PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : استفاده مشترک از یک adsl

ArlopA
03-07-2009, 12:19
سلام به دوستان خوبم
دوستان سرچ کردم اما انگار سوالم یکمی فرق میکنه
ببینید من با همسایمون 1 خط adsl داریم,خوب تاحالا من با ایشون مشترک نبودم الان میخوایم من هم استفاده کنم;
خوب یکی از راهاشش اینه که یکی از پورت usb و دیگری rj45 اما الان زنگ زدم شرکت سرویس دهنده میگه نمیشه! میگه ممکنه اینترنتت از کار بیوفته! گفتم چرا؟! گفت چون 2 تا ای پی دارید... صحت داره!؟
راه دوم استفاده از هاب هست که نمیخوایم هزینه کنیم
راه سوم » میشه روی یک خط 2تا adsl مثلا یکی 384 و دیگری 128 گرفت؟!
راه چهارم » میشه 2تا یوز و پسوورد داشت و هرکی از یه پورت وصل کنیم(یکی usb و اونیکی rj45) و هرکس هروقت که خواست کانکت شه؟!
در صورت امکان هرکدوم باید به شرکت سرویس دهنده اطلاع بدیم؟!!؟
شرمنده طولانی شد
خیلی ممنونم:40:

شهرام_ایرانی
03-07-2009, 12:22
ببین دوست من از سپنتا استفاده میکردم و یکی از ماها با لن و اون یکی با یو اس بی کانکت بود و هیچ مشکلی هم نداشتیم
توپ توپ بود

ArlopA
03-07-2009, 13:27
یعنی چطور؟! هرکی پای کامپیوتر مینشست میرفت و کانکتو میزد؟! طرف دیگه کاری به روشن یا خاموش بودن کامپیوتر دوستش نداشت؟!
از یه اکانت و یوزر و پس بودید!؟

ممکنه یکم توضیح بدید واسم
ممنون

m_h_hadavi
03-07-2009, 13:39
دو نفر هم زمان نمی تونن کانکت بشن باید یکی قطع نکنه تا دیگری بتونه متصل بشه
روش 3 و 4 ممکن نیست
شما باید به نحوی دو تا سیستم رو شبکه کنید حالا یا با Lan یا wireless که با این روش هم زمان هم می تونید استفاده کنید

IceLord
03-07-2009, 13:53
سلام دوست عزیز

مودمتون چه نوعیه؟
چند تا پورت Lan داره؟ وایرلس داره یا نه؟

این مشخصات رو بگین میشه یه کاریش کرد.

ArlopA
03-07-2009, 14:16
ممنون از کمکتون
دقیقا مارک مودم رو نمیدونم شاید billion اما مدلش رو نمیدونم
اما 1 usb و 1 RJ-45 داره و وایرلسم نداره...

ArlopA
03-07-2009, 19:59
چی شد دوستان کجا رفتید یهو؟

IceLord
03-07-2009, 20:39
سلام دوست عزیز

شما یا باید از هاب استفاده کنی (که خودت گفتی نمی خوای این کار رو انجام بدی)

یا اینکه خودت با USB به مودم وصل شی و اون طرف هم با Lan با سیستم شما شبکه کنه. ولی این کار یک مشکل اساسی داره و سیستم شما باید همیشه روشن و متصل به اینترنت باشه تا اون طرف هم بتونه استفاده کنه که معقول به نظر نمی یاد

شهرام_ایرانی
03-07-2009, 20:49
کاری که من کردم این بود : زنگ زدم به شرکت گفتم که میخوام تنظیمات من رو طوری کنید که وقتی مودم رو روشن میکنم بتونم کانکت بشم
اون ها هم راهنمایی کردن ( حالابماند که سه روز ما رو پاس کاری میکردن چون هیچ کسی بلد نبود )
خلاصه بعد یکی از ماها از طریق پرت یو اس بی وصل بود و دیگری هم از لن استفاده میکرد و به روشن و خاموش بودن کامپیوتر ها هم بستگی نداشت
چون وقتی مودم رو روشن میکردیم ما کانکت می شدیم

ArlopA
04-07-2009, 00:32
کاری که من کردم این بود : زنگ زدم به شرکت گفتم که میخوام تنظیمات من رو طوری کنید که وقتی مودم رو روشن میکنم بتونم کانکت بشم
اون ها هم راهنمایی کردن ( حالابماند که سه روز ما رو پاس کاری میکردن چون هیچ کسی بلد نبود )
خلاصه بعد یکی از ماها از طریق پرت یو اس بی وصل بود و دیگری هم از لن استفاده میکرد و به روشن و خاموش بودن کامپیوتر ها هم بستگی نداشت
چون وقتی مودم رو روشن میکردیم ما کانکت می شدیم
ممنون
اما چطور؟! میشه اینجا بگید؟ یوزر و پسووردتون یکی بود؟! تنظیما سخت افزاری بود یا نرم افزاری؟!

شهرام_ایرانی
04-07-2009, 20:35
ببین یوزر و پس رو ما برا مودم تعریف کرده بودیم یعنی یک جورایی جزو تنظیمات مودم شده بود یعنی تا ما مودم رو روشن میکردیم به طور خودکار وصل میشد خیلی راحت زنگ بزنی مطمئنا راهنماییت میکنن

ArlopA
06-07-2009, 14:12
ممنون الان وصلم.....