PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : i7 920 یا Q9550 ؟؟؟

mehrdad_joon
19-06-2009, 11:39
سلام
هنوزم گیییرم!
1هفتس میخوام cpu و مادربورد بخرم!هنوز توش موندم!!آخه هرکی یه چیز تجویز میکنه!!!!:19:
میخواسم ببینم که بین Q9550 و i7 920 کدومشون قویتره؟؟؟؟
اگر میشه یکمی هم در مورد مدل های جدید i7 توضیح بدییییید!!؟؟:31:
ممنوون. . . .

4870x2
19-06-2009, 11:44
صد در صد i7 920 بهتره

vroom
19-06-2009, 11:45
سلام
هنوزم گیییرم!
1هفتس میخوام cpu و مادربورد بخرم!هنوز توش موندم!!آخه هرکی یه چیز تجویز میکنه!!!!:19:
میخواسم ببینم که بین Q9550 و i7 920 کدومشون قویتره؟؟؟؟
اگر میشه یکمی هم در مورد مدل های جدید i7 توضیح بدییییید!!؟؟:31:
ممنوون. . . .

سلام
کاربرد و بودجتون را بگید تا دوستان بهتر بتونن راهنماییتون کنن:46:

saeed774
19-06-2009, 13:00
در لينك زير ميتوني مقايسه اين CPU با انواع سي پي يو ها رو در انواع تست ها مشاهده كني _ در پايين صفحه سايت معرفي شده ليست تست ها قرار داده شدن _ البته Q9550 تو اين ليست نيست و بجاش Q9450 هست كه اونم ضعيفتر از Q9550 هست .
در اين تست در بازي ها اكثرا Q9450 برتره ولي در كارهاي پردازشي مثه تبديل و رندر Core I7 قويتره .

در مجموع Core I7 با توجه به تكنولوژي جديد قويتر هست و حتما اگر بودجتون ميرسه اين CPU رو بخريد .

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

mehrdad_joon
19-06-2009, 13:26
سلام
کاربرد و بودجتون را بگید تا دوستان بهتر بتونن راهنماییتون کنن:46:
میخواستم cpu و مادربورد روهم 450000 تومن بیشتر نشه!!!!!!!!!!1111

vroom
19-06-2009, 13:29
میخواستم cpu و مادربورد روهم 450000 تومن بیشتر نشه!!!!!!!!!!1111

پس باید از فکر i7 بیرون بیایید چون i7-920 با مادربورد تقریبا 600000 نیاز داره

mehrdad_joon
19-06-2009, 13:40
صد در صد i7 920 بهتره

میخوام بدونم از چه نظر بهتره و چه مقدار؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:20:

vroom
19-06-2009, 13:42
میخوام بدونم از چه نظر بهتره و چه مقدار؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:20:

این صفحه را ببین کامل مقایسه شدن

4870x2
19-06-2009, 13:42
پس باید از فکر i7 بیرون بیایید چون i7-920 با مادربورد تقریبا 600000 نیاز داره
زياد گرون گفتي با 500 مي شه بست

میخوام بدونم از چه نظر بهتره و چه مقدار؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
از نظر مصرف برق
معماري ساخت
تعداد هسته
بهتر هستش

Benygh
19-06-2009, 13:44
سلام
مسلما Core i7 به دلیل به روز تر بودن قوی تر خواهد بود ولی باید دید که شما چقدر بودجه برای خرید مادربورد و رم دارید ...
البته اگر بودجه اتون رو نمیتونید بیشتر کنید Q9550 هم گزینه ی خوبی برای شماست ...

vroom
19-06-2009, 13:47

i7-920 که 310 هست
و تا اونجایی که من میدونم مادربورد x58 با قیمت 190 حداقل در ایران نداریم:46:

mehrdad_joon
19-06-2009, 14:16

از نظر مصرف برق
معماري ساخت
تعداد هسته
بهتر هستش

تا 500000 تومن هم میتونم کاریش کنم!!!!
با چه مادربوردی!!!!؟؟؟؟؟؟

Ultra_Black
19-06-2009, 15:16
تا 500000 تومن هم میتونم کاریش کنم!!!!
با چه مادربوردی!!!!؟؟؟؟؟؟
حداقل قیمت مادربرد برای Core i7
Asus P6T SE با قیمت 280 هست

Professor Massoud
19-06-2009, 18:13
سلام.
شما با بودجه 450 تومن میتونید :

CPU :AMD PhenomII X4 955=270
M.B: ASUS M4A78T-E=185

بخرید . البته اگه گرافیکتون رو هم بگید یه پاور مناسب میشه براش خرید .

harrypotter
20-06-2009, 22:56
منم اولش میخاستم 9550 بگیرم
ولی واقعن 920 از اون چیزی که فکرشو میکنید عالی تر هست.
ارزش هزینه کردن بیشتر رو داره ولی پشیمونی نه

samir2253122
23-06-2009, 22:09
با سلام
من هم ميخواهم سيستمم رو عوض كنم چند ماهي است قيمت ها را دنبال ميكنم و نهايتا بين Q9550 و i7 موندم
تا همين چند هفته پيش قيمت ها سيل نزولي داشت ولي فعلن متوقف شده قيمت هايي كه فعلن دارم به شرح زير هست

Cpu Intel Core i7 920 = 315 Toman
GIGABYTE GA-EX58-UD3R = 290 Toman

Intel Core 2 Quad Q9550 2.83GHz = 270 Toman
GIGABYTE GA-EP45-UD3R = 139 Toman

انتظار من پردازش سريع براي محاسبات رياضي به زبان فرترن هست و كار گرافيكي نياز ندارم

مادربورد حتمن گيگا باشه

حاضرم اختلاف قيمت 200 تومان اين دو گزينه را با كارت گرافيك ارزانتر و رم جبران كنم

1- چه رم و كارت گرافيكي را پيشنهاد ميكنيد؟

2- آيا بايد پاور 400 واتي قديمي خودم را هم عوض كنم؟

3- اگه جواب مثبت هست چي پيشنهاد ميكنيد؟

منبع قيمت ها :

Hessam_7800gtx
23-06-2009, 22:32
به نظر من چون کار شما محاسباتی هست i7 بسیار بهتر از core 2 جواب میده و پیشنهاد من i7 میباشد!!
1_رم که حتما باید ddr3 باشه 3 تا 1 گیگ کورس ایر باس 1333 با قیمت 90 تومان باید جوابگو باشه.
در زمینه کارت گرافیک هم اگه اصلا کار گرافیکی ندارید میتونید geforce 9400 بگیرید به قیمت حدود 60 ولی اگه کمی کار گرافیکی (مثل بازیای جدید)انجام میدید میتوند ati 4670 با قیمت نهایتا 90 تومن بگیرید.
2_بله
3_یک گرین 780 وات ریل به نظر من البته 680 ریل هم باید کافی باشه.

harrypotter
23-06-2009, 23:25
این X58-UD3R رو به نظرم نگیرید
اگه خیلی وسواس ندارین میتونید از Asus P6T SE استفاده کنید 288 تومن یا از همین مین من 315 تومن
منم وسواس داشتم ولی ازش راضیم.
پاور رو هم حتمن عوض کنید. یه 785 گرین بگیرید

samir2253122
24-06-2009, 10:34
ممنونم

من اهل اور كلاك و اين داستانا نيستم ولي تجربه هاي بدي با مين هاي غير از GIGA داشتم

x58-UDR3 مشكل داره يا كلن GIGABYTE رو پيشنهاد نميكنيد ؟

3jokes_x
25-06-2009, 12:07
با سلام
من هم ميخواهم سيستمم رو عوض كنم چند ماهي است قيمت ها را دنبال ميكنم و نهايتا بين Q9550 و i7 موندم
تا همين چند هفته پيش قيمت ها سيل نزولي داشت ولي فعلن متوقف شده قيمت هايي كه فعلن دارم به شرح زير هست

Cpu Intel Core i7 920 = 315 Toman
GIGABYTE GA-EX58-UD3R = 290 Toman

Intel Core 2 Quad Q9550 2.83GHz = 270 Toman
GIGABYTE GA-EP45-UD3R = 139 Toman

انتظار من پردازش سريع براي محاسبات رياضي به زبان فرترن هست و كار گرافيكي نياز ندارم

شما که می خوای با فرترن کار کنی حتما روی یک موضوع تحقیق کن:
پردازنده های 4 هسته ای ویژگی شون اینه که 4 تا هسته به صورت موازی (همزمان) محاسبات (پردازش) رو انجام می دهند. و اگر نرم افزار فرترن، یا کدی که نوشتی این قابلیت رو نداشته باشه که کارش رو بین 4 تا هسته تقسیم کنه، اتفاقی که می افته اینه که اون نرم افزار تنها از یکی از هسته های پردازنده شما استفاده می کنه و بقیه رو نادیده می گیره. در این شرایط استفاده از یک پردازنده 2 هسته ای با فرکانس 3 گیگاهرتز یا بالاتر (مثل E8400 یا E8600)، بهتر از استفاده از پردازنده 4 هسته ای Q9550 با فرکانس 2.8 خواهد بود. چون تعداد هسته برای فرترن مهم نیست، در هر حال نرم افزار شما فقط از یک هسته استفاده می کنه. حالا اگر فرکانس اون یک هسته بالاتر باشه، سرعت بیشتر می شه.

اگر بتونی 4 تا برنامه فرترن رو همزمان اجرا کنی و هر 4 تا رو RUN کنی. هر کدوم از این برنامه ها توسط یکی از هسته ها اجرا می شه و از تمام قدرت پردازنده استفاده می شه. در این صورت خرید پردازنده 4 هسته ای منطقیه. ولی اگر قرار باشه فقط یه برنامه برای RUN داشته باشی، نه.

باید خودت تحقیق کنی. من نمی دونم فرترن قابلیت پردازش موازی رو داره یا نه. ضمنا کدی هم که می نویسی باید این قابلیت رو داشته باشه.

توضیح بیشتر در باره کد: مثلا به این شکل نگاه کن:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اگر کد شما مانند Case1 باشه، که 4 تا ورودی رو بگیره و روی هر کدوم عملیاتی (مستقل) انجام بده این کار می تونه بین هسته ها تقسیم بشه. ولی اگر کد شما مانند Case2 باشه، یعنی یه ورودی رو بگیره، عملیاتی روش انجام بده، حاصل رو به عنوان ورودی به یه تابع دیگه بده، و دوباره خروجی این تابع رو بگیره و به تابع دیگری بده... این عملیات ها همه به صورت سری هستند، پس نمی تونن بین هسته ها تقسیم بشن. چون تا کار تابع اول تموم نشده باشه، و خروجیش مشخص نشده باشه، تابع دوم نمی تونه کارش رو شروع کنه. اتفاقی که می افته اینه که تنها یکی از هسته های پردازنده درگیر این محاسبات می شه و بقیه استراحت می کنند!

پیشنهاد من برای تحقیق:
اگر به یه کامپیوتر 4 هسته ای یا حتی دو هسته ای دسترسی داری (دوستان، فامیل، دانشگاه...) کد و نرم افزار فرترن خودت رو ببر اونجا نصب و اجرا کن. در حین اجرا، با راست کلیک روی Taskbar می تونی TaskManager رو باز کنی و در قسمت Performance می تونی CPU USAGE رو برای تک تک هسته ها به صورت جداگانه و RealTime ملاحظه کنی. حالا خودت نگاه کن... اگر دیدی هر 4 تا هسته دارن با تمام توانشون کار می کنند یعنی پردازنده 4 هسته ای برای کارت مناسبه. ولی اگر دیدی یکی از هسته ها روی 100% هست و بقیه %0، معنیش اینه که محاسبات کد شما نتونسته بین هسته ها تقسیم بشه.

توضیح آخر!
اگر کارهای مختلفی با کامپیوتر انجام می دی که فرترن فقط یکی از اونهاست که گاهی باهاش کار می کنی، به نظر من همون پردازنده 4 هسته ای رو بخر. (شاید توی فرترن یه کم کندتر باشه ولی در مجموع و در اکثر نرم افزارهای دیگه بهتر از 2 هسته ای هست.) ولی اگر این سیستم رو برای کار حرفه ای با فرترن می خوای و عمده کارت همینه، پس فقط روی این تحقیق کن که چه سیستمی فرترن رو بهتر اجرا می کنه. نه اینکه چه سیستمی گرون تره یا هسته های بیشتری داره یا...

samir2253122
30-06-2009, 11:59
شما که می خوای با فرترن کار کنی حتما روی یک موضوع تحقیق کن:
پردازنده های 4 هسته ای ویژگی شون اینه که 4 تا هسته به صورت موازی (همزمان) محاسبات (پردازش) رو انجام می دهند. و اگر نرم افزار فرترن، یا کدی که نوشتی این قابلیت رو نداشته باشه که کارش رو بین 4 تا هسته تقسیم کنه، اتفاقی که می افته اینه که اون نرم افزار تنها از یکی از هسته های پردازنده شما استفاده می کنه و بقیه رو نادیده می گیره. در این شرایط استفاده از یک پردازنده 2 هسته ای با فرکانس 3 گیگاهرتز یا بالاتر (مثل E8400 یا E8600)، بهتر از استفاده از پردازنده 4 هسته ای Q9550 با فرکانس 2.8 خواهد بود. چون تعداد هسته برای فرترن مهم نیست، در هر حال نرم افزار شما فقط از یک هسته استفاده می کنه. حالا اگر فرکانس اون یک هسته بالاتر باشه، سرعت بیشتر می شه.

اگر بتونی 4 تا برنامه فرترن رو همزمان اجرا کنی و هر 4 تا رو RUN کنی. هر کدوم از این برنامه ها توسط یکی از هسته ها اجرا می شه و از تمام قدرت پردازنده استفاده می شه. در این صورت خرید پردازنده 4 هسته ای منطقیه. ولی اگر قرار باشه فقط یه برنامه برای RUN داشته باشی، نه.

باید خودت تحقیق کنی. من نمی دونم فرترن قابلیت پردازش موازی رو داره یا نه. ضمنا کدی هم که می نویسی باید این قابلیت رو داشته باشه.

توضیح بیشتر در باره کد: مثلا به این شکل نگاه کن:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اگر کد شما مانند Case1 باشه، که 4 تا ورودی رو بگیره و روی هر کدوم عملیاتی (مستقل) انجام بده این کار می تونه بین هسته ها تقسیم بشه. ولی اگر کد شما مانند Case2 باشه، یعنی یه ورودی رو بگیره، عملیاتی روش انجام بده، حاصل رو به عنوان ورودی به یه تابع دیگه بده، و دوباره خروجی این تابع رو بگیره و به تابع دیگری بده... این عملیات ها همه به صورت سری هستند، پس نمی تونن بین هسته ها تقسیم بشن. چون تا کار تابع اول تموم نشده باشه، و خروجیش مشخص نشده باشه، تابع دوم نمی تونه کارش رو شروع کنه. اتفاقی که می افته اینه که تنها یکی از هسته های پردازنده درگیر این محاسبات می شه و بقیه استراحت می کنند!

پیشنهاد من برای تحقیق:
اگر به یه کامپیوتر 4 هسته ای یا حتی دو هسته ای دسترسی داری (دوستان، فامیل، دانشگاه...) کد و نرم افزار فرترن خودت رو ببر اونجا نصب و اجرا کن. در حین اجرا، با راست کلیک روی Taskbar می تونی TaskManager رو باز کنی و در قسمت Performance می تونی CPU USAGE رو برای تک تک هسته ها به صورت جداگانه و RealTime ملاحظه کنی. حالا خودت نگاه کن... اگر دیدی هر 4 تا هسته دارن با تمام توانشون کار می کنند یعنی پردازنده 4 هسته ای برای کارت مناسبه. ولی اگر دیدی یکی از هسته ها روی 100% هست و بقیه %0، معنیش اینه که محاسبات کد شما نتونسته بین هسته ها تقسیم بشه.

توضیح آخر!
اگر کارهای مختلفی با کامپیوتر انجام می دی که فرترن فقط یکی از اونهاست که گاهی باهاش کار می کنی، به نظر من همون پردازنده 4 هسته ای رو بخر. (شاید توی فرترن یه کم کندتر باشه ولی در مجموع و در اکثر نرم افزارهای دیگه بهتر از 2 هسته ای هست.) ولی اگر این سیستم رو برای کار حرفه ای با فرترن می خوای و عمده کارت همینه، پس فقط روی این تحقیق کن که چه سیستمی فرترن رو بهتر اجرا می کنه. نه اینکه چه سیستمی گرون تره یا هسته های بیشتری داره یا...

با سلام

بسيار ممنون كه وقت گذاشتيد و به نكته مهمي اشاره كرديد.

قطعن كار من تنها به فرترن ختم نميشود و بديهيست با درنظر گرفتن آينده و پيشرفت تكنولوژي در نرم افزارها خريد سي پي يو هاي چهار هسته اي كار بيهوده اي نيست مخصوصن من كه هر چند سال يكبار سيستم را ارتقا ميدم.

برنامه فرترني كه من استفاده ميكنم حاصل پايان نامه هاي دكترا و فوق ليسانس افراد زيادي از سال 76 تا كنون هست تا به اينجا رسيده. اين برنامه قادر به تحليل ديناميكي خاك براي مباحث زلزله هست كه بسيار پيچيده و با محاسبات فراوان همراه هست. از طرفي امكان اجراي 4 برنامه همزمان نيست چون براي هر مدلسازي محاسبات به طور معمول در 100 مرحله زماني پشت سر هم به صورت سري انجام ميشود كه باعث ميشه محاسبات خيلي كند پيش بره.

اما در هر مرحله زماني ميشود محاسبات موازي را انجام داد اتفاقن قبلا با استادم درباره محاسبات موازي صحبت كرده بودم كه ميشود در هر مرحله زماني نحوه محاسبه ماتريس هاي مورد نياز را به شكل محاسبات موازي انجام داد اين مبحث در يكي از كتاب هايي كه خوانده بودم وجود دارد و ميشه از اين قضيه استفاده كرد. ولي اين كتاب در سال هاي قبل از آمدن سي پي يو هاي چند هسته اي نوشته شده حالا سوال اينه كه آيا سيستم عامل يا سخت افزار قادر به مديريت حافظه هست؟ چون در فرترن نميشود چنين چيزي را تعريف كرد.

پيشنهاد بسيار خوبيه الان به CPU چند هسته اي دسترسي ندارم ولي در اولين فرصت اين كار را خواهم كرد. اما چند وقت پيش با لپ تاپ Core 2 Due يكي از دوستانم مسابقه اي انجام دادم.

سيستم خودم Intel Pentium(R) 4 2.4GHz فول كش قديمي تك هسته اي يك مدل را در حدود 6 ساعت تحليل كرد

لپتاپ دوستم Intel Core 2 Due 2.0 GHz همان مدل را در مدت حدود 4 ساعت تحليل كرد ولي به فكر نرسيد ببينم آيا دوهسته داره كار ميكنه يا نه. در اولين فرصت آزمايش ميكنم.

به هر حال از نظر فركانس سرعت سيستم من بيشتر بوده 2.4 > 2.0 ولي در عمل سرعت تحليل مسئله در لبتاپ بيشتر هست!!
آيا ميشه نتيجه گرفت كه از دو هسته استفاده شده؟

فكر ميكنم بحث از موضوع تاپيك كمي فاصله گرفته اگر مديران لازم ميدونن اين پست ها به تاپيك جديد منتقل بشه .

harrypotter
01-07-2009, 23:18
ممنونم

من اهل اور كلاك و اين داستانا نيستم ولي تجربه هاي بدي با مين هاي غير از GIGA داشتم

x58-UDR3 مشكل داره يا كلن GIGABYTE رو پيشنهاد نميكنيد ؟

مشکلی نداره ولی انتخابای بهتری هم هست