PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل عدم شناسایی هارد

reza99
27-05-2009, 10:57
با سلام

من روي سيستمم 2 تا هارد Maxtor 500 GB SATA دارم

مشخصه هر دو هارد :
STM3500320AS
Firmware : MX15
DiamondMax 22
DiamondMax 7200.11

که هارد اول داراي 7 پارتيشن
و هارد دوم داراي 1 پارتيشن 500 گيگابايتي

متاسفانه امروز مثل باقي روزها برقمون قطع شد و وقتي بعد از نيم ساعت برقا اومد سيستمو روشن کردم ، وارد ويندوز شدم متوجه شدم هارد دوم شناسايي نميشه

- سيستم رو ريستارت کردم و وارد صفحه بايوس شدم ديدم اونجا هم شناسايي نميشه
- سيستم رو خاموش کردم و کابلها رو چک کردم ، روشن کردم ، شناسايي نشد
- هارد اول رو غير فعال کردم و کابلهاي هارد اول رو به هارد دوم وصل کردم ، روشن کردم ، شناسايي نشد
- جامپر هارد رو که در اورده بودم زدم جا ، روشن کردم ، شناسايي نشد دوباره جامپرو در اوردم

نکات قابل توجه در مورد هارد :
1. وقتي سيستم رو روشن ميکنم ديسکهاي هارد بدون مشکل و سر و صدا کار ميکنه و دور ميخوره
2. وقتي سيستم رو روشن ميکنم چراغ هارد ثابت روشن ميمونه و خاموش نميشه

نکات قابل توجه در مورد سيستم :
1. سيستم محافظ دارد
2. پاور سيستم Green 300W هست

دوستان عزيزي که ميتونن در زنده کردن هارد به اينجانب کمک کنن عاجزانه درخواست کمک دارم

البته یکی از دوستان روش زیر رو پیشنهاد کرده:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

2 تا سوال نيز دارم :

1. با توجه به اينکه هر 2 هارد کاملا از لحاظ سخت افزاري و ميان افزاري شبيه به هم هستند ميتوان با تعويض برد هارد دوم ، هارد رو زنده کرد؟
2. با توجه به اينکه من هارد دوم رو يک درايو 500 گيگابايتي گزاشتم، اگه به چند پارتيشن تقسيم ميکردم بهتر بود؟

با تشکر

asa2000
27-05-2009, 12:40
ربطي به برق و غيره نداره . هاردهاي DiamondMax 22 سري 500 به بالا همه اين باگو دارند . با تعويض برد هم مشكلت حل نميشه . متاسفانه هارد شما در حالت Busy قرار دارد و تنها راه حل مطالعه دقيق همون PDF كه لينكشو گذاشتيد و عمل به آن است .

mohammad36
30-05-2009, 20:44
سلام به همه منم مثل همه هاردم شناسایی نمیشه منتها تقریبآ. از حدودآ 2 ماه پیش وقتی سیستمو روشن کردم دیدم که هارد پدرش در میاد تا کارت صدا و چیزایی که سمت راست پایین صفحه کامپیوتره رو بشناسه و مطمئن هستم که این به خاطر نصب نرم افزار نیست چون من ویندوز رو هم عوض کردم ولی همچنان مشکل داشت حتی این بار دیدم که بعد از بالا اومدن ویندوز هم گهگاهی گیر میکنه . تا اینکه هر چی روش داشتم زدم رو یه هارد دیگه.و درایوو از ویندوز فرمت کردم.از اون موقع بود که دیگه بالا نیومد این هارد مکستور120 ساتا هست که 2 درایو داره و پورت قدیم رو هم ساپورت میکنه و ویندوز هم چند وقته پیش از C به E تبدیل شده بود در حال حاضر ویندوز رو E هست.جالب اینجاست که در بایوس شناخته میشه حتی با یه هارد دیگه هم که میخوام بیارمش بالا در بایوس شناسایی میشه در ویندوز در قسمت device manager هم شناخته میشه هاردوار هم که میکنم میشناسه ولی رو اون کامپیوترکوچیکه که تو اون صفحه هست یه خط میکشه .درایو ها هم که غیب شدند.به نظرتون هارد دیگه بدرد میخوره؟