PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ریستارت مکرر سیستم

Moha1592002
11-06-2009, 10:33
سلام

چند وقتیه که وقتی سیستم رو روشن میکنم بارها ریستارت میشه بهتر بگم اینکه صفحه اول که میاد حتی به صفحه

بعد هم نمیره و چند بار خاموش روشن میشه.

میدونم که از OS نیست چون اصلا به بار گیری از هارد نمیرسه البته یه چیز دیگه هم هست که بعد از کلی ریستارت

شدن وقتی وارد ویندوز میشم دیگه ریستارت نمیکنه

حالا میگم اگه از پاور باشه خوب تو ویندوزم باید ریستارت بشه

یه چیز دیگه بگ که کارت گرافیک دیگه ایی وصل کردم ، تمام سیستم رو ریختم بیرون دوباره جمع کردم نشد

یه عکس گذاشتم و او قطعه ایی که نشون دادم حرارت خیلی زیاده

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ممنون میشم اگه راهنمایی کنین.

avecina.ir
11-06-2009, 13:26
سلامم.. اون چیپ اصلی مادربوردته.گرم بودنش تا حدی طبیعیه.اینکارها را انجام بده
1-باتری مادربورد را برای مدتی دربیار و بعد یه مدت بزن سرجاش روشن کن چک کن
2-بایوس مادربورد را از سایت گیگابایت بگرد و آخرین نسخه را نصب کن.اگه مشکلی داشتی تاپیک آپگرید بایوس توی انجمن سخت افزار هستش میتونی مطالعه کنی
3-اگه بازم مشکلت حل نشد رمهای سیستم را عوض کن چک کن
4-اگه هیتسینک روی اون چیپ قابل جدا شدن بودش بازش کن و خمیر سیلیکون بزن بعدش دوباره هیتسینکش ر جا بزن
فعلن همینا را انجا بده

Moha1592002
11-06-2009, 17:28
سلامم.. اون چیپ اصلی مادربوردته.گرم بودنش تا حدی طبیعیه.اینکارها را انجام بده
1-باتری مادربورد را برای مدتی دربیار و بعد یه مدت بزن سرجاش روشن کن چک کن
2-بایوس مادربورد را از سایت گیگابایت بگرد و آخرین نسخه را نصب کن.اگه مشکلی داشتی تاپیک آپگرید بایوس توی انجمن سخت افزار هستش میتونی مطالعه کنی
3-اگه بازم مشکلت حل نشد رمهای سیستم را عوض کن چک کن
4-اگه هیتسینک روی اون چیپ قابل جدا شدن بودش بازش کن و خمیر سیلیکون بزن بعدش دوباره هیتسینکش ر جا بزن
فعلن همینا را انجا بده

مرسی دوست عزیز در اسرع وقت این کار ها رو انجام میدم و نتیجه رو میگم.

چند نکته :

1-باطری مادربورد رو قبلا درآوردم

2-رم ها رو هم چک کردم

3-هیت سینک رو هم جدا کردم ولی خمیر سیلیکون دم دستم نبود که بهش بزنم

فقط میمونه آپگرید بایوس.

راستی وقتی می خواد ریستارت شه یک صدای خش خش بسیار ضعیفی از داخل کیس به گوش می رسه که قبلا
نبود و وقتی اون صدا بیش از 5 ثانیه طول بکشه ریستارت می شه(حدثم می زنم صدا از cpu باشه)

بازم تشکر میکنم.

avecina.ir
11-06-2009, 18:25
پس خمیر سیلیکون هیتسینکش را حتمن بزن تاثیرش زیاده و لازم هستش
بایوس را هم حتمن آپگرید کن
منبع تولید صدا را اول باید شناسایی کنی نمیشه حدثی نظر داد!! پردازنده که خودبخود صدا نمیده فنش ممکنه صدا بده کلن بخشهای مکانیکی سیستم صدا میدن

Moha1592002
12-06-2009, 11:23
نمیدونم تا حالا مثبت و منفی یه ترانس کاهنده مثلا 5 ولت یا کمتر رو به هم زدی یا نه!!!

اگه زده باشی یک صدای جرقه ضعیف می آد و دقیقا همون صدایی که از رو main مخصوصا دوروبر cpu به گوشم میرسه.
من main رو باز کردم و اتصالات رو نگاه کردم حتی خازن ها رو ولی اتصالات مشکلی نداشت

میگم cpu نسوزه. تو شهر ما هم شاید تعمیرکار ماهری نباشه به هر کی میگم میگن ما دست نمی زنیم.

avecina.ir
12-06-2009, 11:28
نه بابا CPU مگه چه اتفاق فجیعی بیوفته بسوزه!! به این کشکیها نیستش کلی واسه خودش مکانیسم حفاظتی داره.اگه فکر میکنی مادربوردت اشکال داره وردار ببر گارانتی چک کنن.ضمنن 5ولت فکر نکنم صدایی بده که بشنوی.حالا میگفتی 12 یه چیزی!! تازه اگه کنتاکتی اتفاق بیوفته مطمئن باش سیستم ریست میشه.بچه ی بجنوردی؟؟:21:((پاریس کوچولو:2:)

shahinfarasystem
13-06-2009, 13:06
سلام

اصلا تا به حال پيش نيومده كه توي ويندوز كامپيوترت ريست بشه؟

احتمالات من ايناست:

1) خراربي خازن هاي پاور

2) مستهلك شدن فن سي پي يو يا تمام شدن سيليكونش كه سي پي يو رو بيش از حد داغ مي كنه

3) خرابي رم كه احتمالش خيلي ضعيفه

mostafaharvest
01-07-2009, 23:43
سلام

چند وقتیه که وقتی سیستم رو روشن میکنم بارها ریستارت میشه بهتر بگم اینکه صفحه اول که میاد حتی به صفحه

بعد هم نمیره و چند بار خاموش روشن میشه.

میدونم که از OS نیست چون اصلا به بار گیری از هارد نمیرسه البته یه چیز دیگه هم هست که بعد از کلی ریستارت

شدن وقتی وارد ویندوز میشم دیگه ریستارت نمیکنه

حالا میگم اگه از پاور باشه خوب تو ویندوزم باید ریستارت بشه

یه چیز دیگه بگ که کارت گرافیک دیگه ایی وصل کردم ، تمام سیستم رو ریختم بیرون دوباره جمع کردم نشد

یه عکس گذاشتم و او قطعه ایی که نشون دادم حرارت خیلی زیاده

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ممنون میشم اگه راهنمایی کنین.

سلام
پاور سيستمت رو يه چكي بكن شايد مال اون باشه . اگه مشكل از cpu باشه كه عموما با داغ شده بيش از حد بوق ميزنه . از رم باشه كه روشن نميشه . هارد فقط وقتي به بد سكتور برسه هنگ ميكنه ولي گمون نكنم ريست بشه . گرافيك هم فقط سيستم رو حين بازي آهسته ميكنه به خاطر حرارت زياد . يا مادربرده يا پاور ؟ من خودم با يه سيستم ور رفتم كه روشن ميشد نيمه ورود ويندوز قفل ميكرد . نصب ويندوز نيمه بود و ... پاورو كه عوض كردم درست شد.

doste_naghola
22-07-2009, 14:19
سی پی یو نیم سوز شده دادا