PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل با حرف "ی"

Open-Source
16-05-2009, 16:01
نمیدونم چرا چند روزه توی ویندوز ایکس پی با "ی" مشکل پیدا کردم.
تو اینترنت سرچ هم زدم ولی چیزی دستگیرم نشد.

مشکل من اینطوریه که میتونم "ي" را در محیط تایپ واستفاده میکنم و بعضی از سایت ها مثا همین پیسی ورد مشکلی ندارند ولی در بعضی از سایت ها مثل گوگل و ir-tci مشکل دارم مثلا میان نوشته میشه می ان.

جالب این جاست که اگه این متن رو توی ورد کپی کنم درست میشه(ولی یه چند تایی تو خود ورد هم مشکل داره مثلا هنگام چسبیدن به حرف "ل")

از همه مرورگرها استفاده کردم هیچ فرقی نمیکند.

تورو خدا کمک کنید.:10:

Open-Source
16-05-2009, 20:45
به به چقدر کمک کردید!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

خیلیییییی ممممنونممممممممم.

خیلی انجمن تنبل و بی حال شده........

DariushGreat
16-05-2009, 21:32
نمیدونم چرا چند روزه توی ویندوز ایکس پی با "ی" مشکل پیدا کردم.
تو اینترنت سرچ هم زدم ولی چیزی دستگیرم نشد.

مشکل من اینطوریه که میتونم "ي" را در محیط تایپ واستفاده میکنم و بعضی از سایت ها مثا همین پیسی ورد مشکلی ندارند ولی در بعضی از سایت ها مثل گوگل و ir-tci مشکل دارم مثلا میان نوشته میشه می ان.

جالب این جاست که اگه این متن رو توی ورد کپی کنم درست میشه(ولی یه چند تایی تو خود ورد هم مشکل داره مثلا هنگام چسبیدن به حرف "ل")

از همه مرورگرها استفاده کردم هیچ فرقی نمیکند.

تورو خدا کمک کنید.:10:

سلام
1. احتمالا شما از ویندوز اکس پی سرویس پک 2 ساخت سال 2004 بهره می گیرید. نخستین سری های ویندوز اکس پی در بخش فونت های یونیکد مشکل داشتن. دلیلش هم این بود که مایکروسافت از روی تنبلی، ننشسته بود فونت های یونیکد درست و درمون طراحی کنه و از فونت های عربی ویندوز 98 بهره گرفته بود.
2. اگر مشکل 1 نباشه، پس می شه گفت که سایت های مورد نظر شما دارن از این نوع فونت بهره می گیرن. که این امکانش خیلی کمه. چون من توی هر کدومشون که می رم فونت ها درستن.

به به چقدر کمک کردید!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

خیلیییییی ممممنونممممممممم.

خیلی انجمن تنبل و بی حال شده........

بابا بچه ها درس و کنکور دارن... رحملر!!!:27:

alex110
18-05-2009, 18:05
من هم با يكي از ويندوزهام اين مشكلو داشتم كه با زدن shift +x اين مشكل حل مي شد

جواد شهسواری
22-05-2009, 14:58
با سلام خدمت دوستان لطفا بنده را راهنمایی کنید:
ویندوز بنده وقتی نرم افزاری مثل سان کالندر که تقویم است ویا هر نرم افزاری که فارسی دارند را می خواهم اجرا کنم به جای مشخص شدن حروف فارسی و کلمات علامت سوال میدهد . لطفا کمک کنید.

jigar-tala
22-05-2009, 22:13
فونت فارسی بزار تو پوشه ی فونت در ویندوز و یا اینکه در تنظیمات زبان فارسی رو انتخواب بکن

p30girl
27-05-2009, 09:30
هیچکس درست جواب نداده
منم الان همین مشکل رو پیدا کردم از وقتی ویندوز عوض کردم توی سایت ها حرف ی رو جدا می نویسه البته توی بقیه جاها مثل ورد مشکل نداره.هم پک 2 و هم پک 3 . فونت هم می دونم مشکل نداره.یکی بیاد جواب بده

p30girl
31-05-2009, 08:01
اووووووووووووووو چقدر جواب