که این عکسها مربوط به هاردهای بچه های اونجاست

ess_1362
10-12-2010, 11:06
ممنون
در این سه تا شاتی که گذاشتی کاملا مشخص شد که چرا سامسونگ اینقدر طرفدار داره!!
فقط کاش یکی از دوستان هم یک شات با هارد سیگیت باراکودا 7200.12 می ذاشت تا یک مرجع مناسب باشه

Ultra_Black
10-12-2010, 11:42
فقط کاش یکی از دوستان هم یک شات با هارد سیگیت باراکودا 7200.12 می ذاشت تا یک مرجع مناسب باشه احسان جان اینم در خدمت شما:

38579

alpha007
11-12-2010, 17:56
اینم جدول مقایسه ای بین هاردهای مختلف از نظر تولید صدا و مصرف برای اون دوستی که بی صبر و طاقت بود! :

prance666
11-12-2010, 20:13
سلام دوسته عزیز من یه هارد خوب میخوام که کم مصرف باشه و سیستم هم زیاد روشن هست و بوده من تا 80 تومان هست هارد هم 1ترا اینترنال باشه
باسپاس

alpha007
11-12-2010, 22:23
سلام دوسته عزیز من یه هارد خوب میخوام که کم مصرف باشه و سیستم هم زیاد روشن هست و بوده من تا 80 تومان هست هارد هم 1ترا اینترنال باشه
باسپاس
برای شما بهترین انتخاب وسترن گرین یا سری LP سیگیت هست
1 ترا اینترنال حول و حوش همین قیمت میتونید پیدا کنید

mohsen3
11-12-2010, 22:31
این هارد دقیقا مدلش چیشه؟ در بازار ایران هست؟ / با تشکر

Erfan.
11-12-2010, 23:07
برای شما بهترین انتخاب وسترن گرین یا سری LP سیگیت هست
1 ترا اینترنال حول و حوش همین قیمت میتونید پیدا کنید

درسته با توجه به کاربرد شما من هم Western Digital سری Caviar Green رو پیشنهاد میکنم ...

m6788
12-12-2010, 15:02
این هارد دقیقا مدلش چیشه؟ در بازار ایران هست؟ / با تشکر
این هارد مدل sumsong spinpoint f3 HD502HJ هست که یکی از پرسرعتترین هاردهاست البته اگه بتونین گیر بیارید در خریدش تردید نکنین

.................................................. .................................................. ......................

آقایون خواهشا هاردهای وسترن سری گرین رو پیشنهاد ندین یا اگه میدین حداقل بگین که چه سرعت پایینی دارن. من که خریدم و توبه کار شدم

alpha007
12-12-2010, 17:33
آقایون خواهشا هاردهای وسترن سری گرین رو پیشنهاد ندین یا اگه میدین حداقل بگین که چه سرعت پایینی دارن. من که خریدم و توبه کار شدم
سرعت هاردهای وسترن گرین با این شدتی هم که شما میگید پایین نیست
در صورت مشاهده افت سرعت نسبت به قبل میتونید از راهکاری که خود وسترن دیجیتال ارائه داده استفاده کنید
تو همین انجمن هم دربارش توضیح داده شده

khalil12345
13-12-2010, 01:23
سلام من 1 هارد 2tb از سری green وسترن خریدم،3 تا دیگه هارد 1 ترا هم دارم اما هر کار میکنم 4 تایی با هم بالا نمیان؟ یعنی ویندوز به اونجایی که میرسه داره لود میکنه سیستم ریست میشه؟
فقط میتونم 3 تا هارد وصل کنم به مادربردم؟ 4 تا نمیشه ریست میشه سیستم
از توی بایوس مین جایی رو باید دست بزنم؟ یکی کمک کنه؟

khalil12345
13-12-2010, 14:49
سلام من 1 هارد 2tb از سری green وسترن خریدم،3 تا دیگه هارد 1 ترا هم دارم اما هر کار میکنم 4 تایی با هم بالا نمیان؟ یعنی ویندوز به اونجایی که میرسه داره لود میکنه سیستم ریست میشه؟
فقط میتونم 3 تا هارد وصل کنم به مادربردم؟ 4 تا نمیشه ریست میشه سیستم
از توی بایوس مین جایی رو باید دست بزنم؟ یکی کمک کنه؟
کسی نیست مارو راهنمایی کنه؟؟

alpha007
14-12-2010, 08:43
کسی نیست مارو راهنمایی کنه؟؟
قاعده ش اینه که مادربردها هرچند تا هارد که بهشون متصل میشه رو بشناسن
در بعضی مین ها محدودیتهایی تو این زمینه وجود داره
1.پیشنهاد میشه دفترچه مینتون رو بخونید
2.بایوس رو آپدیت کنید

m6788
14-12-2010, 12:18
سرعت هاردهای وسترن گرین با این شدتی هم که شما میگید پایین نیست
در صورت مشاهده افت سرعت نسبت به قبل میتونید از راهکاری که خود وسترن دیجیتال ارائه داده استفاده کنید
تو همین انجمن هم دربارش توضیح داده شده
سلام آلفا 007
میشه لطف کنی ولینک این کاری رو که گفتی برای سرعت بخشیدن به این سری هارد میشه کرد بهم بگی
ممنون دوست من

Advanced Ali-001
14-12-2010, 16:00
یعنی درکمترین حالت سرعتش به75مگ میرسه؟
این هارد1ترابایت وسترن که بدون آداپتوره usb3هست چی سرعتش درکمترین حالت به این میرسه یابالاتره؟

alpha007
14-12-2010, 20:50
سلام آلفا 007
میشه لطف کنی ولینک این کاری رو که گفتی برای سرعت بخشیدن به این سری هارد میشه کرد بهم بگی
ممنون دوست من
دوست عزیز این لینکی که میزارم رو خوب مطالعه کن راه حل رو پیدا میکنی:

r0ot$harp
18-12-2010, 00:23
سلام دوستان عزیز .

می خوام یه هارد عالی داخلی برای لپ تاپ بخرم . تو ظرفیت 500 به بالا .

ممنون می شم یه هارد عالی SSD و معمولی معرفی کنید .

باتشکر احسان

alpha007
19-12-2010, 20:07
سلام دوستان عزیز .

می خوام یه هارد عالی داخلی برای لپ تاپ بخرم . تو ظرفیت 500 به بالا .

ممنون می شم یه هارد عالی SSD و معمولی معرفی کنید .

باتشکر احسان
اینترنال با ظرفیت 500 که میتونید همه مدل و برند رو از بازار تهیه کنید
اما برندهای مطرح ssd میشه از adata-team و patriot اسم برد.البته قیمت بالایی دارن

bynam
22-12-2010, 00:02
با سلام یک هارد برای سیستم جدیدم میخوام بخرم و قراره سیستم عامل هم روش همین نصب بشود حالا چند سوال دارم
1- هارد سامسونگ که گیر نمی اید پس هیچی اما بین سیگیت 7200.12 و گرین بلک کدامشون سریعتر و کاراتر هستند و با توجه به اختلاف قیمتشون ایا تفاوتشون محسوسه
2- ایا هارد 1 ترا برای نصب سیستم عامل توصیه میشه یانه چون یک جایی میگفتن 500بهتره برای این کارکلا500 سرعتش بالاتره یا یک ترا
3- ایا اگر 2 تا هارد رو رید کنم برای من که کار سنگین ندارم تو کار معمولی مثل لود ویندوز و استفاده روزمره هم تفاوت سرعت مشهوده

alpha007
22-12-2010, 13:42
با سلام یک هارد برای سیستم جدیدم میخوام بخرم و قراره سیستم عامل هم روش همین نصب بشود حالا چند سوال دارم
1- هارد سامسونگ که گیر نمی اید پس هیچی اما بین سیگیت 7200.12 و گرین بلک کدامشون سریعتر و کاراتر هستند و با توجه به اختلاف قیمتشون ایا تفاوتشون محسوسه
2- ایا هارد 1 ترا برای نصب سیستم عامل توصیه میشه یانه چون یک جایی میگفتن 500بهتره برای این کارکلا500 سرعتش بالاتره یا یک ترا
3- ایا اگر 2 تا هارد رو رید کنم برای من که کار سنگین ندارم تو کار معمولی مثل لود ویندوز و استفاده روزمره هم تفاوت سرعت مشهوده
1-سامسونگ گیر میاد ولی قیمتش کذایی بالاست.بین سیگیت و بلک هرکدومو انتخاب کنی مناسبه
2-نصب ویندوز روی هر دو نوع هارد 500 و 1 بلامانعه.داشتن سرعت بهتر واین صحبتها تو یه هارد خاص معنی نداره
3-رید کردن هارد کلا باعث افزایش کارایی و سرعت سیستم میشه اما تو حالت عادی توصیه نمیشه
موفق باشید

Shr776
22-12-2010, 17:26
با سلام من یک هارد یک ترابایت میخوام که 64 مگ بافر هم باشه و سرعتش هم مناسب باشه
هم میخوام روش ویندوز نصب کنم هم ارشیو داشته باشم
بین سیگیت و وسترن شک دارم
و اینکه ایا مدل جدیدی دادن بیرون
دوستان راهنمایی کنید و قیمت هم اعلام کنید تا مقایسه کنم
با تشکر

hossein_0907
22-12-2010, 18:18
3-رید کردن هارد کلا باعث افزایش کارایی و سرعت سیستم میشه اما تو حالت عادی توصیه نمیشه

برا چی توصیه نمیشه؟

alpha007
22-12-2010, 18:57
برا چی توصیه نمیشه؟
چندین حالت raid برای هارد داریم اما هیچ کدومشون کامل و بی نقص نیستن

Shr776
22-12-2010, 23:36
با سلام من یک هارد یک ترابایت میخوام که 64 مگ بافر هم باشه و سرعتش هم مناسب باشه
هم میخوام روش ویندوز نصب کنم هم ارشیو داشته باشم
بین سیگیت و وسترن شک دارم
و اینکه ایا مدل جدیدی دادن بیرون
دوستان راهنمایی کنید و قیمت هم اعلام کنید تا مقایسه کنم
با تشکر

babialex
23-12-2010, 01:05
در این نظرسنجی شرکت کنید

keyvan1985
24-12-2010, 00:16
میشه یه هارد wd 1000 green 32 mb رو با یه سیگیت 1000 7200.12 رید کرد ؟ باعث افزایش سرعت میشه ؟

cold398
24-12-2010, 00:22
میشه یه هارد wd 1000 green 32 mb رو با یه سیگیت 1000 7200.12 رید کرد ؟ باعث افزایش سرعت میشه ؟

نه عزیزم اخه هارد Green رو کی رید میکنه ؟ اونم 1ترابایتش !!!!!!

keyvan1985
24-12-2010, 12:55
نه عزیزم اخه هارد Green رو کی رید میکنه ؟ اونم 1ترابایتش !!!!!!
میشه توضیح بدین چون سرعتش کمه ؟

cold398
24-12-2010, 14:32
میشه توضیح بدین چون سرعتش کمه ؟

دلایل زیادی داره ، مدت زمانی بالای شروع به کار هارد های این سری یا همون SpinUp Time

قابلیت پارک شدن هد در زمانی که سیستم خاموش میشه یا به حالت بیکار میرود ، افزایش دور هارد در دامنه ی
5400RPM تا 7200RPM و ...

هارد های گرین معمولا برای ارشیو توصیه میشن ، عمر بالا ، مصرف کمتر و میزان نویز پایین هم از مزایای این هارد هستش .

هارد های گرین برای نصب ویندوز یا کارهایی که نیاز به سرعت خواندن و نوشتن بالا داره مناسب نیستند در حالی که هارد دومتون سیگیت 7200.12 یکی از سریعترین هارد های دنیاست .

موفق باشید .

keyvan1985
26-12-2010, 13:24
مرسی از جوابتون بنظرتون من ویندوزمو تو سیگیت بریزم یا تو وسترن سیستمم 24 ساعته روشنه ؟

alpha007
26-12-2010, 14:25
مرسی از جوابتون بنظرتون من ویندوزمو تو سیگیت بریزم یا تو وسترن سیستمم 24 ساعته روشنه ؟
این موضوع قبلا هم روش بحث شده
اگه سیستمتون زمان زیادی از طول روز یا شب روشن می مونه هارد وسترن گرین به شما پیشنهاد میشه ضمن اینکه نصب ویندوز روی این نوع هاردها بلا مانعه

cold398
26-12-2010, 15:23

لود ویندوز و یک سری از نرم افزار ها در هارد های گرین طولانی

fariborz_1
28-12-2010, 17:29
الان بهترین هاردی که میشه خرید چیه ؟
یه هارد بگین که ظرفیتش 2 ترا باشه
هارد ساتا 3 چی داریم ؟
قیمتش مهم نیست

mehr1362
31-12-2010, 05:58
با سلام.من یک هارد یک ترای سامسونگ مدل HD105SI رو در اصفهان خریدم 72 تومن.در بازار کامپیوتر اصفهان هاردهای وسترن یا سیگیت اصلا پیدا نمیشن.هر مغازه ای رفتم یا 1 ترا نداشتند یا فقط هیتاچی داشتند.هیتاچی رو هم 66 تومن میدادند.با نرم افزار بنچمارک گرفتم که نشون میده سرعت این هارد نسبت به عکس هایی که صفحه قبل گذاشتین سرعت پائین تری داره.ولی میتونم بگم این هارد چیزی به نام صدا اصلا نداره مگر اینکه گوش رو به کیس بچسبونید!!!

یکسال قبل هم هارد سامسونگ 500 گیگ خریدم که الان با اون یک ترا روی سیستم نصب هستن.ولی صدا ندارن.

نظر شما در موردش چیه؟و بین این مدل و هیتاچی انتخاب خوبی داشتم؟(مارک های دیگر در این شهر پیدا نمیشن!!!)

و دو سوال :

بعضی اوقات انتقال 15 گیگ فیلم که هر کدوم 3 گیگی هستند از یک درایو به درایو دیگه حدود 3 دقیقه طول میکشه ولی گاهی اوقات انتقال همون اصلاعات با شراط یکسان حدود 10 دقیقه.علت این تفاوت چیست؟

اگر به عکس های پائین دقت کنید یک نوسان زیادی بین مینیمم و ماکزیمم به وجود میاد وعلت میانگین پائین تر هم همین هست.

آیا هاردی که دور 5400 داره مصرف برقش نسبت به هاردی با دور 7400 کمتر هست؟یا تفاوتی نیست؟

هم روی اون 500 گیگ این تفاوت بود و هم روی این یک ترابایت.ممنون از حسن توجه شما

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ess_1362
31-12-2010, 11:23
سلام
هر دو مدل هاردي كه شما خريداري كردي مدل هاي F2 هستند نه F3
بنابراين سرعتشون كمتر هست و البته مصرفشون هم پايينتره

بعضی اوقات انتقال 15 گیگ فیلم که هر کدوم 3 گیگی هستند از یک درایو به درایو دیگه حدود 3 دقیقه طول میکشه ولی گاهی اوقات انتقال همون اصلاعات با شراط یکسان حدود 10 دقیقه.علت این تفاوت چیست؟

بخاطر اين هست كه سري هارد شما F2 هست و سرعتش از 5400 شروع ميشه و در پيك كار به 7200 ميرسه

mehr1362
31-12-2010, 22:37
سلام.دوست عزیز اتفاقا هر دو هارد F3 هستند.من موقع خرید این هارد ها اول انتخاب کردم وبعد برای خرید اقدام.هارد 500 گیگی که عکسش رو گذاشتم همون هاردی هست که در فروم ها به عنوان یک هارد عالی ازش نام میبرند.موقعی که من این هارد رو خریدم در فروم ها اصلا بحث سامسونگ مطرح نبود.لینک های زیر گویاست :

این هم یک لینک دیگه برای ا ترابایتی :

روی لیبل هاردها هم F3 درج شده.

alpha007
31-12-2010, 23:03
سلام.دوست عزیز اتفاقا هر دو هارد F3 هستند.من موقع خرید این هارد ها اول انتخاب کردم وبعد برای خرید اقدام.هارد 500 گیگی که عکسش رو گذاشتم همون هاردی هست که در فروم ها به عنوان یک هارد عالی ازش نام میبرند.موقعی که من این هارد رو خریدم در فروم ها اصلا بحث سامسونگ مطرح نبود.لینک های زیر گویاست :

این هم یک لینک دیگه برای ا ترابایتی :

روی لیبل هاردها هم F3 درج شده.
دوست عزیز
این جزء مدلهای ecogreen سامسونگه که البته f3 هم هست
سری ecogreen جزء هاردهای کم مصرف و اتو اسپید سامسونگه

mehr1362
01-01-2011, 18:58
دوست عزیز
این جزء مدلهای ecogreen سامسونگه که البته f3 هم هست
سری ecogreen جزء هاردهای کم مصرف و اتو اسپید سامسونگه

درسته.من هم چیزی غیر از این نگفتم.منظور اینکه F3 هستند.و اگر سرعت پائین تری نسبت به شات هایی که صفحه های قبل گذاشته شده دارند شاید به خاطر بافر پائین تر اونهاست یا دلایلی دیگر.

mehdi30nema
01-01-2011, 19:13
بچه ها ارزون ترین هارد پرتابل 500 گیگی فکر میکنید چنده و از کدوم برند هست ؟

AliBaMaram.13
02-01-2011, 06:27
نظرتون در مورد هاردهای هیتاچی چیه؟؟ آیا کیفیت خوبی دارند؟؟ 1 ترا رو 70 تومن بهم قیمت دادن البته ت و شهرستان ؟ آیا مناسبه؟ و دیگه اینکه آیا هیتاچی هم مدل های کم مصرف برای سیستم هایی که طولانی مدت روشنه داره؟؟ مثل سری lp seagate یا گرین ...

alpha007
02-01-2011, 08:45
درسته.من هم چیزی غیر از این نگفتم.منظور اینکه F3 هستند.و اگر سرعت پائین تری نسبت به شات هایی که صفحه های قبل گذاشته شده دارند شاید به خاطر بافر پائین تر اونهاست یا دلایلی دیگر.
f3 مدلهای مختلفی داره
این عکسی که میبینید نمونه یه هارد f3 سرعت بالاست:

لازم به توضیحه که f3 الان خیلی نایاب شده و قیمتش بشدت تحت تاثیر این موضوعه

alpha007
02-01-2011, 09:01
نظرتون در مورد هاردهای هیتاچی چیه؟؟ آیا کیفیت خوبی دارند؟؟ 1 ترا رو 70 تومن بهم قیمت دادن البته ت و شهرستان ؟ آیا مناسبه؟ و دیگه اینکه آیا هیتاچی هم مدل های کم مصرف برای سیستم هایی که طولانی مدت روشنه داره؟؟ مثل سری lp seagate یا گرین ...
هاردهای هیتاچی جزء هاردهای با کیفیت بازاره
قیمت مناسبی هم دارن
هیتاچی هم مثل مابقی سازنده ها هاردهای اتواسپید و کم مصرف داره ولی اینکه وارد کشور شده یا خیر...:13:!

alpha007
02-01-2011, 09:07
بچه ها ارزون ترین هارد پرتابل 500 گیگی فکر میکنید چنده و از کدوم برند هست ؟
Verico Mobile Hard Drive 500GB
70000
Seagate External 500GB
80000
H.D.D 500GB External W.D
95000

AliBaMaram.13
02-01-2011, 20:20
هاردهای هیتاچی جزء هاردهای با کیفیت بازاره
قیمت مناسبی هم دارن
هیتاچی هم مثل مابقی سازنده ها هاردهای اتواسپید و کم مصرف داره ولی اینکه وارد کشور شده یا خیر..
والا نمی دونم اینه که قیمت دارم کدوم مدلشه سایت خود هیتاچی رو هم دیدم

چیزی دستگیرم نشد.... بگذریم...
با توجه خوندن پست های قبلی تصمیم گرفتم وسترن سری گرین بگیرم چون کامپیوتر تقریبا 12 ساعت تو روز روشنه و هر شب دانلود شبانه دارم ولی متاسفانه این هارد تو بازار اینجا خیلی کمه امروز که پیدا نکردم سیگیت هست و هیتاچی و البته وسترن آبی هم بود که نمی دونم این رنگش چه تفاوت هایی داره خوبه یا بد؟ به کار من می یاد؟ از اونجایی که من خیلی کم بازی می کنم کارم فقط وب گردی و دریم ویور و فتوشاپ و تماشای فیلم هست..می خواستم ببینم اگه گرین پیدا نکردم همین سیگیت رو بگیرم زیاد فرق می کنه؟ و یکی اینم اگه قیمت به روز این هاردهای مورد بحث رو (سیگیت 7200 ...وسترن گرین ...و هیتاچی) ظرفیت 1 تراشو دارین بگین ممنون می شم

alpha007
02-01-2011, 20:34
والا نمی دونم اینه که قیمت دارم کدوم مدلشه سایت خود هیتاچی رو هم دیدم

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدچیزی دستگیرم نشد.... بگذریم...
با توجه خوندن پست های قبلی تصمیم گرفتم وسترن سری گرین بگیرم چون کامپیوتر تقریبا 12 ساعت تو روز روشنه و هر شب دانلود شبانه دارم ولی متاسفانه این هارد تو بازار اینجا خیلی کمه امروز که پیدا نکردم سیگیت هست و هیتاچی و البته وسترن آبی هم بود که نمی دونم این رنگش چه تفاوت هایی داره خوبه یا بد؟ به کار من می یاد؟ از اونجایی که من خیلی کم بازی می کنم کارم فقط وب گردی و دریم ویور و فتوشاپ و تماشای فیلم هست..می خواستم ببینم اگه گرین پیدا نکردم همین سیگیت رو بگیرم زیاد فرق می کنه؟ و یکی اینم اگه قیمت به روز این هاردهای مورد بحث رو (سیگیت 7200 ...وسترن گرین ...و هیتاچی) ظرفیت 1 تراشو دارین بگین ممنون می شم
وسترن گرین و بلو هم انتخابهای خوبی برای شما هستن
با این حال اگه پستهای قبلی من رو خونده باشید کاملا براتون روشن میشه برای سیستمهای مصرف بالا (سیستمهایی که ساعات طولانی روشن ان) هاردهای با مصرف بهینه مناسبه
سیگیت 7200انتخاب خوبیه ولی مصرفش به نسبت مدلهای دیگه مثل گرین و هیتاچی CoolSpin یا حتی بلو بالاتره

mehr1362
03-01-2011, 05:42
f3 مدلهای مختلفی داره
این عکسی که میبینید نمونه یه هارد f3 سرعت بالاست:

لازم به توضیحه که f3 الان خیلی نایاب شده و قیمتش بشدت تحت تاثیر این موضوعه

سلام مجدد.دوست خوب من این هاردی که میگین رو دیدم.شما پست اول من رو با دقت نخوندی.
جایی که من هستم(اصفهان) اصلا هارد با مارک وسترن یا سیگیت پیدا نمیشه چه رسد به هاردی که شما عکس گذاشتی و توی تهران هم کم یابه !!!

همین سامسونگی رو که خریدم بالای 50 مغازه سر زدم تا پیدا کنم.
اینجا فقط هیتاچی موجود هست و بس.

اینکه F3 هاردی که من خریدم با F 3 هاردی که عکیش رو گذاشتی سرعتش فرق داره موضوع بحث و سوال من نیست.

بنده پرسیدم بین سامسونگ و هیتاچی از نظر دوستان کدوم بهتر هست که کسی پاسخی نداد.و فقط برای اطلاعات بیشتر بود چون بنده خریدم رو کرده بودم و الان هم راضی هستم.
چیزی که در مورد اف سه بودن هاردی که خریدم گفتم به خاطر این بود که ذوست گرامی دیگری گفتند هارد F2 خریداری کردم.و فقط برای همین بود.

در پایان نظرم اینه که مارک هایی که گفته شده در این تاپیک همه خوب هستند و دیگه اینکه کدوم سرعت بیشتری داره بحثی هست که همه دنبال اون نیستند.

شما دعا کن نه هارد من بسوزه نه هارد شما:10: حالا اگر سرعت انتقال اطلاعات کمتر بود اتفاق خاصی نمی افته و بیشتر صبر میکنیم.مهم دوام و عمر هارد هست.

به هر حال سرعت هاردی که بافر 64 داره بیشتر از 32 هست.ولی وقتی دو گزینه داشته باشی باید چکار کرد؟
در اصفهان مادربرد غیر از گیگا و به ندرت ایسوس پیدا نمیشه.مثال..

هارد هم فقط هیتاچی بود و فقط یک مغازه سامسونگ رو داشت.در پاساژی که 100 تا مغازه فروش قطعات کامپیوتر داره!!!هر کسی جنس میاره برای دیگران هم میاره در نتیجه هر چیزی رو نمیتونی پیدا کنی.

بهتره در مورد چیزهایی بحث کنیم که در همه جای این مملکت پیدا میشن...
یا فرض کنیم بین بد و بدتر بنده بد رو انتخاب کردم!!! چون نیاز داشتم. به هر حال ممنون از همه

Dark Soul
03-01-2011, 11:06
یه خورده گیج شدم...
الان من یک هارد یک ترا می خوام به نظرتون چی بگیرم و چه مدلی؟
تو شهر ما هم سیگت هست و هم وسترن و سامسونگ هم می تونم سفارش بدم برام بیارند، کاربریم هم بیشتر گیم هست و کامپیوترم روزانه بالای 10 ساعت روشنه...

ess_1362
03-01-2011, 12:17
بنده پرسیدم بین سامسونگ و هیتاچی از نظر دوستان کدوم بهتر هست که کسی پاسخی نداد.و فقط برای اطلاعات بیشتر بود چون بنده خریدم رو کرده بودم و الان هم راضی هستم.هر دو خوب و تقريبا كم صدا هستند
از لحاظ سرعت هاردي كه شما خريداري كردي نسبت به تمام مدل هاي هيتاچي موجود در بازار ايران سرعت بيشتري
در مورد طول عمرش هم نمي تونم نظر قطعي بدم ولي اگر از هارد به درستي استفاده بشه قبل از مستهلك شدن خود شما با يك مدل جديدتر و به روزتر(احتمالا SSD ها) تعويضش مي كنيد

به هر حال سرعت هاردی که بافر 64 داره بیشتر از 32 هست.ولی وقتی دو گزینه داشته باشی باید چکار کرد؟اين به تنهايي ملاك نيست
سرعت هارد تنها به به اندازه بافر نيست
شايد بتونم بگم كه اين فاكتور كمترين تاثير را روي سرعت هارد داره
به هر حال هاردي كه شما خريداري كردي در اكثر شرايط سرعتش از تمام هاردهاي هيتاچي بيشتر هست

اين مطالب را به استناد به اين موضوع ميگم كه در حال حاضر هارد هيتاچي دارم:20:
قبلش هم سامسونگ داشتم هم مدل F3 و هم مدل SI يا همون F2

موفق باشيد:11:

alpha007
03-01-2011, 14:11
سلام مجدد.دوست خوب من این هاردی که میگین رو دیدم.شما پست اول من رو با دقت نخوندی.
جایی که من هستم(اصفهان) اصلا هارد با مارک وسترن یا سیگیت پیدا نمیشه چه رسد به هاردی که شما عکس گذاشتی و توی تهران هم کم یابه !!!

همین سامسونگی رو که خریدم بالای 50 مغازه سر زدم تا پیدا کنم.
اینجا فقط هیتاچی موجود هست و بس.

اینکه F3 هاردی که من خریدم با F 3 هاردی که عکیش رو گذاشتی سرعتش فرق داره موضوع بحث و سوال من نیست.

بنده پرسیدم بین سامسونگ و هیتاچی از نظر دوستان کدوم بهتر هست که کسی پاسخی نداد.و فقط برای اطلاعات بیشتر بود چون بنده خریدم رو کرده بودم و الان هم راضی هستم.
چیزی که در مورد اف سه بودن هاردی که خریدم گفتم به خاطر این بود که ذوست گرامی دیگری گفتند هارد F2 خریداری کردم.و فقط برای همین بود.

در پایان نظرم اینه که مارک هایی که گفته شده در این تاپیک همه خوب هستند و دیگه اینکه کدوم سرعت بیشتری داره بحثی هست که همه دنبال اون نیستند.

شما دعا کن نه هارد من بسوزه نه هارد شما:10: حالا اگر سرعت انتقال اطلاعات کمتر بود اتفاق خاصی نمی افته و بیشتر صبر میکنیم.مهم دوام و عمر هارد هست.

به هر حال سرعت هاردی که بافر 64 داره بیشتر از 32 هست.ولی وقتی دو گزینه داشته باشی باید چکار کرد؟
در اصفهان مادربرد غیر از گیگا و به ندرت ایسوس پیدا نمیشه.مثال..

هارد هم فقط هیتاچی بود و فقط یک مغازه سامسونگ رو داشت.در پاساژی که 100 تا مغازه فروش قطعات کامپیوتر داره!!!هر کسی جنس میاره برای دیگران هم میاره در نتیجه هر چیزی رو نمیتونی پیدا کنی.

بهتره در مورد چیزهایی بحث کنیم که در همه جای این مملکت پیدا میشن...
یا فرض کنیم بین بد و بدتر بنده بد رو انتخاب کردم!!! چون نیاز داشتم. به هر حال ممنون از همه
بهر حال هاردهای هیتاچی هم نمونه های خیلی خوبین
ایشالا تا مدتها برات کار میکنه
وقتی امکان انتخاب زیاد نیست باید خودمون رو با شرایط موجود تطبیق بدیم که شما همین کارو کردی
درباره موردی هم که قرمز کردم هم خودم تو پستهای قبلیم مفصل توضیح دادم و هم دوست گرامی
بافر بالا (حافظه موقت)به تنهایی کارآمد نیست و به عوامل دیگه ای هم بستگی داره
موفق باشید:11:

AliBaMaram.13
05-01-2011, 18:59
بین HD105SI سامسونگ و سیگیت 7200 و هیتاچی و گرین بلو کدوم رو برای سیستمی که همیشه شب دانلود آفلاین داره و بعد از ظهرهام روشنه پیشنهاد می کنید؟ با این توضیح که وسترن گرین پیدا نکردم و ظرفیت 1 ترا می خوان بگیرم

mehr1362
06-01-2011, 05:01
با سلام.از توضیحات شما دوستان سپاسگذارم.
در مورد استهلاک هارد آیا به طور میانگین میشه گفت چند سال عمر دارند؟
یا اینکه از کجا بفهمیم اواخر عمر هارد گرامی فرا رسیده و قبل از نابودی اطالاعات اقدام کنیم؟

سیستم قبلیم که هارد IDE داشت رو 5 سال داشتم و با اینکه وسط تیر ماه 48 ساعت سیستمم روشن باقی میموند و کلا میخوام بگم پدر سیستم رو از لحاظ کار کشیدن در آوردم ولی مشکلی براش پیش نیومد.

آیا عمر این هارد های ساتا به 5 سال میرسه؟به صورت میانگین.چون بعد از 5 سال باید کل سیستم رو عوض کرد!!!

در مورد هاردهای SSD که گفتین کمی توضیخ بدین :

آیا هم اکنون در بازار به وفور هستند؟و قیمت مناسبی دارند؟
آیا اینترنال هستند و به مادربوردی که پورت ساتا داره وصل میشن؟

یا اینکه کلا باید منتظر ظهورشان باشیم.در این مقوله توضیح بدین.

و به نظرم بهترین راه آرشیو کردن اطلاعات بلوری های 50 گیگ هستند که به خاطر قیمت بالا باید چند سال صبر کنیم.شاید روزی به صرفه تر از هارد باشند.

mehr1362
06-01-2011, 05:01
با سلام.از توضیحات شما دوستان سپاسگذارم.
یا اینکه از کجا بفهمیم اواخر عمر هارد گرامی فرا رسیده و قبل از نابودی اطالاعات اقدام کنیم؟

سیستم قبلیم که هارد IDE داشت رو 5 سال داشتم و با اینکه وسط تیر ماه 48 ساعت سیستمم روشن باقی میموند و کلا میخوام بگم پدر سیستم رو از لحاظ کار کشیدن در آوردم ولی مشکلی براش پیش نیومد.

آیا عمر این هارد های ساتا به 5 سال میرسه؟به صورت میانگین.چون بعد از 5 سال باید کل سیستم رو عوض کرد!!!

در مورد هاردهای SSD که گفتین کمی توضیخ بدین :

و به نظرم بهترین راه آرشیو کردن اطلاعات بلوری های 50 گیگ هستند که به خاطر قیمت بالا باید چند سال صبر کنیم.شاید روزی به صرفه تر از هارد باشند.

ess_1362
06-01-2011, 17:59

با سال كه سنجيده نميشه
معمولا عمر قطعات الكترونيكي را با جند 10 هزار ساعت مشخص مي كنند

اصلا زمان مشخصي نميشه براش تعيين كرد

شك نكنيد كه هاردهاي ساتا به علت تكنولوژي پيشرفته تر و مواد استفاده شده مرغوب تر عمر به مراتب طولاني تري را خواهند داشت

بله اين هاردها هم اكنون در بازار به راحتي گير ميان(البته نه به راحتي هاردهاي HDD)

بله

گفتم كه در حال حاضر در بازار وجود دارند ولي بعلت تكنولوژي جديدشن هنوز قيمتشون يكم بالاست ولي قطعا در دو سال آينده نسل هاردهاي HDD را از روي زمين بر ميدارند

ata.royalfalcon
06-01-2011, 21:01
با سلام و خسته نباشید
من حدود 8 ترابایت آرشیو دارم که درحال رسیدن به 10 ترابایت هست و همه آرشیو در 6 عدد هارد اکسترنال وسترن قراردارند
من قصد دارم یه بک آپ از همه اونها داشته باشم
اما اینکه دوباره برم یک میلیون تومان دیگه بدم واسه 6 تا هارد اکسترنال وسترن فکر و ذهنمو مشغول کرده
دنبال یه راه کم هزینه هستم که این 10 ترابایت رو بک آپ داشته باشم میخوام نظر دوستان رو بدونم که کمترین هزینه چی هست
به نظر شما این راه کم هزینه تره (عکس زیر) یا خرید 5 عدد هارد اکسترنال 2 ترا وسترن دیگه
کلا میخوام منو راهنمایی کنین و هرچی به ذهنتون میرسه بگین
چند نکته
1. امنیتش برام مهمه و سرعت هیچ اهمیتی برام نداره
2. کیس من جا برای هاردهای اضافه نداره و نمیخوام کیس رو هم عوض کنم!!!
3. این جعبه مخصوص هارد رو کجا میفروشن

alpha007
07-01-2011, 19:37
با سلام و خسته نباشید
من حدود 8 ترابایت آرشیو دارم که درحال رسیدن به 10 ترابایت هست و همه آرشیو در 6 عدد هارد اکسترنال وسترن قراردارند
من قصد دارم یه بک آپ از همه اونها داشته باشم
اما اینکه دوباره برم یک میلیون تومان دیگه بدم واسه 6 تا هارد اکسترنال وسترن فکر و ذهنمو مشغول کرده
دنبال یه راه کم هزینه هستم که این 10 ترابایت رو بک آپ داشته باشم میخوام نظر دوستان رو بدونم که کمترین هزینه چی هست
به نظر شما این راه کم هزینه تره (عکس زیر) یا خرید 5 عدد هارد اکسترنال 2 ترا وسترن دیگه
کلا میخوام منو راهنمایی کنین و هرچی به ذهنتون میرسه بگین
چند نکته
1. امنیتش برام مهمه و سرعت هیچ اهمیتی برام نداره
2. کیس من جا برای هاردهای اضافه نداره و نمیخوام کیس رو هم عوض کنم!!!
3. این جعبه مخصوص هارد رو کجا میفروشن

کلا 10 ترا اطلاعات مستلزم صرف هزینه برای نگهداریشه
هاردهای اکسترنال گرونن ولی در عوض امنیت بالایی رو براتون به ارمغان میارن
این عکس مربوط به هاردهای اینترناله
اگه نمیخواید زیاد هزینه هاتون بالا بره خرید این نوع هاردها توصیه میشه
حدود قیمت هارد 2 ترا با مارک های زیر به این شرحه:
وسترن :160 تا 170
سیگیت ال.پی:130
سامسونگ:150
1-امنیتش بالاست ولی باز هم بستگی به خود شما داره
2-شما میتونید اطلاعات آرشیوی رو که مورد نیازتون نیست روی این هاردها بریزید و جدا از سیستم نگهداری کنید
3-اینکه تو بازار دقیقا شبیه این نوع کاور ها رو داشته باشن غیر قابل پیشبینیه ولی محافظ هارد قابل تهیه ست
موفق باشید

ata.royalfalcon
07-01-2011, 21:47
کلا 10 ترا اطلاعات مستلزم صرف هزینه برای نگهداریشه
هاردهای اکسترنال گرونن ولی در عوض امنیت بالایی رو براتون به ارمغان میارن
این عکس مربوط به هاردهای اینترناله
اگه نمیخواید زیاد هزینه هاتون بالا بره خرید این نوع هاردها توصیه میشه
حدود قیمت هارد 2 ترا با مارک های زیر به این شرحه:
وسترن :160 تا 170
سیگیت ال.پی:130
سامسونگ:150
1-امنیتش بالاست ولی باز هم بستگی به خود شما داره
2-شما میتونید اطلاعات آرشیوی رو که مورد نیازتون نیست روی این هاردها بریزید و جدا از سیستم نگهداری کنید
3-اینکه تو بازار دقیقا شبیه این نوع کاور ها رو داشته باشن غیر قابل پیشبینیه ولی محافظ هارد قابل تهیه ست
موفق باشید

ممنون از پاسختون یه چندتا سوال دیگه برام پیش اومده
1. چرا این سیگیت و وسترنی که شما فرمودین اینقدر اختلاف قیمت داره آیا بخاطر کیفیت هست یا نه ؟؟

2. با توجه به اینکه اکسترنال 2 ترای وسترن 210 تومنه و اینترنالش 170 تومنه پس یه نظر شما نمی ارزه که بخاطر 40 هزارتومن برم اینترنال بخرم بهتره که اکسترنال بخرم درسته ؟؟ مخصوصا نگهداری اینترنال مشکلتر از اکسترناله

3. اگه اگه یه هاردی رو به مدت طولانی استفاده نشه چی میشه ؟؟

4. این قیمت اکسترنال وسترن 3 ترابایتی مدل My Book Essential چنده ؟؟؟

alpha007
08-01-2011, 16:27
ممنون از پاسختون یه چندتا سوال دیگه برام پیش اومده
1. چرا این سیگیت و وسترنی که شما فرمودین اینقدر اختلاف قیمت داره آیا بخاطر کیفیت هست یا نه ؟؟

2. با توجه به اینکه اکسترنال 2 ترای وسترن 210 تومنه و اینترنالش 170 تومنه پس یه نظر شما نمی ارزه که بخاطر 40 هزارتومن برم اینترنال بخرم بهتره که اکسترنال بخرم درسته ؟؟ مخصوصا نگهداری اینترنال مشکلتر از اکسترناله

3. اگه اگه یه هاردی رو به مدت طولانی استفاده نشه چی میشه ؟؟

4. این قیمت اکسترنال وسترن 3 ترابایتی مدل My Book Essential چنده ؟؟؟
1-بهر حال وسترن قیمت بالاتری داره اما هر دو کیفیت خوبی دارن
2-درسته نگهداری اینترنال مشکلتره و اکسترنال این مشکل رو برطرف کرده
3-هیچ مشکلی براش پیش نمیاد
4-قیمت 3 تراشو ندارم ولی My Book Studio Edition II با ظرفیت 4 حدود 530-540 و My Book Essential با ظرفیت 2 حدود 170-175 تومانه
2 ترا My Book World Edition حدود 355 و 2 ترا My Book Elite هم 215 تومان
ظرفیت های بالاتر هم :
8 ترا Network Storage System-ShareSpace با قیمت یک و 400

AliBaMaram.13
08-01-2011, 18:36
سیگیت 7200.12 ساخت چین اش بهتره یا ساخت تایلند؟؟ ساخت چین گارانتی ویستاست...ساخت تایوان گارانتی دیجیتال؟ دیجیتال گارامتی معتبریه ؟ فقط فوری ؟ چون فردا می رم بگیرم...لطفا...

alpha007
08-01-2011, 19:22
سیگیت 7200.12 ساخت چین اش بهتره یا ساخت تایلند؟؟ ساخت چین گارانتی ویستاست...ساخت تایوان گارانتی دیجیتال؟ دیجیتال گارامتی معتبریه ؟ فقط فوری ؟ چون فردا می رم بگیرم...لطفا...
سازگار که گارانتی تقریبا معتبریه مدتی هر دو نوع چینی و تایوانی رو پوشش میداد
در کیفیت بینشون کوچکترین اختلافی نیست
اصلا نمیشه گفت که محصول کدوم کشور رو کدوم شرکت گارانتی میکنه
بنابراین سعی کنید که سازگار باشه اگه نبود هم مشکلی نیست دیجیتال گارانتی مقبولیه

AliBaMaram.13
08-01-2011, 19:34
گارانتی سازگار تو بازار اینجا نیست یعنی امروز نبود همین الان تو نت سرچ کردم از گارانتی دیجیتال خیلی جاها بد گفتن.. بهرحال فردا یکیشو می گیرم و بسیار ممنونم از تمام راهنمایی هایی که از اینجا گرفتم فقط یه سوال دیگه من پاورم ضعیفه الان رو سیستم یه هارد 80 IDE هست یه هارد اکسترنال داشتم که کارم با اون راه می افتد الان که هارد می خوام بگیرم به نظرتون پاورم کم می یاره؟؟ آخه خیلی جاها خوندم پاور ضعیف باعث سوخت هارد می شه از اون جایی هم که شب و روز روشنه واسه اون می گم دردسر نشه؟؟

alpha007
08-01-2011, 19:52
گارانتی سازگار تو بازار اینجا نیست یعنی امروز نبود همین الان تو نت سرچ کردم از گارانتی دیجیتال خیلی جاها بد گفتن.. بهرحال فردا یکیشو می گیرم و بسیار ممنونم از تمام راهنمایی هایی که از اینجا گرفتم فقط یه سوال دیگه من پاورم ضعیفه الان رو سیستم یه هارد 80 IDE هست یه هارد اکسترنال داشتم که کارم با اون راه می افتد الان که هارد می خوام بگیرم به نظرتون پاورم کم می یاره؟؟ آخه خیلی جاها خوندم پاور ضعیف باعث سوخت هارد می شه از اون جایی هم که شب و روز روشنه واسه اون می گم دردسر نشه؟؟
مصرف هارد خیلی پایینه
اگه میگفتید پاورتون چیه و چند واته بهتر راهنمایتون میکردم
بهر حال دو تا نکته:
1-اگه با همین هارد معمولیتون مشکل برق رسانی تو سیستم نداشتید به احتمال زیاد با هارد جدید هم نخواهید داشت
2-گارانتی دیجیتال محصولات دیگه ای غیر از هارد هم عرضه میکنه.شاید مشکلات منحصر به هارد نباشه.در کل خیلی بهتره که سرو کله آدم به گارانتی نیفته چون همشون یه جورایی سعی در دست بسر کردن دارن.اگر هم پست قبلی منو بخونید متوجه میشید که درباره سازگار هم لفظ تقریبا معتبر رو بکار بردم.چون سازگاری که دهن پر کن شده هم اون خدماتی که باید ارائه بده رو نمیده
امیدوارم هر کدوم از دو گارانتی ای که اسم بردید رو میگیرید هارد خوبی براتون باشه

AliBaMaram.13
08-01-2011, 21:22
چند واتش یادم نیست ولی برندش ویراست از این نارنجی ها...نگه داشتم وقتی گرافیک گرفتم پاورم رو ارتقا بدم چون الان گرافیکم آنبرد فک کنم برسه ولی دقیق اطلاع ندارم مادربوردم 78lmt_s2 گیگاست....فقط یه سوال دیگه بعد اینکه هارد رو گرفتم از کدوم هاردم برای دانلود شبانه استفاده کنم یعنی دانلودهم تو کدومش مستقیم save بشه؟ هارد 80 IDE ؟ هارد 1 ترا اکسترنال سیگیت با آداپتور یا هارد سیگیت ساتا اینترنال؟؟

alpha007
08-01-2011, 23:24
چند واتش یادم نیست ولی برندش ویراست از این نارنجی ها...نگه داشتم وقتی گرافیک گرفتم پاورم رو ارتقا بدم چون الان گرافیکم آنبرد فک کنم برسه ولی دقیق اطلاع ندارم مادربوردم 78lmt_s2 گیگاست....فقط یه سوال دیگه بعد اینکه هارد رو گرفتم از کدوم هاردم برای دانلود شبانه استفاده کنم یعنی دانلودهم تو کدومش مستقیم save بشه؟ هارد 80 IDE ؟ هارد 1 ترا اکسترنال سیگیت با آداپتور یا هارد سیگیت ساتا اینترنال؟؟
در کل پیشنهاد من اینه که اگه سیستمتون مرتب روشنه از هاردهای با مصرف بهینه استفاده کنید مثل وسترن گرین
مزیت این نوع هاردها مصرف کم و تنظیم اتومات سرعت چرخش هده(head)
اگر هم میخوایید از هاردهای اکسترنال استفاده کنید که بحثش جداست.کلا هاردهای اکسترنال برای آرشیو و نگهداری اطلاعات استفاده میشن

AliBaMaram.13
09-01-2011, 06:20
در کل پیشنهاد من اینه که اگه سیستمتون مرتب روشنه از هاردهای با مصرف بهینه استفاده کنید مثل وسترن گرین

حرفتون متین ولی وقتی اینجا پیدا نمی شه خوب چی کار کنم؟ مجبورم خوب...سوالم این بود که بین این سه تایی که گفتم کدومش مناسب تره واسه هدش شب تا صبح کار کنه؟؟

alpha007
09-01-2011, 08:56
حرفتون متین ولی وقتی اینجا پیدا نمی شه خوب چی کار کنم؟ مجبورم خوب...سوالم این بود که بین این سه تایی که گفتم کدومش مناسب تره واسه هدش شب تا صبح کار کنه؟؟
با این اوصاف 7200.12 انتخاب بهتریه
هارد قدیمیتون هم بد نیست درسته که ساتا جای IDE رو گرفته ولی باز هم میتونید ازش بعنوان یه هارد جانبی استفاده کنید

AliBaMaram.13
10-01-2011, 21:31
من با هارد جدیدم به مشکلی برخوردم که خوشحال می شم کمکم کنید اینجا مطرح اش کردم

alpha007
10-01-2011, 22:37
من با هارد جدیدم به مشکلی برخوردم که خوشحال می شم کمکم کنید اینجا مطرح اش کردم

شما هم با هارد قبلیتون اون مشکل رو داشتید و هم با هارد جدید
پیشنهاد:
بایوس سیستم رو آپدیت کنید
این مشکلات هیچ ربطی به نوع هارد نداره

AliBaMaram.13
11-01-2011, 14:39
الان من این فایل رو دانلود کردم اجراش منم بایوس آپدیت می شه؟؟ تا حالا از این کارا نکردم یه کوچولو راهنمایم می کنید؟ به مشکل بر نخورم؟

alpha007
11-01-2011, 18:23
الان من این فایل رو دانلود کردم اجراش منم بایوس آپدیت می شه؟؟ تا حالا از این کارا نکردم یه کوچولو راهنمایم می کنید؟ به مشکل بر نخورم؟

آپدیت بایوس کار ساده ولی مهم و حساسه
در صورتیکه تو اجرای آپدیت توسط سیستم کوچکترین مشکلی پیش بیاد دیگه سیستم بالا نمیاد و باید بفرستینش گارانتی (البته اگه داشته باشه)
پیشنهاد میکنم در کنار یه نفر که وارد باشه این کارو انجام بدید
مراحل کار:فایل دانلودی رو که حجمش خیلی هم کمه روی فلاپی میریزید وبعد سیستم رو بوت میکنید بعد از ری استارت f8 رو میزنید و وارد مرحله آپدیت میشید اونجا دستور العمل ها رو که یکیش شامل جستجوی فایل دانلودیه اجرا میکنید و تا آخر پیش میرید
بعد از ری استارت سیستم با بایوس جدید بالا میاد
اما بازم تاکید میکنم این کار درسته که بنظر ساده میاد اما ریسکه
موفق باشید

ursamajor
13-01-2011, 20:33
با سلام
هارد پر سرعت ساتا3 چی پیشنهاد میدید؟ سرعت برام خیلی مهمه ولی ظرفیت نه.

Ali*Reza
14-01-2011, 16:12
سلام

من یه هارد 1TB دارم ، می خواستم بدونم آیا در تعداد و مجموع ظرفیتهای نصب شده روی سیستم محدودیت وجود داره؟
مثلا میشه 3 یا 4 تا هارد 1TB روی سیستم نصب کرد؟

alpha007
14-01-2011, 17:44
با سلام
هارد پر سرعت ساتا3 چی پیشنهاد میدید؟ سرعت برام خیلی مهمه ولی ظرفیت نه.
اگه منظورتون ساتا 3 (3 Gb/s) یا همین هاردهای معمول خودمونه که اطلاعاتش تو پستهای قبلی دوستان قابل دسترسیه
و اگه منظورتون ساتا 6 (6 Gb/s) هست که در حال حاضر خبری ازش نیست...

alpha007
14-01-2011, 18:42
سلام

من یه هارد 1TB دارم ، می خواستم بدونم آیا در تعداد و مجموع ظرفیتهای نصب شده روی سیستم محدودیت وجود داره؟
مثلا میشه 3 یا 4 تا هارد 1TB روی سیستم نصب کرد؟
باید دفترچه مینتون رو بخونید
برای بردهای مختلف تعداد نصب ابزارات جانبی متفاوته
ولی نصب 3 یا 4 هارد تقریبا بلامانعه

Ali*Reza
15-01-2011, 18:58
باید دفترچه مینتون رو بخونید
برای بردهای مختلف تعداد نصب ابزارات جانبی متفاوته
ولی نصب 3 یا 4 هارد تقریبا بلامانعه

ممنون.
من بیشتر منظورم مجموع ظرفیتهای هاردهای سیستم است.
تو دفترچه مادربوردم چیزی جز متن زیر پیدا نکردم:

Due to the Windows XP/ Vista limitation, the RAID array with the total capacity over 2TB cannot be set as a boot disk.
A RAID array over 2TB can only be set as a data disk only.

alpha007
15-01-2011, 20:38
ممنون.
من بیشتر منظورم مجموع ظرفیتهای هاردهای سیستم است.
تو دفترچه مادربوردم چیزی جز متن زیر پیدا نکردم:

Due to the Windows XP/ Vista limitation, the RAID array with the total capacity over 2TB cannot be set as a boot disk.
A RAID array over 2TB can only be set as a data disk only.

این مربوط به رید کردن هاردهاست که تا 2 ترا محدودیتی نداره
معمولا برای مجموع استفاده تا 3-4 ترا مشکلی پیش نمیاد...

Ali*Reza
16-01-2011, 16:49
هاردهای Sata3 6 GB/S هنوز تو ایران نیومده اند؟

alpha007
16-01-2011, 20:18
هاردهای Sata3 6 GB/S هنوز تو ایران نیومده اند؟
ظاهرا برای وارد کننده ها عرضه هاردهای موجود اولویت بیشتری داره...:13:

ZEDEHAL DEGE
16-01-2011, 21:38
سلام چطوریه هارد اکسترنال 640GB ADATA SH93قیمتش 105 تومنه و western Digital 500GB
100 تومنه؟این دو تا هارد چه فرقی دارن؟کیفیت وسترن بهتره؟یا دلیل دیگه ای داره که ادیتا ارزونتره؟

alpha007
16-01-2011, 22:32
سلام چطوریه هارد اکسترنال 640GB ADATA SH93قیمتش 105 تومنه و western Digital 500GB
100 تومنه؟این دو تا هارد چه فرقی دارن؟کیفیت وسترن بهتره؟یا دلیل دیگه ای داره که ادیتا ارزونتره؟
نه اینطور نیست
adata و western هر دو کیفیت خوبی دارن
قیمت هاردهای وسترن در داخل مثل مابقی قطعات سخت افزاری که از قیمت جهانی اونها تاثیری نگرفته بطور کلی بالاست...

shahramcat
17-01-2011, 23:35
سلام

امروز یک عدد هارد 3.5 سیگیت گوفلکس 1ترا گرفتم با قیمت 85 تومن . گارانتی 2 ساله داشت البته نه برای سازگار !

sahel_773
18-01-2011, 01:33
دوستان توجه کنید اگه می خواهید 3 یا 4 تا هارد روسیستم ببندید اول از همه مطمئن شوید که مادربردتون پورت خالی داشته باشه (ساتا) بعدش هم میرسیم به میزان برق مصرفی هاردها (مهم) اول ببینید پاورتون برای 4تا یا بیشتر میکشه یانه بعد برید بخرید

babialex
18-01-2011, 12:40
هارد اکسترنال های بوفالو رو کسی داشته ؟ از مزایا و معایبش بگه ؟

Ali*Reza
18-01-2011, 19:44
برق مصرفی هاردها معمولا تو چه حدودیه؟

alpha007
18-01-2011, 21:25
هارد اکسترنال های بوفالو رو کسی داشته ؟ از مزایا و معایبش بگه ؟
هاردهای بوفالو از با کیفیت ترین هاردهای بازار و جزء پرفروشترینها تو یه سری از بازارهای خارج از ایرانه
از خریدش پشیمون نمیشید
مدلهای متنوعش تو ایران نیست و دیگه گارانتی معتبر که خوب پشتیبانیش کنه هم همینطور

alpha007
18-01-2011, 22:01
برق مصرفی هاردها معمولا تو چه حدودیه؟
یه هارد 3.5 اینچ pc به ولتاژهای 5 و12 ولت dc نیاز داره و چیزی حدود 5 تا 13 وات توان مصرف میکنه
خطای +-5 % تو این هاردها طبیعیه.بالای 13 ولت و زیر 11 ولت هم معمولا خارج از حد نرماله

ursamajor
19-01-2011, 03:39
خب من تا حدودی پستهای قبلی رو خوندم ولی به نتیجه ای نرسیدم!
حالا میشه یک لطف کنید بهترین و سریعترین هاردهای انترنال زیر 500g رو معرفی کنید؟

masoodhacker
19-01-2011, 19:21
سلام به همه دوستان عزیز :5:
من میخوام یک هارد 1 ترابایت بخرم !!! :31::31::31:
میدونین من هارد های زیر را داشتم ::5:
مکستور 40 گیگ
سی گیت 80 گیگ
سامسونگ 500 گیگ
حالا میخوام وسترن دیجیتال بخرم اونم ساتا 2 به نشر شما انتخاب خوبی هست یا نه !!!:18::18: قیمت کردم 75000 تومان هست!!! در کل من را راهنمایی کنین بهترین مارک از همه لحاظ را بگیرم چون هارد های بالا که داشتم همشون خراب شدند !!!:19:
ممنونم از همتون :40::40::40::40::40:

Lord_theOne
19-01-2011, 20:40
دوستان عزیز موضوع خرید و فروش نیست
لطفا در جای مناسب تاپیک بزنید تا بهتر شما را راهنمایی کنند

mohsen_1363
19-01-2011, 23:33
معنی حروف مخففی که در انتهای مارک های سامسونگ هست چیه ؟

SAMSUNG SPINPOINT F3 HD103SJ
uj

و سوال دوم
اگر 2 تا هارد 500 داشته باشم و در حالی که تمامی نر م افزار ها و ویندوز در یکی از هارد های 500 نصب باشه
موقعی که سیستم روشنه هارد 500 دوم اسلیپ میشه و موقعی که دیتایی از اون هارد نیاز باشه به کار میافته
یا اون هم همیشه مشغول به کاره

alpha007
20-01-2011, 19:17
سلام به همه دوستان عزیز :5:
من میخوام یک هارد 1 ترابایت بخرم !!! :31::31::31:
میدونین من هارد های زیر را داشتم ::5:
مکستور 40 گیگ
سی گیت 80 گیگ
سامسونگ 500 گیگ
حالا میخوام وسترن دیجیتال بخرم اونم ساتا 2 به نشر شما انتخاب خوبی هست یا نه !!!:18::18: قیمت کردم 75000 تومان هست!!! در کل من را راهنمایی کنین بهترین مارک از همه لحاظ را بگیرم چون هارد های بالا که داشتم همشون خراب شدند !!!:19:
ممنونم از همتون :40::40::40::40::40:
بله انتخاب هارد ساتا 2 انتخاب خیلی خوبیه
چون ورود هاردهای ساتا 3 همراه با افزایش قیمت خواهد بود

alpha007
20-01-2011, 20:21
معنی حروف مخففی که در انتهای مارک های سامسونگ هست چیه ؟

SAMSUNG SPINPOINT F3 HD103SJ
uj

و سوال دوم
اگر 2 تا هارد 500 داشته باشم و در حالی که تمامی نر م افزار ها و ویندوز در یکی از هارد های 500 نصب باشه
موقعی که سیستم روشنه هارد 500 دوم اسلیپ میشه و موقعی که دیتایی از اون هارد نیاز باشه به کار میافته
یا اون هم همیشه مشغول به کاره

UJ بمعنی spinpoint F1 و SJ بمعنی spinpoint F3
این که دقیقا حروف U و J و S به چه معنیه خود سازنده بهتر میدونه تا ما:46:
درباره سوال دوم،حتی اگه تمام نرم افزارها هم تو یه هارد باشه و هارد دیگه خالی، باز هم موقع استارت سیستم هر دو روشن میشه و این روند تا موقعی که سیستم روشن باقی میمونه ادامه داره.البته روند read و write تو هاردی که ازش فراخوانی صورت میگیره انجام میشه که این مورد باعث بیشتر گرم شدنش هم میشه

masoodhacker
21-01-2011, 15:18
بله انتخاب هارد ساتا 2 انتخاب خیلی خوبیه
چون ورود هاردهای ساتا 3 همراه با افزایش قیمت خواهد بود

سلام ممنونم دوست من
راستش من میخواستم بدونم وسترن دیجیتال 1 ترابایت بگیرم خوبه ؟:5::5::5:
یعنی منظورم اینه که مارک معتبری هست یا نه ؟:21::21::21:
به ساتا 2 یا 3 کار ندارم که !!!:31::31::31::31:

alpha007
21-01-2011, 19:45
سلام ممنونم دوست من
راستش من میخواستم بدونم وسترن دیجیتال 1 ترابایت بگیرم خوبه ؟:5::5::5:
یعنی منظورم اینه که مارک معتبری هست یا نه ؟:21::21::21:
به ساتا 2 یا 3 کار ندارم که !!!:31::31::31::31:
از نظر معتبر بودن که نیازی به گفتن نیست
وسترن در کنار سایر شرکتهای عرضه کننده هارد مثل سیگیت،هیتاچی،سامسونگ و ... جزء تولید کننده های مطرح ابزار آلات ذخیره سازی تو جهانه

hooraman
28-01-2011, 02:07
دوستان سیستم بنده

main:gigabyte h55ms2

cpu:core i3 530

ram:geil 4G ddr3 1333

:2: H.D.D:WD 64 green

VGA:GT240 GDDR3 1G

کار من به این شکل هست که گاهی یک یا دو DVD در حال رایت است و یک یا یا هارد اکسترنال دیگر در حال کپی شدن بر روی هارد و یا کپی کردن به هارد هست وقتی به این هارد این کار رو می کنم سیستم خیلی کند میشه و هارد نمی تونه مدیریت بافر کنه یه درایو یک دقیقه طول می کشه تا باز بشه

من تا به امروز میشه گفت ده هارد در سیستم و لپ تاب های مختلف عوض کردم و تقریبا می تونم بگم از برند های موجود در بازار ایران با همشون کار کردم شش ماهی هم میشه که هارد WD 1TB Green دارم سرعتش به نظر من فوق العاده افتضاحه من قبلا یه هارد 160G blue داشتم وقتی با این هارد یک ترابایت قیاسش می کنم انگار موشکه دنبال یه هارد با سرعت بالا می گردم نظر دوستان به سیگیت و سامسونگ بود ولی طبق تجربه من در سیگیت ها که بنده سری اولشون Sata aشون رو داشتم بعد از کار کرد یک ساله دماشون میره بالا

در خیلی جاها حس می کنم هاردم در برابر سیتمم کم میاره

سامسونگ ها هم ایراداتی بهشون وارد بوده یا حداقل تا به حال برای من اینطور بوده

می خواستم نظر دوستان نسبت به WD1.0 TB Black caviar چی هست ؟

و به نظر دوستان من چه هاردی برای این سیتم بخرم که سرعتش خوب باشه ؟

zoorg2
28-01-2011, 08:58
من مدتها بود که می خواستم هارد 1 بگیرم.کلی فک کردم و این ور اون ور رو خوندم.الکی برا کار دیگه ای رفته بودم بازار

بگو چی دیدم

سیگیت از بلک 30 تومن ارزونتر بود!! بلک 96 و سیگیت حدود 67!!!! (هر دو 32 مگ)
گرین 64 مگ 1 ترا هم حدود 70!!!!!!!

خوب حتما مردم یه چیزی میفهمن که بلک رو بیشتر می خرن.قبلا قیمتشون به هم نزدیک بود.من کارهای سنگین باهاش نکردم ولی تا اینجا راضی ام.به نظرم قابل اعتماد ترین گزینه همون بلکه.

د.حافظه مجازی سیستمت رو هم ببر بالا.البته فک کنم یه ذره به هارد فشار بیاره

zoorg2
28-01-2011, 09:05
آشغال تر از گرین نداریم منتها به لطف بعضی دوستان که پیشنهادش می کردن وازش دفاع می کردن خیلی ها گرفتارش شدن.برای این هارد فقط مصرف کم برق مهمه .به نظر من به درد استفاده خونگی نمی خوره .به درد آرشیوهای خیلی بزرگ با تعداد هارد خیلی بالا میخوره

ما یه تلویزون ال سی دی جدیدا خریدیم یه حالتش رو زده بود حالت سبز...حالت مصرف کم انرژی و....ما اون دکمه رو زدیم.می دونید چی شد؟ تصیر رو قطع می کرد وفقط صدا!!!!!!!

اینا هم به جای اینکه رو ساختار اصلی هارد کار کنن زمان استراحت هارد رو زیاد کردن.مثل تلویزیونه شد نه؟

Lord_theOne
28-01-2011, 09:52
هاردهای وسترن سری خاویار Caviar
Green
Blue
Black
سری گرین برای ارشیو اطلاعات هست عمر زیاد دمای پایین و سرعت RPM آن 5200 تا 7200 است دور است معمولا با همان 5200 کار می کند
blue سری برای کاربران خانگی و اداری است که دارای سرعت RPM 7200 بوده
Black برای کاربران حرفه ای ساخته شده برای کارهای رندر فتوشاپ کلا کارهای سنگین سرعت RPM 7200 اما دارای Access Time پایینتری نسبت به بقیه داشته و داغتر از بقیه
هر کدام از این سری ها یک خاصیتی دارند

maziarb
28-01-2011, 10:46
من میخوام یک هارد 1000ترابایت ارزان بخرم که سرعتش عالی باشه الان 500وسترن گرین دارم که از آشغال هم اونورتره ، دانلود افلاین هم دارم بطور وحشتناک ، میخوام سرعتش خوب باشه اما black گرین نباشه بخاطر قیمت ، بهترین مدلهای بازار؟؟

zoorg2
28-01-2011, 11:26
من میخوام یک هارد 1000ترابایت ارزان بخرم که سرعتش عالی باشه الان 500وسترن گرین دارم که از آشغال هم اونورتره ، دانلود افلاین هم دارم بطور وحشتناک ، میخوام سرعتش خوب باشه اما black گرین نباشه بخاطر قیمت ، بهترین مدلهای بازار؟؟

اگه دنبال ارزونی انتخابی جز سیگیت نداری 7200.12.با قیمت 67.

البته بسیار هارد پرسرعت و خوبیه .قیمتش هم مفت.منتها black مطمئن تر ولی گرون تره.قبلا یه قیمت بودن.

maziarb
28-01-2011, 18:18
خیلی ممنون ممکنه قیمت سیگیت 1.5 ترابایت رو هم پیدا کنید و بذارید! شاید بهتر باشه بجای پول بیشتر واسه بلک دادن حجم بیشتر بهتر باشه چون واقعا حجم بالا لازم دارم،. بعد اینکه وقتی دو تا هارد نصب کنم ، کدوم رو بذارم واسه ویندوز که سرعتش هم بالا باشه؟؟. اگه یک بلک خاویار حتی حجم 250 هم داشتم خوب بود واسه اینکه بذارمش واسه بوت!

alpha007
28-01-2011, 19:43
دوستان سیستم بنده

main:gigabyte h55ms2

cpu:core i3 530

ram:geil 4G ddr3 1333

:2: H.D.D:WD 64 green

VGA:GT240 GDDR3 1G

کار من به این شکل هست که گاهی یک یا دو DVD در حال رایت است و یک یا یا هارد اکسترنال دیگر در حال کپی شدن بر روی هارد و یا کپی کردن به هارد هست وقتی به این هارد این کار رو می کنم سیستم خیلی کند میشه و هارد نمی تونه مدیریت بافر کنه یه درایو یک دقیقه طول می کشه تا باز بشه

من تا به امروز میشه گفت ده هارد در سیستم و لپ تاب های مختلف عوض کردم و تقریبا می تونم بگم از برند های موجود در بازار ایران با همشون کار کردم شش ماهی هم میشه که هارد WD 1TB Green دارم سرعتش به نظر من فوق العاده افتضاحه من قبلا یه هارد 160G blue داشتم وقتی با این هارد یک ترابایت قیاسش می کنم انگار موشکه دنبال یه هارد با سرعت بالا می گردم نظر دوستان به سیگیت و سامسونگ بود ولی طبق تجربه من در سیگیت ها که بنده سری اولشون Sata aشون رو داشتم بعد از کار کرد یک ساله دماشون میره بالا

در خیلی جاها حس می کنم هاردم در برابر سیتمم کم میاره

سامسونگ ها هم ایراداتی بهشون وارد بوده یا حداقل تا به حال برای من اینطور بوده

می خواستم نظر دوستان نسبت به WD1.0 TB Black caviar چی هست ؟

و به نظر دوستان من چه هاردی برای این سیتم بخرم که سرعتش خوب باشه ؟
وسترن بلک برای شما انتخاب خوبیه

zoorg2
28-01-2011, 19:53
خیلی ممنون ممکنه قیمت سیگیت 1.5 ترابایت رو هم پیدا کنید و بذارید! شاید بهتر باشه بجای پول بیشتر واسه بلک دادن حجم بیشتر بهتر باشه چون واقعا حجم بالا لازم دارم،. بعد اینکه وقتی دو تا هارد نصب کنم ، کدوم رو بذارم واسه ویندوز که سرعتش هم بالا باشه؟؟. اگه یک بلک خاویار حتی حجم 250 هم داشتم خوب بود واسه اینکه بذارمش واسه بوت!

متاسفانه قیمت ندارم.ولی یه شماره یه مغازه رو می فرستم برات.کارش خیلی تکه.قیمتهاش هم معمولا کف بازاره.زنگ بزن بپرس.البته تو تهرانه

alpha007
28-01-2011, 20:01
آشغال تر از گرین نداریم منتها به لطف بعضی دوستان که پیشنهادش می کردن وازش دفاع می کردن خیلی ها گرفتارش شدن.برای این هارد فقط مصرف کم برق مهمه .به نظر من به درد استفاده خونگی نمی خوره .به درد آرشیوهای خیلی بزرگ با تعداد هارد خیلی بالا میخوره

ما یه تلویزون ال سی دی جدیدا خریدیم یه حالتش رو زده بود حالت سبز...حالت مصرف کم انرژی و....ما اون دکمه رو زدیم.می دونید چی شد؟ تصیر رو قطع می کرد وفقط صدا!!!!!!!

اینا هم به جای اینکه رو ساختار اصلی هارد کار کنن زمان استراحت هارد رو زیاد کردن.مثل تلویزیونه شد نه؟
دوست عزیز...
گرین موارد استفاده خودشو داره
چیزی باسم طرفداری بی دلیل و مدرک نداریم
هر چیزی که دوستان منجمله خود من درباره هاردهای گرین گفتیم چیزی جز حقیقت این نوع هاردها نبوده
همه اینها بستگی به نوع کاربری کاربر داره
زمانی که کاربر خودش نحوه استفادش از سیستم رو نمیدونه و نمیدونه که از سیستم چی میخواد این مشکلات هم پیش میاد
موفق باشید

alpha007
28-01-2011, 20:24
سیگیت 1.5 ترا حدود 95 تومانه
وسترن کمترین مقدارش 500 ه
شما میتونید همون 1.5 ترا رو بگیرید و روش ویندوز هم بریزید

Retired User
29-01-2011, 21:31
سلام
بهترین هاردی که میتونم با قیمت 50-70 بگیرم چیه؟

alpha007
29-01-2011, 22:36
سلام
بهترین هاردی که میتونم با قیمت 50-70 بگیرم چیه؟
سیگیت 500 گیگ

alfredooo
30-01-2011, 11:57
میخواستم بدونم بهترین هارد با این مشخصات چیست؟
1.5 ترا
سرعت بالا
روشن بودن 24 ساعته
بودجه 150 هزار تومان

ممنون میشم راهنمایی کنید :11:

alfredooo
30-01-2011, 11:58
راستی اکسترنال هم باشه

alpha007
30-01-2011, 21:34
میخواستم بدونم بهترین هارد با این مشخصات چیست؟
1.5 ترا
سرعت بالا
روشن بودن 24 ساعته
بودجه 150 هزار تومان

ممنون میشم راهنمایی کنید :11:
seagate 1.5
transcend
انتخابهای خوبیه برای شما

alfredooo
31-01-2011, 00:43
ممنون آقا آلفا، 1 سوال دیگم دارم
آیا این سیگیت 1.5 آداپتور میخوره؟ یا فقط 1 کابل یو اس بی داره؟ چون 1 کابله بودن برام مهمه و دیگر این که میگن اینایی که آداپتور نداره زودتر خراب میشه . . . آیا این گفته درسته؟

maziarb
31-01-2011, 07:40
........................

maziarb
31-01-2011, 12:24
سلام بهترین 1ترابایت 60-70تومنی سیگیته؟ فردا صبح میخوام بخرم ، کسی پیشنهادی نداره؟

maziarb
31-01-2011, 12:59
........UP

alpha007
31-01-2011, 20:59
ممنون آقا آلفا، 1 سوال دیگم دارم
آیا این سیگیت 1.5 آداپتور میخوره؟ یا فقط 1 کابل یو اس بی داره؟ چون 1 کابله بودن برام مهمه و دیگر این که میگن اینایی که آداپتور نداره زودتر خراب میشه . . . آیا این گفته درسته؟
این حرف درست نیست که عده ای میگن اونایی که آداپتور نداره زودتر خراب میشه!
این هارد 1.5 ترا سیگیت هم آداپتور خوره
شما تشریف ببرید بازار با انواع نمونه ها بیشتر و بهتر آشنا میشید

omid.7128
31-01-2011, 22:40
من یه هارد 250 دارم و یه مادربورد p43-es3g گیگابایت
میخوام یه 500 بهش اضافه کنم،
1. چه مارکهایی خوب هستند؟
2. رید بستن چجوریه؟ کار خاصی باید کنی یا همینجوری وصلش کنم؟
3. اگه رید ببندم میشه 500 گیگ؟ یا 750؟

mehdi30nema
01-02-2011, 11:19
یه سوال فوری :

بچه ها هارد ADATA 1T با قابلیت USB3 آیا با USB2 هم میشه ازش استفاده کرد ؟
آخه بعضی از مغازه دارها میگن نمیشه و بعضی ها هم میگن این هاردها چون قابلیت USB3 داره اگه اب کابل USB2 هم استفاده کنید باز هم نمیتونید به وسایلی نظیر HD PLAYER یا 'گیرنده دیجیتال وصل کنید .

ممنون میشم اگه راهنمایی کنید .

maziarb
01-02-2011, 13:56
سلام این هارد سامسونگ spinpoint که میگن سرعتش خوبه کدامه؟!
اسم و مدلش رو میخوام ممنون

maziarb
01-02-2011, 14:17
.......................................

Ali*Reza
01-02-2011, 21:01
هارد هایی که با Sata3 به مادربورد متصل بشه اومده؟

omid.7128
01-02-2011, 21:58
اینجا که همه سوال می پرسن، کی پس جواب میده؟:19:

maziarb
01-02-2011, 22:14
هارد هایی که با Sata3 به مادربورد متصل بشه اومده؟
آره اومده ، و فعلاً قیمتهای بالاتری دارن

alpha007
02-02-2011, 00:41
آره اومده ، بهشون هارد ssd هم میگن و فعلاً قیمتهای بالاتری دارن
البته هاردهای ssd که قیمت واقعا بالایی دارن و خریدشون انگیزه میخواد:20:

maziarb
02-02-2011, 10:48
اما همچنان از هاردهای با رابط ساتا 3 خبری نیست...
پس wd cavier black?!

Ali*Reza
02-02-2011, 10:58
هاردهای SSD فقط با رابط Sata3 به مادربورد متصل میشن؟

alpha007
02-02-2011, 13:33
هاردهای SSD فقط با رابط Sata3 به مادربورد متصل میشن؟
خیر
نمونه های جدیده این قابلیت رو داره

alpha007
02-02-2011, 13:46
پس wd cavier black?!
درسته
وسترن توسط سازگار مدتیه که وارد بازار شده

Yi Yi
03-02-2011, 18:46
آیا هارد portable ای وجود داره که منبع تامین انرژی اش پورت usb و روش انتقال اطلاعات اش هم از طریق پورت e-sata باشه؟ یعنی در وافع بوسیله ی دو تا کابل به کامپیوتر وصل بشه.

alpha007
03-02-2011, 22:44
آیا هارد portable ای وجود داره که منبع تامین انرژی اش پورت usb و روش انتقال اطلاعات اش هم از طریق پورت e-sata باشه؟ یعنی در وافع بوسیله ی دو تا کابل به کامپیوتر وصل بشه.

MiniPro™ 2.5" eSATA/USB Portable Hard Drive

omid.7128
03-02-2011, 22:49
3. اگه رید ببندم میشه 500 گیگ؟ یا 750؟

کسی نبود یه جوابی بده؟

alpha007
03-02-2011, 23:58
3. اگه رید ببندم میشه 500 گیگ؟ یا 750؟درباره مارک که جدای از کیفیت و کارایی و ... سلیقه هم دخیله
سیگیت و سامسونگ و هیتاچی و وسترن و ترنسند و... همگی میتونن انتخابهای شما باشن
raid بستن هم انواع و اقسام داره که چیزی حدود 10 تقسیم بندی (و بیشتر) داره که کاملا به نوع کاربریتون بستگی داره
تاثیرات مثبت رید بر کسی پوشیده نیست اما مشکلات خاص خودشو داره که باید بپذیرید
با اینحال من یه هارد تکی 750 گیگی (بسته به نیازتون) رو پیشنهاد میکنم
موفق باشید

alfredooo
04-02-2011, 00:56
این 2 هارد قیمتشون یکی هست
کدوم بهتره ؟؟؟

1- Seagate FreeAgent Desk 1.5 TB
Seagate Free Agent Go 1 TB -2

اولی آداپتور داره
دومی نداره

اولی 1.5 ترابایت
دومی 1 ترابایت

اولی 7200 RPM
دومی 5200 RPM ( یعنی بدون آداپتوره سرعت پایین تری داره)

هر دو هم بین 120 تا 127 تومان هست

بدون آداپتور بهتره . . . ولی سرعت چی :19:

Ali*Reza
04-02-2011, 18:23
هاردهای SSD که با رابط Sata3 به سیستم وصل میشن تو بازار موجودن؟
تفاوت اینها با SSD هایی که با Sata2 وصل میشن از لحاظ سرعت انتقال چقدره؟

alpha007
04-02-2011, 19:38
هاردهای SSD که با رابط Sata3 به سیستم وصل میشن تو بازار موجودن؟
تفاوت اینها با SSD هایی که با Sata2 وصل میشن از لحاظ سرعت انتقال چقدره؟
جسته و گریخته تو بازار پیدا میشه البته با گارانتیهای مختلف
Sequential Access - Read : 355-370MB/sec SATA 6Gb/s

Sequential Access - Write : 110-275MB/sec SATA 6Gb/s
مقادیر تو برندهای مختلف متغیره

hike
05-02-2011, 14:16
5 شنبه یک سیگیت 1 ترا خریدم 7200.12 .قیمت 65. گارانتی سازگار 2 ساله

omidbooter
05-02-2011, 17:59
سلام.من یه هارد 1.5 وسترن گرین خریدم که سرعتش افتزاحه.
کارایی سیستمم که 2 میلیون خرج کردم خیلی اومده پایین.

میگن هارد عوض کنم خوب میشه.
حالا هارد های جامد یا ssd چطورن؟سرعتشون چقدر با این گرین فرق داره؟
قیمتشون چنده؟مثلا 128 گیگش؟

alpha007
05-02-2011, 19:28

قیمت هاردهای ssd خیلی بالاست
قیمت برندهای مختلف با هم فرق میکنه وی از برند مطرح ssd 128 با قیمت 350-400 هم داریم
شما سعی کن هارد گرین ت رو align کنی روش اینکار تو همین انجمن هست

Ali*Reza
05-02-2011, 20:03
جسته و گریخته تو بازار پیدا میشه البته با گارانتیهای مختلف
Sequential Access - Read : 355-370MB/sec SATA 6Gb/s

Sequential Access - Write : 110-275MB/sec SATA 6Gb/s
مقادیر تو برندهای مختلف متغیره

قیمت حدودی این مدل چقدره؟

shahramcat
05-02-2011, 20:09
سلام

کسی از دوستان میدونه تو تهران از کجا هارد Sasmung F3 بگیرم ؟

ممنون

Arash4484
05-02-2011, 20:20
دوستان توی مدلهای وسترن 2ترا/اینترنال چی پیشنهاد میکنند؟(محدوده قیمت مهم نیست):11:

Arash4484
05-02-2011, 20:26

MiniPro™ 2.5" eSATA/USB Portable Hard Drive

البته فکر کنم هردو بصورت مستقل کار کند . یعنی هردو eSATA/USB با آداپتور کار میکنند و USB نقش تامین انرژی نداره. یکی از پورتها رو باید انتخاب کرد.

Ali*Reza
05-02-2011, 20:42

به نظر من اگر بودجشو دارین (حدودا 400) حتما بگیرین ، سرعت جالب توجه و واقعا محسوسی داره.

omidbooter
06-02-2011, 04:09
هارد جامد 128 گیگش 400 هزاره؟؟:18:
64 چنده؟

چطور اکسترنالش که 500 گیگش 100 تومنه که؟؟؟؟؟

afshin b
06-02-2011, 16:42
64 چنده؟

اونیکه شما میگین هارد بدون اداپتور یا همون پرتابله و هیچ ربطی به SSD نداره!

Ali*Reza
06-02-2011, 19:39
64 چنده؟

من منظورم هاردهای SSD هست ، که سرعتشون در مواردی حدودا 10 برابر هاردهای معمولی هست.

sinaxex
07-02-2011, 03:04
دوستان قصد خرید هارد داشتم
تو قیمت ها که نگاه میکردم هارد سیگیت بسیار ارزان هست! چرا؟ قیمت 2 ترابایت اش 137 تومان هست!!!! این 2 ترا سیگیت 5400 دور هست یا 7200 دور؟
من اکسترنال اش رو دارم نزدیک به دو ساله (یک ترا) خیلی خوب جواب داده به نظرتون نسبت به وسترن دیجیتال خیلی عقب تره؟
قیمت 1 و نیم ترا وسترن رو دارید؟
به نظرتون به صرفه هست یک هارد 1 ترا + 500 گیگ گرین وسترن بگیرم که میشه حدود 120 تومان نسبت به سیگیت 1.5 ترا 99 تومان؟
و یا کلا بیخیال موارد بالا بشم و یک هارد یک ترا بلک وسترن بخرم؟
(کلا بودجه ام تا 130 40 تومان برا هارد کنار گذاشتم و مینیمم 1 ترا و ماکسیمم 1.5 ترا میخوام اگر دوستان راهنمایی ایم کنند ممنون میشم)

omidbooter
07-02-2011, 03:19
دوستان قصد خرید هارد داشتم
تو قیمت ها که نگاه میکردم هارد سیگیت بسیار ارزان هست! چرا؟ قیمت 2 ترابایت اش 137 تومان هست!!!! این 2 ترا سیگیت 5400 دور هست یا 7200 دور؟
من اکسترنال اش رو دارم نزدیک به دو ساله (یک ترا) خیلی خوب جواب داده به نظرتون نسبت به وسترن دیجیتال خیلی عقب تره؟
قیمت 1 و نیم ترا وسترن رو دارید؟
به نظرتون به صرفه هست یک هارد 1 ترا + 500 گیگ گرین وسترن بگیرم که میشه حدود 120 تومان نسبت به سیگیت 1.5 ترا 99 تومان؟
و یا کلا بیخیال موارد بالا بشم و یک هارد یک ترا بلک وسترن بخرم؟
(کلا بودجه ام تا 130 40 تومان برا هارد کنار گذاشتم و مینیمم 1 ترا و ماکسیمم 1.5 ترا میخوام اگر دوستان راهنمایی ایم کنند ممنون میشم)

مصرفتون چیه؟

اگه هارد پر سرعت میخوای فقط سامسونگ و سیگت

که تو این دوتا باز سامسونگ بهتره.کم صدا دما پایین و سرعت عالی.فقط مدلشو در نظر داشته باشین که سرعت بالا باشه بگیرین.

sinaxex
07-02-2011, 03:32
مصرفتون چیه؟

اگه هارد پر سرعت میخوای فقط سامسونگ و سیگت

که تو این دوتا باز سامسونگ بهتره.کم صدا دما پایین و سرعت عالی.فقط مدلشو در نظر داشته باشین که سرعت بالا باشه بگیرین.
مصارف ام به ترتیب : ارشیو فایل هام( که روزانه دارم دانلود میکنم از قبیل فیلم و موسقی و برنامه) و همین طور کار با برنامه هایی از قبیل فتوشاپ و برنامه های دیگر.
شما قیمت دارید از سیگیت 1.5 ترا؟ و اینی که خدمت اتون عرض کردم 1.5 ترا سیگیت به نظرم قطعا 5400 دور هست درسته؟