PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : فایرفاکس ۳.۵، ۲۵۱٪ سریعتر از فایرفاکس ۳.۰.۱۱

satttanism
03-07-2009, 00:05
سایت BetaNews در راستای تست سرعت مرورگرهای وب در هر بروز رسانی، در ابتدای هفته و بعد از انتشار نسخه نهایی فایرفاکس ۳.۵ تستی را روی سرعت مرورگرها انجام داده است، که نتیجه حاکی از رشد ۲۵۱٪ سرعت فایرفاکس ۳.۵ نسبت به فایرفاکس ۳ داشته است. این تست با در نظر گرفتن سرعت اینترنت اکسپلورر ۷ به عنوان سرعت پایه بر روی مرورگرها انجام می‌شود و نشان‌دهنده تفاوت سرعت مرورگرها با یکدیگر است. تست بر روی آخرین نسخه‌های ویندوز انجام می‌شود.
همانند تست‌های قبل تمامی مرورگرها روی ویندوز ویستا کمترین سرعت را داشته‌اند، فایرفاکس ۳.۵ سرعتی برابر با ۹.۲۴ روی ویندوز ۷ داشته است، با مقایسه این سرعت با سرعت فایرفاکس ۳.۵ روی ویندوز ویستا می‌توان مشاهده کرد که سرعت فایرفاکس ۳.۵ روی ویندوز ۷، ۲۹٪ بیشتر از سرعت آن روی ویندوز ویستا است؛ مقایسه سرعت اجرای فایرفاکس روی ویندوز اکس‌پی و ویندوز ویستا نیز نتیجه‌ای مشابه را به همراه داشته است، سرعت فایرفاکس ۳.۵ روی ویندوز اکس‌پی ۴۱٪ بیشتر از سرعت آن روی ویندوز ویستا است. با بررسی تفاوت سرعت تمامی مرورگرها روی دو ویندوز ویستا و ۷ نتیجه نشان از ۲۰٪ سرعت بیشتر مرورگرها روی ویندوز ۷ نسبت به ویندوز ویستا داشته است.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بعد از انجام تست، سرعت فایرفاکس ۳.۵ نسبت به نسخه ۳.۰.۱۱ بر روی تمام سیستم‌عامل‌ها اندازه‌گیری و در نهایت میانگین این اعداد افزایش سرعت فایرفاکس ۳.۵ را نسبت به نسخه قبلی آن معین کرده است. فایرفاکس ۳.۵ روی ویندوز اکس‌پی افزایش سرعتی برابر با ۲۵۳.۸٪ را داشته است، ۲۴۶.۵٪ افزایش روی ویندوز ویستا و نهایتاً بیشترین افزایش مربوط به ویندوز ۷ و برابر با ۲۵۴.۶٪ بوده است، میانگین این اعداد رقمی برابر با ۲۵۱٪ افزایش سرعت را برای فایرفاکس ۳.۵ نسبت به فایرفاکس ۳ نشان می‌دهد.

دانلود ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
pariyana.com

hassan_magic2000
03-07-2009, 00:14
فکر کنم کروم 3 بتا از همه بهتر باشه
چون من چند وقته استفاده میکنم به جز چند مورد جزیی که اذیت کرد عالی بوده

amirfiri
04-07-2009, 10:20
فکر کنم کروم 3 بتا از همه بهتر باشه
چون من چند وقته استفاده میکنم به جز چند مورد جزیی که اذیت کرد عالی بوده

اقا اخرین نسخه ی کروم که نصب بشه از کجا گیر بیارم؟
به دلیل تحریم این برنامه در داخل ایران قابل دریافت نمی باشد!

♠ ♥ ♦ ♣
04-07-2009, 11:10
واقعا فایر فاکس 3.5 سریعه!
تایید میشه شدید!

Muradin
04-07-2009, 11:44
خوب از سایت خود سازنده تریالشو دانلود کن

taghi_ramzi
04-07-2009, 12:37
والا من از وقتی که چشم باز کردم شنیدم فایرفاکس خیلی سریعه
ولی عملا فرق محسوسی بین فایرفاکس و ie تا بحال ندیدم، چه وقتی که دایل آپی بودم و چه حالا!
این آمار و نمودارها هم احتمالا مثل نمودارهای "بعضیاس"!
ما از پشت کوه که نیومدیم ! الان این نمودار بالایی میگه که مثلا سافاری سریعتر از ie هستش
یکی نیست بگه آخه از کجا؟ از کدام خزانه ؟...

satttanism
04-07-2009, 13:58
ولی عملا فرق محسوسی بین فایرفاکس و ie تا بحال ندیدم، چه وقتی که دایل آپی بودم و چه حالا!
ما از پشت کوه که نیومدیم ! الان این نمودار بالایی میگه که مثلا سافاری سریعتر از ie هستش

ماشالا
دیگه یه بچه هم اگه با فایرفاکس و IE و مرورگر های دیگه کار کنه حداقل میتونه بفهمه که IE از همشون کندتره
در ضمن این نمودار از سایت معتبر Betanews.com اینجا گذاشته شده مثل نمودار بعضی ها نیست که اینروزا باب شده در رسانه ها!!!!!!!!!!!!

taghi_ramzi
04-07-2009, 14:26
قابل قبول نیست.

B i B A K
04-07-2009, 14:51

این نمودار کاملا درسته من خودم به شخصه چند روز با Safari و چند روز با FireFox چند روزم با IE مستقل کار کردم در هفته گذشته Ie که واقعا افتضاح چه نسخه 7 چه 8 جون میکنه سایت بالا بیاد :13:

FireFox یکم سرعت تو نسخه 3.5 بهتر شده و یه سری امکاناتش اما زیاد محسوس نیست !

Safari هم از گذشته خیلی بهتر شده و با FireFox 3.5 حتی بهتر از اون هم پا است و صفحات را خیلی بهتر و روان تر باز میکنه. :46:

Gladiator King
04-07-2009, 16:08
این نمودار واقعا نامردیه!! من هر چهارتا مرورگر رو دارم (ie8 , firefox3.5 , chrome2 , opera9.64 ,opera10 beta1585)

و مرتب با همشون کار میکنم و خداییش هیچکدوم به پای اوپرا نمیرسن. نگاه کن توی نمودار چه امتیازی به اوپرا دادن.

اپرا برای نشون دادن بعضی از سایتها مشکل داره ولی برای ما dial up ی ها واقعا یه فرشته نجاته! و صد در صد سرعتش از

firefox3.5 بیشتره.

mirpooya
04-07-2009, 16:47
آقاجون با دایل آپ فرق زیادی نداره از کدومشون استفاده کنی البته یادتون باشه گفتم فرق زیادی نداره البته در اینترنت ADSL تجربه ندارم و اظهار نظر نمیکنم
اما آقایون و خانومها معرفی میکنم سریعترین مرورگر وب با قابلیت عبور از فیلترها:
Opera mini
تو اینترنت دایل آپ هیچ مرورگری عمرا دقت کن! عمرا به گرد پای این مرورگر نمی رسه مراحال نصبش عجیب غریبه ولی وقتی انجام بدی دیگه تا ابد از اون استفاده میکنی

satttanism
04-07-2009, 18:51
دوستان لطفا جر و بحث راه نندازین
این نمودار توسط آزمایش های مختلف ساخه شده را هوا نیست که سایتش هم سایت درپیت و غیر معتبری نیست
در مورد کروم و سافاری هم کاملا درسته سرعتشون خیره کنندست اینو راحت میشه فهمید
در مورد پیشرفت فایرفاکس از 3 به 3.5 هم کاملا درسته این رو تنها من نمیگم که صد البته عنوان تاپیک هم مربوط به پیشرفت فایرفاکس نه کم یا زیاد بودن سرعت بقیه مرورگر ها

hosseinmusicmaster
04-07-2009, 19:02
اره بابا حساب کتاب داره ، برنامه مخصوص دارن ،
مثل بعضیا ذهنی حساب نمیکنن و هر عددی که دلشون خواست بنویسن
" اره "

MORINIO
04-07-2009, 19:31
ما که دیگه به هیچ نموداری اطمینان نداریم : دی

فقط آدم باید خودش امتحان کنه بفهمه کدوم سریعتره!

BLACK-BLACK
04-07-2009, 21:05

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

منم فکر نمیکنم این برنامه رو سرعتهای پایین هم 251 درصد سرعتو زیاد کنه .اگه این کارو بکنه سرعت اینترنت دایل اپ از 100 میزنه بالا!

satttanism
04-07-2009, 22:56
منم فکر نمیکنم این برنامه رو سرعتهای پایین هم 251 درصد سرعتو زیاد کنه .اگه این کارو بکنه سرعت اینترنت دایل اپ از 100 میزنه بالا!
دوست عزیز دقت کنید!
فایرفاکس سرعت اینترنت رو زیاد نمیکنه!!!
این 251% پیشرفت فایرفاکس 3.5 نسبت 3 هست یعنی مثلا اگه فایرفاکس 3 یک صفحه رو در 25 ثانیه باز میکرد حالا فایرفاکس 3.5 اون صفحه رو در 10 ثانیه باز میکنه و این افزایش سرعت مرور صفحات توسط فایرفاکسه نه افزایش سرعت اینترنت!!!!!!!!!

ebrahimi64
07-07-2009, 11:17
با سلام خدمت دوستان عزیز.
از این سایت به طور مستقیم می توانید دانلود کنید.
اینم لینک صفحه اصلی

ebrahimi64
07-07-2009, 11:19
سلام دوستان اینم لینک مستقیم دانلود مرورگر سفیر که بعد از کروم پر سرعت ترین مرورگر دنیاست

farhad60sg
10-07-2009, 14:49
اینا که گفتی شد پنج تا مرورگر ؟

mf.designing
10-07-2009, 14:55
ببخشیها ولی تبلیغ مفت هستش !!!

s-b
10-07-2009, 14:55
این نسخه خیلی بهتر از اپرا و فعلا کروم هست سافاری هم که خیلی باگ داره
کروم فوق العادست حیف که نمیدونم چرا رو سیستم من هنگ میکنه

momkhbpsp
10-07-2009, 15:00
به نظر من که خیلی فرق کرده نسبت به 3
خیلی سریع شده نسبت به قبل

milky way
10-07-2009, 15:45
بابا این خالی بندیا چیه دیگه من که اصلاً فرقی حس نمیکنم، اصلاً مگه 251% سریعتر میشه!

cj-afshin
10-07-2009, 16:24
بابا اصلا این نمودار ها در باره ی ایران صدق نمی کنه.
اگه پست ها رو بخونید می بینید هرکی یکی رو سریعتر می دونه.پس نتیجه می گیریم توی ایران سرعت ربط به سیستم ها داره.

satttanism
10-07-2009, 20:26
ببخشیها ولی تبلیغ مفت هستش !!!

تست کردن هم مفته البته تست درست!

بابا این خالی بندیا چیه دیگه من که اصلاً فرقی حس نمیکنم، اصلاً مگه 251% سریعتر میشه!
اینترنت اکسپلورر 8 نسبت به 7 حدود 230% پیشرفت سرعت داشته پس این رقم شدنیه
البته وقتی میشه تغییر در چیزی رو حس کرد که حس منفی نسبت بهش وجود نداشته باشه!!!

بابا اصلا این نمودار ها در باره ی ایران صدق نمی کنه.
اگه پست ها رو بخونید می بینید هرکی یکی رو سریعتر می دونه.پس نتیجه می گیریم توی ایران سرعت ربط به سیستم ها داره.
در همه دنیا سرعت ربط به سیستم داره ولی نسبت سرعت ها در همه سیستم ها ثابته

اینکه در هر پست هر نفر فلان مرورگر رو سریعتر میدونه به دلیل سلیقه ای بودن این موضوعه

Oxizhen
10-07-2009, 22:08
راستش من یه جورایی همه رو تست کردم به جز سفیر... به نظر من اگه دیال آپ باشی اپرا بهترین گزینست.... adsl داشته باشی فایر فاکس مخصوصآ برا دانلود کردن از همه سر تره... از همه مزخرف تر هم کروم هستش که فکر کنم از اینترنت اکسپلورر 7 هم سرعتش کمتر باشه...

Luxe
10-07-2009, 22:17
مشکل مصرف زیاد حافظه برطرف شده؟؟

_LOVE_CODER_
14-07-2009, 20:42
بر طرف میشه :31:

dogtag
15-07-2009, 10:20
سلام.
من (شاید) 1 کم از شما بیشتر با این ها سر و کله زده باشم.
پس بذارید من هم نظر کارشناسی ام رو بدم! :دی (البته ما رو که تو دانشگاه راه ندادند! ولی 1 مدرک دکترای ترافیک از یه تو جوب گرفتم! [این هم برای سیاهسی بازی اش!] )

نمی دونم اجازه دارم اینجا بنویسم یا نه!
این لینک مستقیمش:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
به ایرانی بودن هم گیر نمی ده!

خوب از سایت خود سازنده تریالشو دانلود کن
Muradin جان، فکر کنم 1 اشتباهی شده، آخه این ها همه مرورگر های مجانی هستند!
(البته بجز IE که باید ویندوزش Genuine شده باشه - ارزش دانلود هم نداره!)

قابل قبول نیست.
به نظر من که توضیح satttanism، خیلی گوبا بود.
با کجاش مشکل دارید؟

اما آقایون و خانومها معرفی میکنم سریعترین مرورگر وب با قابلیت عبور از فیلترها:
Opera mini
تو اینترنت دایل آپ هیچ مرورگری عمرا دقت کن! عمرا به گرد پای این مرورگر نمی رسه مراحال نصبش عجیب غریبه ولی وقتی انجام بدی دیگه تا ابد از اون استفاده میکنی
حرفت رو برای Mobile قبول دارم.
واقعاً کارش تو موبایل درسته.
ولی مگه Mini نسخه PC هم داره؟
این هم که از F.I.L.T.E.R رد میشه، برای اینه در خواست رو فشرده سازی می کنه و می فرسته به Opera ، اون هم جواب رو می گیره و میاره رو سرور خودش. بعد فشرده سازی می کنه و تحویل شما میده.
یعنی دیگه سرور پر سرعت و کم سرعت برای شما فرقی ندارند!

مثل بعضیا ذهنی حساب نمیکنن و هر عددی که دلشون خواست بنویسن
ذهنی کجا بود؟ مدرک همه اش مو جوده!
تازه اینجا یه مدرک دارم از 1 خانومی، بگم؟ بگم؟ :دی

چرا نشه عزیز؟
ماجرا کاملاً ریاضی ه.
251% سریع تر از 100% که یعنی سرعت نسخه ی 3.5 ش 351% برابر نسخه 3 ش ه.
% هم یعنی عدد تقسیم بر 100.
یعنی سرعتش تقریباً 3.5 برابر شده. (یه تصادف جالبی!)
که این هم یعنی زمان Enter زدن تا لود کامل صفحه تو نسخه قبلی 3.5 برابر این جدیده بوده.

این زمان فقط به سرعت کانکشن شما مربوط نیست.
این زمانی ه که در خواستی میره (مربوط به کانکشن + اندکی براوزر) - سرور درخواست رو میگیره و پردازش می کنه و نتیجه رو پس میده (به هیچ چیزی ربط نداره، تو تست ازش صرف نظر میشه) - صفحه در خواست شده میاد (مربوط به کانکشن + اندکی براوزر) - تک تک عکس ها و باقی منابع صفحه درخواست و لود بشن (مربوط به کانکشن + اندکی براوزر) - سرعت پردازش HTML و JavaScript و CSS و باقی چیز ها (کاملاً به براوزر مربوطه)

حالا اگر در هر کدوم از اینها 1 کم هم برنامه شون رو Optimize کنن ، در نتیجه نهایی خیلی تاثیر خواهد داشت.
پس 3.5 برابر شدن سرعت، چیز عجیبی نیست!

اینترنت اکسپلورر 8 نسبت به 7 حدود 230% پیشرفت سرعت داشته پس این رقم شدنیه
البته وقتی میشه تغییر در چیزی رو حس کرد که حس منفی نسبت بهش وجود نداشته باشه!!!
کاملاً درسته.
ولی چون من از ریخت این مرتیکه IE بدم میاد، همیشه با حس منفی بهش نگاه کردم و خواهم کرد!

راستش من یه جورایی همه رو تست کردم به جز سفیر... به نظر من اگه دیال آپ باشی اپرا بهترین گزینست....
از بین Browser ها فقط با همین Opera خیلی کم کار کردم، پس نمی تونم چیز زیادی ازش بگم.
زمان ما سرعتش بد نبود.
البته تمام نکته اش این بود که عکس ها رو Load نمی کرد، تا صفحه کاملاً بیاد و شما مشغول خوندن بشید و حواستون پرت بشه! :دی

adsl داشته باشی فایر فاکس مخصوصآ برا دانلود کردن از همه سر تره...
اتفاقاً یکی از مشکلان FF عزیز، همین Download Managerش ه که خیلی روش کار نشده. Opera تو این مورد قوی تر بود!

از همه مزخرف تر هم کروم هستش که فکر کنم از اینترنت اکسپلورر 7 هم سرعتش کمتر باشه...
دست شما درد نکنه!
تست شده می گید؟
حالا اون نمودار به کنار، (دیگه نن جون مهدی هم تفاوت سرعت اینها رو می فهمه + ما که از بیابون ها نیومدیم! :دی) در تست شخصی می تونید بفهمید که داستان چیه!

نه!
هنوز هم قاطل حافظه است!
البته اونقدر نیست که نشه اجراش کرد ولی Tab که زیاد بشه، دیگه وا ویلا!

--

نتیجه گیری:
هر Attack را بحر (شاید هم "بهر"!) کاری ساختند!!!

Fan های IE لطفاً داغ نکنید ولی IE رو تقریباً بحر هیچ کاری نساختند!
چرا، 1 کم نقش خط شکنی داره!
یعنی این که زمانی که مرورگر پیدا نمی شد، این بود.
پافشاری روش هم کار اشتباهی ه!
چون Microsoft می خواسته اجازه بده ملت برن تو اینترنت. از سالی هم که اولین بار با ویندوز های خیلی قدیمی اومده بود تا حالا هم نسخه اش به 8 رسیده! یعنی فاتحه (مع الصلوات!)

مثل این می مونه که با Paint نقاشی بکشی و بگی من از Photoshop استفاده نمی کنم!

--

Opera رو اونقدر تجربه ندارم که در رابطه باهاش حرف بزنم.
ولی زمان ما تو JS ش خیلی مشکل داشت.
تقریباً هیچ کاری باهاش نمی شد کرد!

--

Safari هم خیلی عالیه، (الان دارم با اون پست می دم!) و خیلی چیز ها داره. قیافه اش هم با Chrome یکی ه.
ولی بدی که داره اینه که خیلی Update نیمشه + حجمش 1 کم برای 56K دار های عزیز زیاده!
Webkitش هم خدایی تک ه. خیلی چیز گولاخیه!!!

--

FireFox عزیز هم که دیگه حرف نداره! مخصوصاً 3.5 ش.
متاسفانه User مو می بینه (یعنی سرعتش) و طراح وب پیچش مو (یعنی امکاناتش).

شما اگر 1 کم تو بحث JavaScript وارد بشید، می بینید که بهترین انتخاب همینه.
چون همه چیز رو بدون مشکل اجرا می کنه.
دست طراح رو خیلی باز می ذاره. یعنی اگر همه از FF استفاده کنند، دیگه طراح ها می تونند با خیال راحت وب رو گسترش بدند!

تو این نسخه جدیدش هم از HTML5 کاملاً پشتیبانی می کنه (رویا ی وب کار ها)

خلاصه عالیه.

--

و اما Chrome.
از نظر ظاهری تقریباً همون Safari ه.
از نظر JavaScript هم 1 کم از FF پایین تره ولی سرعت پردازش JS ش بیشتر از FF ه.
ولی انتخاب عالی ه.
دلیل : یک پروژه Open Source خیلی فعال ه که هر هفته یک نسخه جدید براش درست می کنند و چیز میز بهش اضافه می کنند و مشکل هاش رو بر طرف می کنند.

--

حرف آخر :
جنگ الان فقط بین FF 3.5 و Chrome 3 ه.
ولی وقتی می شه جفتشون رو داشت، چرا نداشته باشیم؟
جفتشون رو نصب کنید و با توجه به موقعیت کاری تون ازش استفاده کنید. (گوشه اش Safari هم نصب باشه بد نیست!)
Chrome از نظر سرعت اجرا شدن و آوردن صفحات عالیه ولی FF یه مقدار Stable تر هست و قوی تره!

--
فکر کنم یه 10 کیلو بایتی نوشتم!
دستم افتاد!

Oxizhen
16-07-2009, 11:22
سلام.
من (شاید) 1 کم از شما بیشتر با این ها سر و کله زده باشم.
پس بذارید من هم نظر کارشناسی ام رو بدم! :دی (البته ما رو که تو دانشگاه راه ندادند! ولی 1 مدرک دکترای ترافیک از یه تو جوب گرفتم! [این هم برای سیاهسی بازی اش!] )

به سلامتی ایشالا

از بین Browser ها فقط با همین Opera خیلی کم کار کردم، پس نمی تونم چیز زیادی ازش بگم.
زمان ما سرعتش بد نبود.
البته تمام نکته اش این بود که عکس ها رو Load نمی کرد، تا صفحه کاملاً بیاد و شما مشغول خوندن بشید و حواستون پرت بشه! :دی

این نیست که عکس لود نکنه این یکی از امکاناتشه که میشه فعال یا غیر فعالش کرد...اتفاقآ عکس خیلی عالی لود میشه تو این مرورگر...چرا ؟ چون عکس از کیفیت پایین به کیفیت بالا صعود میکنه ! واسه همینم همون اول عکس رو میشه دید هر چی جلوتر بره کیفیت عکس بهتر میشه...این از این

اتفاقاً یکی از مشکلان FF عزیز، همین Download Managerش ه که خیلی روش کار نشده. Opera تو این مورد قوی تر بود!
حالا من نمیدونم شما رو چه حسابی داری اینو میگی .. ولی به نظر من سرعتش از بقیه واسه 1 یا 2 کیلوبایت در ثانیه هم که شده بیشتره جالب اینجاست که اول داداشم اومد اینو بهم گفت...تا قبلش با اپرا دانلود میکردم.... ولی خودم امتحان کردم دیدم درست میگه.... تنها مزیت اپرا تو دانلود اینه که میشه فایل دانلود شده رو در وسط دانلود دید (البته اگه فرمتش زیپ یا رار نباشه)...متوسط سرعت من با اپرا حدودآ 13 یا نهایت 14 کیلو بایت بود در حالیکه الان که با فایر فاکس دانلود میکنم 16 یا 17 هستش بعضی وقتام تا 18 ....19 میره !....(ضمن اینکه من 128 دارم)

دست شما درد نکنه!
تست شده می گید؟
حالا اون نمودار به کنار، (دیگه نن جون مهدی هم تفاوت سرعت اینها رو می فهمه + ما که از بیابون ها نیومدیم! :دی) در تست شخصی می تونید بفهمید که داستان چیه!

در ضمن عزیزم من تعصبی حرف نزدم ...کروم واسه من که خیلی سرعتش کم بود شاید نیم ساعت بیشتر نتونستم تحملش کنم دیدم بیخوده دیلیتش کردم ...شاید سرعت تو خارج ایران با داخل ایران فرق داشته باشه چون این مرورگر واسه داخل ایران دانلودش راحت نیست .... نمیدونم اینارو ولی واسه من که جواب نداد...نکته ی بعدم اینکه عادت ندارم رو هوا نظر بدم...حالا شما از بیابون یا جای دیگه اومدی به خودتون مربوطه من نظرم رو گفتم میتونی قبول کنی میتونی قبول نکنی ... اگه خالی ببندم چی بهم میدن ؟دی: