PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : پلیپ بینی

oranoos2007
29-06-2009, 08:41
با سلام خدمت دوستان
من درنفس کشیدن مقداری مشکل دارم فکر میکنم یک چیزی مانع نفس کشیدن من است می خواستم بدانم این مشکل پلیپ بینی است یا چیز دیگر، و راه درمان آن چگونه است و آیا ربطی با آلرژی دارد یا خیر؟
باتشکر

raz72592
30-06-2009, 22:15
دوست عزيز .

اگه منظور شما از مشكل در نفس كشيدن به هنگام دم از بيني ميباشد.بايد بدانيدكه گرفتگي بيني علت‌هاي

متفاوتي دارد و پليپ بيني، انحراف تيغه بيني و بزرگي شاخك بيني از مهم‌ترين علل گرفتگي بيني است.پليپ

بيني ناشي از حساسيت است و زمينه‌ ارثي دارد، پليپ بيني، انحراف تيغه بيني و بزرگي شاخك بيني هركدام

علائم خاص خود را دارد و نبايد هرگونه گرفتگي بيني و مجاري تنفسي را به اشتباه به پليپ ارتباط داد.در صورتي

كه يك سمت بيني به طور دائم دچار گرفتگي باشد، نشانه‌اي از وجود انحراف در تيغه وسط بيني است و بايد

توسط جراحي درمان شود.پليپ بيني به دو شكل منفرد و يا خوشه‌اي ظاهر مي‌شود و در مواجهه با هركدام از

انواع پليپ بيني درمان‌هاي متفاوتي اتخاذ مي‌شود.براي درمان پليپ بيني ابتدا بايد حساسيت را درمان كرد.

گاهي مشاهده مي‌شود برخي پزشكان بدون توجه به زمينه حساسيت فرد، اقدام به جراحي پليپ بيني

مي‌كنند و موجب مي‌شوند پس از مدتي دوباره پليپ ظاهر شود.مصرف غذاهاي ترش و تند و استفاده بيش از

حد ادويه همراه غذا موجب تشديد پليپ مي‌شود. همچنين استفاده زياد از عطر و ادكلن و قرار گرفتن در

معرض بخار مواد شيميايي مانند جوهرنمك و مواد شوينده، موجب تشديد پليپ مي‌شود.

اگر غير از اين است ،بايد به يك متخصص بيماريهاي تنفسي مراجعه كنيد واسه بررسي وتشخيص كلي.:دي