PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تبدیل عکس رنگی به سیاه سفید

mohsen_blid
21-05-2009, 08:30
سلام دوستان
سوال داشتم که در سرنگار نیز به ان اشاره شده است
چطور میتوانم یک عکس یا psd را از صورت رنگی به سیاه سفید تبدیل کنم وان را سیو کنم؟؟؟
لطفا ساده ترین روش موجود را برایم بنویسید
با تشکر

Saeed kmss-D
21-05-2009, 09:14
سلام...

دوست عزیز،

بعد از باز کزدن عکس مورد نظر، از منوی Image و زیرمنوی Adjustments گزینه Desaturate رو انتخاب کنید. ( یا از کلید های ترکیبی Shift+Ctrl+U استفاده کنید.)
برای بهتر شدن کار هم میتونید با استفاده از تنظیم Levels ( کلید های Ctrl+L ) نور تصویر رو تنظیم کنید.

و در نهایت با زدن کلید های Shift+Ctrl+S عکس مورد نظر رو با فرمت دلخواه ذخیره کنید.

سوالی بود بپرس.

موفق باشی♥♥♥

huti_421
21-05-2009, 13:47
ادامه :

اگه میخواید به صورت دستی و با کمک یه اهرم عمل سیاه سفید کردن رو انجام بدید

کلید های ترکیبی Ctrl + U رو زده و در صفحه ی اپشن باز شده گزینه ی Saturation رو کم بکنید ( به سمت منفی )

روش فرق می کنه ولی نتیجه 97.2% یکی هست !

ممنون از سعید

A2D3D
21-05-2009, 14:52
سلام
کافیه از صفحه کلید Ctrl + Shift + U رو بزنید تا سیاه و سفید بشه .
موفق باشید ...

bersam
21-05-2009, 15:48
Image==>Mode==>grayscale !!!

D: !!!

huti_421
21-05-2009, 16:11
Image==>Mode==>grayscale !!!

D: !!!

Mode گری اسکیل باعث محدود شدن شما و کاری عملا غیر حرفه ایه

این مود فقط در صورتی کاربرد داره که بخواید شما خروجی سیاه و سفید داشته باشید ( فیزیکی )

در غیر این صورت ، دو روش بالا که ذکر شد ، بهترین روش ها هستن !

bersam
21-05-2009, 16:48
Mode گری اسکیل باعث محدود شدن شما و کاری عملا غیر حرفه ایه

این مود فقط در صورتی کاربرد داره که بخواید شما خروجی سیاه و سفید داشته باشید ( فیزیکی )

در غیر این صورت ، دو روش بالا که ذکر شد ، بهترین روش ها هستن !
اقا به حرف اين كوش نكنين !!! اين هوتي با ما لجه !!!
تغييرات رو بدين بعد هم با اين مد ذخيرش كنين !!! البته يه روش ديكه هم هست ! كه يكم سخته !!!

اين روش به هيج نرم افزاري (به جز ويندوز) احتياج ندارين !!! عكس مورد نظر رو باز كنين بعد اين عمليات رو انجام بدين :

start ==>turn off computer !!!

بعد جند لحظه صبر كنين !!! اروم اروم صفحه سياه و سفيط ميشه ! وقتي به اندازه ي مورد نظر رسيد فوري كليت print screen sys rq !!! رو بفشاريد ! بعد بياين و از طريق نرم افزار paint (كه توي خود ويندوز هست) برين و paste ش كنين !!! فقط مي مونه اون كادر وسط كه ديكه بايد باهاش بسازين !!!

----
بالايي ها همش شوخي بود ! ولي خب عملي بود !!! به حرف اين هوتي كوش كنين !!! به هر حال يه دو ستا بيرهن بيشتر از من باره كرده !!! ;)

Lover_Football
21-05-2009, 21:35
سلام ...

آموزش دوستان كامل بود ...

من هم يه روش ميگم :

ابزار براش رو با رنگ سياه و مد Color انتخاب كن و روى تصويرت اعمال كن ...

avecina.ir
21-05-2009, 21:48
سلامم.. یه اشکال توی راهنماییهای بعض دوستان هستش که فقط به کلید ترکیبی اشاره میکنن.. بجای فقط معرفی کلید ترکیبی بهتره اولش مسیر از داخل منوها یا بخشهای فرعی توضیح داده شه بعدش کلید ترکیبیش هم گفته شه..:46:
منظورم البته فقط راهنماییهای داخل این تاپیک نبود.... جاهای دیگه هم همین اشکال را میبینیم

bersam
21-05-2009, 23:30
خب من كه از توي منو ها توضيح دادم ولي اينا هي به سخنان من gir دادن !!!! توي بست هاي بالا هست !!!

A2D3D
21-05-2009, 23:41
سلام
خب چرا می خوای لقمه رو از پشت سر بزاری تو دهنت ؟؟؟؟

سلام
کافیه از صفحه کلید Ctrl + Shift + U رو بزنید تا سیاه و سفید بشه .
موفق باشید ...

huti_421
21-05-2009, 23:54
اگه منظور آقا محمد گل ، کاریه که آقا فرشاد ( Lover_football ) معرفی کردن

کلامشون کاملا متین و به جاس

زمانی پیش میاد که شما دوست دارید یه عکس تو تیپ امضای الان من ایجاد کنید که یه قسمت خاصی از عکس رنگی باشه ( بماند که از History Brush میشه استفاده کرد )

جادوگر جوان
22-05-2009, 14:07
از پالت لایه ها گزینه channels را انتخاب کنید و تصویرتان را به رنگهای موجود تغییر دهید
البته اینها رنگ سیاه سفید نیستند
بلکه آبی قرمز یا سبز هستند
در چاپ کردن بهتر مشخص میشوند ولی در روی مانیتور شبیه به سیاه سفید میباشند

Saeed kmss-D
22-05-2009, 16:17
سلامم.. یه اشکال توی راهنماییهای بعض دوستان هستش که فقط به کلید ترکیبی اشاره میکنن.. بجای فقط معرفی کلید ترکیبی بهتره اولش مسیر از داخل منوها یا بخشهای فرعی توضیح داده شه بعدش کلید ترکیبیش هم گفته شه..:46:
منظورم البته فقط راهنماییهای داخل این تاپیک نبود.... جاهای دیگه هم همین اشکال را میبینیم

من که همیشه به هر دو اشاره میکنم.:31:

موفق باشید♥♥♥