PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال : تبدیل ویندوز xp به portable

alex_pk
08-06-2009, 23:33
سلام دوستان

اول بگم منظور من این portable هایی که تو اینترنت هستش نیست!

منظورم اینه که آیا میشه یه ویندوز رو کامل نصب کرد با تمام نرم افزار های مورد نیاز و بعد اونو تبدیل به ویندوز portable کرد؟

یعنی بصورت بوتیبل باشه ...

حالا نمیدونم این کار اصلا شدنی هست یا نه....

ممنون میشم راهنمایی کنید....

(ویندوز xp که نصب نشده رو چی؟...اونو میشه تبدیل به یه بوتیبل عادی کرد؟)

Hossein bandarie
09-06-2009, 08:27
با برنامه اي به اسم PE Builder امكان داره . اين نرم افزار براي برنامه ها Plug-in داره و ميشه براش Plug-in هم نوشت . هر Plug-in هم يه برنامه رو به ويندوز اضافه مي كنه .

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

djsystem
09-06-2009, 13:15
خودم امتحان نکردم ولی این لینک کمکت میکنه

پیش فرض آموزش ساخت ویندوز Live یا زنده!
به نام خدا
شاید برای بسیاری از ما پیش اومده که شب خوابیدیم و صبح که بیدار شدیم، ویندوزمون بالا نیومده و آرزو کردیم که کاش راهی بود که میتونستیم وارد ویندوز بشیم و اطلاعاتمون را نجات بدیم.
یکی از راههای پیش رو داشتن یک ویندوز Live است که با بوت کردن سیستم و بدون نصب اجرا میشه. در زیر با نحوه ساخت CD ویندوز زنده آشنا می شویم.

ساخت یک سی دی ویندوز با قابلیت بوت یا همان توانائی bootable است که روی آن امکان اجرای بعضی برنامه ها را داشته باشه، یک چیزی مثل سی دی های لایو یا زنده اصلا کار سختی نیست.
برای اینکه شما یک سی دی لایو از ویندوز بسازید احتیاج به ابزاری با عنوان PE Builder دارید این ابزار کارش ساختن سی دی های لایو از ویندوز XP و یا ویندوز سرور 2003 است که با نصب پلاگین های مختلف در حین ساخت سی دی های لایو قابلیت اجرای برخی از برنامه ها من جمله DiX را وقتی که سیستم تان را با آن بوت کنید را فراهم می کند.

پس اول کار PE Builder ترجیحا آخرین نسخه را دانلود می کنید و در محل پیش فرض خود برنامه نصب می کنید. بعد محتویات یک سی دی ویندوز XP که دارای سرویس پک 1 به بالا باشد را به صورت کامل در محلی از هاردتان کپی می کنید مثلا من سی دی ویندوز XPی که سرویس پک 2 داشت را در درایو D کامپیوترم و در فولدری به نام Setup کپی کردم.

بروید سراغ این صفحه و و پلاگین مورد نیازتون را دانلود کنید. البته با کمی جستجو در اینترنت پلاگین های بیشتری می تونید پیدا و دانلود کنید، اگر PE Builder را در محل نصب پیش فرضش نصب کرده باشید بایستی در درایو C شما فولدری با عنوان pebuilder3110a وجود داشته باشد و در داخل آن فولدر دیگری با عنوان plugin، کاری که شما می کنید این است که فایل پلاگین را که دانلود کردید را در داخل این فولدر extract کنید. نتیجه ی نهائی اینکه بایستی در داخل فولدر پلاگین بستگی به پلاگین دانلودی فولدر دیگری با عنوان......... پدید آمده باشد که درونش چند فایل dll یکی دو فایل HTML یک فایل exe و یکی دو فایل XML وجود داشته باشد.

حالا مقدمات ساخت سی دی لایو مان فراهم شده است. برای ساخت سی دی لایو PE Builder را اجرا می کنید در قسمت Source آدرس محلی که سی دی ویندوز را کپی کردید را آدرس دهی میکنید (برای من طبق آنچه بالا گفتم می شود D:\Setup) در قسمت Media OutPut محلی که می خواهید فایل ISO خروجی ذخیره شود را مشخص می کنید و محض اطمینان از اینکه همه چیز درست است اول کلید Plugins را میزنید اگر یک صفحه در مقابل شما باز شد حاوی یک لیست از پلاگین های فعال و غیرفعال که همه چیز درست است آن را می بندید و به مرحله بعدی می روید اما اگر پیغام خطا گرفتید در 90% مواقع در آدرس دهی در قسمت Source اشتباه کرده اید آن را اصلاح کنید. حالا که همه چیز درست بود Build را می زنید تا یک فایل ISO در محل مورد نظر که قبلا مشخص کردید ساخته شود این فایل را بایستی به صورت یک سی دی یا دی وی دی در آورید (تبدیل ISO به CD یا DVD کار ساده ای است در Nero کافی است از گزینه ی Burn image to disk استفاده کنید یا اگر مثل من از نرم ازفزارهای قفل شکسته استفاده می کنید از ISO Burner کمک بگیرید) بعد از انجام این تبدیل سی دی لایو ما حاضر است.

لینک دانلود PE Builder 3.1.1
کد:

فیلم آموزشی
کد:

لینک تعدادی پلاگین PE Builder
کد:

aslani606
18-01-2011, 23:21
من همه این کارهار را انجام دادم ولی فایل iso را درست نمیکنه فقط یک پوشه داخل pebuilder319 به نام BARTPE درست میکنه و یک سری فایل در حدود 160 مگابایت قرار میده
من همون را تبدیل به iso کردم و تست کردم اما بوت نشد
لطفا راهتمایی کنید مشکل از کجاست