PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : درخواست راهنمایی درمورد redhat 5.2 enterprise

parinaz571
25-05-2009, 11:00
سلام من میخواستم رو سیستمم redhat9 نصب کنم.

اما فروشنده بهم یک dvd رد هت نسخه 5.2 enterprise server داده.

الان این همون ردهته 9 هستش یا فرق داره؟

مراحل نصبش چطوریه/؟

من خواستم نصبش کنم اما اون گزینه هایی رو که برای انتخاب بوت شدن از رو ویندوز مییاره و نیاورد منم ترسیدم همه هاردمو فرمت کنه نصبو قطع کردم.

نسخه 5.2 همه هاردو فرمت میکنه یا اگه گزینه use free space رو انتخاب کنم فقط اون قسمتی که من بهش اختصاص دادم رو ور میداره؟

راستی این نسخه سرور یعنی همه هاردو فرمت میکنه؟

یه سوالم داشتم موقع نصب از من یک کلید خواست که روی بسته دی وی دی نوشته نشده.

اما داخل دی وی دی یک فایل ورد هست که خیلی هم طولانی اونو من باید چطوری به عنوان کلید موثع نصب وارد کنم؟

یک سوالم داشتم:

من مطالب اموزشیم برای ردهت 9 هستش . این اوزشا تو این نسخه 5.2 به درد میخورن؟

اصلا این نسخه 5.2 به درد من میهوره چون من تا حالا با لینکس کار نکردم

ممنون میشم راهنماییم کنید

c30tehran
25-05-2009, 11:29
خودمن و فکر کنم بیشتر دوستان با این توزیع کار نکرده اند
برای شروع لینوکس خوبی شروع نکرده اید.
مخصوصا که برای سرور هم هست.

می تونید با پارسیکس یا اوبونتو یا مندریوا شروع کنید.

parinaz571
25-05-2009, 11:51
خودمن و فکر کنم بیشتر دوستان با این توزیع کار نکرده اند
برای شروع لینوکس خوبی شروع نکرده اید.
مخصوصا که برای سرور هم هست.

می تونید با پارسیکس یا اوبونتو یا مندریوا شروع کنید.

به نظره شما من برم دی وی دی ردهت 9 تهیه کنم؟

این نسخه های اوبونتو و مندیورا نصبشون مثل نصب ردهت 9 ؟

یعنی میذارن من در کنارش با ویندوزم کار کنم؟

کل هاردو که از دس نمیدم؟

یه دیوی دی برای اوبئنتو دارم اما میتسم نصبش کنم هاردم پاک شه؟

اوبونتو چخ قدر فضا واسه نصب می خواد؟
با ویندوز نصب میشه؟؟

:11:

P A R M I S
25-05-2009, 11:58
سلام
1- اين سيستم عامل مربوط به سرور وشبكه هستش وبراي كاربرخانگي مناسب نيست
2- يه كوچولوقديميه فكركنم الان فدوراي 10اومده
3-فدورا 2حالت داره يابايد يه پارتيشن روكلا حذف كني يعني بدون هيچ فرمتي نه fat32 نه ntfs بدون هيچ فرمتي يعني unlocated وبعد گزينه استفاده ازفضاي خالي روبزني
حالت دومش يك
4- لينوكس فكرنكنم كليد بخواد شايد منظورت همون پس ورديه كه خودت بايد براي خودت تعريف كني
5-اگرانتخابيه وميتوني هرلينوكسي يادبگيري وپروژه اي چيزي نيست ازفدوراشروع نكن پارسيكس روانتخاب كن كه كتاب راهنماي فارسي جامعي هم داره وواقعا براي اغاز عاليه
6-لطفا ازاين به بعد سوالاتو درتايپيك مخصوص همون بپرس مثلا اين سوالات مربوط ميشد به فدورا يا شروع كاربالينوكس
7-امضاي كاربربالايي هم فروشگاههاي لينوكسه كه مطمئن ترينه براي بدست اوردن توزيع مورد نظرت
8-كه ازهمه مهم تره اينكه موفق باشي

sudotux
25-05-2009, 18:18
ردهت توزیع مناسبی برای شروع نیست ( مخصوصا نسخه ی سرور ! ) و برعکس ممکنه باعث بشه از لینوکس به طور کلی زده بشید ! اگر قصد دارید با سیستم عاملی از خانواده ی ردهت کار کنید , میتونید از فدورا استفاده کنید ( که تا ۸ روز دیگه نسخه ی ۱۱ اون هم منتشر میشه ! ). ولی اکیدا توصیه می کنم از پارسیکس برای شروع استفاده کنید و اگر اینترنت پرسرعت دارید یکی از توزیع های خانواده ی اوبونتو هم برای شروع گزینه ی مناسبی هستند.

siavash66
25-05-2009, 18:48
سیستم عامل بسیار پایداری هست قدرتمند و کم نظیر و لی از تنظیمات گرافیکی خبری نیست

و بیش از حد حرفه ای هست اگر فقط در محیط terminal میخواهید کار کنید مناسب هست

برای شروع میتونید از open suse 11 استفاده کنید

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

taia
25-05-2009, 20:21
سیستم عامل بسیار پایداری هست قدرتمند و کم نظیر و لی از تنظیمات گرافیکی خبری نیست

و بیش از حد حرفه ای هست اگر فقط در محیط terminal میخواهید کار کنید مناسب هست

برای شروع میتونید از open suse 11 استفاده کنید

مخالفم!
کجا از تنظیمات گرافیکی خبری نیست؟
از نسخه های بسیار پایین هم تنظیمات ردهت رابط گرافیکی داشته، درست هست که برای شروع کار توصیه نمی کنیم ولی این دلیل بر سختی کارش نیست، دلیل بر نوع تصور ردهت از کاربر هست که کاربر را یک فرد حرفه ای تصور می کنه، و گرنه تمام تنظیمات رابط گرافیکی دارند که این مورد در نسخه های جدید کاملا کاربردی هست، ولی غیر رایگان بود در این توزیع کمی نگاه ها رو از خودش دور می کنه.

parinaz571
25-05-2009, 22:37
با تشکر از همه

من همین نیم ساعت پیش نصب ubnuto 8.10 رو تموم کردم..

کلی ذوق کردم که صفحه انتخاب لود ویندوزا و اوبنوتو رو دیدم:31:

منتها الان نه تونستم توش mp3 , باز کنم نه تونشتم به اینترنت وصل شم:41: ( فکر کنم اینجای کارم به تاپیک اوبنوتو یی ها مربوط میشه)

فقط دو تا سوال داشتم؟

من رو این اوبنوتو وقت بذارم یاد بگیرم یا برم سراغ یکی دیگه؟

سوال بدبم اینه که ایا اگه redhate 9 هم رو کامپیوترم نصب کنم با دو تا ویندوز قبلیم . و این اوبنوتو جدید میسازه و صفحه انتخاب سیستم عاملای مختلف مییاد یا نه؟

c30tehran
26-05-2009, 17:17
بهتره سوالات در مورد اوبونتو در

و اگر می خوای باید dvd هما رو تهیه کنی.

P A R M I S
26-05-2009, 21:48
من رو این اوبنوتو وقت بذارم یاد بگیرم یا برم سراغ یکی دیگه؟

اوبونتو تقريبا همون پارسيكسه فقط فرقش اينه كه صدانداره وهرفرمت صوتي روهمون اول نميخونه ويكم دردسرداره براي فارسي نوشتن
يادگيري يه لينوكس درمجموع ميشه گفت يادگيري 60درصد كار خانگي با لينوكسه اون 40درصد هم جزئياته كه ميشه سريع تطبيق دادبه همديگه ويا سريع جوابش روپيداكرد

سوال بدبم اینه که ایا اگه redhate 9 هم رو کامپیوترم نصب کنم با دو تا ویندوز قبلیم . و این اوبنوتو جدید میسازه و صفحه انتخاب سیستم عاملای مختلف مییاد یا نه؟

سوال دوم هم جوابش اينه كه بايد يكم بادقت ويه كوچولومطالعه شروع بنصب فدوراكني تامابقي هاردت دست نخوره و99درصد طبق منطق وقانون ميشه هرسه تاشوداشت ولي 1درصدروهم هميشه كناربذار اخه ما كه خوش شانسي حضرت خضررونداريم وشايدنشد (خدانكنه البته ولي صددرصدمطمئن بودن يكم اشتباهيه!!)

P A R M I S
26-05-2009, 21:55
راستي هماروهم اگر اينترنت پرسرعت نداري تهيه كني خوبترميشه !!اخه بيشترنيازهاي اينترنتي توبرطرف ميكنه