PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : محیط برنامه نویسی وب در ubuntu

terrorhell
22-05-2009, 11:39
سلام دوستان

در وینودوز برای برنامه نویسی وب از Dreamwaver & Wamp Server استفاده میکردیم ، ممنون میشم دوستان برای برنامه نویسی دوب در محیط های مشابه dreamwaver در ابونتو راهنمایی کنند .

sudotux
22-05-2009, 14:34
همونطور که قبلا هم بحث شده , برنامه های زیادی در این زمینه داریم ! از جمله:

Quanta :
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

برای نصب این برنامه از مخازن خود اوبونتو استفاده کنید: sudo apt-get install quanta

Bluefish :

برای نصب این برنامه از مخازن خود اوبونتو استفاده کنید: sudo apt-get install bluefish

KompoZer :

برای نصب این برنامه در اوبونتو , این دوتا فایل رو دانلود و نصب کنید:

Amaya :

برای نصب این برنامه , فایل deb مخصوص اوبونتو رو از اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) دانلود و نصب کنید.

terrorhell
22-05-2009, 18:03
سلام ممنون دوست عزيز من از برنامه wine استفاده كردم و Dreamwaver8 رو نصب كردم

taia
23-05-2009, 12:18
سلام ممنون دوست عزيز من از برنامه wine استفاده كردم و Dreamwaver8 رو نصب كردم

البته می دونم جاش نیست ولی یک بحثی هست در استفاده از wine و اون هم اینکه یک سری برنامه ها هستند که واقعا در زمینه ی برنامه های مشابه لینوکسی هیچ حرفی ندارند برای گفتن مانند مثلا برنامه ای چون autocad ، ولی برنامه هایی که جهت آسان سازی طراحی با برنامه های برنامه نویسی وجود دارند اگر از ویندوزی ها بیشتر نباشند کمتر نیستند (در زمینه ی کاربرد و نه تعداد).
برای همین پیشنهاد می کنم ابتدا برنامه های بالا را امتحان کنید (با توجه به این نکته که کمی تغییر را هم پذیرا باشید یعنی نگید این منیوش فرق داره پس من نمی خواهمش) و اگر کارایی برنامه ی dreamwaver رو نداشتند به wine رو بیارید.

موفق باشید.

terrorhell
25-05-2009, 22:29
سلام ُ جناب autocad برای برنامه نویسی تحت وب هستش ؟
من یک برنامه میخوام مانند Dreamwaver که بشه برنامه هایی که نوشته میشه رو در فولدر www وب سرور آیاچی همون موقع مانند دریم ویور اجرا کرد و برای وصل شدن به بانک اطلاعاتی مشکلی نداشته باشه ُ CSS , JavaScript , Ajax هم سایورت کنه
الان هم با دریم ویور که با وینه نصب کردم مشکل دارم ُ چون خیلی کنده و دیر کار انجام میده و هنگ میکنه

ممنون میشم راهنمایی کنید

taia
26-05-2009, 13:20
سلام ُ جناب autocad برای برنامه نویسی تحت وب هستش ؟
من یک برنامه میخوام مانند Dreamwaver که بشه برنامه هایی که نوشته میشه رو در فولدر www وب سرور آیاچی همون موقع مانند دریم ویور اجرا کرد و برای وصل شدن به بانک اطلاعاتی مشکلی نداشته باشه ُ CSS , JavaScript , Ajax هم سایورت کنه
الان هم با دریم ویور که با وینه نصب کردم مشکل دارم ُ چون خیلی کنده و دیر کار انجام میده و هنگ میکنه

ممنون میشم راهنمایی کنید

نه اون رو برای مثال گفتم، ببینینید سختگیری را کنار بگزارید، یک bluefish باز کنید و یک وب بروزر! در ادیتورتون کد را بنویسید و سیو کنید و در بروزرتون اجرا کنید! کار سختی نیست! شاید اولین قدم برای کوچ از ویندوز کنار گذاشتن ساده بازی ها باشه و کمی به خودمون زحمت یکی دو کار بیشتر رو هم بدیم؟
اشتباه هست؟ :46:

من خودم بهتون bluefish رو پیشنهاد می کنم، گرچه خودم همیشه برای کد نویسی از text editor خود گنوم استفاده می کنم :31: