PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال در مورد پردازنده های AMD

Pc.34
21-06-2009, 18:57
سلام

در مورد پردازنده های Amd می خواستم بپرسم که ایا تمام پردازنده های ساخت AMD همشون 64 بیتی
هستند ؟

ایا شرکت AMD پردازنده 32 بیتی هم تولید می کنه ؟!

و اینکه در صورتی که بخام سیستم 64 بیتی AMD ببندم چقدر برنامه ها ساپورت میشن ؟!
مثلا" دوستانی که اینجا سیستم 64 بیتی AMD دارند از نظر ساپورت شدن خیلی از برنامه چقدر مشکل دارند؟
می خام بدونم ایا با وجود اپدیت درایور و اینها ایا بستن یه سیستم 64 بیتی خوبه ؟
یعنی دقیقا" نمی دونم چقدر از برنامه ها و Application ها روی سیستم 64 بیتی بدون قر و اطفار کار میکنند؟

ایا دوستانی که جدیدا" سیستم 64 بیتی بستن از ساپورت و سازگاری و نصب برنامه ها بدون مشکل رو سیستمشون راضی هستند؟

من در اینده می خوام یه سیستم 64 بیتی جمع کنم گفتم قبلش بیام اینجا و یه مشورتی از دوستان بگیرم

ممنونم

nap30-2008
21-06-2009, 20:56
با سلام

اول بگم كه در حال حاضر بله تمامي پردازنده هاي ساخت AMD 64 بيت هستند اما اين دليل نميشه كه يك پردازنده 64 بيتي تمي تواند نر م افزار يا سيستم عامل 32 بيت را اجرا كند

البته در نصب سيستم عامل 64 بيتي در حال حاضر بيشتر برنامه ها ي جديد ساپورت ميشن ... اما ممكن است بعضي برنامه هاي 32 بيت قديمي مشكل داشته باشند... و اين هم يه نكته كه درون سيستم عامل ويندوز 64 بيتي يه چيز به نام WOW64 هست كه به ويندوز قابليت اجراي نرم افزار هاي 32 بيتي مي دهد

و اما حر ف آخر اينكه توي ويندوز 64 بيتي سرعت بيشتر هست ( با وجود سخت افزار مشابه) و اين سرعت كاملا احساس ميشه

با آرزوي سلامتي

Pc.34
22-06-2009, 20:44
در مورد سرعت سیستم های 64 بیتی به نسبت سیستم های 32 بیتی شکی نیست
ولی می خام بدونم چقدر دردسر داره ، ایا بستن سیستم 64 بیتی ارزش داره ؟

درون سيستم عامل ويندوز 64 بيتي يه چيز به نام WOW64 هست كه به ويندوز قابليت اجراي نرم افزار هاي 32 بيتي مي دهد

یعنی منظور شما اینه که تمام برنامه های 32 بیتی بدون مشکل روی ویندوز های 64 بیتی نصب میشند و هیچ مشکلی از نظر نصب وجود نداره ؟!

چون من شنیدم خیلی از برنامه ها روی سیستم های 64 بیتی نصب نمی شن و مشکل دارن !؟ ایا این درسته ؟!
اگه کسی سیستم 64 بیتی داره لطف کنه بگه ایا سیستم 64 بیتی ارزش جمع کردن داره ؟ یا نه ؟!

ممنون

saeed774
22-06-2009, 21:07
تمام سي پي يو هاي فعلي از 64 بيت پشتيباني ميكنن .
منظور شما از سيستم 64 بيتي جمع كنم چيه ؟ شما سيستم رو ميبندي و براي اينكه مشكل نصب در نرم افزار ها نداشته ياشي يك ويندوز 32 بيتي مي نصبي . به همين راحتي

BLACK-BLACK
22-06-2009, 21:31
در مورد پردازنده های Amd می خواستم بپرسم که ایا تمام پردازنده های ساخت AMD همشون 64 بیتی
هستند ؟

ایا شرکت AMD پردازنده 32 بیتی هم تولید می کنه ؟!

و اینکه در صورتی که بخام سیستم 64 بیتی AMD ببندم چقدر برنامه ها ساپورت میشن ؟!
مثلا" دوستانی که اینجا سیستم 64 بیتی AMD دارند از نظر ساپورت شدن خیلی از برنامه چقدر مشکل دارند؟
می خام بدونم ایا با وجود اپدیت درایور و اینها ایا بستن یه سیستم 64 بیتی خوبه ؟
یعنی دقیقا" نمی دونم چقدر از برنامه ها و Application ها روی سیستم 64 بیتی بدون قر و اطفار کار میکنند؟

ایا دوستانی که جدیدا" سیستم 64 بیتی بستن از ساپورت و سازگاری و نصب برنامه ها بدون مشکل رو سیستمشون راضی هستند؟

من در اینده می خوام یه سیستم 64 بیتی جمع کنم گفتم قبلش بیام اینجا و یه مشورتی از دوستان بگیرم

ممنونم

اصلا هیچ مشکلی ایجاد نمیکنه من الان خودم هم سیستم 64 بیتیه هم سیستم عاملم.الا یه سری درایور بعضی قطعات گمنام و تک و توک بعضی از برنامه ها باقی درایور ها و برنامه به خوبی دارن کار میکنن. تازه نخاستی همون ویندوز 64 بیتی روش نصب میکنی اصلا مشکلی نداره.

Pc.34
26-06-2009, 10:53
اصلا هیچ مشکلی ایجاد نمیکنه من الان خودم هم سیستم 64 بیتیه هم سیستم عاملم.الا یه سری درایور بعضی قطعات گمنام و تک و توک بعضی از برنامه ها باقی درایور ها و برنامه به خوبی دارن کار میکنن. تازه نخاستی همون ویندوز 64 بیتی روش نصب میکنی اصلا مشکلی نداره.

سلام ممنونم

جدی میشه روی سیستم های AMD ویندوز 32 بیتی ریخت ؟

اصلا" نمی دونستم ...

همیشه فکر می کردم وقتی پردازنده 64 بیتی هست ویندوز هم باید 64 بیتی نصب کنیم و ...

saeed774 و BLACK-BLACK عزیز
ممنون و تشکر

alborz_k
26-06-2009, 11:30
سلام.میخواستم بپرسم این پردازنده ی amd athlon 64 x2 7750 تا کی میتونه جواب گوی بازیها باشه؟؟؟؟؟
سلام. بستگی داره که انتظارتون در چه حد باشه !! فعلأ بازی ها دارن به سمت استفاده از 4 هسته پیش می رن و ممکنه که در آینده به مشکل بخورین ، فعلأ تنها پردازنده های 2 هسته ای که برای بازی مناسبند و آینده دار هم هستد سری e8xxx اینتل هستن که فرکانس و کش بالایی دارن و کاراییشون رو نشون دادن! البته پردازنده ی انتخابی شما هم کارایی خیلی خوبی داره ، و فعلأ می تونه تمام بازی ها رو بدون مشکل و با بهترین کیفیت اجرا کنه ولی در مورد آینده نمی شه نظر داد.

alborz_k
26-06-2009, 11:31
سلام ممنونم

جدی میشه روی سیستم های AMD ویندوز 32 بیتی ریخت ؟

اصلا" نمی دونستم ...

همیشه فکر می کردم وقتی پردازنده 64 بیتی هست ویندوز هم باید 64 بیتی نصب کنیم و ...

saeed774 و BLACK-BLACK عزیز
ممنون و تشکر
بله ، 100% شما تو نصب سیستم عامل روی پردازنده های 64 بیتی ، هیچ گونه محدودیتی ندارین.