PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سلام بچه ها تو رو خدا كمكم كنيد در مورد اين مشكل كوچولو

farman-h
04-06-2009, 21:24
سلام
من يه پروژها ي دارم كه سه تا فرم داره توي فرم 1 يك كامبو باكس گذاشتم و همچنين در فرم2 و 3 هم چند تا كامبو گذاشتم و ميخوام اطلاعات اين كامبو باكس ها رو وارد بانك اطلاعاتي كنم ولي اون اطلاعات كامبو باكس فرم 1 و فرم 2 رو نمي تونم توي فرم 3 نمايش بدم . در كل نحوه ارتباط يك textbox يا comboBox در يك فرم با فرم ديگه رو دارم خواهش ميكنم راهنمايي كنيد. من خودم اين رو نوشتم ولي اطلاعاتش رو توي بانك اطلاعاتي نمي زاره

cmd.CommandText = "INSERT INTO computer (dars,vahed,nomre,manba,type)" +
"VALUES(@dars,@vahed,@nomre,@manba,@type)";
cmd.Parameters.AddWithValue("dars",frm2.comboBox1.Selecteditems);
***************/aaaaaa***********

shalineh
05-06-2009, 18:58
سوال شما کمی مبهم است. اما به هر جهت برای ارتباط کنترلهای فرمهای یک پروژه با هم، چندین روش وجود دارد که بارها و بارها در این انجمن مورد بحث قرار گرفته است.
یک مثال میزنم و تمام.

فرض کنید در برنامه ما دو فرم وجود دارد. و هر فرم حاوی یک TextBox میباشد. می خواهیم متن وارد شده توسط کاربر در تکست باکس اول (مربوط به فرم 1) رو در تکست باکس دوم ( مربوط به فرم 2 ) نمایش دهیم.

روش اول:
در رویداد لود فرم دوم مینویسیم:
TextBox1.Text = Form1.TextBox1.Text

روش دوم:
محتویات TextBox مربوط به فرم اول رو در یک متغیر عمومی ( PUBLIC ) می ریزیم و در رویداد لود فرم دوم خاصیت Text از تکست باکس را برابر با این متغیر قرار می دهیم.
و ...

برای کامبو باکس هم همین روش رو میتونی پیاده کنی.

VILIBILI
05-06-2009, 21:50
با استفاده از پراپرتی هم می تونی این کار رو بکنی و حرفه ای تر است.

farman-h
06-06-2009, 00:22
سوال شما کمی مبهم است. اما به هر جهت برای ارتباط کنترلهای فرمهای یک پروژه با هم، چندین روش وجود دارد که بارها و بارها در این انجمن مورد بحث قرار گرفته است.
یک مثال میزنم و تمام.

فرض کنید در برنامه ما دو فرم وجود دارد. و هر فرم حاوی یک TextBox میباشد. می خواهیم متن وارد شده توسط کاربر در تکست باکس اول (مربوط به فرم 1) رو در تکست باکس دوم ( مربوط به فرم 2 ) نمایش دهیم.

روش اول:
در رویداد لود فرم دوم مینویسیم:
TextBox1.Text = Form1.TextBox1.Text

روش دوم:
محتویات TextBox مربوط به فرم اول رو در یک متغیر عمومی ( PUBLIC ) می ریزیم و در رویداد لود فرم دوم خاصیت Text از تکست باکس را برابر با این متغیر قرار می دهیم.
و ...

برای کامبو باکس هم همین روش رو میتونی پیاده کنی.
خيلي ممنونم ولي من ميخوام يه combobox يا textbox رو كه توي فرم يك هست توي فرم 3 نمايش بدم هر كاري ميكنم محتوياتش كپي نميشه راه حلي داريد؟