PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل ویندوز درمورد فایلهای ویدیویی DAT

T I G E R
03-06-2009, 13:44
سلام
ویندوز XP SP2 من یه مشکلی داره که فایلهای ویدیویی DAT ( که برای VCD کاربرد داره ) رو بصورت فایل ناشناخته شناسایی میکنه
هرچی وارد Properties فایلهای ویدیویی DAT میرم و مشخص میکنم که این نوع فایلها باید با فلان برنامه باز بشن ( مثلا KM یا GOM و ...) هیچ تغییری نمیکنه
وقتی روشون دبل کلیک میکنم باید بصورت دستی یه برنامه رو بدم تا بازکنه و در دفعه بعد هم همینطور ...
ممنون میشم منو راهنمایی کنید

Ghaioom
04-06-2009, 08:11
سلام
شما تو Open with برنامه ای که میخوایین باز میشه رو انتخاب کنید بعد از پایین تیک گزینه ی Always use the selected program to open this kind of file رو هم بزارید.
اگه قبلاً گذاشته باشین و دوباره Open with میاد شاید ویروسی هست با آنتی ویروس به روز هم چک کنید.
موفق باشید

T I G E R
04-06-2009, 14:31
دوست عزیز اصلا گزینه Open with بر روی ممنوی کلیک راست در این نوع فایلها نداره ( چون اصلا ویندوز برنامه ای رو برای بازکردن این نوع فایلها قبول نمیکنه )
وقتی روش دبل کلیک میکنم با این پنجره مواجه میشم

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

مشکل ویروس هم ندارم و صرفا روی همین پسوند ویدیویی DAT مشکل هستش

mshiraz.2009
04-06-2009, 14:45
خب درسته ديگه.

گزينه دوم رو انتخاب كن . بعد مدياپلير رو انتاب كنيد. تيكش رو هم بزن و ok كن.

T I G E R
04-06-2009, 19:43
خب درسته ديگه.

گزينه دوم رو انتخاب كن . بعد مدياپلير رو انتاب كنيد. تيكش رو هم بزن و ok كن.
دوست عزیز توضیح داده بودم
وقتی این کار رو میکنم ، فایل رو پخش میکنه اما برای دفعات بعد هم مجددا با اون پنجره مواجه میشم ( با اونکه تیک مربوط رو میزنم )
یعنی ویندوز قادر نیست تفهیم بشه که فایلهای ویدیویی DAT رو با برنامه های مالتی مدیا باز کنه و بعنوان یه پسوند مشخص نشده قرار میده

minanami
04-06-2009, 20:26
اصلا يه كار ديگه بكن. برو پسوندش رو بكن MPG.

T I G E R
05-06-2009, 18:51
خب شاید این یه ترفند ساده باشه ولی اصل مشکل رو حل نمیکنه ( مثلا وقتی فایلهای DAT بر روی CD بصورت دیتا رایت شده باشند عملی نیست )

من تا انجا که فهمیدم مشکل از بخش زیر در رجستری هستش
HKCU > Software > Microsoft > Windows > CurrentVersion > Explorer > FileExts
در این بخش یه کلید بنام DAT باید ساخته بشه که شامل دو کلید زیرمجموعه OpenWithList و OpenWithProgids باشه

خب در حالت عادی پوشه OpenWithList در رجیستری من ساخته نمیشه و پوشه OpenWithProgids هم خالیه
میخواستم بدونم چطوری مشکل رو از بُن حل کنم