PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : یه ارتقا نسبا معمولی!

hossein2kk
01-06-2009, 13:47
سلام دوستان
خوب من قصد ارتقا سیستمم رو دارم و از اونجا که هیچ وقت از سخت افزار خوشم نیومد سعی کردم از دوستانی که در این باره اطلاعاتی دارند یه مشاوره ای بگیرم.
من یه چیزی حدود 550 هزار تومان گزاشتم کنار برای این کار و خوب بعضی قصعه ها مثل CPU و کارت گرافیک فعلیمم می خوام بفروشم.
مونیتور LG 19 Inches Wide با کنتراست 1:20000 حدودا 220 هزار تومان بود که عملا از پول من 330 هزار تومان می مونه.
برای CPU ماله من2.8 Intel(R) Celeron (R) هست حالا نمی دونم چند ازم ور میدارن اگه در این مورد یه اطلاعاتی بهم بدید ممنون میشم.اون چیزی هم که می خوام بدونم قیمت 2.2 quad هست.راستی اصلا intel دوباره بگیرم یا Amd ؟
درباره گرافیک کار هم ماله من Geforce 6200 هست و می خوام یه 8600 بگیرم اولا ماله خودم رو چند برمیدارن و دوما این 8600 چنده ؟
رم خودم دو تا 256 دارم و می خوام یه 2 گیگ بگیرم این چنده ؟
حالا اینا به کنار من یادم هست اون موقع که داشتم Main board می گرفتم حدودا 3 سال پیش طرف بهم گفت این asrock و 16x حالا نمی دونم اینا که من می خوام بگیرم رو main board می کشه یانه؟
راستی هر کی میاد تو اتاق من میگه اینجا مگه اتاق سرور هست ؟!! انقدر این فن کامپیوتر صدا می کنه که بعد از سه سال خودم عادت کردم ولی فکر کنم مشکل از منبع تغزیه اش هست اینم یه بگید چی بگیرم ممنون میشم.
یه هارد 600 یا 700 گیگی اینترنال و یه مودم ADSL خوب که بازی درنیاره اگه قیمت بدید ممنون میشم.
(در ضمن اگر پیشنهادی هست که بهتر بشه ممنون میشم بدید و اگه چیزی هم از قلم افتاده گوشزد بفرمایید.)
سرافراز باشید

امير موسر
01-06-2009, 17:45
دقیقا چه قطعاتی میخواید !؟ بود جه دقیق 330.000 هست !؟ برای چه کاری میخوای ارتقا بدی !؟

hossein2kk
02-06-2009, 09:34
سلام ممنون یکی ما رو دریافت ! والا من بیشتر کار طراحی انجام می دم یعنی رندر کردن سریع و کار راحت تر تو فتوشاپ ، کورل و یا فلش برام مهمه ، برنامه نویسی تحت وب هم انجام می دم که خوب اون اونقدری به سیستم فشار نمیاره اما خوب بدم نمیاد تو اوقات فراقتم بازی هایی مثل Crysis و GTA هم بازی کنم . در مورد بودجه هم من از شما پرسیدم اگه بالا رو بخونید نوشتم مشخصات CPU و کارت گرافیکم رو اگه اونا رو حدودا 70 تومن بردارن بودجه به 400 تومن می رسه البته خوب اگه بتونم با یکم بالا پایین سیستم بهتری بگیرم ممنون میشم حول و حوش 400-450 برام ببندید البته این گرافیک و سی پی یو رو هم اگه بگید چند بر می دارن ممنون میشم. سرافراز باشید