PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل در نصب SQLEXPRESS 2008

MTPROG
15-06-2009, 08:58
من برنامه نصب SQLEXPRESS 2008 به همراه NET 3.5 sp1 . و Windows instaler 4.5 رو از سایت microsoft گرفتم و نصب کردم

حالا وقتی میخوام SQLEXPRESS 2008 را نصب کنم تو موقعی که داره نیازمندیهای سیستم رو چک میکنه یکی از گزینه ها رو قرمز می کنه وخطا در نصب نبودن Windows PowerShell رو میده و میگه جهت ادامه نصب باید Windows PowerShell رو نصب کنم

در هر قسمت بخش Instalation چه در دو حالت نصب و چه در حالت Upgrade این پیغامو رو میده.

Windows PowerShell چیه و چطور نصب میشه؟

_H2_
15-06-2009, 10:08
سلام
PowerShell یک ابزار خط فرمنی پیشرفته است و جدای از sqlserver خودم در آپگرایدهای ویستا نصبش کردم ولی تا الآن نمیدانستم که پیش نیاز نصب sqlserver است! (یک چیز جدید یاد گرفتیم!)

شما میتوانید آن را از مسیر زیر دانلود کنید...
microsoft.com/downloads/details.aspx?familyid=C6EF4735-C7DE-46A2-997A-EA58FDFCBA63

ولی دانلود آپگراید فوق نیازمند تصدیق genuine است که اگر ویندوزتان اصل نباشد و یا کرک درست و حسابی نداشته باشید، نمیتوانید دانلودش کنید.
تست کنید، اگر نتوانستید دانلود کنید برایتان در rapidshare آپلود میکنم.
ویستا نصب کردید؟

موفق باشید.

mavesta
15-06-2009, 10:13
windows power shell رو هم باید دانلود کنید(اگه ندارید) و نصبش کنید البته تا جایی که میدونم نسخه یکش موجوده و گویا نسخ2 هم اومده و شما میتونید از سایت Microsoft دانلودش کنید.

MTPROG
15-06-2009, 10:37
سلام

رفتم دانلود کردم

من هم VISTA دارم هم XP ولی بیشتر تو XP کار میکنم و تو ویستا برنامها رو جهت Match بودن تست میکنم
(از یه قفل سخت افزاری برای برنامه هام استفاده میکنم که نرم افزار راه اندازش برای تنظیم قفل فقط تو XP کار میکنه)

تو سایت مایکروسافت اول یه اینک به هم داد که فایل
GenuineCheck.exe
توش بود بعد از اجرای این فایل یه کد به هم داد که تو سایت جهت دانلود استفاده کنم و بعد از دادن کد دانلود شروع شد و فایل
Windows6.0-KB928439-x86.msu به من داد تو XP اجرا نشد چون فکر کن فقط مخصوص ویستا هستش
بعد فایل WindowsXP-KB926139-v2-x86-ENU.exe را دانلود کردم برای Xp طراحی شده

در ضمن نسخه دو نیومده همون یک بود