PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نظرتون راجع به مانيتور LG w2284f چيه

boy-hercule
13-06-2009, 10:57
مي خوام يك مانيتور LCD 22 اينتچ با كنتراست تصوير بالا بگيرم.

انتخاب خودم LG w2284f هستش كه كنتراستش 30,000:1 و زمان پاسخدهيش 2ms هستش كه قيمتش هم قيمت:279800 تومنه

اين مانيتور چه طور واقعا مانيتور خوبيه ؟

راستي اينم بگم كه چرا قيمتش تقريبا پايينه ؟

saadi126
15-06-2009, 14:04
من اين مانيتور رو خودم دارم و تقريبا ازش راضي هستم، البته اينكه ميگم تقريبا راضي منظورم اين نيست كه مانيتور بدي هست نه فقط يه تعداد ايرادات داره كه اونم من به خاطر كارم ازش ايراد ميگيرم. شما اول بايد بگي كه اين مانيتور رو براي چه كاري ميخواي اونوقت بهتر ميشه راهنمايي كرد.
من به عنوان يه طراح گرافيك ازش نسبتا راضي هستم و تنها چيزي كه يه مقدار اذيتم ميكنه اينه كه زاويه ديدش يه كم پايينه (البته تقريبا تمام مانيتورهاي اين رده قيمت اين ايراد رو دارند) البته اينم بگم كه من چون كار گرافيكي انجام ميدم اين مسئله زياد به چشمم مياد و برام مهمه.
در مورد بازي كردن كه ميتونم اين اطمينان رو بهت بدم كه از بازي كردن با اين مانيتور نهايت لذت رو خواهي برد. البته اگر بخواي توي رزولوشن استاندارد اين مانيتور يعني 1050*1680 بازي كني بايد يه كارت گرافيك قوي داشته باشي تا توي اين رزولوشن با جزييات بالا بتوني روان بازي كني در غير اين صورت مجبور ميشيرزولوشن رو بياري پايين كه البته اون موقع هم ميتوني يه رزولوشن كه وايد (10-16) باشه انتخاب كني تا تصوير كشيده نشه. البته اگر يه بازي به خاطر قديمي بودن يا در كل نداشتن رزولوشن وايد، تصويرش كشيده شد اونوقت ميتوني از حالت 4:3 مانيتور استفاده كني تا مشكل برطرف بشه و وقتي بازي تموم شد و برگشتي به محيط ويندوز اونوقت به راحتي و با دكمه هاي منوي خود مانيتور از اين حالت خارج بشي و دوباره تصوير وايد داشته باشي.
در كل يكي از ويژگي هاي خيلي خوب اين مانيتور داشتن همين حالت 4:3 هست كه خيلي كاربردي هست
اگر ميخواي با مانيتور فيلم ببيني كه بايد دقت كني چون رزولوشن استاندارد اكثر فيلمهاي دي وي دي از 720 بالا نميره و با توجه به اينكه اين مانيتور 1680 هستش اونوقت اگر از نزديك (مثلا 60 سانتي متري) بشيني و فيلم ببيني اصلا كيفيت خوبي را تجزبه نخواهي كرد مگر اينكه چند متر از مانيتور فاصله بگيري و اونوقت ميتوني از كيفيت خوب رنگها و اندازه بزرگ تصوير لذت ميبري.
ولي اگر فيلم HD DVD داشته باشي كه تازه ميفهمي كيفيت يعني چي.

با اين همه باز اگر سوالي داري همينجا مطرح كن من و دوستان ديگه حتما جواب ميديم.