PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : منظور از هکر و کرکر ؟؟؟

M@soud-1932
08-06-2009, 06:51
دوستان عزیزم سلام
من به دنبال مطالبی هستم ازتعریف هکر و کرکر که چی هستند و چگونه کار می کنند ؟

دوستان عزیز اگر مطلبی دارید برام بگذارید سپاسگذار خواهم شد :11:

پسر بابا
08-06-2009, 09:12
سلام
بار ها این بحث اتفاق افتاده.......
Hacking دو زیر مجموعه داره. هک و کرک.
در زیر مجموعه ی هک ، هکر ها بروی نقاط ضعف نرم افزارهایی مثل سیستم عامل البته در زمینه ی شبکه کار میکنند و سعی به نفوظ دارند.
هکر ها به گروه های مختلفی بسته به رفتارشون تقسیم میشوند.
اونها رو با کلاه میشناسن..کلاه سیاه - کلاه سفید - کلاه صورتی - کلاه خاکستری و الاآخر.
پلید ترینشون همون کلاه سیاه ها هستند :دی

در زمینه ی کرک ، کرکرها بروی امنیت نرم افزار کار میکنند یا به اصطلاح RCE که برگرفته شده از Reverse Code Engingering
یا معنی برگشته شده به فارسی مهندسی معکوس.
این دسته افراد بیشتر روی ضعف نرم افزار ها کار میکنند برخی بدنبال کرک کردن نرم افزار ها و بعضی هم به کل روی پروتکتورها و تکنیک های Reversing کار میکنند و اصلا به دنبال کرک نرم افزاری نیستند و این دسته اکثرا خارجی هستند و به عنوان ریش سفید تلقی می شوند.

البته زمینه ی کاری خیلی وسیع هست در دو زیر مجموعه و از طیف وسیعی برخوردار هستند.

فقط کسی که اینکاره هست میتونه تمام زمینه ها سر رشته یا اطلاع داشته باشه ، سوال شما هم فقط همین جوابش بود دوست گرامی.

موفق باشی.
بای

ALt3rnA
08-06-2009, 10:58
ببین اینا معانیشون خیلی قاطی شده
کرک یکیش همین ریورس انجینیرینگ
یکیش هم به کسانی میگفتن که میرفتن سایتا رو دیفیس میکردن
در کل کلاها و اینا رو هم بیخیال شو که خیلی مسخرن

piroooz
08-06-2009, 16:17
سلام
یه تعریف کلی دیگه هم هست
هکر ها افراد باهوش مسلط به برنامه نویسی (حالا بسته به نوع تخصصشون ) هستند که بیشتر مخفی هستند
کرکر ها افراد کنجکاو و جوجه هکر که تسلط خاصی ندارند و با نرم افزار کار میکنند و بر خلاف هکر ها دنبال جلب توجه هستند

پسر بابا
08-06-2009, 18:29
سلام
یه تعریف کلی دیگه هم هست
هکر ها افراد باهوش مسلط به برنامه نویسی (حالا بسته به نوع تخصصشون ) هستند که بیشتر مخفی هستند
کرکر ها افراد کنجکاو و جوجه هکر که تسلط خاصی ندارند و با نرم افزار کار میکنند و بر خلاف هکر ها دنبال جلب توجه هستند
َشما هکری یا کرکر که این حرفو میزنی اخوی ؟
منظورت از هکر لابد کی لاگر نویس هست دیگه ؟
من خودم کرکر چندتا تیم بزرگ بودم عزیز.
الان هم هستم ، چندتا از دوستانم هم با هک آشنائی دارند البته نه اون چیزی که ایرانی جماعت انجامش میدن { منظورم کی لاگر نویسی ، کانکشن دزدی و این صحبت ها... }

چون مباحث هک و کرک در اصل با هم متفاوت هست شخصی که کرکر هست { نه این جوجه کرکر هایی که شما در تیم های در پیت تازه تاسیس می بینی که به قول شما به دنبال جلب توجه هستند }

از مباحث هک اطلاعی ندارند در سطح حرفه ای و فوق حرفه ای...
همینطور هکر ها از مباحث Reversing...

البته این موضوع که هیچ اطلاعی ندارن غلط هست. چون در بعضی موارد تکنیک هایی که بکار میگیرند نزدیک به هم هست....
و در بعضی مواقع از یک دیباگر استفاده میکنند مثل OllyDBG :46:

به نظر من تا کسی وارد این مباحث نشده و در سطحی نیست که بتونه کلی حرف بزنه ، نباید اضهار نظر کنه چون باعث به اشتباه افتادن دیگران ممکنه بشه. :46:

ولی در کل به نظر من ، در این مباحث همیشه یه عده زحمت میکشند و یه عده زیادی بدون هیچ دردسری از نتیجه زحمات دیگران استفاده می کنند بدون اینکه هیچ منافعی رو در بر داشته باشه برای کسی که زحمتی به خودش میده. :13:

من با کرک موافق نیستم به جز در مواقع خاص.
بهتره هر کسی میخواد وارد این مباحث بشه برای کسب اطلاعات و افزودن سوادش اینکارو بکنه نه برای پز دادن و جلب نظرات بقیه. اینطوری فقط شخصیتشو به نمایش گذاشته :46:

شاد باشید دوستان. :11::46:

ALt3rnA
08-06-2009, 22:30
سلام
یه تعریف کلی دیگه هم هست

آره اين تعريف بهتره
در ضمن كرك نرم افزار ها رو نبايد بهش بگيم كرك
همون ريورس انجينيرينگ بهتره

piroooz
09-06-2009, 05:04
درسته
ولی من منظورم کرک کردن فقط نیست
کسانی که با نرم افزار ها(بدست آوردن آی پی و ریموت) نفوذ میکنند هم جز کرکر ها حساب میشوند

M@soud-1932
09-06-2009, 09:18
ممنون دوستان عزیز
ولی توضیحات بیشتری لازم دارم برای ارائه در دانشگاه جهت تحقیق

sastwhc
09-06-2009, 12:38
َشما هکری یا کرکر که این حرفو میزنی اخوی ؟
منظورت از هکر لابد کی لاگر نویس هست دیگه ؟
من خودم کرکر چندتا تیم بزرگ بودم عزیز.
الان هم هستم ، چندتا از دوستانم هم با هک آشنائی دارند البته نه اون چیزی که ایرانی جماعت انجامش میدن { منظورم کی لاگر نویسی ، کانکشن دزدی و این صحبت ها... }

چون مباحث هک و کرک در اصل با هم متفاوت هست شخصی که کرکر هست { نه این جوجه کرکر هایی که شما در تیم های در پیت تازه تاسیس می بینی که به قول شما به دنبال جلب توجه هستند }

از مباحث هک اطلاعی ندارند در سطح حرفه ای و فوق حرفه ای...
همینطور هکر ها از مباحث Reversing...

البته این موضوع که هیچ اطلاعی ندارن غلط هست. چون در بعضی موارد تکنیک هایی که بکار میگیرند نزدیک به هم هست....
و در بعضی مواقع از یک دیباگر استفاده میکنند مثل OllyDBG :46:

به نظر من تا کسی وارد این مباحث نشده و در سطحی نیست که بتونه کلی حرف بزنه ، نباید اضهار نظر کنه چون باعث به اشتباه افتادن دیگران ممکنه بشه. :46:

ولی در کل به نظر من ، در این مباحث همیشه یه عده زحمت میکشند و یه عده زیادی بدون هیچ دردسری از نتیجه زحمات دیگران استفاده می کنند بدون اینکه هیچ منافعی رو در بر داشته باشه برای کسی که زحمتی به خودش میده. :13:

من با کرک موافق نیستم به جز در مواقع خاص.
بهتره هر کسی میخواد وارد این مباحث بشه برای کسب اطلاعات و افزودن سوادش اینکارو بکنه نه برای پز دادن و جلب نظرات بقیه. اینطوری فقط شخصیتشو به نمایش گذاشته :46:

شاد باشید دوستان. :11::46:

به نظر من هم هر کسی نباید اظهار نظر کند

عزیز دل بابا wiki رو برای همین چیزا ساختن(و البته google) -امان از دست شما جوونها-

piroooz
09-06-2009, 23:33
پسر بابا تعریف کرکر تو ایران همینه که گفتم
بحث کرک حرفه ای با این بچه بازی ها خیلی فرق میکنه
اکثر کسایی که وارد این مقوله میشن هدف دیگه ای دارند

mimic
09-06-2009, 23:43
هک کردن به معنی پیدا کردن اطلاعاتی است که قرار بوده از دست اشخاص مخفی بمونه
کرک کردن به معنی تغییر در اطلاعاتی است که قرار نبوده به دست اشخاص عوض بشه

فرقشون همینه!