PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سیستمی که تا حالا 3 بار هارد سوزانده است.

AKBARPARS
30-05-2009, 17:48
سوختن هارد برای اولین بار :
یکی از دوستانم کامپیوترش (فقط کیس) رو مهر سال 87 خرید (8 ماه قبل) . بعد از 4الی 5 ماه هاردش سوخت که هارد رو بردم گارانتی و نوشو گرفتم .
نکته : در بار اول و دوم وقتی طرف سیستم را روشن میکرده( همیشه بعد از روشن کردن این مشکل پیش میومده و قبلش هیچ مشکلی سیستم نداشته) سیستم خیلی کند بوت میشد تا بایوس بیاد و در بایوس مادربرد و cd راه اندازهای مثلا partition magic و maxblast 5-4-3 اصلا هارد شناسای نمیشد. البته بگم سیلندر هارد برای چند دقیقه کار میکرد و متوقف میشد.

سوختن هارد برای دومین بار :
دوباره هارد دوستم بعداز 2 الی 3 ماه ( 1.5ماه بعد از عید سال 88) با همین مشکلات بالا که گفتم سوخت این دفعه هم خودم هارد رو بردم گارانتی دیجیتال و یک هارد نو دیگرو تحویل گرفتم .

اما قبلش با چندتا ادم با تجربه مشورت کردم که گفتن مشکل از پاور و پاور بهشون دادم تا تست کنن تا دیدن گرین گفتن گرین خرابی نداره اما به اصرار من 3بار توسط این افراد با همون تستر دیجیتال پاور گرین که 25 الی 30 قیمتش تست کردن که همه ولتاژ هاش بخصوص 12 ولتش دقیق خروجی میداد. اما چون شک دادشتم بردمش گارانتی گرین که با همین تستر بالا پاور رو تست کردن و گفتن مشکلی نداره .

اما چون یکی از این دوستان گفتش احتمالا مشکل از هارد 20GB قدیمی است که رو سیتم نصب کردی من هم چون بعد از اینکه (حدودا 1 الی 2 هفته) این هارد20GB رو نصب کردم هارد بار اول و دوم سوخت. گفتم شاید از این باشد که اونو از سیستم جدا کردم .
البته یکی از دوستان باتجربه هم گفت چون سیلندر هاردها (هر دو تاشون که سوختن) کار میکنه فقط کیت مشکل داره و نمیتونه هارد رو شناسای کنه مشکل از مادر برد که به کیت هارد فشار میاره و هارد رو میسوزونه.

همین مشکلات برای سومین بار :
بعد از این قضایا هارد رو برای بار سوم در این سیستم نصب کردم و با مولتی متر دیجیتال خودم که ژاپنی اصل (حدودا 100هزار تومان قیمتش) است پاور را در 3 حالت روشن شدن کامپیوتر و بیکاری و زیر بار ( در بازیها و برنامه ها مانند 3DMARK و.....) در هر 3 ولتاژ و به مدت چندین ساعت تست کردم که درست بود.

اما بعد از 2 الی 3 هفته این بار وقتی کامپیوتر را روشن میکردیم مانیتور روشن میشد اما هیچ نوشته ای نمایش داده نمیشد و ویندوز نیز بوت نمیشد . بعد از اینکه باطری بایوس را در اورده و جا میزدم و روشن میکردم صفحه اول که مینوسه F1 برای رفتن به ستاپ و گزینه F2 برای لود شدن با حالت پیش فرض می امد کلید F1 را زدم به بایوس مادربرد رفتم مادربرد ظرفیت و مدل و مقدار سیلندر و... به جز نام شرکت سازنده هارد را شناسای میکرد اما بعد از ثبت و خروج از بایوس همین مشکل قبلی پیش می امد.حتی وقتی که اولین وسیله بوت را CD-RW قرار میدادم.

همین هارد رو در سیتم خودم در 2 حالت هارد به هارد و بصورت تکی با ویندوزی که در هارد دوستم نصب بود روشن کردم اما مشکلی نداشت .و وقتی که هارد خودم را به سیستم دوستم نصب کردم ویندوز بالا اومد فقط یک مشکل داشت که وقتی منوی استارت را باز میکردی خیلی اهسته باز میشود که با هارد خودش هم همچین مشکلی را دیده بودم . بعد از این مراحل کل قطعات سیستم دوستم را بجز کپچر و مودم و کارت DV را در مادربرد خودم که مانند مادربرد اون بود سوار و تست کردم البته بلعکس این کار در سیتم دوستم ( با قطعات خودم ) هم انجام دادم. قطعات دوستم همشون سالم بودن فقط مشکل اهسته باز شدن منوی استارت را در مادربرد دوستم دیده میشود.

دوستان حالا میخواستم ببینم مشکل از کجاست من دیگه مخم نمیکشه:41: ایا از مادربرد ( اگه از مادربرد بردم گارانتیش چه بگم ) ممنون میشم راهنمایم کنید:11:. ببخشید زیاده گوی کردم:31: .

مشخصات سیستم دوستم :
Cpu : Intel PentiumDual-Core E5200 (45nm) 2.5Ghz \ 2MbCashe \ Bus800Mhz
Main : Asus P5QL-PRO Chipset P43+ICH10 \ FSB-1600Mhz \ DDR2-1066Mhz
VGA : XFX 8600GT
Ram : Apacer 2GB \ DualChanel \ Bus800
Hard : Maxtor 5OOGB \ 16mbuffer \ 7200rpm Sata2 DiamoandMax 23
Power : Green 430wattReal
DVD\RW : Liton 22X (iHAS322-33 8) Sata
+ کارت کپچر اسنازی و کارت DG DV ومودم 3 چیپ زولتریکس
مشخصات سیستم خودم :
VGA : XFX (Fatal1ty) 9600GSO \ 768mb DDR2 \ 192bit
Ram : Super-Talent 2GB \DualChannel \ Bus800 \CL5
Hard : Maxtor 5OOGB \ 32mbuffer \ 7200rpm (Sata2 DiamoandMax22
Power : Green 535wattReal Model : 535AD
DVD\RW : NEC 18X (AD-7170A) IDE

باتشکر فراوان:11::11::11: و ارزوی نشاط :20:و سلامتی :40:وموفقیت:10: و.............

vioman
31-05-2009, 00:08
سوختن هارد برای اولین بار :
یکی از دوستانم کامپیوترش (فقط کیس) رو مهر سال 87 خرید (8 ماه قبل) . بعد از 4الی 5 ماه هاردش سوخت که هارد رو بردم گارانتی و نوشو گرفتم .
نکته : در بار اول و دوم وقتی طرف سیستم را روشن میکرده( همیشه بعد از روشن کردن این مشکل پیش میومده و قبلش هیچ مشکلی سیستم نداشته) سیستم خیلی کند بوت میشد تا بایوس بیاد و در بایوس مادربرد و cd راه اندازهای مثلا partition magic و maxblast 5-4-3 اصلا هارد شناسای نمیشد. البته بگم سیلندر هارد برای چند دقیقه کار میکرد و متوقف میشد.

سوختن هارد برای دومین بار :
دوباره هارد دوستم بعداز 2 الی 3 ماه ( 1.5ماه بعد از عید سال 88) با همین مشکلات بالا که گفتم سوخت این دفعه هم خودم هارد رو بردم گارانتی دیجیتال و یک هارد نو دیگرو تحویل گرفتم .

اما قبلش با چندتا ادم با تجربه مشورت کردم که گفتن مشکل از پاور و پاور بهشون دادم تا تست کنن تا دیدن گرین گفتن گرین خرابی نداره اما به اصرار من 3بار توسط این افراد با همون تستر دیجیتال پاور گرین که 25 الی 30 قیمتش تست کردن که همه ولتاژ هاش بخصوص 12 ولتش دقیق خروجی میداد. اما چون شک دادشتم بردمش گارانتی گرین که با همین تستر بالا پاور رو تست کردن و گفتن مشکلی نداره .

اما چون یکی از این دوستان گفتش احتمالا مشکل از هارد 20GB قدیمی است که رو سیتم نصب کردی من هم چون بعد از اینکه (حدودا 1 الی 2 هفته) این هارد20GB رو نصب کردم هارد بار اول و دوم سوخت. گفتم شاید از این باشد که اونو از سیستم جدا کردم .
البته یکی از دوستان باتجربه هم گفت چون سیلندر هاردها (هر دو تاشون که سوختن) کار میکنه فقط کیت مشکل داره و نمیتونه هارد رو شناسای کنه مشکل از مادر برد که به کیت هارد فشار میاره و هارد رو میسوزونه.

همین مشکلات برای سومین بار :
بعد از این قضایا هارد رو برای بار سوم در این سیستم نصب کردم و با مولتی متر دیجیتال خودم که ژاپنی اصل (حدودا 100هزار تومان قیمتش) است پاور را در 3 حالت روشن شدن کامپیوتر و بیکاری و زیر بار ( در بازیها و برنامه ها مانند 3DMARK و.....) در هر 3 ولتاژ و به مدت چندین ساعت تست کردم که درست بود.

اما بعد از 2 الی 3 هفته این بار وقتی کامپیوتر را روشن میکردیم مانیتور روشن میشد اما هیچ نوشته ای نمایش داده نمیشد و ویندوز نیز بوت نمیشد . بعد از اینکه باطری بایوس را در اورده و جا میزدم و روشن میکردم صفحه اول که مینوسه F1 برای رفتن به ستاپ و گزینه F2 برای لود شدن با حالت پیش فرض می امد کلید F1 را زدم به بایوس مادربرد رفتم مادربرد ظرفیت و مدل و مقدار سیلندر و... به جز نام شرکت سازنده هارد را شناسای میکرد اما بعد از ثبت و خروج از بایوس همین مشکل قبلی پیش می امد.حتی وقتی که اولین وسیله بوت را CD-RW قرار میدادم.

همین هارد رو در سیتم خودم در 2 حالت هارد به هارد و بصورت تکی با ویندوزی که در هارد دوستم نصب بود روشن کردم اما مشکلی نداشت .و وقتی که هارد خودم را به سیستم دوستم نصب کردم ویندوز بالا اومد فقط یک مشکل داشت که وقتی منوی استارت را باز میکردی خیلی اهسته باز میشود که با هارد خودش هم همچین مشکلی را دیده بودم . بعد از این مراحل کل قطعات سیستم دوستم را بجز کپچر و مودم و کارت DV را در مادربرد خودم که مانند مادربرد اون بود سوار و تست کردم البته بلعکس این کار در سیتم دوستم ( با قطعات خودم ) هم انجام دادم. قطعات دوستم همشون سالم بودن فقط مشکل اهسته باز شدن منوی استارت را در مادربرد دوستم دیده میشود.

دوستان حالا میخواستم ببینم مشکل از کجاست من دیگه مخم نمیکشه:41: ایا از مادربرد ( اگه از مادربرد بردم گارانتیش چه بگم ) ممنون میشم راهنمایم کنید:11:. ببخشید زیاده گوی کردم:31: .

مشخصات سیستم دوستم :
VGA : XFX 8600GT
Ram : Apacer 2GB \ DualChanel \ Bus800
Hard : Maxtor 5OOGB \ 16mbuffer \ 7200rpm Sata2 DiamoandMax 23
Power : Green 430wattReal
+ کارت کپچر اسنازی و کارت DG DV ومودم 3 چیپ زولتریکس
مشخصات سیستم خودم :
VGA : XFX (Fatal1ty) 9600GSO \ 768mb DDR2 \ 192bit
Ram : Super-Talent 2GB \DualChannel \ Bus800 \CL5
Hard : Maxtor 5OOGB \ 32mbuffer \ 7200rpm (Sata2 DiamoandMax22
Power : Green 535wattReal Model : 535AD
DVD\RW : NEC 18X (AD-7170A) IDE

باتشکر فراوان:11::11::11: و ارزوی نشاط :20:و سلامتی :40:وموفقیت:10: و.............

دوست عزیز

من به اشکالات فیزیکی سهم بیشتری رو میدم
پاور رو مجرم اصلی میدونم ، با وجودی که شما از تست اون گفتین

ممکنه برق منطقه ی شما دچار نوسان زیادی باشه و در مواقعی که شما از پاور تست گرفتین برق در حالت ثبات بوده باشه

یا ممکنه سوکت پاور ساتایی که به هارد وصل میکنید دچار اتصالی یا قطعی های خیلی کوچیک باشه که در لرزش ها خودش رو نشون بده

این اشکالات کوچیک میتونه هارد رو دچار مشکل کنه
سعی کنید تما موارد اینچنینی از قبیل نحوه ی نصب هارد و... رو به دقت چک کنید.:20:

موفق باشید:11:

AKBARPARS
31-05-2009, 00:41
ممکنه برق منطقه ی شما دچار نوسان زیادی باشه و در مواقعی که شما از پاور تست گرفتین برق در حالت ثبات بوده باشه

شاید اما محافظ ولتاژ داره و این تست را در 3 روز و در حدود 1 الی 2 ساعت تست کردم که ولتاژ منزلش بین 200 تا 210 بود ( راستس اینم بگم 2 تا مولتی متر انالوگ و 1 مولتی متر دیجیتال دارم)

یا ممکنه سوکت پاور ساتایی که به هارد وصل میکنید دچار اتصالی یا قطعی های خیلی کوچیک باشه که در لرزش ها خودش رو نشون بده

در بار دوم از یک سیم برق ساتا دیگه پاور استفاده کردم.
و در با سوم از تبدیل برق Molex به Sata و از یک کابل دیتا نو دیگه (مدل گیگابایت نوع ظامن دار ) استفاده کرده .

با تشکر فراوان :11::11::11:
و ارزوی نشاط :20:و سلامتی:40: وموفقیت :10:و ...

--------------------------------------------------------------------------------
آموزش Ghost يا چگونه از شر نصب پياپي ويندوز خلاص شويم .

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

koroosh2008
31-05-2009, 11:40
با سلام :
به نظر این بنده حقیر ممکنه از موارد ذیل باشه:
1-نوسانات برق که من خودم 2تا مادربرد ASUS تا حالا سوزاندم ولی مادربرد گیگا طاقت بیشتری داشته
2-حتما کابل های دیتای اتصال هارد به سیستم را هم تست کنید فیش برق اتصال ممکنه برق ثابت از پاور بگیره ولی سوکت فیش هارد تا سوکت فیش برق پاور ممکنه لقی داشته باشه و قطع و وصل بشه.
3-هارد به قول عوام سگ جون تر از این حرفهاست که بیخودی بسوزه بجز اینکه از جایی تحت فشار باشه مثلا برق یا مادربرد یا ضربه
امیدوارم موفق باشید.

AKBARPARS
31-05-2009, 23:01
1-نوسانات برق که من خودم 2تا مادربرد ASUS تا حالا سوزاندم ولی مادربرد گیگا طاقت بیشتری داشته

در پست قبلی گفتم کامپیوترش محافظ ولتاژ داره و دیگه اینکه وقتی کامپیوتر روشن میکرده در هارداش این مشکل به وجود میومده( یعنی وسط کار تا حالا کامپیوترش مشکل پیدا نکرده) که اگر اشتباه نگم کنم بیشتر از 50 بار کامپیوتر را روشن خاموش کردم اما ندیدم پاور لحظه ای ولتاژ زیاد یا کم بده.

2-حتما کابل های دیتای اتصال هارد به سیستم را هم تست کنید فیش برق اتصال ممکنه برق ثابت از پاور بگیره ولی سوکت فیش هارد تا سوکت فیش برق پاور ممکنه لقی داشته باشه و قطع و وصل بشه.

در پست قبلی گفتم در بار سوم کابل دیتایش را هم عوض کردم.و در بار دوم سیم برق ساتای CD-RW را با هارد عوض کرده و در بار سوم از تبدیل برق MOLEX (برق هاردهای IDE قدیم) به SATA استفاده کردم و ارام با سیمهای برق MOLEX و SATA ان بازی کردم اما مولتی مترم افت ولتاژ نداد و دیگه اینکه جای برق و دیتای SATA ی ان اصلا لقی نداره .

3-هارد به قول عوام سگ جون تر از این حرفهاست که بیخودی بسوزه بجز اینکه از جایی تحت فشار باشه مثلا برق یا مادربرد یا ضربه

ضربه که محال (چون جای کیس را دیدم) و اگر مشکل از مادربرد رفتم گارانتیش چی بگم.

:11:با تشکر فراوان از پاسخ دوستان!؟ :11:
و ارزوی :20:نشاط و :40: سلامتی و:10: موفقیت....

-------------------------------------------------------------------------
آموزش Ghost يا چگونه از شر نصب پياپي ويندوز خلاص شويم .

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

mshiraz.2009
01-06-2009, 07:31
به نظر من بگو كامل بفروشتش يه اتاري دستي بخره....

mavesta
01-06-2009, 15:00
به نظر من بگو كامل بفروشتش يه اتاري دستي بخره....
دوست عزیز ظاهراٌ که قوانین رو باید یک بار دیگه -زحمت بکشید- و مطالعه کنید.
اما در مورد مشکل شما :
هرچند پاور را تست کردین و مشکلی هم نشون نمیده ولی اولین قطعه ای که باید -در این مورد- بهش شک کرد پاور هست.
من خودم مشکل مشابهی داشتم با این تفاوت که سیستم من سی دی رام ها را می سوزوند و حتی پاورش رو با اسیلوسکوپ هم تست کردم که هیچ مشکلی نشون نداد.
شما بهتره پاور رو عوض کنید.
در ضمن... این تجربه شخصی بده هست که از پاور گرین اصلا خاطره خوبی ندارم.
اگه هزینه برای شما مهم نیست یه پاور AceBell یا OCX بگیرین.
موفق باشید.

AKBARPARS
02-06-2009, 18:50
من خودم مشکل مشابهی داشتم با این تفاوت که سیستم من سی دی رام ها را می سوزوند و حتی پاورش رو با اسیلوسکوپ هم تست کردم که هیچ مشکلی نشون نداد.
شما بهتره پاور رو عوض کنید.

:11:ممنون از دوستان که وقت گذاشتید و پاسخ دادید .
فردا میرم هم پاور میدم گارانتی هم مادر برد چون یجورای ریپ میزنه فکر کنم مادربرد دوستم هم یک مشکلی پیدا کرده .

با ارزوی :20:نشاط و:40: سلامتی و:10: موفقیت....

Lord_theOne
03-06-2009, 08:22
1- پاور
2- از همه مهتر اينه كه هاردهاي مكستور مشكل دارند
شما Western بگير هم سرعت بيشتري داري و مشكلي هم نداري
هاردهاي مكستور همه شون خراب هستند و در نوسانات برق مي سوزند
پاورهاي كه FPC ساپورت مي كنند بگيريد
مكستور نخريد نخريد نخريد