PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آیا میشه به textbox خاصیت backgrond image اضافه کرد ؟

sari-1369
22-06-2009, 15:34
سلام دوستان .

میشه به تکست باکس backgrund image داد ؟

سایه ی مرگ
22-06-2009, 15:42
فکر نکنم
Texbox چنین خصیصه ای نداره

sari-1369
22-06-2009, 17:35
منظورم اینه که کسی (تو این انجمن) میتونه همچین خاصیتی به تکست باکس اضافه کنه ؟

بعید میدونم نشدنی باشه ...

mahdi7s
24-06-2009, 18:16
سلام

شما میتونید یه WPF Application ایجاد کنید و در قسمت زبان طراحی XAML و در بین دو تگ باز و بسته ی Grid
XAML زیر را وارد کنید و سپس بجای YourImagePath ادرس عکسی که می خواین در پس زمینه باشه رو بذارین.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

موفق باشید.

sari-1369
24-06-2009, 19:41
ممنون از راهنماییتون ، این کاری که گفتید انجام دادم ، پروژه رو هم ذخیره کردم . حالا چطور میتونم تو پروژه win Application از این تکست باکس استفاده کنم ؟

mahdi7s
24-06-2009, 22:37
سلام

1) بجای ایجاد یک WPF Apllication یک WPF User Control Library ایجاد کنید.
2) مراحلی که در پست قبلی گفته شده دوباره تکرار کنید.
3) کلید F5 یا همون Start Debuging رو بزنید.
4) روی دکمه OK کلیک کنید و VS رو ببندید.
5) ّحالا برنامه ی ویندوزی مورد نظرو باز کنید و گزینه ی Add Refrence در نوار منوی Projects رو انتخاب کنید.
6) در کادر باز شده تب browse رو باز و سپس DLL کنترلر WPF رو در پوشه ی Debug انتخاب کنید و دکمه ی OK رو بزنید.
7)از جعبه ابزار کنترلر ElementHost رو روی فرم بکشید.
8)به محیط کد نویسی بروید و یک شی از کنترلر WPF ایجاد کنید و در سازنده ی فرم متد InitializeComponents این کنترلر رو اجرا کنید.
9)خصیصه ی Child کنترلر ElementHost رو مساوی شی ای که در قسمت 8 ایجاد کردین بدین.

10) موفق باشید.:10:

sari-1369
25-06-2009, 14:32
ممنون از راهنماییت .

یه سوال دیگه هم دارم ، اینکه حالا چطوری میتونم به پروپرتی های این تکست باکس دسترسی داشته باشم ؟

مثلا .text

mahdi7s
25-06-2009, 15:11
یه سوال دیگه هم دارم ، اینکه حالا چطوری میتونم به پروپرتی های این تکست باکس دسترسی داشته باشم ؟

مثلا .text

باید در زمان ساخت کنترلر WPF یه خصوصیت عمومی بسازی که تکست باکس مورد نظرتو برگدونه.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

sari-1369
25-06-2009, 18:41
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] :D
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])