PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : اجرا نشدن دیسک بر روی DVD-Rom

fouad-pes
19-06-2009, 13:13
سلام.
من 4ساله dvd-rom benq 16x دارم. الان برای اولین بار وقتی dvd بازی virtual tennis3 میذارم داخلش، دستگاه اونو نمیخونه. ولی برای کامپیوتر همسایمون جواب داد. یه مورد دیگه رو بگم که من هر dvd که میذارم داخلش، اونو میخونه ولی نمیدونم چرا این یکی رو نمیخونه. لطفا راهنمایی کنید. در ضمن هیچ گونه خش و خطی روش نیست.

mehdy.z
19-06-2009, 17:45
سلام.
من 4ساله dvd-rom benq 16x دارم. الان برای اولین بار وقتی dvd بازی virtual tennis3 میذارم داخلش، دستگاه اونو نمیخونه. ولی برای کامپیوتر همسایمون جواب داد. یه مورد دیگه رو بگم که من هر dvd که میذارم داخلش، اونو میخونه ولی نمیدونم چرا این یکی رو نمیخونه. لطفا راهنمایی کنید. در ضمن هیچ گونه خش و خطی روش نیست.
این مشکل اگه چشم dvd rom سالم باشه گاهی پیش میاد خود من خودم بعضی مواقع با این مشکل برخوردم ولی واقعا نادره....
البته بازم میگم ممکنه لنز درایور بعد از یه مدتی ضعیف یا کثیف شده باشه که در این مواقع بیشتر برای dvd های کثیف یا خش دار پیش میاد نه dvd های سالم و نو حالا شما یه چندتا dvd دیگه رو هم امتحان کن اگه به مشکلی برنخورد وdvd هم سالم و نوئه به احتمال زیاد همون عامل اول هستش و ممکنه حتی با عوض کردن ویندوز درست بشه وگرنه یکی از این سی دی های لنز پاک کن رو بذار توش ببین درست میشه.اگر هم وارد هستی در درایور رو باز کن وبا کمی الکل و دستمال چشمش رو نمیزکن...

M O B I N
24-07-2009, 23:25
سلام من نمی خواستم تاپیک جدید درست کنم گفتم اینجا مطرح کنم

حتما برای شما پیش اومده که یه بسته دی وی دی خام بخرین و بعد از عوض کردن ویندوز ببینین که همون دی وی دی ها که قبلا باهاشون کار کردین رو بزارین تو کامپیوتر error بده در حالی که همون دی وی دی رو تو کامپیوتر دیگه بزاریم کار کنه !!(عجب جمله ای شد ) خب می خوام بدونم این همون چیزیه که دوست بالایی گفتن و چطوری میشه برطرفش کرد !! ممنون