PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : انتخاب از میان X58 ها

atropat
19-05-2009, 22:58
تو انتخاب برد X58 بين سه تا برد پايين مردد موندم :

GIGA GA-EX58-UD3R به خاطر پشتيباني خوب GIGA و داشتن پورت IDE وا ساپورت رم تا MHZ 2000+ قیمت 320
َASUS P6T براي نتايج خوب در بنچ ماركها و توصيه از طرف دوستان به خاطر كيفيتش قیمت 350
ASUS P6T SE قیمت پایینتر - بدون ساپورت SLI (فقط کراس فایر) - سازنده چیزی در مورد استفاده از خازن های عمر بالا چیزی ننوشته . قیمت 310
EVEGA X58 SLI با توجه به قيمت و برندش ، تنها ايرادش نداشتن پورت IDE و اينكه دقيقا نميدونم رم رو تا چه باسي ساپورت ميكنه. قیمت حدود ؟؟300

و يه نقطه مبهم اینکه براي مثال اگه يكسال ديگه بخوام DDR3 2000MHZ رو سيستم بزارم كدوم يكي ساپورت ميكنه چون هيچكدوم دقيقا ننوشته ماكزيمم ساپورتشون تا چه باسي هست؟ البته به احتمال زياد نوشتن من متوجه نميشم.

iraniran2
20-05-2009, 21:35
من evga x58 sli رو پيشنهاد ميكنم. خودم دو سه روزي ميشه كه گرفتم. و ازش راضي هستم (البته كمي زوده اين حرف رو بزنم، ولي كساني كه خريدند اكثرا راضي بودند.) در ضمن اين مادربرد ide داره. من خودم الان دارم ازش استفاده ميكنم. فقط fdd نداره كه چيز عجيبي كه تا حالا توي هيچ تستي نديدم اينه كه توي جعبه مادربرد من يه كابل fdd هم بود. فقط به دردم نميخوره.
به نظر من اگه ميخوايي asus بگيري مدل p6t deluxe رو بگير.

Professor Massoud
20-05-2009, 23:23
سلام.
اگه محدودیت قیمت ندارید ، Asus RampageII GENE با قیمت 350 تومن هم انتخاب خوبیه .
Asus P6T که با قیمت کمتر از 350 هم میشه گیر آورد . ولی در اورکلاک نسبت به مادربردی مثل Biostar TPX58 ضعیفتر عمل میکنه.
این هم نتیجه گیری سایت تامز از مقایسه مادربردهای متوسط X58 :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

در مورد رم هم بگم که مادربردهای X58 نقشی در ساپورت رمها در فرکانس بالا ندارن و مموری کنترلر روی پردازنده هست . یعنی شما روی همه این مادربردها میتونی رم DDR3 با باس 2000 بذاری و مشکلی پیش نیاد.

iraniran2
21-05-2009, 00:00
من در مورد rampage II gene اطلاع دقيقي ندارم. ولي به نظر من چون اين برد براي كامپيوترهاي micro atx ساخته شده احتمالا كارآيي كمتري نسبت به بردهاي مشابه داشته باشه. و به درد كاربري كه ميخواد بوجه بالايي رو صرف خريد سيستم بكنه نخوره. و به نسبت قيمت هم نمي‌ارزه . در واقع فكر ميكنم p6t از اين برد بهتر عمل كنه. به هر حال من نظرم اول روي evga بعد هم p6t deluxe در آخر هم اگر بودجه كم بود p6t رو پيشنهاد ميكنم. هرچند الان evga (كه 320 تومنه) نسبت به p6t با همين قيمت بيشتر مي‌ارزه.

MoHaMaD ZaNd
21-05-2009, 05:12
منم تعريف اين ميني رو كه Iraniran2‌ ميگن زياد شنيدم !!!

Professor Massoud
21-05-2009, 10:58
من در مورد rampage II gene اطلاع دقيقي ندارم. ولي به نظر من چون اين برد براي كامپيوترهاي micro atx ساخته شده احتمالا كارآيي كمتري نسبت به بردهاي مشابه داشته باشه. و به درد كاربري كه ميخواد بوجه بالايي رو صرف خريد سيستم بكنه نخوره.
شما مقاله پایین رو مطالعه کنید ، نظرتون عوض میشه . متاسفانه بنچمارکها بصورت فلش هست و نمیتونم اینجا بذارم :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Asus Rampage II GENE کارایی بسیار بالایی داره و تقریبا در حد P6T Deluxe هست و بخاطر داشتن دو اسلات برای کارت گرافیک و 1 اسلات PCI x1 قیمتش پایین هست و در واقع در اون صرفه جویی صورت گرفته !
به نظر من یکی از اشکلهای کوچیکش هم داشتن یک PCI x1 هست.

iraniran2
21-05-2009, 17:23
خوب ميبينم كه كمي از امكانات اين مادربرد كم كردن. به نظر من بايد بره سراغ همون بردهاي atx استاندارد

ShirAli-Khan
21-05-2009, 21:00
p6t se چطوره؟به نظرم من اگه کسی تخواد از SLi استفاده کنه خیلی خوبه.