PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : لطفا کمکم کنید

undertaker_ss
04-06-2009, 21:17
سلام دوستان.من خیلی دنبال سوالم گشتم که تکراری نباشه اگه تکراری بود عفو بفرمایید.هارد من Intel(R) ICH8R/ICH9R SATA RAID Controller driver

هست و windows server2003 دارم.میخواستم مجدادا windows server2003 را نصب کنم(چون سیستم به شدت ویروسی بود) ولی وقتی cd را در cd drive قرار دادم سیستم از روی اون بوت نشد.منم از ویندوز سرور موجود شروع به نصب کردم و تا restart اول درست جلو رفت ولی وقتی می خواست restart بشه windows setup میاد ولی بعد fatal error میده.من شنیدم هارد SATA نیاز به configure خاص واسه نصب دارند.حالا چی کار کنم؟
الان شبکه کامل down هست و من تا شنبه وقت دارم که این مشکل رو حل کنم.
لطفا کمک کنید [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

vioman
05-06-2009, 01:57
سلام دوستان.من خیلی دنبال سوالم گشتم که تکراری نباشه اگه تکراری بود عفو بفرمایید.هارد من Intel(R) ICH8R/ICH9R SATA RAID Controller driver

هست و windows server2003 دارم.میخواستم مجدادا windows server2003 را نصب کنم(چون سیستم به شدت ویروسی بود) ولی وقتی cd را در cd drive قرار دادم سیستم از روی اون بوت نشد.منم از ویندوز سرور موجود شروع به نصب کردم و تا restart اول درست جلو رفت ولی وقتی می خواست restart بشه windows setup میاد ولی بعد fatal error میده.من شنیدم هارد SATA نیاز به configure خاص واسه نصب دارند.حالا چی کار کنم؟
الان شبکه کامل down هست و من تا شنبه وقت دارم که این مشکل رو حل کنم.
لطفا کمک کنید [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

دوست عزیز

اگه من جای شما بودن جرات پاک کردن ویندوز 2003 اکتیو رو به خودم نمیدادم:46:

اما مشکلی نیست.
به احتمال 90 درصد هارد های شما در حالت Raid بسته شده.
وقتی هارد ها روی حالت رید باشند در هنگام نصب ویندوز نیاز به درایور دارند.

شما ابتدا باید مدل مادربوردتون رو بفرمایید تا من راهنماییتون کنم:20:

موفق باشید:11:

undertaker_ss
05-06-2009, 18:34
دوست عزیز

اگه من جای شما بودن جرات پاک کردن ویندوز 2003 اکتیو رو به خودم نمیدادم:46:

اما مشکلی نیست.
به احتمال 90 درصد هارد های شما در حالت Raid بسته شده.
وقتی هارد ها روی حالت رید باشند در هنگام نصب ویندوز نیاز به درایور دارند.

شما ابتدا باید مدل مادربوردتون رو بفرمایید تا من راهنماییتون کنم:20:

بله هارد raid هستند.من الان به سیستم دسترسی ندارم (چون سرور بود اجازه خروجش رو ندادند) فردا مدل مادربرد رو می بینمو میگم.ممنونم از لطفتون :11:

undertaker_ss
05-06-2009, 18:35
راستی سیستم فلاپی درایو نداره

vioman
05-06-2009, 23:37
بله هارد raid هستند.من الان به سیستم دسترسی ندارم (چون سرور بود اجازه خروجش رو ندادند) فردا مدل مادربرد رو می بینمو میگم.ممنونم از لطفتون :11:

راستی سیستم فلاپی درایو نداره

دوست عزیز
بستگی به مین بورد سرور شما داره اما در بیشتر موارد داریور رید روی فلاپی نصب میشه.

چون میدونم استرس زیادی روی شما هست و معمولا وقت برای نصب DC و کانفیگ ها کمه به محض اینکه مدل مادربورد رو فرمودید من نحوه ی نصب رو براتون توضیح میدم.:20:

undertaker_ss
06-06-2009, 12:42
دوست عزیز
بستگی به مین بورد سرور شما داره اما در بیشتر موارد داریور رید روی فلاپی نصب میشه.

چون میدونم استرس زیادی روی شما هست و معمولا وقت برای نصب DC و کانفیگ ها کمه به محض اینکه مدل مادربورد رو فرمودید من نحوه ی نصب رو براتون توضیح میدم.:20:

ممنونم که جواب میدید :11:
اینم مدل مادربرد
Manufacture: Gigabyte technology Co. Ltd.
Model name: P35-DS3R
S-series
Ultra Durable 2

undertaker_ss
06-06-2009, 16:09
راستی از یه کامپیوتر به عنوان server استفاده شده.

vioman
06-06-2009, 23:56
ممنونم که جواب میدید :11:
اینم مدل مادربرد
Manufacture: Gigabyte technology Co. Ltd.
Model name: P35-DS3R
S-series
Ultra Durable 2

راستی از یه کامپیوتر به عنوان server استفاده شده.

دوست عزیز
طبق گفته ی شما مادربورد شما این مدله

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

شما ابتدا باید از طریق CD درایور مادربورد ، درایور کنترلر رید رو بسازید.

مراحل کار به شکل زیر هستش.

ابتدا در یک سیستم سالم که فلاپی درایو هم داشته باشه CD مادربورد رو قرار بدید (یک فلاپی خام هم در داریو فلاپی قرار بدید) و مراحل زیر رو در محتویات CD دنبال کنید.

CD Drive / BootDrv / Menu

بعد از اجرای Menu صفحه ای باز میشه که هر خط اون با یک عدد نمایان شده.

شما باید درایو کنترلر مورد نظر رو از اون لیست انتخاب کنید.
اگر از سوکت های زرد رنگ ساتا استفاده میکنید باید یکی از اعداد 7 یا 8 رو انتخاب کنید
اگر هم از سوکت های بنفش رنگ استفاده میکنید باید یکی از حروف E یا F رو انتخاب کنید.

وقتی دکمه مورد نظر رو فشار بدید(عدد ها یا حروف ها) درایور کنترلر رید مادربورد در فلاپی خامی که در فلاپی درایو قرار دادید کپی میشه.

کار شما با این سیستم تموم شده.

مراحل نصب ویندوز 2003 رو شروع کنید (حتما باید فلاپی درایو رو به مادر بورد وصل کنید.)

همون ابتدای نصب ویندوز 2003 که صفحه ی آبی رنگ بالا میاد اون پایین از طریق یک نوشته از شما درخواست میشه که کلید F6 رو بزنید.

وقتی کلید F6 رو زدید مراحل اولیه صفحه ی آبی رنگ به پایان میرسه و یک صفحه باز میشه که از شما درخواست میکنه فلاپی رو در دستگاه قرار بدید و کلید مربوط به نصب رو بزنید (یا S یا Enter ، دقیق یادم نیست)

وقتی فلاپی رو خوند شما باید از لیستی که به شما ارائه میشه نوع چیپ کنترلر رو انتخاب کنید.(ICH8R/ICH9R رو انتخاب کنید)

بعد از این انتخاب ، مراحل نصب ویندوز به حالت عادی برمیگرده و دنبال میشه.

حالا به راحتی میتونید ویندوز رو نصب کنید ، ویدوز چند هاردی رو که به صورت رید بسته شده به صورت یک هارد میبینه:20:
فلاپی رو هم برای اطمینان نگه دارید تا در صورت بروز مشکلات در آینده نیاز به تکرار مراحل بالا نداشته باشید:46:

موفق باشید
یا علی:11:

undertaker_ss
07-06-2009, 07:58
خیلی ممنونم که جواب دادید :11:

Lord_theOne
08-06-2009, 15:28
شما می توانید درایور هاردتون را از اینجا بگیرید

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

malakhak
25-06-2009, 01:46
سلام
من تنظیمات raid سیستمم بهم ریخته و میگه شما باید به صورت دستی تنظیمش کنید
موقع تنظیم میگه فلاپی حامل فایل رو درون فلاپی درایو قرار بده
من این فایل ها رو باید از کجا گیر بیارم ؟
تو cd مین هم گشتم چیزی نبود
لطفا راهنمایی کنید
البته این مشکل وقتی خودش رو نشون میده که میخوام ویندوز ویستا , سون یا اکس پی sp3 نصب کنم
مشکلش هم اینه که نمیتونم این ها رو نصب کنم و سیستم ریسیت میشه
البته قبل از اینکه تنظیماتش بهم بخوره راحت نصب میکردم

malakhak
25-06-2009, 01:51
لطفا به من کمک کنید

malakhak
25-06-2009, 01:53
دوست عزیز
طبق گفته ی شما مادربورد شما این مدله

شما ابتدا باید از طریق CD درایور مادربورد ، درایور کنترلر رید رو بسازید.

مراحل کار به شکل زیر هستش.

ابتدا در یک سیستم سالم که فلاپی درایو هم داشته باشه CD مادربورد رو قرار بدید (یک فلاپی خام هم در داریو فلاپی قرار بدید) و مراحل زیر رو در محتویات CD دنبال کنید.

CD Drive / BootDrv / Menu

بعد از اجرای Menu صفحه ای باز میشه که هر خط اون با یک عدد نمایان شده.

شما باید درایو کنترلر مورد نظر رو از اون لیست انتخاب کنید.

اگر از سوکت های زرد رنگ ساتا استفاده میکنید باید یکی از اعداد 7 یا 8 رو انتخاب کنید

اگر هم از سوکت های بنفش رنگ استفاده میکنید باید یکی از حروف E یا F رو انتخاب کنید.

وقتی دکمه مورد نظر رو فشار بدید(عدد ها یا حروف ها) درایور کنترلر رید مادربورد در فلاپی خامی که در فلاپی درایو قرار دادید کپی میشه.

کار شما با این سیستم تموم شده.

مراحل نصب ویندوز 2003 رو شروع کنید (حتما باید فلاپی درایو رو به مادر بورد وصل کنید.)

همون ابتدای نصب ویندوز 2003 که صفحه ی آبی رنگ بالا میاد اون پایین از طریق یک نوشته از شما درخواست میشه که کلید F6 رو بزنید.

وقتی کلید F6 رو زدید مراحل اولیه صفحه ی آبی رنگ به پایان میرسه و یک صفحه باز میشه که از شما درخواست میکنه فلاپی رو در دستگاه قرار بدید و کلید مربوط به نصب رو بزنید (یا S یا Enter ، دقیق یادم نیست)

وقتی فلاپی رو خوند شما باید از لیستی که به شما ارائه میشه نوع چیپ کنترلر رو انتخاب کنید.(ICH8R/ICH9R رو انتخاب کنید)

بعد از این انتخاب ، مراحل نصب ویندوز به حالت عادی برمیگرده و دنبال میشه.

حالا به راحتی میتونید ویندوز رو نصب کنید ، ویدوز چند هاردی رو که به صورت رید بسته شده به صورت یک هارد میبینه:20:

فلاپی رو هم برای اطمینان نگه دارید تا در صورت بروز مشکلات در آینده نیاز به تکرار مراحل بالا نداشته باشید:46:

موفق باشید

مدل مین: GA_81945PL_G
من هم از سوکت های زرد رنگ ساتا استفاده میکنم باید کدوم گزینه رو بزنم؟
بعد از RAID کردن پارتیشن بندی یا اطلاعات درایوها از بین میره؟

vioman
25-06-2009, 12:02
سلام
من تنظیمات raid سیستمم بهم ریخته و میگه شما باید به صورت دستی تنظیمش کنید
موقع تنظیم میگه فلاپی حامل فایل رو درون فلاپی درایو قرار بده
من این فایل ها رو باید از کجا گیر بیارم ؟
تو cd مین هم گشتم چیزی نبود
لطفا راهنمایی کنید
البته این مشکل وقتی خودش رو نشون میده که میخوام ویندوز ویستا , سون یا اکس پی sp3 نصب کنم
مشکلش هم اینه که نمیتونم این ها رو نصب کنم و سیستم ریسیت میشه
البته قبل از اینکه تنظیماتش بهم بخوره راحت نصب میکردم

لطفا به من کمک کنید

مدل مین: GA_81945PL_G
من هم از سوکت های زرد رنگ ساتا استفاده میکنم باید کدوم گزینه رو بزنم؟
بعد از RAID کردن پارتیشن بندی یا اطلاعات درایوها از بین میره؟

دوست عزیز
تا اونجا که من یادمه سری I-DNA گیگابایت فقط قابلیت Raid ّبرای پورت های IDE دارند.
شما قابلیت رید ساتا استفاده میکردید؟

شما اگر از قابلیت رید روی ساتا استفاده میکرید (سوکت های زرد رنگ) باید بعد از اجرای پنجره ی انتخاب کلید شماره ی 7 رو برای ویندوز های 32 بیت و کلید شماره ی 8 رو برای ویندوز های 64 بیت فشار بدید.
(هر دو در کنار هم نمیتونه قرار بگیره)

شما بعد از Create کردن دوباره یک ولوم رید تمامی اطلاعات هارد ها رو از دست خواهید داد ، به این نکته خیلی توجه داشته باشید:20:

malakhak
25-06-2009, 13:36
دوست عزیز
تا اونجا که من یادمه سری I-DNA گیگابایت فقط قابلیت Raid ّبرای پورت های IDE دارند.
شما قابلیت رید ساتا استفاده میکردید؟

شما اگر از قابلیت رید روی ساتا استفاده میکرید (سوکت های زرد رنگ) باید بعد از اجرای پنجره ی انتخاب کلید شماره ی 7 رو برای ویندوز های 32 بیت و کلید شماره ی 8 رو برای ویندوز های 64 بیت فشار بدید.
(هر دو در کنار هم نمیتونه قرار بگیره)

شما بعد از Create کردن دوباره یک ولوم رید تمامی اطلاعات هارد ها رو از دست خواهید داد ، به این نکته خیلی توجه داشته باشید:20:

من شماره 7 رو زدم فایل ها تو فلاپی ایجاد شدن رفتم برای نصب RAID و F6 رو زدم بعد هم S چند تا گزینه داد اولی رو زدم ولی باز هم RAID نشد
اشکال کار از کجاست ؟
میشه کامل برام توضیح بدی چه کار کنم ؟

vioman
26-06-2009, 03:25
من شماره 7 رو زدم فایل ها تو فلاپی ایجاد شدن رفتم برای نصب RAID و F6 رو زدم بعد هم S چند تا گزینه داد اولی رو زدم ولی باز هم RAID نشد
اشکال کار از کجاست ؟
میشه کامل برام توضیح بدی چه کار کنم ؟

دوست عزیز
بعد از فشار دادن کلید S به احتمال زیاد 4 گزینه به شما داده میشه.
شما باید گزینه ی ICH8R/ICH9R رو انتخاب کنید .
در تمام گزینه ها این عنوان نوشته شده اما در یکی از گزینه ها توضیح دیگه ای داده نشده.

اینکه شما میگی رید نشد این رو میرسونه که برای اولین بار قصد رید بستن رو دارید!
درسته؟

malakhak
26-06-2009, 13:53
دوست عزیز
بعد از فشار دادن کلید S به احتمال زیاد 4 گزینه به شما داده میشه.
شما باید گزینه ی ICH8R/ICH9R رو انتخاب کنید .
در تمام گزینه ها این عنوان نوشته شده اما در یکی از گزینه ها توضیح دیگه ای داده نشده.

اینکه شما میگی رید نشد این رو میرسونه که برای اولین بار قصد رید بستن رو دارید!
درسته؟
اره دفعه اولمه

malakhak
26-06-2009, 14:25
وقتی S رو زدم این گزینه ها اومد:
INTEL(R) 82801GR/GH SATA RAID CONTROLLER (DESKTOP ICH7R/DH
INTEL(R) 82801GR/GH SATA AHCI CONTROLLER (DESKTOP ICH7R/DH
INTEL(R) 82801FR SATA RAID CONTROLLER (DESKTOP ICH6R
INTEL(R) 82801FR SATA AHCI CONTROLLER (DESKTOP ICH6R
کدوم رو انتخاب کنم و بعدش چه کار کنم ؟؟؟

vioman
27-06-2009, 02:32
اره دفعه اولمه

وقتی S رو زدم این گزینه ها اومد:
INTEL(R) 82801GR/GH SATA RAID CONTROLLER (DESKTOP ICH7R/DH
INTEL(R) 82801GR/GH SATA AHCI CONTROLLER (DESKTOP ICH7R/DH
INTEL(R) 82801FR SATA RAID CONTROLLER (DESKTOP ICH6R
INTEL(R) 82801FR SATA AHCI CONTROLLER (DESKTOP ICH6R
کدوم رو انتخاب کنم و بعدش چه کار کنم ؟؟؟

دوست عزیز
اگر شما از همون اول میگفتید که بار اولتون هستش خیلی بهتر بود.
شما علاوه بر این تنظیمات باید مراحل دیگه ای رو هم در قسمت تنظیمات بایوس انجام بدید.
بهترین راهنما برای شما دفترچه ی مادربوردتون هتسش که توضیح داده هر چیپ برای کدوم پورت ها فعاله ، و توضیح داده که تنظیمات رو به چه حالتی ست کنید.
مدل مادربوردتون چی بود؟

malakhak
28-06-2009, 00:26
دوست عزیز
اگر شما از همون اول میگفتید که بار اولتون هستش خیلی بهتر بود.
شما علاوه بر این تنظیمات باید مراحل دیگه ای رو هم در قسمت تنظیمات بایوس انجام بدید.
بهترین راهنما برای شما دفترچه ی مادربوردتون هتسش که توضیح داده هر چیپ برای کدوم پورت ها فعاله ، و توضیح داده که تنظیمات رو به چه حالتی ست کنید.
مدل مادربوردتون چی بود؟
مدل مین : GA_81945PL_G
من دفترچه راهنمای مین و gigaraid رو کامل خوندم و طبق دستورات اون عمل کردم ولی هیچ چیزی نشد و این متن
باز هم میاد
قبلا هم گفتم که نمیذاره ویندوز 7 یا xp sp3 یا vista نصب کنم
خب الان راهمنایی کن
ok?

vioman
29-06-2009, 01:39
مدل مین : GA_81945PL_G
من دفترچه راهنمای مین و gigaraid رو کامل خوندم و طبق دستورات اون عمل کردم ولی هیچ چیزی نشد و این متن

باز هم میاد
قبلا هم گفتم که نمیذاره ویندوز 7 یا xp sp3 یا vista نصب کنم
خب الان راهمنایی کن
ok?

دوست عزیز

طبق تائید سایت گیگابایت مادربورد شما فقط امکان Raid رو برای پورت های IDE یا همون ATA133 فراهم کرده و نمیتونید از هارد های ساتا برای Raid کردن استفاده کنید.:41: (لینک صفحه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]))

GA-8I945PL-G

GigaRAID IDE RAID Controller
Supporting RAID (0, 1, 0+1), JBOD function and ATA133 interface, GigaRAID Controller delivers completely solution for storage interface to increase fault tolerance, improve data access performance and provides additional interface for more IDE devices.

موفق باشید

malakhak
02-07-2009, 01:35
دوست عزیز

طبق تائید سایت گیگابایت مادربورد شما فقط امکان Raid رو برای پورت های IDE یا همون ATA133 فراهم کرده و نمیتونید از هارد های ساتا برای Raid کردن استفاده کنید.:41: (لینک صفحه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] w%2FProducts%2FMotherboard%2FProducts_Overview.asp x%3FProductID%3D1951))

GA-8I945PL-G

GigaRAID IDE RAID Controller
Supporting RAID (0, 1, 0+1), JBOD function and ATA133 interface, GigaRAID Controller delivers completely solution for storage interface to increase fault tolerance, improve data access performance and provides additional interface for more IDE devices.

موفق باشید

میشه توضیح بدی که این صفحه:

چرا میاد ؟
و چرا از وقتی این صفحه میاد نمیتونم ویندوز 7 نصب کنم؟
و چرا قبلا نمیومد ؟
و الان چه کار کنم ؟