PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : گوگل ، مدیر ارشد فایرفاکس را خرید

Strasboorg
26-01-2005, 00:06
"بین گودگر" مهندس ارشد پروژه مرورگر محبوب فایرفاکس اعلام کرد دیگر در شرکت موزیلا کار نخواهد کرد و از این پس به خانواده بزرگ گوگل می پیوندد .
در آخرین نوشته وی در وبلاگ شخصی اش ، بن اشاره می کند در گوگل نیز همان طرح ها و برنامه هایی را که در هنگام کار در بنیاد موزیلا داشته است دنبال خواهد کرد با این تفاوت که اینبار با اهدافی بلند پروازانه تر و آن موفقیت در انتشار فایرفاکس نسخه های 1.1 ، 1.5 و در نهایت 2.0 می باشد .
بن این مهندس 24 ساله فعالیت خود بر روی پروژه فایرفاکس را از دسامبر سال 2003 و پس از آنکه توسعه مرورگر Netscape با شکست روبرو شد ، آغاز نمود . پیش از آن او توانسته بود با کار در شرکت American Online مجموعه ای از نسخه های مرورگر Netscape یعنی 6.0 ، 6.1 ، 6.2 ، 7.2 و 7.1 را به پایان برساند .
جالب است که بدانید روابط پنهانی گوگل و موزیلا از سال 2004 بسیار بهبود یافته بود بگونه ای که همایش توسعه موزیلا در سال 2004 در محوطه کالج گوگل برگزار شد . هدف این همایش آشنایی برنامه نویسان علاقه مند برای همخوان کردن نرم افزارهایشان با محصولات موزیلا از جمله فایرفاکس بود . از آنجا که گوگل بسیار علاقه مند به ساخت نرم افزارهای با پایه محیط جاوا می باشد (مانند آنچه در GMail و Google Suggest شاهد هستیم) چنین برداشت می شود که گودگر در کنار "کریس وتریل" یک تیم زیر زمینی برنامه نویسی را ایجاد نمایند . در حال حاضر گوگل به عنوان صفحه پیش فرض جستجوی فایرفاکس می باشد .
پیش بینی ها از تفکرات جاه طلبانه گوگل در سال 2004 به این امر منتهی شد که گوگل قصد ایجاد یک مرورگر صفحات وب را خواهد داشت و پس از آن بود که جستجو ها به یک دامین منحصر به فرد ختم شد یعنی "GBrowser" . در آن هنگام شایعات موزیلا را نیز در برگرفت ، هرچند که مسئولان این بنیاد در رد این شایعات و همکاری خود با گوگل پاسخ مشخصی ارائه ندادند .
اکنون که گوگل علاقه مند به گام نهادن در این حوزه شده است ، "گودگر" این مهندس جوان بهترین گزینه برای آنان می توانست باشد . قاعدتاً دانش و توانایی های گودگر می تواند به گوگل در جهت بهبود پشتیبانی از فایرفاکس ، ساخت نوار ابزار های مناسب تر و دیگر نرم افزارهای جستجوگر این شرکت کمک چشمگیری نماید . زمان ، مانند بسیاری دیگر از موارد مشخص خواهد کرد که برنامه های گوگل در این حیطه چه خواهد بود .

وينبتا

Strasboorg
28-01-2005, 07:56
گوگل دومین برنامه نویسان فایرفاکس را استخدام کرد

یک شاه مهره دیگر موزیلا امروز توسط گوگل شکار شد ، "دارین فیشل" نیز به مانند دیگر همکار خود در وبلاگ شخصی اش اعلام کرد به استخدام شرکت گوگل در آمده است .
پیش از وی "بن گودگر" از اعضای فعال شرکت موزیلا اعلام کرده بود که از این پس تحقیقات خود بر روی پروژه فایرفاکس را در آزمایشگاه های مجهز گوگل انجام می دهد تا بدینوسیله بتواند نسخه های قدرتمند تری از فایرفاکس 1.1 ، 1.5 و 2.0 را منتشر کند . "دارین" که تا پیش از پیوستن به گوگل سرپرستی بخش مدیرت کوکی ها ، NetLib شبکه کتابخانه موزیلا و ماژول های NPSR را بر عهده داشت خاطر نشان می کند که پروژه های ناتمام خود در موزیلا را همچنان دنبال خواهد کرد .
در یک متن بسیار مختصر در وبلاگ او ، دارین می گوید: " به مانند دوست و رفیق خود بن که دیروز خبر پیوستنش را به گوگل اعلام کرده بود ، فکر می کنم که من نیز باید بگویم که به گوگل پیوسته ام . و مانند بن ، من نیز به شدت بر روی پروژه های موزیلا درگیر خواهم بود . :-) " در سابقه کاری "دارین" کار برای شرکتهایی همچون IBM ، Netscape و AOL به چشم می آید .
آنچه مشخص است برنامه ریزی گوگل برای توسعه پروژه های کنونی موزیلا است ، با این وجود نه کمپانی گوگل و نه شخص دارین صراحتاً از برنامه هایی که برای آینده دارند سخنی به میان نیاورده اند .

وينبتا

mahan
28-01-2005, 09:48
فکر کنم گوگل فقط استفاده کننده های فایر رو استخدام نکنه
:mrgreen:

Navid
28-01-2005, 12:35
این گوگل همه رو داره استخدام می کنه !!!
من نمی دونم با این همه خرج چی کار می خواد بکنه ؟