PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : فعال نبودن OLE DB در Dream Weaver

parinaz571
28-05-2009, 21:00
سلام
من میخوام با دریم ویور و یک پایگاه داده access ارتباط برقرار کنم.
iis درست کار میکنه. یعنی وقتی 127.0.01 رو میزنم صفحه local host برام باز میشه.
پوشه سایت و پایگاه داده رو هم در Inetpub\[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] قرار دادم.
الان یک صفحه asp.net vb باز کردم و تو همین سایتم ذخیره کردم .
میرم رور پانل database تا از طریق OLE DB یک اتصال برقرار کنم. اما گزینه OLE DB فعال نیست تا من انتخابش کنم. یعنی علامت + فعال نیست تا من گسترشش بدم و OLE DB رو انتخاب کنم.
خواهش میکنم راهنماییم کنید چون تا این مشکلم و حل نکنم نمیتوتن بقیه پروژه رو جلو برم.
خیلی ممنون

sp-sky
29-05-2009, 15:21
دوست گرامي سلام
براي اتصال سايت به بانك اطلاعاتي ما بايد حتما يا يك صفحه از داخل سايتمان را باز كنيم يا يك فايل جديد با تكنولوژي asp.net vb را ايجاد كنيم.زيرا در غير اين صورت دريم ويور قادر به شناسايي نخواهد بود. و به طبع گزينه ole db هم غير فعال خواهد بود
مطلبي كه در اين جا بايد ذكر كنم اين است كه شما فقط يك بار بايد مراحل اتصال سايت به بانك اطلاعاتيتان را در برنامه طي كنيد و پس از آن خود برنامه بصورت اتوماتيك اين اتصال را براي تمام صفحات سايتتان ايجاد خواهد كرد حتي براي صفحاتي كه بعدا ايجاد مي نمائيد هم اين اتصال معتبر است.

قبل از همه چيز شما بايد فولدرتان را ايجاد كنيد و فايل اكسزتان را در آن ذخيره كنيد و نيز يك فايل از سايتتان را كه ذخيره نموده ايد باز نمائييد. يا فايل جديدي ايجاد و آن را ابتدا ذخيره نمائييد
سپس از پانلهاي Application پانل Database را انتخاب نمائيد.
در بالاي اين پانل عبارت ASP.NET VB ثبت گرديده كه نشاندهنده اين مطلب است كه شما از چه تكنولوژي در صفحه و سايت خود استفاده مي كنيد. اگر اين علامت نبود بايد چك كنيد حال بر روي علامت مثبت بالاي پانل كليك كنيد .
از دو گزينه موجود گزينه ابتدايي يعني OLE DB Connection را انتخاب نمائيد تا كادر OLE DB Connection برايتان باز گردد
در اين كادردر قسمت Connection Name نام مناسبي را براي اتصالتان انتخاب كنيد اين نام جز در برنامه در جاي ديگري ارزش ندارد پس هر نامي را مي توانيد برگزينيد
پس از انتخاب نام بر روي Build كليك كنيد تا با كادر Data Link Properties مواجه شويد.
در تب Provider بايد گزينه microsoft jet4.0 ole db provider را انتخاب كنيد زيرا اين تامين كننده اي است كه براي بانك اطلاعاتي اكسز استفاده مي گردد حال به تب Connection برويد

در اين تب در قسمتي كه شماره 1 درج شده شما بايد مسير كامل قرار گيري فايل بانك اطلاعاتيتان را به برنامه بدهيد
در قسمت شماره 2 هم اگر بانك شما با يوزر و پسورد محافظت مي شود بايد يوزر و پسورد خود را وارد كنيد تا برنامه بتواند به بانك شما دسترسي داشته باشد
در تب Advanced شما مي توانيد مجوزهاي دسترسي به بانكتان را تنظيم كنيد.
در اين جا كار به اتمام رسيده كافي است بر روي Test Connection كليك كنيد تا اگر همه چيز مرتب باشد با پيام ارتباط تكميل است مواجه شويد
حال در اين كادر OK را كليك نموده و در كادر OLE DB Connection نيز بر روي OK كليك كنيد
حال اگر به پانل ديتابيس نگاه كنيد متوجه خواهيد شد كه اتصالات برقرار است در اين حالت اگر بر روي علامت مثبت نام ديتابيس در اين پانل كليك كنيد به تمام جزئيات بانكتان دسترسي خواهيد داشت.

اميدوارم توضيحات كافي باشد

parinaz571
30-05-2009, 09:51
دوست گرامي سلام
براي اتصال سايت به بانك اطلاعاتي ما بايد حتما يا يك صفحه از داخل سايتمان را باز كنيم يا يك فايل جديد با تكنولوژي asp.net vb را ايجاد كنيم.زيرا در غير اين صورت دريم ويور قادر به شناسايي نخواهد بود. و به طبع گزينه ole db هم غير فعال خواهد بود
مطلبي كه در اين جا بايد ذكر كنم اين است كه شما فقط يك بار بايد مراحل اتصال سايت به بانك اطلاعاتيتان را در برنامه طي كنيد و پس از آن خود برنامه بصورت اتوماتيك اين اتصال را براي تمام صفحات سايتتان ايجاد خواهد كرد حتي براي صفحاتي كه بعدا ايجاد مي نمائيد هم اين اتصال معتبر است.

قبل از همه چيز شما بايد فولدرتان را ايجاد كنيد و فايل اكسزتان را در آن ذخيره كنيد و نيز يك فايل از سايتتان را كه ذخيره نموده ايد باز نمائييد. يا فايل جديدي ايجاد و آن را ابتدا ذخيره نمائييد
سپس از پانلهاي Application پانل Database را انتخاب نمائيد.
در بالاي اين پانل عبارت ASP.NET VB ثبت گرديده كه نشاندهنده اين مطلب است كه شما از چه تكنولوژي در صفحه و سايت خود استفاده مي كنيد. اگر اين علامت نبود بايد چك كنيد حال بر روي علامت مثبت بالاي پانل كليك كنيد .
از دو گزينه موجود گزينه ابتدايي يعني OLE DB Connection را انتخاب نمائيد تا كادر OLE DB Connection برايتان باز گردد
در اين كادردر قسمت Connection Name نام مناسبي را براي اتصالتان انتخاب كنيد اين نام جز در برنامه در جاي ديگري ارزش ندارد پس هر نامي را مي توانيد برگزينيد
پس از انتخاب نام بر روي Build كليك كنيد تا با كادر Data Link Properties مواجه شويد.
در تب Provider بايد گزينه microsoft jet4.0 ole db provider را انتخاب كنيد زيرا اين تامين كننده اي است كه براي بانك اطلاعاتي اكسز استفاده مي گردد حال به تب Connection برويد

در اين تب در قسمتي كه شماره 1 درج شده شما بايد مسير كامل قرار گيري فايل بانك اطلاعاتيتان را به برنامه بدهيد
در قسمت شماره 2 هم اگر بانك شما با يوزر و پسورد محافظت مي شود بايد يوزر و پسورد خود را وارد كنيد تا برنامه بتواند به بانك شما دسترسي داشته باشد
در تب Advanced شما مي توانيد مجوزهاي دسترسي به بانكتان را تنظيم كنيد.
در اين جا كار به اتمام رسيده كافي است بر روي Test Connection كليك كنيد تا اگر همه چيز مرتب باشد با پيام ارتباط تكميل است مواجه شويد
حال در اين كادر OK را كليك نموده و در كادر OLE DB Connection نيز بر روي OK كليك كنيد
حال اگر به پانل ديتابيس نگاه كنيد متوجه خواهيد شد كه اتصالات برقرار است در اين حالت اگر بر روي علامت مثبت نام ديتابيس در اين پانل كليك كنيد به تمام جزئيات بانكتان دسترسي خواهيد داشت.

اميدوارم توضيحات كافي باشد

با سلام و تشکر
یک مشکلی وجود داره و اونم اینه که من خودمم قبلا یک صفحه با پسوندasp.net vb در همون مسیر سایت ایجاد کرد م و ذخیره هم کردم اما باز در تب data base علامت+فعال نبود که من بازش کنم و بقیه مراحلو دنبال کنم.

حتی موقعی که صفحه از نوع asp.net c# باز میکنم هم این علامت مثبت فعال نیت که من انتخابش کنم.

اما موقعی که سایت هایی از نوع غیر دات نت باز میکنم این علامت +فعال و اونم ODBS فعال نه OLE DB .

اینم یک عکس زمانی که صفحه ای با پسوند ASP.NET VB انتخاب میکنم.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

الن نویدونم مشکل لز کجاست .؟

شاید باید فایلی مربوط به OLE DB دانلود کنم یا نمیدونم چی؟:41:

sp-sky
30-05-2009, 20:34
دوست گرامي شما به نظر مراحل ايجاد سايتتان را تكميل ننموده ايد
اين فايل را برايتان قرار ميدهم اميدوارم مشكلتان حل شود

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

در ضمن كامل اين آموزش را از لينك زير ميتوانيد دريافت نمائييد

parinaz571
01-06-2009, 10:26
دوست گرامي شما به نظر مراحل ايجاد سايتتان را تكميل ننموده ايد
اين فايل را برايتان قرار ميدهم اميدوارم مشكلتان حل شود

در ضمن كامل اين آموزش را از لينك زير ميتوانيد دريافت نمائييد

سلام

من ایم مراحلی کخ شما گفتین رو عین مرحل pdf ای که دادین پیش رفتم حتی فایلای اموزش خوددم عین همیناست اما بازم گزینه ole db ظاحر نمیشه.

یعنی همیشه در تب database سه مرحله اول تیک دارن و مرحله چهارم که علامت مثبت هست هیچوفت ظاهر نمیشه:41:

sp-sky
10-06-2009, 09:08
متاسفانه چيزي به ذهنم نميرسه