PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : استفاده از لپ تاپ توان باروري مردان را تحت تاثير قرار میدهد !

mobin
17-06-2009, 20:20
محققان اعلام کردند استفاده زياد از لپ تاپ مي تواند توان باروري مردان را براي پدر شدن تحت تاثير قرار دهد.

به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز به نقل از ایندیا تایمز ، “سوزان کاويچ” مدير بخش غدد درون ريز توليد مثل در نظام سلامت بيمارستان “لاهويا” و استاديار دانشکده مامايي و زنان دانشکده پزشکي دانشگاه لاهويا در شيکاگو گفت: “امروزه به ضرورت بهره مندي از جديدترين فناوري ها، بکارگيري لپ تاپ در بين مردان جواني که از فناوريهاي روز استفاده مي کنند بشدت رايج شده است.”

وي افزود: “به اين ترتيب گرماي حاصل از لپ تاپ مي تواند توليد و رشد اسپرم را تحت تاثير قرار داده و قدرت باروري فرد را کاهش دهد.”

وي توصيه مي کند به منظور پيشگيري از آسيب اسپرم ها، لپ تاپ بر روي ميز قرار داده شود.
خودداري از ورزش هايي که ايجاد گرما يا تروما در ناحيه اندام هاي تناسلي مي کند، تغذيه مناسب، مصرف روزانه مولتي ويتامين ها و هشت ساعت خواب در شب، سيگار نکشيدن، مصرف نکردن الکل و مواد مخدر، اجتناب از افزايش يا کاهش مفرط وزن، محدوديت در مصرف کافئين و بکارگيري شيوه هاي کاهش استرس از جمله نکاتي است که مي تواند به حفظ توانايي باروري در مردان کمک کند.

Y@var
17-06-2009, 22:28
خدا بهم رحم کنه.
ایشالله دروغه آخه من عمراً بتونم مصرف لپ تابم رو با این اینترنت شبانه روزی پایین بیارم!

avecina.ir
19-06-2009, 17:12
سلامم..
خدا بهم رحم کنه.
ایشالله دروغه آخه من عمراً بتونم مصرف لپ تابم رو با این اینترنت شبانه روزی پایین بیارم!
نه ببین متن خبرش را درست نخواندی.. میگه اگه روی پایت بگذاری چون گرمایی از زیرش در میاد میتونه یواش یواش عقیم شی.فقط بخاطر گرما.چون گرمای زیاد باعث میشه تولید اسپر م کند شه:46:
تووی انجمن لپتاپ قبلن رویش بحث کردیم.یه سر بزن:46:

sahelezendegim69
11-02-2010, 20:36
لپ تاپ مردان را عقيم مي كند ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

جام جم آنلاين: دانشمندان هشدار دادند استفاده طولاني و مداوم از رايانه هاي قابل حمل موسوم به "لپ تاپ" قدرت باروري مردان را كاهش مي دهد.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ايسنا در اين زمينه به نقل از محققان دانشگاه لويولا نوشت: اگرچهممكن است براي بسياري از مردان جوان، پدر شدن خيلي دور از ذهن باشد اماالگوهاي رفتاري شان در دوران جواني و نوجواني ممكن است روي توانايي آنهابراي پدر شدن در سالهاي آتي زندگي تاثير بگذارد.

پژوهشگران در اين تحقيق دريافته‌اند؛ استفاده زياد از لپ تاپ از جمله فاكتورهايي است كه باعث ضعف قدرت بارورسازي در مردان مي‌شود.

يك متخصص نظام بهداشتيدانشگاه لويولا در مطالعات خود دريافته است كه استفاده زياد از لپ تاپ بهقدرت بارورسازي مردان آسيب مي‌رساند.

دكتر سوزان كاويك پزشك ورييس بخش غدد درون ريزشناسي توليدمثلي در دانشگاه و استاديار دپارتمانمامايي و پزشكي دانشگاه لويولا در اين باره گفت: امروزه استفاده ازلپ تاپ در بين مردان جوان بسيار متداول شده است و اين وسيله به عنوان جديدترينفناوري، طرفداران بسياري در بين مردان دارد، اما تحقيقات نشان مي‌دهدحرارت ناشي از لپ تاپها مي‌تواند به توليد و رشد اسپرم (سلولهاي جنسيمردانه) آسيب وارد كند و در نتيجه توان بارورسازي آنها از بين خواهد رفت.

دكتر كاويك به همين دليل پيشنهاد مي‌كند كه براي جلوگيري از اين تاثير منفي، مردها بايد لپ تاپ‌ها را روي ميز قرار دهند و در عين حال از ابزار حفاظتياستفاده كنند

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

:13:همه نظر بدید:2:

r_22009
11-02-2010, 20:42
پست رو اینجا می زاشتید خیلی بهتر بود. در ضمن خبر هم خیلی قدیمیه. اگه لپتاپ HP باشه که احتمال عقیم شدن 500 درصده:31::31:

regedit021
12-02-2010, 16:05
اره HPمزخرفترين لپ تاپ هست!!

joe_satriani
12-02-2010, 16:07
HP مضخرفترينه؟

.:2M:.
12-02-2010, 16:16
دوستان میشه توضیح بدید که چرا میگید تو HP بیشتره ؟!!

NAZISM
12-02-2010, 16:21

خوب اچ پی آمریکایی هستش:31:

AIRO
12-02-2010, 16:25
چون hp دیگه .
حالا من که می خوام لپ تاب بخرم چی کار کنم؟:13:

Arashdn
12-02-2010, 20:58
و تو ایسر خطرش چقدره؟
مک بوک؟
سونی؟

NAZISM
12-02-2010, 21:05
چون hp دیگه .
حالا من که می خوام لپ تاب بخرم چی کار کنم؟:13:
شما اگر لپ تاپ خوب میخواهی و البته برای یه جای ثابت سونی cw رو بهت پیشنهاد میکنم
نمیدانم چقدر میخواهید هزینه کنید ولی این بهترین گزینه است
ولی اگر میخواهی هی بری اینور و اونور مخصوصا هم دستگاه روشن باشه سری fw بهترینه

alidata2010
12-02-2010, 21:06
سونی اگه اسمبل امریکا باشه 500درصد واگه چین باشه 250درصد:31:

Ava UK
12-02-2010, 21:19

خب چون بیشتر داغ میکنه و گرماش بیشتره. :31: گرفتی:21:

B U L U T
12-02-2010, 21:34
خوب اچ پی آمریکایی هستش[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
مرگ بر امریکا
این از اون سیاست غلتشون
به گفته امام: امریکا هیچ غلتی نمیتونه بکنه
این از لپ تاپشون می خواهد نسل ایرانیان با ایمان و حق طلب رو از بین ببره :31:

خودمون رو زدیم به خریت ها :27:

Pami
12-02-2010, 22:43
عزیزان اینجا رو کردین مرکز مشاوره خرید ؟؟!
اولا که این خبر قدیمی هست
دوما که مگه لپ تاپ مثل موبایل فرکانس امواج کوتاه میفرسته که تو محدوده مایکروویو باشه و ضرر داشته باشه ؟؟؟؟! ( غیر از برخی مدلهای دارای سیم کارت )
اگر بحث گرما هست که ملت لپ تاپ رو بقل نمیکنن که ، بعدش هم یک لپ تاپ نهایتا به دمای 80-90 درجه سانتیگراد برسه
پس تو تابستون ها که دمای بدن به شدت بالا میره طرف باید درجا بمیره !
تازه اولین بار هست میشنوم دما باعث عقیم شدن میشه
چرا اینها هر مزخرفی که پیدا میکنن رو به عنوان خبر تو سایتهاشون قرار میدن ؟

AIRO
14-02-2010, 19:42
من یه نت بوک 500 هزار تومنی یا ارزون تر می خوام فقط برای اینترنت همین بتر اش هم قوی باشه
یکی جواب منو بده بین زمین وآسمون گیر کردم:37:

sahelezendegim69
14-02-2010, 20:18
پست رو اینجا می زاشتید خیلی بهتر بود. در ضمن خبر هم خیلی قدیمیه. اگه لپتاپ HP باشه که احتمال عقیم شدن 500 درصده:31::31:
خبر خبره.

قدیمی یا جدیدش بازم خبره نباید با news که معنی ( جدید و تازه ها )میده اشتباه گرفته شه.:19:

---------- Post added at 08:18 PM ---------- Previous post was at 08:13 PM ----------
:21:

D r i v e r
14-02-2010, 21:21
من یه نت بوک 500 هزار تومنی یا ارزون تر می خوام فقط برای اینترنت همین بتر اش هم قوی باشه
یکی جواب منو بده بین زمین وآسمون گیر کردم:37:
سلام عزیز
جای اشتباه اومدی
شما باید به بخش مشاوره خرید لپ تاپ برین

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]