PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : در خواست يك نرم افزار شبكه يا اي دي اس ال

mahdi2005
13-02-2006, 14:06
با سلام به همه شما عزیزان
یکی از دوستانم می خواد ای دی اس ال بگیره و من چون همسایه اونا هستم و می خوام از این امکانات با هم استفاده کنیم دنبال یه برنامه میگردم که امکان بده من وقتایی که اون آن لاین نیست از خونم به اینترنت وصل بشم فاصله خونه ما با اون حدود 8 متره و میدونم که باید کارت شبکه بگیرم تا به اون کامپیوتر وصل شوم آیا سخت افزار دیگه ای و یا نرم افزار دیگه ای هم لازم هست آیا خود ویندوز قابلیت شبکه شدن رو داره من کمی شبکه بلدم ولی به جزییات واقف نیستم آیا کسی میتونه من رو راهنمایی کنه
بی صبرانه منتظر پاسخ شما عزیزان هستم

touradg
13-02-2006, 14:30
سلام.احتياجي به نرم افزار خاصي نيست .با امكانات خود ويندوز ميتوني بصورت شرينگ از سيستم همديگه و در نتيجه امكانات اي دي اس ال استفاده كنيد.فقط كافيه كه از بخش ويزارد ويندوز يه شبكه ايجاد كني و آدرس اي پي كامپيوتر مقابل رو بدي(البته ميدوني كه حتما بايد براي اون كامپيوتر يه اي پي تعريف كني.با اين ترتيب ميتونيد از طريق كامپيوتر دوستت به اينترنت وصل شي.البته انتظار كاهش سرعت رو داشته باش.

موفق باشي
تورج

mahdi2005
13-02-2006, 15:39
سلام تورج ببینم میشه بیشتر توضیح بدی چه جوری میشه آیا خودت این کار رو کردی راستی افت سرعت چقدره اون طور که فهمیدم سرعت شیرینگ ای دی اس ال حدود 25 کیلو بایت در ثانیه است و با فاصله 8 متری چقدر تو سرعت افت دارم آیا بصرفه هست ممنون اگر کسی اطلاعات دیگه ای داره ما رو بی نصیب نگذاره
التماس دعا

mostafa_zare
13-02-2006, 16:20
اولا در مورد آیپی می تونی اون رو به طور دستی تنظیم نکنی که خیلی راحت تره (خصوصا برا 2تا کامپیوتر آیپی نیاز نیست) در مورد افت سرعت هم فقط به خاطر اینکه دو تایی از یه پهنای باند استفاده می کنید این اتفاق می افته. که البته اون از کامپیوتر تو تا دوست نیست چون شما از یه Lan استفاده می کنید و حداقل سرعتش 10 mb/s هست. در ضمن برای کانکت شدن هم باید کامپیوتر دوستت روشن باشه.

FX64 Dual Core
13-02-2006, 16:55
با سلام

آقا مهدي شما نگران افت سرعت نباش, در صورتي كه سرويس ADSL دوست شما قابليت Share شدن رو داشته باشه (با تماس با پشتيباني شبكه از امكان اشتراك مطمئن بشيد) مشكل اشتراك حل ميشه و هر دو همزمان قادر به استفاده از اينترنت هستيد.
و در صورتي كه مودم ADSL دوست شما پورت شبكه داشته باشه, نيازي به روشن بودن سيستم دوست شما در هنگام استفاده از طرف شما نيست.(اين مودم قيمت بالاتري نسبت به مودم هاي ديگه داره و معمولا شبكه ها اين مودم رو در مرحله اول و براي كاربرد خانگي ارائه نميكنن)

موفق باشيد.

mahdi2005
14-02-2006, 08:58
از همه تون ممنون من که حسابی شرمنده شدم بازهم اگر کسی اطلاعاتی داره بده خیلی ممنون از شما عزیزان
التماس دعا

vahid114
14-02-2006, 10:15
دوست عزيز اگه مودم Adsl كه دوستتون مي‌گيره از نوع مخصوص شبكه باشه (داراي پورت RJ45) هر كدام از شما با داشتن يك كارت شبكه و همچنين داشتن يك وسيله بنام « هاب» (هاب رو مي‌تونيد دوتاتون پول روهم بذاريد و يكي بخريد البته اگه بصرفه باشه) مي‌تونيد از اينترنت استفاده كنيد و در زمان استفاده فقط كافي مودم و هاب روشن باشه و ديگه نيازي به كامپيوتر دوستتون نيست.
موفق باشي

mostafa_zare
14-02-2006, 19:24
آقای FX64 Dual Core هم موردی که شما گفتید رو گفتن.
درضمن برا دو تا کامپیوتر اصلا احتیاجی به هاب نیست ( به این می گن خرج اضافی).

tohave
15-02-2006, 01:03
سلام

اگه بتونین تو ایران پیدا کنید، بهترین دستگاه Broadband Router هستش. این دستگاهها (سخت افزارها) زیاد هم گرون نیستند (حدود 30 دلار) و اجازه میدن کامپیوترهایی که در یک فاطله معین (معمولا 10 تا 20 متر) از یک ارتباط ا دی اس ال استفاده کنند.

The basic idea behind a broadband router is to allow two or more computers to share In internet connection using a technology called NAT - network address translation . With only a single IP address on the Internet, all of the computers in your home can be on the Internet at the same time. Additionally, NAT naturally acts as a rudimentary router firewall by masking the true IP address of our computer - thus helping to keep your systems safe from hackers.

ولی خوب باید کامپیوترها این سخت افزار رو ساپورت کنن. (وایر لس)

توضیحات بیشتر رو بعدن میدم اگه نیاز باشه چون الان دارم میرم یه جایی

hatef_4541
15-02-2006, 02:51
حالا اگه نه مودم پورت داشته باشه و نه هاب موجود باشه ! كافيه تنظيمات كانكشن رو انجام بدين كه شما هم از اين ور بتونيد به كانكشن دسنرسي داشته باشين ! فقط اون يكي سيستم بايد روشن باشه ! :)

FX64 Dual Core
15-02-2006, 12:49
با سلام

آقاي tohave ممنون از پيشنهادتون ولي اين راه هزينه بالايي براي كاربر خانگي داشته و خيلي به صرفه نيست.
آقاي hatef_4541 از شما هم ممنونم براي راهنمايي ولي آقاي mostafa_zare در پست 4 به اين نكته اشاره كرده بودن ;) ( اميدوارم كه ناراحت نشده باشيد ;) )
در صورتي كه راه حل جديدي داشتين خوشحال ميشم كه اينجا بفرماييد.

hatef_4541
15-02-2006, 13:22
چرا ناراحت بشم ؟ نديدم شرمنده ! خواهش. :)

vahid114
15-02-2006, 13:30
اساتيد گرامي اگه يادتون باشه ايشون تو يه قسمتي گفتند كه آيا لازمه كه كامپيوتر دوستشون روشن باشه يا نه ؟ و من هم راهي رو به ايشون پيشنهاد كردم كه نياز به روشن بودن كامپيوتر دوستشون نباشه (ضمناً قيد كردم در مورد هاب اگر به صرفه است) حالا دوستان جواب بدن اگر كامپيوتر دوستش خاموش باشه شيرينگ به چه دردش مي‌خوره !!!

FX64 Dual Core
15-02-2006, 14:38
با سلام

در مورد صحبت شما بايد بگم كه استفاده از Sharing براي دسترسي بهتر و كم هزينه بودن هست (بدون روشن بودن مداوم سيستم اولي براي استفاده از اينترنت در سيستم دوم) و در صورتي كه فقط يكي از سيستم ها روشن باشه و از اينترنت استفاده كنه از تمام پهناي باند استفاده مي كنه نه از نصف اون ;) و منظورم از قابليت Share شدن پشتيباني از چند كاربر بود (براي استفاده از مودم داراي پورت شبكه) نه Share به وسيله سيستم عامل.

موفق باشيد.