PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چراغ adsl روی مودم به صورت ثابت روشنه ولی اینترنت قطعه...؟؟؟

zarei175
19-06-2009, 16:36
سلام!

جریان از این قراره که دیشب تازه برای اولین بار در تاریخ زندگی‌مون!!، از طرف یکی از ispهای توی شهرستان‌مون که جدیدن خدمات ADSL میده اومدن برامون ADSL رو راه اندازی کنن که همه مراحل هم شکر خدا به خوبی پیش رفت و اینترنت هم وصل شد. بعد آخرش که طرف داشت برگه قرارداد رو تنظیم می‌کرد که بهم بده، گفت نمی‌خوای باهاش کار کنی امتحانش کنی، من نگاه کردم دیدم اینترنتش قطعه بهش گفتم این که قطعه اومد نشست پاش هر کاری کرد نفهمید دلیل قطع شدنش چیه، گفت از نظر ما وقتی که چراغ ADSL به طورت ثابت روشنه یعنی هیچ مشکلی نباید وجود داشته باشه. خلاصه آخرش بدون اینکه دلیل قطع شدنش رو بفهمه مودم رو یه ریست کرد و اتصال دوباره برقرار شد. بعدش که طرف رفت ما همین درد رو داشتیم! یعنی به طور مرتب هر تقریبا ده دقیقه اتصال قطع می‌شد ( در عین روشن بودن چراغ adsl مودم ) و مجبور بودیم برای اینکه دوباره اینترنت وصل بشه مودم رو ریست کنیم یا خط adsl رو از مودم جدا کنیم و دوباره وصلش کنیم... این از دیشب ما!!
اما امروز صبح که اومدم بشینم پای اینترنت، هر کاری کردم اینترنت وصل نشد! نه با خاموش روشن کردن مودم و نه با هیچ کار دیگه.. با اینکه چراغش هم سرُ مرُ گُنده روشنه... البته دیشب تا صبح مودم همون‌جوری روشن بود ولی نباید مشکل از این باشه...
خلاصه گیج شدم نمیدونم چیکار باید بکنم!! میدونم اگه به آی اس پی هم زنگ بزنم نمی‌فهمن دلیلش چیه چون دیشب خود طرف پاش بود و نفهمید چشه...

rasoul2005
19-06-2009, 17:29
سلام

مشکل شما یا مودمه یاسیستم
بنا را بر سیستم میزاریم که مشکل دارد
شما مراحل زیر را دقیقا انجام بده امید به خدا حل بشد
1.سیستمتو با هر انتی ویروسی که داری full scan کن (اپدیت انتی ویروست یادت نره)
2.فایروال ویندوزا خاموش کن

اگه این دو مرحله را انجام دادی و مشکل حل نشد ویندوزتو عوض کن

ardalan_zapata
19-06-2009, 21:55
شما مودمتون کانفیگ نشده
ای پی 192.168.1.1 رو در مرورگر وارد کنید و وارد تنظیمات مودم بشید

Saman-tci
19-06-2009, 22:47
روش وارد کردن ابن ip چه جوریه ...؟

ardalan_zapata
19-06-2009, 23:30
ای پی رو توی موزیلا یا هر مرور گر دیگه میزنید و بعدش وارد تنظیمات مودم میشید
وقتی ای پی رو زدید ازتون یوز و پسورد میخاد
که باید
admin
admin
بزنید

zarei175
20-06-2009, 00:24
رسول جان! مشکل از سیستم نیست. چون هم با لپتاپ و هم با کامپیوتر دسکتاپ‌ام این مشکل وجود داره. تقریبا مطمئنم که مشکل زیر سر مودم هست!
ولی گفتم توی توضیحاتم که تنظیمات مودم رو خود اون شخصی که از طرف آی اس پی اومده بود دیشب انجام داد و اتصال هم برقرار شد ولی...
خلاصه هر چی هست باید زیر سر همین تنظیمات مودم باشه که البته من یه مقدار دستکاری توش کردم ولی دقیقا بعد از این که اتصال به کلی قطع شده بود و حوصله‌ام سر رفته بود ازش:31:
آخر سر مجبور شدم ببرمش پیش همون آی اس پی که تنظیماتش رو چک کنن دوباره... و الان هم مودم پیش‌شونه.

eMer@lD
20-06-2009, 00:31
سلام
شاید مشکلتون از اسپلیتر باشه((SPLITTER))
اسپلیتر رو از مودم جدا کنید و مستقیم به برق وصل کنید
و بعد امتحان کنید:)

saeed774
20-06-2009, 00:40
مدل مودم شما چيه ؟ شما حتما با ISP سرويس دهنده اين مسئله رو پيگير باش . دفعه اول چنين مودمي هم به پاچمون رفت . شما بهتر بود خودتون از بيرون مودم تهيه ميكردين . هم ارزون تر و هم كيفيت بهتر !! ايراد از مودمته البته ممكنه طبق گفته دوستمون ايراد از اسپليتر هم باشه .

Gamemaster
20-06-2009, 01:08
اينكه ميگيد بعد از چند دقيقه وصل يهو قطع ميشه حتما مشكل مودم يا مودم قطي داره يا اتصال پيدا كرده
يه مودم ديگه جور كن با اون تست كن

zarei175
20-06-2009, 01:50
از راهنمایی‌های شما دوستان عزیز خیلی ممنون و سپاسگزارم:11:
من از اسپلیتر استفاده نمی‌کنم و خط مستقیما به پریز وصله..
راستش من اون مودمی رو که خود آی اس پی به زور می‌خواست قالب کنه(tp-link 8811 ) نخواستم و رفتم tp-link w8901g رو تهیه کردم...
بعد دیشب اون طرف که برای راه‌اندازی adsl اومده بود میگفت اگه مودم خودمون رو استفاده می‌کردی این دردسرها رو دیگه نداشت (یه طوری میگفت که یعنی منو شرمنده کنه!!) حالا امشب که دوباره بردمش تحویل‌شون دادم احتمالن باید ده بار دیگه این حرف رو بهم بزنه و من باید هی تحمل کنم..