PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : N86 یا N97 ?!

asab-khoord
29-06-2009, 02:15
از دوستان گل و بلبل خودم خواهش میکنم که من رو راهنمایی کنن :40:

من الآن N73 دارم و چند ماه پیش میخواستم N85 بگیرم، اما ایراداتی داشت که از خیرش گذشتم :13:

ولی از N86 خیلی خوشم اومده :31:

راستی کیفیت دوربین و صدای خیلی بلند هم، واسم خیلی مهمه ( فکر کنم N86 تو این زمینه بهتر باشه )

خلاصه نظرات و راهنمایی های ارزشمنده شما، میتونه من رو خیلی هدایت کنه تا بهترین انتخاب رو داشته باشم :11:

hasanmotori
29-06-2009, 10:49
شما میتونی با نداشتن تعصب :دی ترکیبی از هر دوتارو بگیری
امنیا اچ دی:
صفحه لمسی 3.7 اینچ amoled و خازنی...الان یه نفر ان97 خریده میگه تاچش خیلی ضعیفه و با انگشت کار نمیکنه و فقط با ناخن و قلم ولی امنیا اچ دی صفحش خازنیه و خیلی راحت با انگشت کار میکنه مثل آیفون
سیمبین تاچ مثل ان97
16 گیگ مموری داخلی و ساپورت مموری تا 32 گیگ
256 مگ رم...ان97 128 مگ رم بیشتر نداره و بعد از روشن شدن فقط 40 تاش خالی میمونه که این میتونه برای اجرای برنامه های سنگین مشکل ساز بشه
پردازنده امنیا اچ دی خیلی قویه...ان97 فقط یه پردازنده اصلی داره با فرکانس 434 مگاهرتز که توان پردازش 740 یه چیزیو داره :دی... پردازنده اصلی امنیا اچ دی به تنهایی یعنی بدون در نظر گرفتن شتاب دهنده دو بعدی و سه بعدی 2000 تا توان پردازش یه چیزیو داره
امنیا اچ دی دوربین 8 مگاپیکسلی خیلی خوب داره و فیلم برداری hd
و کلی چیز دیگه یعنی اگه ان86 و ان97 و بزاری رو هم به امنیا اچ دی نمیرسن

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

farhooode
29-06-2009, 15:05
توجه: تمام برداشت ها مربوط به مدل فنلاندی هست ---------

خب من امروز با یک N97 چیزی در حدود 2 ساعت کار کردم و دستم بود....

دید اول: عجب خوشگله ها...جدا زیباست ...ضمنا اندازه مناسبی هم داره...یعنی به راحتی تو جیب جا میشه و خیلی جیب فرندلی ! هست....

دید دوم: کیفیت ساخت بسیار بالا. به عمرم مکانیزم اسلاید این جور ندیدم...واقعا مهندس های نوکیا کولاک کردن...بسیار بسیار اسلاید نرم و روان و با کیفیت بی نظیر....فقط دوست داری هی باز کنی ببندی...مخصوصا موقع بستن انقدر این صفحه نمایش نرم و روان میاد میشینه رو بدنه که واقعا حیف ام اومد تعریف نکنم...نوکیا واقعا شاهکار زده...

واقعا کیفیت ساخت بالاست...خیلی...اسلاید بالایی رو زیری حتی یه کوچولو لق نمیزد...

******البته توجه کنید اونی که دستم بود اصل فنلاند بود....مدل چینی هم در کنارش بود و متاسفانه همچین کیفیتی اصلا نداره...خیلی متاسف شدم از ساخت چین ...حیف هست که چین این مدل رو تولید کنه اسلاید مدل چینی به این روانی نیست یکم هم لقی داره*****

3- خب گوشی رو روشن میکنید و با یه صفحه خارق العاده روبرو میشید..3.5 اینچ لمسی 16 میلیون رنگ...جدا کیفیت خوبی داشت...تو نور مستقیم خورشید تست شد و عالی..عالی...همه چیز قابل خوندن و دیدن و کار باهاش تو نور مستقیم خورشید بدون عیب و ایراد...کلا صفحه بی نظیری داره...حساسیت تاچ اسکرین شاید 2 برابر 5800 باشه..بسیار تاچ حساس و با کیفیت بالا....

4- اسپیکر گوشی متوسط هست..تعارف نداریم...از N95 /N95 8GB خیلی کمتره صداش...ولی کیفیت خیلی خوبی داشت...FM transmitter هم تست کردم..خوبه...کلا اگر دستگاه نزدیک به رادیو باشه صدای خوب و واضح و شفافی داره

5- دوربین همون دوربین N95 8GB رو در نظر بگیرید...کلا دوربین خوبی داره..همون لنز تزار با همون مشخصات و ....

6- تو جعبه کابل TV نیست...

و خب البته با قیمتی که الان دارن میفروشن مدل Made by nokia رو در واقع همون چین رو دارن 950 میدن و 100 درصد این فنلاند باید بالای 1 میلیون باشه تو علاالدین که شک دارم اصلا گیر بیاد...قیمتی که من میتونستم بخرمش خیلی کمتر بود به دلایلی نمیتونم قیمت بدم// ولی خب شما در نظر بگیرید در هر حال این رنج قیمت خیلی قیمت کمی نیست.. نمیدونم به نظرتون میارزه همچین هزینه ای بکنه ادم...

در هر حال باید پول تاپ ترین گوشی 2009 نوکیا رو بده کسی اگر بخواد بخره عوضش خب دست کسی نیست و هر کی ببینه حال میکنه...
در هر حال انقدر گوشی عوض کردم که مثل روز برام روشنه 6 ماه دیگه همین مدل رو میشه 500 خرید و بعد همون موقع یه مدل بالاتر تولید کرده نوکیا...و شما باید ضرری معادل 400-500 بدین فقط چون بهترین مدل نوکیا رو اول کار خریدین...

در حالی که 6 ماه دیگه 100 درصد یه مدل بالاتر همین N97 با یکسری بهبود ها وارد بازار میشه...مثل داستان N95 و بعد N95 8GB...

به هر صورت بحثی نیست کسایی که میخرن خب به جنبه دیگه قضیه نگاه میکنن و اونم این که تا مدت ها گوشی تکی دستشون هست...

ali racer
29-06-2009, 17:21
ان97 128 مگ رم بیشتر نداره و بعد از روشن شدن فقط 40 تاش خالی میمونه که این میتونه برای اجرای برنامه های سنگین مشکل ساز بشه

70 تا 80 مگ خالی میمونه نه 40 مگا بایت

hasanmotori
29-06-2009, 18:06
70 تا 80 مگ خالی میمونه نه 40 مگا بایت

یعنی از ان78 کمتر رم میخاد؟!

امنیا اچ دی 140 تا بیشتر خالی نداره یعنی بیشتر از 100 تاشو میگیره بعد این چجوری 80تا خالی داره؟!

merikh_merikh
30-06-2009, 11:57
نظره من روي ان97 ميباشد چون در کنار لمسي بودن کيبرد خوبي هم داره.
براي من چون کيبرد اهميت بيشتري داره ان97 را گزينه ي مناسبتري ميدونم.
حالا شما بهتره انتظاراتونو بگين تا دوستان بهتر راهنمايي کنن.
البته اگه فقط دوربين و موزيک براتون مهمه اومنيا اچ دي بهترين گزينه ميباشد.
در مورد ان86 هم به نظره من ان96 بهتر ميباشد.

ali racer
30-06-2009, 12:05
یعنی از ان78 کمتر رم میخاد؟!

امنیا اچ دی 140 تا بیشتر خالی نداره یعنی بیشتر از 100 تاشو میگیره بعد این چجوری 80تا خالی داره؟!

توتال مموری 78
128 مگا بایت نیست 96 مگا بایته
واسه همین 30 مگا بایت حداقل اضافه میاره

اچ دی هم اگه فضای رمش 140 مگ بیشتر نداره بخاطر برنامه های جانبی اضافه ای که در حال ران هستند
نه خود سیستم عامل

والا اگه 40 مگ خالی داشت 97 که باید مینداختیش سطل آشغال

هر چند که من با همین 40 مگ بایت 78 شاید بالغ بر 30 تا برنامه با هم باز کردم و هنگ نکرده

hasanmotori
30-06-2009, 12:24
توتال مموری 78
128 مگا بایت نیست 96 مگا بایته
واسه همین 30 مگا بایت حداقل اضافه میاره

اچ دی هم اگه فضای رمش 140 مگ بیشتر نداره بخاطر برنامه های جانبی اضافه ای که در حال ران هستند
نه خود سیستم عامل

والا اگه 40 مگ خالی داشت 97 که باید مینداختیش سطل آشغال

هر چند که من با همین 40 مگ بایت 78 شاید بالغ بر 30 تا برنامه با هم باز کردم و هنگ نکرده

آقا اگه 40 مگ خالی داشته باشه میندازیش تو سطل آشغال یا نه ؟
آقا مرد باش بنداز تو سطل آشغال

When looking at RAM, it’s no surprise to see that the i8910 HD (256MB) wins out over the N97 (128MB) due to it having double the RAM. As the Nokia N97 uses a more advanced home screen with widgets compared to the Nokia 5800 XM, only 38-49MB is left free compared to 58MB for the 5800 XM. Putting this into context, the i8910 Omnia HD has 140MB of free operating memory when the system is fully loaded. See the result below.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

5800 بعد از روشن شدن 58 مگ رم خالی داره بعد ان97 80 مگ ؟!!!

آقا انداختیش یا نه؟ :27:

p990 بعد از روشن شدن 20 مگ خالی داشت اپرا مینی و مدیا پلیرو باهم نمیشد باز کنی حالا ببینیم این چی کار میکنه :2:

Vamp!r3
30-06-2009, 12:40
نظر منم روي 8910...تركيبي از 97 و 86...فقط كيبرد نداره...اما امكاناتش عاليه...All In Oneه...

a.z.p.z
30-06-2009, 12:47
ان 97 مهمترین فرقش سیستم عاملش هست که از ان86 بهتره و برنامه های باحال تری هم هست
تازه الان 9.4 هم هک شده مشکلی نداری از لحاظ ساین کردن برنامه ها !!!

merikh_merikh
02-07-2009, 09:09
این دوستمون در پست اول گفته که کیفیت دوربین و صدا براش مهمه پس در نتیجه ان86 گزینه ی بهتری میتونه باشه.
ولی ان97 کارایی های بالاتری داره.

asab-khoord
06-09-2009, 21:56
نظره من روي ان97 ميباشد چون در کنار لمسي بودن کيبرد خوبي هم داره.
براي من چون کيبرد اهميت بيشتري داره ان97 را گزينه ي مناسبتري ميدونم.
حالا شما بهتره انتظاراتونو بگين تا دوستان بهتر راهنمايي کنن.
البته اگه فقط دوربين و موزيک براتون مهمه اومنيا اچ دي بهترين گزينه ميباشد.
در مورد ان86 هم به نظره من ان96 بهتر ميباشد.

من فقط چند انتظار دارم! اونم صدای بلند و با کیفیت و دوربین خوب!!! همین! راحتی کار با گوشی و سرعت هم خیلی واسم مهمه ( به خصوص سرعت )

asab-khoord
06-09-2009, 21:58
این دوستمون در پست اول گفته که کیفیت دوربین و صدا براش مهمه پس در نتیجه ان86 گزینه ی بهتری میتونه باشه.
ولی ان97 کارایی های بالاتری داره.

دوربین N86 که معلومه بهتره! اما تو صداش، شک دارم! صدای کدوم بیشتره؟

Ssarshar
06-09-2009, 22:03
به نظر من N97

چون لمسي بودن براي من حداقل خيلي مهمه ضمنا الان خيليها رو ميشناسم كه گوشي لمسي خريدن و ديگه با غير لمسي عوضش نكردن چون واقعا تجربه ي خوب و لذت بخشيه ! همچنين صفحه ي بزرگتري داره و وقتي ميخواي يه ويدئو تماشا كني اذيت نميشي و راحتي بيشتري داري !

در ضمن تاچ 97 هم نسبت به 5800 قابل قبولتر و مناسبتره و همچنين امكانات بسيار كاملي هم داره البته چيپ گرافيكي نداره !

N86 هم گوشي كامليه ! اما كار با صفحه كليدش يك كم آزار دهندس ! نياز به عادت داره متاسفانه !

جفتشون كيفيت صداشون عاليه خصوصا توي هدفون و همچنين از نظر بلندي توي هدفون ميتركونن ! ولي تو اسپيكر معمولي هستن

در آخر روي ديزاين 97 هم بيشتر كار شده بالاخره هرچي نباشه گوشي High End نوكياس ... !

يا حق

tashakor
06-09-2009, 22:48
چه جالب یه تایپیک دیگه هم هست مثله همین اما با این تفاوت که بیشتریا می گن .: n97

merikh_merikh
06-09-2009, 23:08
به نظره من این دو گوشی از قابلیت های یکسانی برخور دارن و تنها فرقشو در اینه که ان97 لمسیه و ال سی دیه با کیفیت تری داره و در مقابل ان86 دوربین بهتری داره........

total_overdose
07-09-2009, 00:03
سلام
دوست عزیز با توجه به معیارهاتون ان 86 بهتره.
در ضمن شما این دو گوشی رو اینجوری برایه خودت تفکیک کن اگه لمسی می خوای ان97 و اگه لمسی نمیخوای ان86.:31: