PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تشخيص ونظر كارشناسي شمارو نياز دارم.

raz72592
31-05-2009, 19:32
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

تاريخ ثبت عكس در مانيتورينگ بيما ....بخش اورژانس وفوريتهاي پزشكي جانبازان شيميايي... مورخه:2009/05/30 س: 0538

نوع آلوده گي: خردل

سابقه : عوارض شديد پوستي - عفونتهاي مكرر ريه _التهاب هاي شديد در مجاري تنفسي و...

eMer@lD
31-05-2009, 23:31
سلام
من حقیقتش در مورد گاز خردل خیلی خیلی دانسته هام کمه، و این عکس تا حدی البته شاید نشاندهنده ی اختلال كراتينيزاسيون،بروز درماتيت و نهايتا ً نئوپلاسم هاي جلدي هست.
اگر سطح وسيعي از پوست با غلظت بالاي از خردل مواجه بشودد،امكان جذب سيستماتيك از طريق پوست كه منجر به اختلالات ريوي و خوني میشه وجود دارد.

در همین حد میدونستم:)

raz72592
02-06-2009, 16:07
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

اين شايد واضح تر باشه ابسه ها نيزمورد نظر ميباشد

eMer@lD
03-06-2009, 17:04
سلام
شما لطف کنید کمی از سابقه ی بیماریتون برای ما شرح بدید
که به طور مثال در چه وضعیتی بودید که گاز خردل رو اسشتمام کردید و یا آیا از آب مسموم شده توسط گاز خردل مصرف کردید؟
در چه سن و سالی این اتفاق براتون پیش اومده؟
در کدوم منطقه ی نظامی یا جنگی قرار داشتید؟
تشخیصم درست بود؟ پزشکانی که شما مراجعه کردید در این مورد چه نظریاتی داشتند؟
کمی توضیح میدید تا بهتر بشه نظر داد.؟

raz72592
03-06-2009, 19:28
سال 66 بمباران منطقه توسط هواپيماهاي عراقي

شهرستان سردشت

يك ضايعه پوستي شديد و مشكلات تنفسي

بواسطه پراكندگي گاز وحضور درمنطقه آلوده

عامل :خردل با تركيب غير متعارف و حجم بسياروسيع بطوريكه تمام شهر ومنطقه نظامي رو آلوده كرد

متاسفانه ميدونيد درماني وجود نداره هيچ درماني !

ولي در اين مورد اون آبسه ها واسم خيلي عجيب است كه اگر احيانا" بتركه عواقب اون رو من ديگه نمي گم همينطوري تصاوير بقول دوستان مشمئز كننده است خودتون ومن مي دونيم چي ميشه !

درمورد تشخيص شما هم بايد بگم با اينكه شرح بيماري من نداشتيد (منو ببخش كه از اصطلاحات رايج خودمون استفاده نمكنم ومعادل

فارسي اونو بكار مي برم چون عموم اين مطالب رو مطالعه ميكنن ميخواهم قابل فهم باشه واسه همه اقشار البته واسه خودم هم

كمي سخت فارسي ميگم و از عادت دوري ميكنم) تشخيص ونظر جالبي بود ولي خيلي از همكارها مخالف اين نظر هستند و اين عارضه رو دركلاس ( سندرم انسداد مجراي تنفسي )

گذاشتن واز تشخيص ونظر قطعي خوداري ميكنند.و فقط ازبين بردن تظاهرات رو بصورت اورژانسي( لوله گذاري داخل ريوي جهت جلوگيري از آسپيره کردن شروع آنتي بيوتيک وسيع الطيف-استفاده از داروهاي ضدحساسيت بصورت خوارکي يا اسپري بيني ،استفاده از داروهاي کورتون بصورت اسپري بيني ،ترميم مجراي تنفسي انسدادي در صورت اختلال ) موردنظرشون هست
وهميشه من بدبخت بايد تن بدم به اين موارد تكراري:
1- عکسبرداري از گردن براي مشخص کردن ميزان بزرگي لوزه ها
۲ - انجام اندوسکوپي براي مشخص کردن ميزان انسداد راههاي تنفسي
۳ - سي تي اسکن و ام آرآيجهت تشخيص ناهنجاريها
۴ - بررسي عوارض کاهش اکسيژن در اندامهائي مثل قلب و کليه و ريه

منظورم بازم ميگم اون آبسه هااست در عرض چند ثانيه اگر هيدروكرتيزون نرسه تمام محيط

دهاني را پر ميكنه وبا فشار شديد و تحريك مجاري تنفسي ميرم تا مرز خفگي !

البته در مورد مشكلات ريوي وساير مقولات مشكلي بخصوصي ندارم!

eMer@lD
06-06-2009, 12:47
سلام
پس شما از برادران کرد هستید:)

در مورد این تاول ها ،بستگی به مدت زمانی که شما در معرض گاز شیمیای قرار گرفتید داره که البته اگر در همان زمان رسیدگی میشد خیلی خیلی موثر بود .
ولی اگر چه مسمومیت پوستی گاز خردل درمان به خصوصی نداشته باشه اما میشه با رسیدگی مداوم رفع آلودگی کرد.
مواردی که در مورد بهبود این ضایعه بیان کردید همه برای از بین بردن حد اکثر آلودگی ها و عفونت هایی هستند که بر اثر تنفس ماندنی شدند
خوردن آنتی بیوتیک ها هم بسیار در روند پیشگیری از بروز میکروب تجویز میشه
تا حد امکان از سرماخوردگی جلوگیری کنید و خسته هم نباشید
براتون آرزوی سلامتی دارم.

raz72592
06-06-2009, 14:58
سلام دوست محترم.

پس شما از برادران کرد هستید شما كه ميدونيد من كرد نيستم!!!!!!

من از پاسخ هاي روشن تون متشكرم .

انتي بيوتيك منظورتون با اين شرايط كفلين،سفتري اكسن ويا سفلكسيم كدوم با چه دوز وبا چه شرايطي با توجه به مصرف غير

متعارفي كه از من كورتون مي گيرم بايد با او سيستم ايمني ضعيف اين گونه آلرژي ها عجيب نيست ، عفونت رو ميشه توجيه

منطقي براش پيدا كرد ولي آْلرژي با عفونت بااين سطح كمي غير متعارف نيست بنظرتون \ من و همكارام رو،اين موضوع است كه

متعجب كرده!

البته در مورد مشكلات ريوي وساير مقولات مشكلي بخصوصي ندارم!منظورم اينه كه با يك دوره 7 تا 15 روز بستري در شرايط كنترول شده عوارض عفوني وآْلرژي ويا تنگي والتهاب ناي تحت كنترول قرار ميگيره.

ولي در حال حاظر اينه مشكل اساسي كه منو زمين گير كرده و نمي تونم از مركز دور بشم بخاطر امكان پيش اومدن وضعيت!

در ضمن ازتون ممنونم كه واسه من وقت ميگذاريد:دي

shalineh
07-06-2009, 14:46
به تقاضای دوست عزیزمون رضا تصاویر رو دیدم.
متاسفانه کیفیت تصاویر و متن پست اول برام زیاد مفهوم نیست. اگه یک تصویر واضحتر واسم ارسال کنید، در همین تاپیک به شما پاسخ خواهم داد.

raz72592
07-06-2009, 16:56
سلام.

دوست بسيار مهربان ودلسوزم شالينه عزيزممنوم كه تقاضاي منو قبول كرديد.:دي

سابقه من رو فكر ميكنم در رابطه با مشكلات تنفسي و... كامل واسطون شرح دادم .

قبلا" كمتر عارض مي شد ، ولي اخبرا" ميتونم بگم معمولا" چند بار در ماه اون رو دارم.

كمتر از چند دقيقه تمام حجم دهاني من رو آبسه هايي به بزرگي توپ گلف ميگيره اگه كنترول اورژانسي نشه علاوه بر انسداد مجاري باعث تهوع هم ميشود كه ميدونيد

احتمال برگشت استفراغ و ورد به دستگاه تنفسي و ... رو دارد از طرفي تركيدن اون ابسه ها هم كه مشخص است چه عوارضي مي تونه داشته باشه!از يك طرف هم توي

معقوله بي عملي از طرف دوستان پزشك قرار ميگيرم حتي توي كمسيونهاي تخصصي هم نتونستند واسه من شور با نتيجه اي بگيرند بقيه هم توي#5 اينجا واسطون توضيح

گذاشتم و ميمونه نظرات شما من شما ودوست عزيمون زمستان 25 رو واقعا"توي گروه با سواد ترين همكارهاسازمان دادم و بدون اغرق ميگم واسه تشخيصتون احترام زيادي

قائلم توي پي سي شواهد زيادي براي اين ادعا وجود داره براي شما اساتيد گرام هرجا كه باشيد سر بلندي وتوانمندي آرزو ميكنم:دي

منو ببخشيد فعلا" عكسي از اين عارضه ندارم در صورت بروز مجدد حتما" عكس هاي مناسب تري تهيه مشود

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

shalineh
07-06-2009, 19:50
یعنی این تصویر الان از ناحیه نازوفارنکس ( فضای حلقی - بینی ) گرفته شده؟ چون تصویر زیاد مفهوم نیست ، اینو پرسیدم.
از نظر لطف شما هم ممنونم. اما فراموش نکن که من هنوز در ابتدای راه دریای علم پزشکی هستم. یک دانشجوی دوره استاژری ساده. همین.

raz72592
07-06-2009, 20:30
نه شالينه عزيز من اين رو بدون تعارف گفتم و همين جاهم بابت بدهي يك عذر خواهي جانانه اي كه بهت بدهكارم،ازتتون عذر خواهي ميكنم و اميدوارم كه منو ببخشيده باشيد.
منظورتون همون دستگاه تنفسي فوقاني است اره همون جاست\مراحل اوليه اون تظاهرات آلرژي است بعد اززمان كوتاهي مشكلات اساسي پديد مياد با سرعتي بسار وحشتناك.

shalineh
08-06-2009, 14:23
متاسفانه باید عرض کنم که بروز چنین سکل هایی در مسمومیت با گازهای شیمیایی ، اجنتاب ناپذیر می باشد. و با تاسف بیشتر باید بگم که این عوارض غیر قابل برگشت می باشند.

بروز تاولها و آبسه های نکروتیک و حتی علائم آلرژیک از عوارض معمول گازهای شیمیایی هستند.

در مورد رضای عزیز باید بگم که متاسفانه شما دچار مخلوطی از آنژیو ادم و نیز آبسه های نکروتیک میکروبی شده اید. مورد اخیر ناشی از پان سایتوپنی و در نتیجه نارسایی سیستم ایمنی بوجود می آید . بطوریکه فلور طبیعی فضای دهان و URT ( دستگاه تنفسی فوقانی ) و همچنین باکتریهای فرصت طلب، از نارسایی سیستم Cell Killing استفاده کرده و بروز چنین فجایعی را باعث می شوند.

متاسفانه درمان دارویی شامل درمان آنتی بیوتیکی ، درمان سرکوبگرانه سیستم ایمنی و درمان با داروهایی استروئیدی ( کورتون ) آنهم بصورت مداوم تنها راه و چاره کار است.
سرعت پیشرفت این آبسه ها به قدری است که انتوبه کردن بیمار معمولا اجنتاب ناپذیر است. انتوباسیون نه فقط برای جلوگیری از آسپیراسیون که برای جلوگیری از مرگ ناشی از خفگی و ارست تنفسی هست.

:41:

raz72592
08-06-2009, 18:12
دود میخیزد ز خلوتگاه من

کس خبر کی باید از ویرانه ام؟

با درون سوخته دارم من سخن

کی به پایان می رسد افسانه ام!؟