PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشكل در نصب 4830 لطفا كمك كنيد

saadi126
20-06-2009, 22:22
سلام دوستان
من يه كارت ati 4830 گرفتم و از اونجايي كه تو سايت ati زده بود براي اين كارت يه پاور 450 وات كافيه منم ديگه پاور عوض نكردم (پاور من Tonb 450 وات واقعي هست!)
از اونجايي كه مادربورد من گيگا مدل MA780G-UD3H‌ هستش و گرافيك آنبرد (Ati 3200 ) روش داره من قبل از اين با اون كار ميكردم حالا كه كارت جديد رو گرفتم و وصل كردم، مانيتور اصلا تصوير نميده ولي وقتي خروجي تصوير رو از گرافيك آنبرد ميگيرم اونوقت تصوير ميده و سيستم بالا مياد و حتي داخل ويندوز كارت گرافيك رو شناخت و من هم درايور جديد (Ati Catalyst 9.6) رو كه دانلود كرده بودم نصب كردم ولي وقتي از 4830 خروجي ميگيرم اصلا تصوير نميده نه تو ويندوز نه جاهاي ديگه.
حالا موندم مشكل از كجاست؟؟
هيج جاي دفترچه مادربورد هم راهنمايي نكرده براي تنظيم بايوس، فقط يه جايي گفته براي فعال كردن حالت Hybryd Crossfire بايد چه گزينه هايي رو چه جوري تنظيم كنم كه اونها هم تاثييري نداشتن.
دوستان اگر كسي ميتونه منو راهنمايي كنه ممنون ميشم.
خودم اول شكم گرفت كه پاورم نميكشه (البته پاور من خروجي شش پين نداشت من رفتم يه تبديل شش پين گرفتم) اما اگه پاور نميكشيد كه سيستم كارت رو تشخيص نميداد.

مشخصات كلي سيستم من اينه:
CPU: AMD phenom 2 X3 710
Main: Gigabyte MA780G-UD3H‌
Ram: 2x2GB Patriot 800
HDD: Maxtor 320 GB + Maxtor 250 GB
Onboard VGA: ATi HD 3200
VGA: Force 3D HD4830 512 MB GDDR3
Power: Tonb 450 Watt

water_engineer_m_s
20-06-2009, 22:45
سلام
داخل بایوس مادر بورد یک جایی نوشته که وقتی کارت گرافیک داخل PCI-E Slot هست گرافیک آنبورد رو غیر فعال کن یک گزینه دیگه هم داره که گرافیک آنبورد رو با وجود کارت گرافیک فعال میکنه که الان برای شما روی همین گزینه فعال هست.
این کار رو انجام بده ببین چی میشه یعنی آنبورد رو غیر فعال کن ببین چی میشه

saadi126
21-06-2009, 09:06
اين عكسها رو هم ببينيد بلكه موضوع روشن تر بشه!!
گرافيك آنبرد رو به عنوان Primary شناخته در حالي كه گرافيك 4830 رو به عنوان كارت Disable (غير فعال شده) ميشناسه
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

saadi126
21-06-2009, 09:09
راستي من ديشب با هزار بدبختي و انگولك كردن تنظيمات بايوس بالاخره 4830 تصوير داد ولي تصويرش رنگهاي به هم ريخته در حد 8 بيت و مثل داس بود و توش هيچي نميشد تشخيص داد.
حالا نمي دونم مشكل از كارت گرافيك هستش يا اينكه مشكل ماله پاورمه :44:

ARH
21-06-2009, 12:33
سلام
خوب اون چه مشخصه اینه که باید درایور کارت اصلی شما رو همین ۴۸۳۰ بشناسه و تا زمانی که این اتفاق نیوفتاد نمیشه هیچ شک و شبهه‌ای نسبت به پاور و کارت گرافیک داشتش. من پیشنهاد میکنم که بایوس مادربرد رو به روز کنید بعد با کلید ctrl+F1 تمام گزینه‌ها مخفی مادربرد رو فعال کنید و برید ببینید گزینه‌ای برای set کردن کارت گرافیک primary هست یا نه

saadi126
21-06-2009, 12:43
من درايور رو آپديت كردم و توي بايوس هم گرافيك رو روي pci express تنظيم ميكنم نه روي آنبرد.

Levian
22-06-2009, 09:29
سلام
مي‌تونيد سيستم با يك كارت گرافيكي ديگه (حتي‌المكان بغير از كارت‌هاي با چيپ ATI) تست كنيد. در صورتيكه سيستم باز هم مشكل داشت اين احتمال وجود داره كه مشكل از درگاه PCI Express باشه ... داخل درگاه تميز كنيد و در صورتيكه درست نشد اون به شركت خدمات آوژنگ ببريد.

با تشكر فراوان ....

saadi126
23-06-2009, 10:00
سلام دوستان با تشكر فراوان از همه كه راهنمايي كردن
مشكل از كارت بود و من اونو بردم و عوض كردم يه كارت ديگه گرفتم و همه چي به خير و خوشي تموم شد