PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل با صفحه آبی مرگ!!!

ArlopA
23-05-2009, 21:22
سلام به همگی...

خسته نباشید

دوستان مدتی بود وقتی با سیستم کار میکردم یهو با صفحه آبی ...... مواجه میشدم! فک کردم مشکل از رم هام هست! اونارو تعویض کردم اما هنوز مشکل پا برجاس!
درضمن قبلا با گذاشتن 2 رم هم مشکل نداشتم! اما الان سیستم بالا نمیاد با دو رم! رم هام KINGMAX BUS 1066

اونارو توی اسلاتای مشکی میزارم

این رم ها نو هستن! با یکی سیستم میاد بالا اما هنوز با صفحه آبی مواجه میشم

ویندوزم ویستا هست... با XP هم همین مشکل

ممنون میشم راهنماییم کنید...:11:

alihacker2008
23-05-2009, 23:08
اگه بگی مادربردت چیه بهترمیشه راهنماییت کرد

آنتی
23-05-2009, 23:23
به نام خدا
سلام
به نظر میرسه مشکل شما به باس رم ربط داره
مادربوردتون چه باسی را ساپورت میکنه؟
و مهمتر اینکه آیا باس دوتا رم مثل همه؟

Viren
23-05-2009, 23:33
من این مشکل رو داشتم دقیقا

مشکل از پاورم بود

Kianoosh
24-05-2009, 01:57
سلام

مادربرد؟بایوس آپدیت شده؟رو اسلاتهای دیگه چک کنید

بعد اینکه وقتی سیستم ریست میشه یه کد پر رقمی!میاد شما اونو یادداشت کنید و تو سایت ماکروسافت در قسمت ایراد و ارور و ..سرچش کنید تا مشخص بشه مشکل از چه قسمتی هست می تونه سخت افزاری و یا نرم افزاری باشه معمولا عدم هماهنگی دو قطعه یا درایور یه قطعه و ...هست.در ضمن رمها ترجیحا جز مدلهای تست و تایید شده مادربرد باشه

zahedy2006
24-05-2009, 11:22
شما اگه کامپیوترت بالا میاد به پوشه ویندوز و سپس به پوشه minidump بروید و چندتا از اون فایلها رو آپ کنید.
شاید این windbg بگه مشکل از کجاست

ArlopA
24-05-2009, 12:22
سلام
ممنون از همگی
سیستم نو هستش ...

مین : m3n78em

هردورم یک مدل و یک باس رو دارند
مین برد هم باس 1066 و این مدل رم رو طبق دفترچه ساپورت میکنه!
2تا اسلات بیشتر برای 1066 نداره! کلا 4 تا اسلات داره
آپدیت بایوس؟ مین برد رو تازه گرفتم..خودش آپدیت هست..
این windbg چیه؟!
امکان نوشتن اون کد نیست! این صفحه خیلی سریع میادو و سیستم ریست میشه! فک کنم یه چیزی راجع به Dump هم مینویسه!
جدا ممکنه مشکل از پاور باشه؟!

واقعا کلافم کرده دیگه!

mehran_286
24-05-2009, 13:29
تجربه ثابت کرده علل امدن صفحات ابی مرگبار بیشتر بر 2 علت هستش
1. مشکل رم
2. مشکل هارد دیسک
برای بنده هم همین صفحه میمود
میتونه اشکال از فن هم باشه یا سیلیکونت خراب یا از بین رفته باشه که در حین کار به خاطر بالارفتن دما این پیام میاد وسیستم ری استارت میشه
همه ی مراحل رو چک کن

zeus7610
24-05-2009, 15:11
کابل هارد رو عوض کنید.
با 1 رم تست کنید و اگه جواب نداد رم رو عوض کنید.

zahedy2006
24-05-2009, 17:44
تجربه ثابت کرده علل امدن صفحات ابی مرگبار بیشتر بر 2 علت هستش
1. مشکل رم
2. مشکل هارد دیسک

سلام
من این مشکل را با usb دارم. به محض اتصال usb صفحه آبی مرگ میاد (اون هم نه برای همه دستگاهها)

این windbg چیه؟!
امکان نوشتن اون کد نیست! این صفحه خیلی سریع میادو و سیستم ریست میشه! فک کنم یه چیزی راجع به Dump هم مینویسه!
جدا ممکنه مشکل از پاور باشه؟!

این برنامه windows debugger است که می تونه فایل دامپ رو بخونه و علت مشکل رو بگه.

Kianoosh
25-05-2009, 02:19
چک کردن رم ها تکی روی اسلات ها یا رم دیگه

بستن کل پروسس ها +سرویسها غیر ضروری پردازنده

رایت دیباگینگ اینفورمیشن رو کامپلیت بزن از سیستم پراپرتیز -ادونسد-استارت اند ریکاوری-

بعد سه گزینه بالاش تیک خورده باشه آدرس اون مینی دامپ رو هم میبینید که لوگ می کنه اطلاعات ارور رو

سخت افزار جدید یا درایور جدید نداشتید!؟

BSOD خیلی دلایل می تونه داشته باشه که شایعترینشون ناپایداری (دما-ولتاژ و ...) رم -پاور-هارد گرافیک هست ولی من خودم یه درایور جدید برا مودم نصب کردم اینطور شد یا همون یو اس بی که زیاد پیش میاد و...

Kharg Island
29-06-2009, 18:59
سلام

یکی به داد من بد بخت کمک کنه . آقا جریان از این قرار که من تازه سیستممو ارتقاء دادم یعنی اینارو خریدم.
1- Mainboard : MSI K9N Neo V3
2- Graphic : Phonix nVIDIA Geforce 9400 GT 1GB
3-RAM : EXPECTEK 2GB
4-CPU : AMD Athlon (tm) X2
من اینا رو خریدم ولی چی؟! وقتی هاردمو بهش وصل کردم دیدم ری استارت میشه چنان شاد و شنگول بودم گفتم خوب با یه repair کردن درست میشه. آقا عملیات و انجام داد و رفت برای لود ویندوز که بعد لود صفحه آبی مرگ اومد. :45:
حالا وقتی هاردمو روی کیس قدیمی میزارم ویندوزم میاد بالا ولی...ولی..روی این قطعات جدیدم نمیاد بالا.:37:

علي طهماسبي
29-06-2009, 19:15
سلام

یکی به داد من بد بخت کمک کنه . آقا جریان از این قرار که من تازه سیستممو ارتقاء دادم یعنی اینارو خریدم.
1- Mainboard : MSI K9N Neo V3
2- Graphic : Phonix nVIDIA Geforce 9400 GT 1GB
3-RAM : EXPECTEK 2GB
4-CPU : AMD Athlon (tm) X2
من اینا رو خریدم ولی چی؟! وقتی هاردمو بهش وصل کردم دیدم ری استارت میشه چنان شاد و شنگول بودم گفتم خوب با یه repair کردن درست میشه. آقا عملیات و انجام داد و رفت برای لود ویندوز که بعد لود صفحه آبی مرگ اومد. :45:
حالا وقتی هاردمو روی کیس قدیمی میزارم ویندوزم میاد بالا ولی...ولی..روی این قطعات جدیدم نمیاد بالا.:37:
با سلام دوست عزيز شما بايد ويندوزي كه روي سيستم قديمي داشتيد فرمت كنيد و سيستم جديدرو با ويندوز جديد شروع كنيد تا كارايي سيستم جديد بهتر بشه موفق باشي

Kianoosh
29-06-2009, 20:03
برادر علی درست میگه فرمت !!!