PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کروماکی

S0R3N4
09-06-2009, 12:38
دوستان
یک سوال در مورد کروماکی!
مثلا یه فیلم رو،روبروی یه پرده ی آبی بازی کردیم!تصویر هم تمام قد هست!ولی از نزدیک!بعدش میشه این بازیگر رو برد توی یه عکس(مثلا عکس یه خیابون) و اندازه ی تصویر رو تغییر بدم که متناسب با اون عکسه بشه؟همون خیابونه(مثلا)
میشه یا نه؟

masoudtr
09-06-2009, 13:56
اره میشه
بازیگر را کوچکتر کن

S0R3N4
20-06-2009, 18:17
يه سوال ديگه

اگه از پرده آبي استفاده کنيم خوب در مياد تصوير؟آخه ميگيد سبز نياز به نور پردازي داره!
سوال بعديم اينه!فرض کنيد يه تصوير دارم که توش صندليه!چه طور ميشه کاري کرد که بازيگري که جلو پرده بازي کنه بعد انگار که رو صندلي نشسته؟
آخرين سوالم اينه که چه طور ميشه يه بازيگر رو در فيلم 2 بار داشته باشيم؟يعني در 2 نقش بازي کنه!
مرسي ي ي ي ي ي ي ي ي ي

در آخر
اديوس رو بيشتر توصيه ميكنيد يا افتر افكت؟

masoudtr
20-06-2009, 18:43
يه سوال ديگه

اگه از پرده آبي استفاده کنيم خوب در مياد تصوير؟آخه ميگيد سبز نياز به نور پردازي داره!
سوال بعديم اينه!فرض کنيد يه تصوير دارم که توش صندليه!چه طور ميشه کاري کرد که بازيگري که جلو پرده بازي کنه بعد انگار که رو صندلي نشسته؟
آخرين سوالم اينه که چه طور ميشه يه بازيگر رو در فيلم 2 بار داشته باشيم؟يعني در 2 نقش بازي کنه!
هر سوالات یک کتاب جواب داره
ولی خلاصه
ابی خوب در میاد خیالت راحت
از پروژه ماموریت غیر ممکن که نمیخوای بهتر بسازی
دومی را نفهمیدم
سومی یک بار بازیگر نقش a را بازی میکنه جلو پرده ابی یکی دیگه نقش b را بعد دوباره جاشون را عوض میکنند یعنی نقش هاشون را بعد وقتی پرده ابی باشه چون پس زمینه مشخص نیست مثل باقلوا پیش زمینه را حذف میکنی
اگه دوربین رو پایه باشه پس زمینه هم باشه مهم نیست چون دوربین ثابت است
ادیوس و افتر افکت کاراشون اصلا قابل قیاس با هم نیست
مثل اینکه nod32 را بخوای با kmplayer مقایسه کنی

S0R3N4
20-06-2009, 19:04
در مورد سوال دومم كه مهم ترينشونو هست!!!
مثلا:
يه عكس داريم كه توش يه صندلي خاليه!!!آيا ميشه طوري فيلم ساخت جلو پرده ي آبي كه اون بازيگر رو نشسته رو اون صندلي در بياريم؟
----
اون a و b رو نفهميدم!!!
نگا!اگه قرار باشه كه مثلا كه هر دو در حال وارد شدن به در باشن!!!فهميدي؟يعني هر دو از يك دروازه بيان تو!!جلوي پرده ي آبي اون در وازه رو نداريم كه!!!بايد چه كار كرد؟

masoudtr
20-06-2009, 20:17
a شخص اول در نقش اول
b شخص دوم در نقش دوم
وقتی از تکنیک کروماکی استفاده کنی با حذف پس زمینه مثل لایه psd میشه تو فتوشاپ اگه هر دو بخواهن باهم از در بیان تو نفر دوم نمیخواد دوبار میاد تو پشت زمینه را حذف میکنی
مثل لایه psd میگذاری رو هم

S0R3N4
21-06-2009, 18:10
ممنون
و اون يكي سوال چطور؟امكان پذيره؟

علي طهماسبي
21-06-2009, 20:09
با توجه به فرمايشات دوستمون مسعود شما دوست عزيز براي دوربينهاي ديجيتالي پرده ي سبز (مي گن) بهتره و براي آنالوگ آبي --- شما مي توني روي صندليت هم ازاون پرده رنگ سبز يا آبي بندازي

S0R3N4
22-06-2009, 14:45
یعنی رو صندلی پرده آبی بندازم و بشینم روش؟

علي طهماسبي
22-06-2009, 15:29
درسته ولي بايد طوري فيلمبرداري كني و طوري صندلي كه روش نشستي تنظيم كني كه وقتي نماي آبي و يا سبز رو برداشتي انگار روي صندلي روي عكس نشته ايي خلاصه براي تنظيمات بايد حرفه ايي عمل كني يا مي توني از يه نيمكت كوچيك كه توي فيلمبرداري مشخص نباشه استفاده كني

S0R3N4
22-06-2009, 19:19
از دو دوست عزيزم ممنونم
در كل پس بايد كار نسبتا راحتي باشه!نه؟
آموزشش رو ميشه بذاريد؟

S0R3N4
22-06-2009, 19:23
راستي
يه سوال كه ربطي به اينجا نداره!
adobe after effect واسه چه كاريه؟فرقش با اديوس چيه؟دوستم عزيزم مسعود جان يه مثال زد كه بيشتر گيج شدم!

masoudtr
22-06-2009, 19:27
راستي
يه سوال كه ربطي به اينجا نداره!
adobe after effect واسه چه كاريه؟فرقش با اديوس چيه؟دوستم عزيزم مسعود جان يه مثال زد كه بيشتر گيج شدم!
بیشتر برای ساخت تیزر تبلیغاتی است
ویژگی اصلی اش اینه که شما میتونی فریم فریم هر کاری که میخوای روی فیلم بکنی مثلا یک نفر را از فیلم حذف کنی بدون اینکه کسی متوجه بشه
یا مثلا بازیکن فوتبال را دیدی تو 90 دارن میدون ولی پشتشون یک چیز دیگه است در حالی که مثلا صحنه مال مسابقات است نه پرده ابی
با افتر افکت میشه انجام داد
خیلی کارا میکنه که هر کدوم یک توضیح چند صفحه ای میخواد

S0R3N4
22-06-2009, 19:34
كار باهاش سخته؟نياز به آموزش داره يا تجربي هم ميشه ياد گرفت؟
آموزش كروماكي كجاست؟

masoudtr
22-06-2009, 21:26
نه زیاد بیشتر خلاقیت می خواد تا اموزش
فتوشاپ بلد باشی و پریمیر یک مقداری کمکت میکنه تو یادگیر

specter-1369
23-06-2009, 03:03
دقیقا هرکاری رو که تو فتوشاپ روی عکس پیاده میکنی میتونی تو افتر روی فیلم پیاده کنی خیلی از جلوه های ویژه ای که تو فیلم های هالیوودی میبینی با این نرم افزار + 3d مکس میسازن مطمئنم فیلم wanted رو دیدی:27:
در ضمن من دارم آموزش افتر رو از ابتدا توضیح میدم:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

S0R3N4
23-06-2009, 11:40
دوستا
حالا میشه آموزش کروماکی رو بذارید؟؟؟؟؟!!!؟

علي طهماسبي
27-06-2009, 18:00
آموزش چيه كروماكي رومي خواي يه كم بيشتر توضيح بدين كروماكي اينجوريه كه فايل تصويري مورد نظر كه پرده سبز يا آبي داره رو در لاين بالا و عكسي كه صندلي داره رو پايين قرار بده و بعد از كي ها كي كروماكي رو روي فايل تصوير با درگ كردن بنداز و با تنظيماتي كه داره پرده رو زيبا حذف كن موفق باشي

S0R3N4
28-06-2009, 15:35
دوستان
اگه بخوام تمام قد بازیگر بوفته تو فیلم باید زیر پا ها هم پرده بذاریم؟

علي طهماسبي
28-06-2009, 17:49
بله دوست عزيز هرجايي رو كه مي خواي حذف كني بايد پرده بندازي( همرنگ بك) حتي اگه بخواي بالا تنه باشه و پايين تنه حذف بشه بايد كمر به پايين از رنگ همرنگ پرده استفاده كني

Simin Secret
12-07-2009, 04:54
ببخشيد چه طوري ميشه بازيگرو كوچيك كرد؟

mahyarbadry
12-07-2009, 11:13
ببخشيد چه طوري ميشه بازيگرو كوچيك كرد؟

با عرض سلام خدمت دوست خودم
دوست من برای کوچککردن بازیگر در ادیوس
1- نیاز است بازیگر را در محیط کروماکی یعنی پرده آبی یا سبز گرفته باشید
2- با کروماکی بک آبی را برداشته باشید
3- با picher to picher کوچک نمایید
در ادیوس KEY را نمی توان روی یک لایه همزمان گذاشت البته راههای است ولی در حالت عادی غیر از picher to picher نمی توان گذاشت ابته با لایر نیز می توان که راحت تر است
اگر مشکلی بود یا نتوانستید بگویید در خدمت هستیم دوست من
دوستار شما دوستان

Javad_Ed
12-07-2009, 11:58
در ادیوس KEY را نمی توان روی یک لایه همزمان گذاشت البته راههای است
ممنون
روی کلیپتون کلیک کنید z رو بزنید تا سلکت بشه
کلیک راست
فکر کنم add to bin scicon!
در ساب منو ...in or out
حالا کلیپتون رو حذف کنید
در پالت bin
آخرین کلیپ رو میتونید با تایم لاین اضافه کنید و روش یه keyer دیگه اعمال کنید
ولی برای اون کار اول کلیپتون رو کوچک کنید بعد بعد یه سیکونسی ازش بگیرید و بعد کروماکی رو اعمال کنید ....
موفق باشید

علي طهماسبي
12-07-2009, 16:32
با سلام و اجازه استادان يه روش ديگه هم هست
اول f7 در اين قسمت شما مي تونيد فايل تصويري رو كوچيك كنيد و به هر طرف تصوير كه خواستيد بكشيد (move) اگه شما اينكارو انجام بديد تصوير كوچيك شده دورش سياه ميشه كه در اين پنجره fill color رو با رنگي زمينه كه مي خوايد حذف كنيد يكي كنيد و جلوي اونو 100% كنيد تا رنگ شما اعمال بشه اوكي كنيد
دوم استفاده ار كي كرو ماكي هستش موفق باشيد

Javad_Ed
13-07-2009, 01:57
با سلام و اجازه استادان يه روش ديگه هم هست
اول f7 در اين قسمت شما مي تونيد فايل تصويري رو كوچيك كنيد و به هر طرف تصوير كه خواستيد بكشيد (move) اگه شما اينكارو انجام بديد تصوير كوچيك شده دورش سياه ميشه كه در اين پنجره fill color رو با رنگي زمينه كه مي خوايد حذف كنيد يكي كنيد و جلوي اونو 100% كنيد تا رنگ شما اعمال بشه اوكي كنيد
دوم استفاده ار كي كرو ماكي هستش موفق باشيد
سلام
بنا بدلیلی ادیوس ندارم !
f7 شورت کات مربوط به video layout هست ؟

علي طهماسبي
13-07-2009, 12:11
سلام
بنا بدلیلی ادیوس ندارم !
f7 شورت کات مربوط به video layout هست ؟

با سلام درسته روي كليپ كليك كنو f7 رو بزن موفق باشي