PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل در Isa Server و --- Server

zibarezaei
24-06-2009, 09:41
سلام به همه اساتید محترم
مشکلی دارم که امیدوارم با کمک شما حل شود.
ما در شبکه ادارمون یک DHCP Server داریم که IP میده و یک سرور مخصوص اتوماسیون داریم و یک سرور هم مخصوص اینترنت که بر روی اون ویندوز 2003 و VPN‌نصب شده است و اینترنت هم ADSL هست.
برای اینکه بتونم کاربران اینترنت را از کنترل کنم می خواستم ISA نصب کنم که البته این کار را انجام دادم اما نتونستم اونو با --- مچ کنم.در این موقع سرورم اینترنت داره اما کلاینتام ندارن.
توضیح اینکه به هیچ عنوان نمی تونم در شبکه بر روی کلاینتها یا سرور اینترنت IP دستی بدم چون اتوماسیون از کار می افته.
ممنون می شم توضیح بدید که چطور میشه ISA را با --- در حالی که اینترنت ADSL داریم مچ کرد.
متشکر از شما

undertaker_ss
24-06-2009, 20:39
سلام به همه اساتید محترم
مشکلی دارم که امیدوارم با کمک شما حل شود.
ما در شبکه ادارمون یک DHCP Server داریم که IP میده و یک سرور مخصوص اتوماسیون داریم و یک سرور هم مخصوص اینترنت که بر روی اون ویندوز 2003 و VPN‌نصب شده است و اینترنت هم ADSL هست.
برای اینکه بتونم کاربران اینترنت را از کنترل کنم می خواستم ISA نصب کنم که البته این کار را انجام دادم اما نتونستم اونو با --- مچ کنم.در این موقع سرورم اینترنت داره اما کلاینتام ندارن.
توضیح اینکه به هیچ عنوان نمی تونم در شبکه بر روی کلاینتها یا سرور اینترنت IP دستی بدم چون اتوماسیون از کار می افته.
ممنون می شم توضیح بدید که چطور میشه ISA را با --- در حالی که اینترنت ADSL داریم مچ کرد.
متشکر از شما

خوب شما باید در قسمت firewall policy برای v p n تون یه policy درست کنید

picher_s
24-06-2009, 21:26
سلام بچه ها منم میخوام تو ادارمون ISA 2006 رو نصب کنم.(موقع نصب اون Adapterی رو که به ADSL وصل کردم رو انتخاب کردم.)

نصب کردم ولی نمیتونم باهاش کار کنم.

یه PDF فارسی هم گیر آوردم آما به صورت عملی نگفته بود چکار کنم!!!

ممنون میشم راهنماییم کنید.

undertaker_ss
24-06-2009, 22:14
سلام بچه ها منم میخوام تو ادارمون ISA 2006 رو نصب کنم.(موقع نصب اون Adapterی رو که به ADSL وصل کردم رو انتخاب کردم.)

نصب کردم ولی نمیتونم باهاش کار کنم.

یه PDF فارسی هم گیر آوردم آما به صورت عملی نگفته بود چکار کنم!!!

ممنون میشم راهنماییم کنید.

یه توضیح دقیق بدید که می خواید چکار کنید تا راهنمایی تون کنم

zibarezaei
25-06-2009, 06:42
خوب شما باید در قسمت firewall policy برای v p n تون یه policy درست کنید
فایروال را درست کردم اما مشکل پابرجاست.
البته دیروز یکی می گفت با وجود ISA نیازی به V*P*N نیست.فقط باید یک DC داشته باشیم.

picher_s
25-06-2009, 07:23
من می خوام دقیقا اینترنت رو تو شبکه ادارمون به اشتراک بزارم.

کامپیوترم یه Win2003 server و Isa 2006 و دوتا کارت شبکه داره.

اسم یکی از کارت های شبکه Internetه که ADSLه 512 بهش وصل کردم و اون یکی که Local Area Connectionه به شبکه بانک

وصله.

یه فیلمه آموزشی هم دیدم اما نگفته بود باید چکار کنم!!! فقط توضیحاته علمی داده بود.

الان به صورت عملی بخوام اینترنت رو تو شبکه بندازم باید چه کار کنم؟

اون آدرسه Network Adaperی که موقع نصب میخواد باید کدوم رو بدم؟!!

من جزوه های ISA فارسی و فیلمش رو هم گرفتم! اما نگفته بود دقیقا باید چه کار کنم فقط توضیحاته تئوریک داشتن.

ممنون میشم راهنمایی کنید.

undertaker_ss
25-06-2009, 11:20
من می خوام دقیقا اینترنت رو تو شبکه ادارمون به اشتراک بزارم.

کامپیوترم یه Win2003 server و Isa 2006 و دوتا کارت شبکه داره.

اسم یکی از کارت های شبکه Internetه که ADSLه 512 بهش وصل کردم و اون یکی که Local Area Connectionه به شبکه بانک

وصله.

یه فیلمه آموزشی هم دیدم اما نگفته بود باید چکار کنم!!! فقط توضیحاته علمی داده بود.

الان به صورت عملی بخوام اینترنت رو تو شبکه بندازم باید چه کار کنم؟

اون آدرسه Network Adaperی که موقع نصب میخواد باید کدوم رو بدم؟!!

من جزوه های ISA فارسی و فیلمش رو هم گرفتم! اما نگفته بود دقیقا باید چه کار کنم فقط توضیحاته تئوریک داشتن.

ممنون میشم راهنمایی کنید.

واسه اینکه بقیه بتونن از اینترنت استفاده کنند در قسمت firewall policy باید یه policy جدید درست کنید
برای اینکار از سمت راست برید به قسمت firewall policy اونجا در پنل سمت راست یه گزینه داره create new policy یا یه چیزی مثل این
بعد یه wizard میاد که باید اینکار هال رو بکنید
اولا allow باشه
protocol ها : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
شبکه انتخابی برای from باید internal باشه
و برای too باید external باشه

فکر کنم خیلی بد توضیح دادم:31:
سعی می کنم انجام بدم عکسش رو براتون بذارم

picher_s
26-06-2009, 00:34
رفیق اون قسمت نصب کدوم Network Adapter رو میاست انتخاب کنیم؟!!

آخ جون پستام 700 تا شدن!

undertaker_ss
26-06-2009, 09:53
رفیق اون قسمت نصب کدوم Network Adapter رو میاست انتخاب کنیم؟!!

آخ جون پستام 700 تا شدن!

کدوم قسمت رو می گی؟
ببینم standard edition هست یا Enterprise ؟
احتمالا Enterprise هست
اینجا یه سر بزن

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

zibarezaei
26-06-2009, 10:49
واسه اینکه بقیه بتونن از اینترنت استفاده کنند در قسمت firewall policy باید یه policy جدید درست کنید
برای اینکار از سمت راست برید به قسمت firewall policy اونجا در پنل سمت راست یه گزینه داره create new policy یا یه چیزی مثل این
بعد یه wizard میاد که باید اینکار هال رو بکنید
اولا allow باشه
protocol ها : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
شبکه انتخابی برای from باید internal باشه
و برای too باید external باشه

فکر کنم خیلی بد توضیح دادم:31:
سعی می کنم انجام بدم عکسش رو براتون بذارم
خوب رول را نوشتیم.کاربرها چطور به سرور کانکت کنن؟

hraeissi
26-06-2009, 15:14
برای نصب و آموزش به سایت من سر بزنید
بد نیست

undertaker_ss
26-06-2009, 23:02
خوب رول را نوشتیم.کاربرها چطور به سرور کانکت کنن؟

کدوم سرور منظورتون اونی که اینترنت میده؟
مگه نگفتید v p n می زنید؟

zibarezaei
27-06-2009, 08:10
کدوم سرور منظورتون اونی که اینترنت میده؟
مگه نگفتید v p n می زنید؟
من یک کم گیج شدم. V*P*N ویندوز باید فعال بشه یا خود ISA؟RRAS و NAT چی اون ها هم باید فعال باشند؟

undertaker_ss
27-06-2009, 16:36
من یک کم گیج شدم. V*P*N ویندوز باید فعال بشه یا خود ISA؟RRAS و NAT چی اون ها هم باید فعال باشند؟

ببینید شما برای اینکه اینترنت رو share کنید یه v p n سرور می خواید که باید اون v p n سرور به اینترنت دسترسی داشته باشه و از طریق RRAS می شه اون رو فعال کرد یا می شه از طریق manage your server درست کرد که من تا حالا باهاش کار نکردم و با همون RRAS کار کردم

حالا چون ISA همه ترافیک رو می بنده شما برای اینکه بتونید توی شبکه از v p n استفاده کنید باید یه رول براش تعریف کنید و اجازه بدید که v p n کار کنه

zibarezaei
28-06-2009, 06:58
ممنون از همه شما
مشکل من حل شد.
ISA را نصب کردم و یک رول براش نوشتم و V*P*N را هم در ISA فعال کردم(این کاری بود که همیشه می کردم)در رولی که نوشتم تمام دسترسی ها به سرور را آزاد گذاشتم.تنها کاری که قبلاً انجام نمی دادم و اینبار شانسی انجام دادم این بود که برای سرور یک DNS گذاشتم و در کلاینتها IP همون رنج سرور را قرار دادم.در Gateway کلاینتها هم IP سرور را نوشتم و DNS را هم وارد کردم.
حالا هم کلاینتهام اینترنت داشتند و هم از روی ISA اونها را می شد مانیتور کرد.
برای من که خیلی لذت بخش بود بعد از مدتها ISA‌فعال شد و از شر Nttacplus راحت شدم.
البته تا چند روز به خاطر مسائلی ISA را غیر فعال گذاشتم.
از راهنمایی های شما متشکرم

picher_s
12-07-2009, 07:09
سلام

بچه ها من از Template ها Edge Firewallرا انتخاب کردم و تنظیم کردم(چون اینترنتم ADSL بود)

الان کجا باید Proxy رو تنظیم کنم و کاربر ها رو برای سیستم تعریف کنم؟

undertaker_ss
12-07-2009, 22:47
سلام

بچه ها من از Template ها Edge Firewallرا انتخاب کردم و تنظیم کردم(چون اینترنتم ADSL بود)

الان کجا باید Proxy رو تنظیم کنم و کاربر ها رو برای سیستم تعریف کنم؟

------ سرور رو می گید یا برای کلاینت ها؟
کاربرها رو که باید توی اکتیو تعریف کرد

picher_s
15-07-2009, 06:57
اه...

کاربر ها همان کاربر های AD هستند؟!

برای سرور ------ ر ومی گم چطور باید تنظیم بشه؟

ممنون.

picher_s
15-07-2009, 12:57
بازم سلام.

بچه ها این ------ رو که باید روی IE های کلاینت ها ست کنیم از کجا تو ISA باید تعریف کنیم؟

undertaker_ss
15-07-2009, 19:32
بازم سلام.

بچه ها این ------ رو که باید روی IE های کلاینت ها ست کنیم از کجا تو ISA باید تعریف کنیم؟

شما برو توی قسمت Networks بعد اونجا شبکه internal رو انتحاب کن بعد روش رایت کلیک کن و properties رو بزن
توی تب web proxy باید تیک enable web proxy client رو بزنی

توی کلاینت ها هم که باید فقط ip مربوط به isa server رو به عنوان proxy server بدی
واسه پورتش هم همون جایی که الان گفتم توی قسمت http port هر چی زدی توی کلاینتها هم باید همون رو وارد کنی