PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : درخواست سورس یا کامپونینت BarCode Reader

MTPROG
25-06-2009, 09:02
یک کامپونینت یا سورسی برای خواندن اطلاعات از دستگاه BarCode reader میخواستم.
چندتا کامپونینت پیدا کردم که همه شون فقط بار کد تولید میکردن تا بتونی چاپ کنی ولی هیچ کدوم توانایی خواندن اطلاعات از دستگاه بارکد خوان را نداشتن.

از دوستان اگه کسی چیزی داره ممنون میشم

_H2_
25-06-2009, 10:29
سلام
همچین کامپونتی وجود ندارد چون نیازی به هیچ کامپونتی نیست !

دستگاه های بارکدخوان عموماً به کیبورد متصل شده و اگر هم نشوند باز مثل کیبورد عمل میکنند...
یعنی کد را پس از اسکن خوانده و تایپی میکنند، دقیقاً مثل این که کد با کیبورد تایپی شده ....
نتیجتاً اگر شما وارد notepad هم شوید و دکمه بارکدخوان را فشار دهید، کد بارکد در notepad تایپ خواهد شد.

در کل کافی است مکان نمای چشمک زن روی TextBox مورد نظر باشد و اپراتور بارکدخوان را فعال کند تا کد تایپ شود.
برخی از بارکدخوان ها (بسته به تنظیمات برنامه ریزی شده حافظه داخلیشان) بعد از تایپ بارکد یک کلید Enter هم میفرستاند که عموماً بهتر است و میتواند کلیک یک دکمه پیشفرض را فعال کند.

موفق باشید.

MTPROG
25-06-2009, 10:50
امتحان کردم نشد
چه نو Notepad ,Word.Excel وحتی خود VS هیچ چیزی رو نمیاره

تو کنترل پانل بخش Keyboard میرم همرا KeyBoard یکی دیگه به نام HID KeyBoard Device شناخته ولی چیزی نمیاد

نکته:این دستگاه با USB کار میکنه و روی کابلش یک پورت کوچک برق داره که البته هیچ کابلی همراش نیست تا به برق وصل بشه چون شرکت فروشنده چیزی همراش نداده که البته دستگاه با همان USB کار میکنه و نور قرمز Scan ظاهر میشه ولی نمی دونم چرا اسکن نمیکنه

_H2_
25-06-2009, 11:09
سلام

... هیچ چیزی رو نمیاره ...
یعنی ...
-بارکدخوان شما متصل است
-شما برنامه notepad را باز میکنید-
-مکان نما هم داخل قسمت تایپی notepad است
- یک بارکد صحیح و استاندارد را جلوی بارکدخوان میگیرد
-دکمه را میزنید و نوار نوری قرمز ظاهرش شده و صدای بوق کوتاه هم می آید
- ولی هیچ چیز در notepad تایپی نمیشود؟

همین است؟
حتماً یا بارکدخوانتان خراب است یا باید تنظیماتی برایش اعمال شود و یا درست نصب شده است، دلیل دیگری ندارد...
فرایند فوق الذکر یک روند روتین جهت تست دستگاه بارکدخوان است.

در صورت عدم جواب گیری طی مراحل ذکر شده، سعی کنید اتصالات و نصب آن را چک کنید و در نهایت با پشتیبانی شرکت سازنده یا فروشنده تماس بگیرید.

MTPROG
25-06-2009, 12:34
بارکدخوان شما متصل است
-شما برنامه notepad را باز میکنید-
-مکان نما هم داخل قسمت تایپی notepad است
- یک بارکد صحیح و استاندارد را جلوی بارکدخوان میگیرد
-دکمه را میزنید و نوار نوری قرمز ظاهرش شده و صدای بوق کوتاه هم می آید
- ولی هیچ چیز در notepad تایپی نمیشود؟

بله همه رو امتحان کردم نشد
احتمالا خراب باشه سعی میکنم یه بار کد خوان دیگه پیدا کنم وتست کنم
بازم ممنون