PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آیا standby عمر قطعات رو کم میکنه؟

robert
08-06-2009, 20:07
سلام به همگی
من دوسه ماهی میشه از ویستا استفاده میکنم و اکثر مواقع بجای خاموش کردن سیستم رو روی stand by میذارم به این صورت که کیس کلا خاموش میشه ولی وقتی مثلا دکمه اینتر رو بزنیم دوباره ویندوز با تمام برنامه هایی که قبلا در حال اجرا بوده بالا میاد (( بدون بارگیری ویندوز و عبور از set up مستقیما به ویندوز میره ))

حالا میخوام بدونم چون از این طریق اطلاعات در رم ذخیره میشه و مسلما خازنهای مادربرد هم باید فعال شده باشند آیا امکان داره این کار باعث خرابی زودرس قطعات بشه ؟؟

ممنونم:11:

shahinfarasystem
09-06-2009, 07:40
سلام

فكر نمي كنم مشكلي ايجاد بشه

عاقلانه اش اينه كه مايكروسافت اول همچين چيزي رو بررسي مي كنه بعد اقدام به گذاشتن امكانات روي محصولاتش مي كنه؟

اين طور نيست؟

vioman
10-06-2009, 00:17
سلام به همگی
من دوسه ماهی میشه از ویستا استفاده میکنم و اکثر مواقع بجای خاموش کردن سیستم رو روی stand by میذارم به این صورت که کیس کلا خاموش میشه ولی وقتی مثلا دکمه اینتر رو بزنیم دوباره ویندوز با تمام برنامه هایی که قبلا در حال اجرا بوده بالا میاد (( بدون بارگیری ویندوز و عبور از set up مستقیما به ویندوز میره ))

حالا میخوام بدونم چون از این طریق اطلاعات در رم ذخیره میشه و مسلما خازنهای مادربرد هم باید فعال شده باشند آیا امکان داره این کار باعث خرابی زودرس قطعات بشه ؟؟

دوست عزیز

در این حالت اطلاعات رم در خود رم باقی نمیمونه
این اطلاعات به سرعت در هارد کپی میشه و شما به محض اینکه سیستم رو از حالت استند بای خارج میکنید این اطلاعات از هارد به رم برمیگرده.

در ویندوز خیلی از پروتکل ها ، خیلی از درایور ها و خیلی از نرم افزار ها نیاز به راه اندازی مجدد دارند و ویندوز هیچ وقت با روشن بودن مدام سازگاری مناسبی نداشته حتی در مدل هایی از ویندوز 2003 که ساخته شده برای خاموش نشدن!

در مورادی که طولانی شدن Stand by رو حدس میزنید بهتره که سیستم رو خاموش کنید ، به نظر من این حالت خطر آسیب و ویروس پذیری ویندوز رو بالا میبره:20:

موفق باشید:11:

Lord_theOne
10-06-2009, 10:46
مخصوصا که یک پاور آشغال هم داشته باشید و مادربردهای قدیمی و معمولی

avecina.ir
10-06-2009, 19:15
سلامم..
سلام به همگی

شما وقتی سیستم را Cold Boot کنی یعنی از ابتدا روشنش کنی فشار بیشتری روی قطعات خصوصن هارد و CPU میاد ولی Warm Boot یعنی روشن کردن از حالت استندبای فشار کمتری روی قطعات میاره.اگه میخوای مثل من روزی دو بار یا بیشتر سیستم را روشن کنی بهتره استندبای کنی تا کمتر مستهلک شه ولی روزی یه بار یا کمتر نیازی به استندبای نیستش و میتونی خاموشش کنی.به همین خاطر هستش که سازمانها و موسسات بزرگ با تعداد زیاد PC به ندرت سیستمهاشون را خاموش میکنن تا کمتر مستهلک شه

vioman
11-06-2009, 05:22
سلامم..
شما وقتی سیستم را Cold Boot کنی یعنی از ابتدا روشنش کنی فشار بیشتری روی قطعات خصوصن هارد و CPU میاد ولی Warm Boot یعنی روشن کردن از حالت استندبای فشار کمتری روی قطعات میاره.اگه میخوای مثل من روزی دو بار یا بیشتر سیستم را روشن کنی بهتره استندبای کنی تا کمتر مستهلک شه ولی روزی یه بار یا کمتر نیازی به استندبای نیستش و میتونی خاموشش کنی.به همین خاطر هستش که سازمانها و موسسات بزرگ با تعداد زیاد PC به ندرت سیستمهاشون را خاموش میکنن تا کمتر مستهلک شه

دوست عزیز

من فکر میکنم فشار روی قطعاتی که ذکر کردین فقط میتونه الکتریکی باشه.
یک پاور مناسب این مشکل رو تا حدود زیاید بر طرف میکنه.

در مورد سیستم های شبکه ای بزرگ هم این نکته رو اضافه کنم که در اون سیستم ها فقط سرور ها هستند که همیشه روشن هستند.
کلاینت ها بر اساس نیاز خاموش یا روشن میشن:20:

موفق باشید
یا علی:11:

avecina.ir
11-06-2009, 09:51
سلامم..
من فکر میکنم فشار روی قطعاتی که ذکر کردین فقط میتونه الکتریکی باشه.این مورد هم هستش.اما فرضن فشار مکانیکی مربوط به هد هارد را هم در نظر بگیرین زمانیکه میخواد سیستم عامل و برنامه های استارت آپ را در حافظه لود کنه.یه مثالی میزنم شما اگه لپتاپ را روشن کنین بهتر متوجه میشین توی بوت شدن چه زوری میزنه مخصوصن اگه ویندوزتون هم ویستا باشه ملموستره.صدای زیاد فن در این حالت خودش نشون میده چقدر گرما داره تولید میشه که دور فن رفته تا آخر.این قضیه راجع به دسکتاپها هم صدق میکنه
در تایید صحبت شما بگم>>مایکروسافت زمانیکه نسخه ی نهایی ویستا را معرفی کرده همزمان اعلام کردش که بعضی لپتاپها باتریشون توانایی لود ویستا را نداره.دلیلش همونیه که شما گفتین:مصرف برق بالا که نتیجش میشه فشار الکتریکی زیاد روی قطعات..