PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل نشناختن هارد ساتا روی تمامی ویندوز ها

TOOMY-2008
15-06-2009, 12:48
با سلام خدمت تمامی دوستان عزیز

من قیل از هر چیز بگم که کولیتوی سایت گشتم و مثل این مشکلی که دارم رو ندیدم

(البته مورد مشابه بود اما نه این مشکل ) :31:

مشکلی که من دارم اینه که من 2 تا سیستم دارم ویکیش قدیمی هست و مادریوردش گیگا بایت مدل 8VT800-RZ C

هست و من یک هارد ساتا خریدم ولی چون پورت ساتا نداشت یه کارت ساتا هم خریدم که بشه وصلش کرد اما هنوز نتوستم هاردشو به هیچ ویندوزی بشناسونم

البته اینم بگم که هارد رو میشناسه برای این که وقتی سیستم میخواد بوت بشه یه صفحه مشکی میاد که دنبال هارد میگرده و بعدش دیکتش میکنه اما برای نصب ویندوز هارد رو نمیشناسه

من چند تا مشکل دارم

1 توی صفحه ستاپ مادربورد قسمتی نداره که ide رو به sata تبدیل کنم و درقسمتی هم که مربوط به IDE میشه فقط اینیبل و دیسیبل داره که تغییرش میدم دی وی دی رایترم که ide هست را نمیشناسه و فکر هم نمیکنه از اون جا باشه

2 دومی مشکلی که من دارم اینککه من فلاپی مادربورد رو ندارنم و فلاپی به نام راید هم نداه که وقتی ویندوز

میخوام بریزم کلید F6 رو بزنم و یه مشکل دیگه ای هم هست اگر قرار باشه من از اینترنت فایلی را روی فلاپی

دیسک بریزم توی این سیستمی که العان دارم با هاش کار میکنم فلاپی نداره

ودر آخر این که من تا حالا نتنستم هیچ ویندوزی رو بهش بشناسونم حتا من Vista & Windows 7 هم امتحان کردم اما نشد

ممنون میشم اگر کسی میدونه راهنمایی کنه

TOOMY-2008
19-06-2009, 15:14
واقعا که ....

این سایت این همه افراد وارد و متخصص داره

یعنی هیچ کس نیست به داد من برسه

mystery8014
19-06-2009, 18:55
سلام .
دوست عزيز چشمت روز بد نبينه. ما هم به اين صورت گرفتار شديم. پدر مون در امد.
تنها شانسي که داشتيم تو شرکت بوديم و 10 تا کامپيوتر ديگه هم اونجا بود و همه نوع تستي را انجام داديم.
در مجموع
1- بايد يک فلاپي درايو گير بياري و اون فايل مادربرد را در هنگام نصب ويندوز (با زدن F6) ران کني که پورت ساتا را بشناسه و در نهايت بتوني ويندوزت را نصب کني.
اگر هم ويندوزت را روي يک کامپيوتر ديگه نصب کني و بعد روي اين بياري باز هم نميشناشه و ميبايست ويندوز روي کامپيوتر خودت نصب بشه.
در نهايت يه فلاپي درايو و اون فايل را بايد پيدا کني.

TOOMY-2008
20-06-2009, 13:55
دوست عزیز با تشکر از پاسخ شما

ولی میخواستم بگم که من در مورد فلاپی مشکلی ندارم هم خود دستگاه فلاپی رو گرفتم وهم یه چند تا فلاپی گرفتم اما مشکل من

اینه که اون فایلی که باید بریزم توش وموقع نصب ویندوز باید کلید F6 رو بزنم چه فایلی هست و از کجا میشه گیر آورد من که هر چی

گوگل وسایت خود مادربوردم گشتم نبود

از شما دوستانی که میدونید فایل با چه نامی هست ویا از کجا میشه گیر آورد به منم بگید

چون من هر چی از اسم های مثل RAID .SATA. ویا چطوری میشه هارد ساتا رونصب کرد واز این جور چیزها سرچ کردم به جایی نرسیدم

ممنون میشم یکی بدادم برسه

linducdd
20-06-2009, 18:55
من نوع هار دم را نمی دانم ولی زما نی که هر نوع ویندوز اکس پی را نصب می کنم هاردم را نمی شنا سد ولی ویستا و سون نصب نمی شود.(مدل لب تاپ من 1530 دل است و جدیدترین مارکش است)

TOOMY-2008
22-06-2009, 16:26
دوست عزیز ضمن خوش آمد گویی به P30World می خواستم بگم من لب تاپ ندارم و هارد من مکستور هست ونوع مادربوردم هم ساتا نداره و با مال شما خیلی فرق داره

به حر حال ممنونکه گفتی

مثل اینکه متخصص های سایت خوابیدنند :31:

mystery8014
22-06-2009, 17:58
مجدد سلام
ايميل ها خرابه - من متوجه نميشم که چه خبره

خوب. اون فايل را براي شما در ميارم. راستي مدل مادربردت را هم بنويس.

براي اون يکي دوستمون هم که لپ تاپ داره اقا ويندوزش مخصوصه. يک سري از لپ تاپ ها که هارد شناخته نميشه بايد يک ويندوز xp مخصوص نصب کني. اسم خاصي هم نداره. رفتي بگو از اون ويندوزها که مخصوصه لپ تاپ هستش و هارد را ميشناسه. پيدا نکردي بگو يک فکري برات بکنم.

Shayan Arya
23-06-2009, 09:25
من نوع هار دم را نمی دانم ولی زما نی که هر نوع ویندوز اکس پی را نصب می کنم هاردم را نمی شنا سد ولی ویستا و سون نصب نمی شود.(مدل لب تاپ من 1530 دل است و جدیدترین مارکش است)
شما از ستاپ لپ تاپ (F2) برو به قسمت هارد و گزینه ATA رو فعال کن
من فقط میدونم اینجوری مشکل لپ تاپ حل میشه ولی نمی دونم چرا؟!
اگر کسی توضیح داره لطفا بگه

TOOMY-2008
23-06-2009, 13:30
مجدد سلام
ايميل ها خرابه - من متوجه نميشم که چه خبره

خوب. اون فايل را براي شما در ميارم. راستي مدل مادربردت را هم بنويس.

براي اون يکي دوستمون هم که لپ تاپ داره اقا ويندوزش مخصوصه. يک سري از لپ تاپ ها که هارد شناخته نميشه بايد يک ويندوز xp مخصوص نصب کني. اسم خاصي هم نداره. رفتي بگو از اون ويندوزها که مخصوصه لپ تاپ هستش و هارد را ميشناسه. پيدا نکردي بگو يک فکري برات بکنم.

دوست عزیز من که در پست اول مدل مادربوردم رو نوشتم

مدلش : گیگابایت 8VT800-RZ-C هست

4ve30n4
18-07-2009, 12:40
سلامم.. تووی این صفحه توضیح داده چطوری>>
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]