PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : من مي تونم با فارسي نويس مريم در فتوشاپ فارسي تايپ كنم اما..

iranesabz
26-06-2009, 04:18
با سلام به دوستان:
من از فتوشاپ CS2 استفاده مي كنم. از فارسي ساز مريم مي تونم براي تايپ فارسي در فتوشاپ استفاده كنم.
ولي نمي تونم يه متن از قبل نوشته شده رو درخل برنامه مريم و بعد از اون در فتوشاپ بنويسم.
من يه فايل ورد دارم، چطور مي تونم اونو وارد فتوشاپ كنم؟
اگه بخوام از مريم استفاده كنم، بعد از كپي پيست كردن متن از ورد به مريم، كاراكترها به هم مي خوره و تبديل به مربع ميشه! پس نمي تونم اونها رو به فتوشاپ انتقال بدم از مريم. شما چي پيشنهاد مي دين؟
با تشكر

bersam
26-06-2009, 05:18
ببين !!! اون بالاي نرم افزار ... كجاش ؟؟؟؟ اهان بالاش !!! يه جا داره كانورت convert روي اون كه وايسي !!! يه صفحه زيرش باز ميشه !!!
copy Iran system
paste Iran system
copy arabic ...

بنا به سيستمت (ايراني يا مثل من بيجاره عربي !!!!) انتخاب مي كني !!! وقتي كه از بيرون مي خواي به داخل برنامه متن بفرستي ! اون رو كبي مي كني و به جاي اين كه به صورت دستي وارد كني با استفاده از paste اين جا كليك مي كني ! بعد هم براي كبي كردن از برنامه به بيرون برنامه ! متن رو هايت لايت مي كني و بعد با استفاده از كبي مي بريش بيرون ! يه بستني هم از طرف من براش بخر !! :دي !!!

Hitman-Group
26-06-2009, 07:35
باید داخل فتوشاپ هم با اون فونتی که داخل برنامه مریم داری باهاش تایپ میکنی رو تنظیم کنی تا فتوشاپ بتونه کارکتر ها را درست به تصویر بکشد.

sara2323
26-06-2009, 11:11
داخل مریم که تایپ میکنی و کپی میکنی و در داخل تکستی که در فتوشاپ باز کردی paste میکنی(تا اینجاشو که بلد بودی)
در داخل فونتهای فتوشاپ میگردی تا فونتت مثل همون فونتی باشه که تو مریم باهاش تایپ کردی.مثلا اگه با f-zar تایپ کردی در فتوشاپ هم باید رو f-zar باشی

جادوگر جوان
26-06-2009, 13:03
یه روش ساده
به جای کپی پیست کردن متنت را انتخاب کن و اونو با استفاده از درگ کردن با موس وارد وردش کن
دیگه اون حالت برات پیش نمیاد

iranesabz
26-06-2009, 13:06
بنا به سيستمت (ايراني يا مثل من بيجاره عربي !!!!) انتخاب مي كني !!! وقتي كه از بيرون مي خواي به داخل برنامه متن بفرستي ! اون رو كبي مي كني و به جاي اين كه به صورت دستي وارد كني با استفاده از paste اين جا كليك مي كني ! بعد هم براي كبي كردن از برنامه به بيرون برنامه ! متن رو هايت لايت مي كني و بعد با استفاده از كبي مي بريش بيرون ! يه بستني هم از طرف من براش بخر !! :دي !!!

با تشكر.
من در اونجا سه گزينه دارم:
Vaje Negar
Iran System
Parwin

متن فارسي رو از ورد كپي كردم.
بعد از گزينه كانورت--> قسمت پيست--> هر كدوم از سه گزينه بالا رو كه زدم، متاسفانه باز هم بصورت بهم ريخته پيست كرد.

پيشنهادي ندارين؟
با تشكر

iranesabz
26-06-2009, 13:09
باید داخل فتوشاپ هم با اون فونتی که داخل برنامه مریم داری باهاش تایپ میکنی رو تنظیم کنی تا فتوشاپ بتونه کارکتر ها را درست به تصویر بکشد.

درسته. در خود فايل آموزشي مريم هم اين رو گفته كه فونت ها بايد در دو برنامه يكسان باشند، رعايت كردم ولي مشكل حل نشد!

iranesabz
26-06-2009, 13:11
یه روش ساده
به جای کپی پیست کردن متنت را انتخاب کن و اونو با استفاده از درگ کردن با موس وارد وردش کن
دیگه اون حالت برات پیش نمیاد

با اين كار هم مي تونم متن رو داخل نرم افزار مريم كنم ولي فرمت و فونت متن پيست شده در مريم مثله فرمت و فوتن در فايل ورد باقي مي مونه (Arial) و اگه بخوام فونت رو به يكي از فونت هاي مريم تبديل كنم، به صورت مربعي در مي آد.
و نمي تونم به فتوشاپ ببرم!
!

iranesabz
26-06-2009, 13:14
يه درخواست:
ممكنه يكي از دوستان زحمت بكشه يه جمله تو فايل ورد بصورت فارسي بنويسه و بعد اونو به فارسي نويس مريم و سپس به فتوشاپ منتقل كنه، ببينه كار مي كنه يا نه.
من فتوشاپم CS2 و مريم نسخه 3 رو دارم.
اگه كار كرد لطفا اطلاعات زير رو فراهم كنه:
- فونت اوليه در ورد
- نحوه كپي كردن از ورد به مريم
- آيا فونت رو در مريم تغيير داده
- نحوه كپي كردن از مريم به فتوشاپ
- آيا در فتوشاپ، فونت رو عوض كرده

خيلي با تشكر!

iranesabz
26-06-2009, 13:18
داخل مریم که تایپ میکنی و کپی میکنی و در داخل تکستی که در فتوشاپ باز کردی paste میکنی(تا اینجاشو که بلد بودی)
در داخل فونتهای فتوشاپ میگردی تا فونتت مثل همون فونتی باشه که تو مریم باهاش تایپ کردی.مثلا اگه با f-zar تایپ کردی در فتوشاپ هم باید رو f-zar باشی

اين كار در مورد متني كه در خود برنامه مريم بنويسم خيلي خوب جواب ميده، ولي در مورد متني كه از فايل ورد كپي پيست كرده ام در مريم، جواب نميده.
!

akharwarbaz
27-06-2009, 12:33
دوستان منم يه مشكل با فارسي ساز مريم دارم
اول بگم فتوشاپ من ژPhotoshop CS4 Middle East (ME) 11 هست
وقتي تو مريم يه فايل تايپ ميكنم وتوي فتوشاپ پيست ميكنم اونو به صورت يه لايه جديد ميشناسه نه يك متن
وقتي ام كه از ابزار t استفاده ميكنم و بعد دوباره پيست ميكنم متن ها به هم ريخته ميشه (با اين كه فونتم تو فتوشاپ set مي كنم)!

bersam
27-06-2009, 20:53
دوستان منم يه مشكل با فارسي ساز مريم دارم
اول بگم فتوشاپ من ژPhotoshop CS4 Middle East (ME) 11 هست
وقتي تو مريم يه فايل تايپ ميكنم وتوي فتوشاپ پيست ميكنم اونو به صورت يه لايه جديد ميشناسه نه يك متن
وقتي ام كه از ابزار t استفاده ميكنم و بعد دوباره پيست ميكنم متن ها به هم ريخته ميشه (با اين كه فونتم تو فتوشاپ set مي كنم)!
والله من كه نفهميدم !!! ولي من هر سري متن اضافه مي كردم ! به صورت يه لايه ي جديد (كه عكس T روش بود !!!) ميشناخت !