PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : NOKIA N97 & iPhone3G

sabzefosfori
15-05-2009, 20:56
:11:

سلام به بزرگان به حرفهيها به باتجربها
اين جا ميخواستم از شما (؟) کنم سوالی که مطمئنم برای خيليها اين (؟) پيش امده که بين 2 گوشی { nokia n97 } و { ايفن 3G} کدوم گزينه بهتره
البته خيلی از شما ممکن هست از رو تعصوب جواب بديد :13:
و يه افرادی هم برای رو کم کنی ديگران :2:
قشری هم نديده و کار نکرده از رو حرفهايی که شنيدن جواب ميدن :41:

در ضمن ايا lcd n97 مثل آيفن ضد خش هست و شفافيت آيفنو داره :23:
اندازش که تو ax فکر کنم از عرض کمتر از آيفنه :45:
اينم در نظر بگيريد که چندين مشکل آيفن جديدا" رف شده از جمله بلوتوس mms و و. . . . . :33:
به هر حال اين شما و اين 2 :40:

hasanmotori
15-05-2009, 22:09
خب حالا که تعصب نداری این دوتا رو بیخیال شو و i8910 رو بچسب : دی
n97 بیشتر از اینکه یه گوشی all in one باشه یه internet table هست. یعنی بیشتر یه گوشی بیزینس و اینترنت و این چیزاس. البته میدونم که امکاناتش خیلی بالاست ولی خب به i8910 نمیرسه.
i8910 is the best all in one phone یعنی چی؟ یعنی اینکه هر چی بخای داره
ال سی دی: ال سی دی بزرگتر از iphone و از نوع oled و 16 ملیون رنگ با رزولوشن 640x480 پس کیفیتش از آیفون بالاتره. تاچشم بر خلاف n97 خازنیه. یعنی مثل آیفون نیازی به فشار نداره
سیستم عامل: سیستم عاملش مثل n97 سیمبین تاچ هست که اینترفیس سه بعدی داره و خیلی با حاله
سخت افزار: سی پی یو 600 + پردازنده گرافیکی خیلی قوی که بازیهای در حد آیفونو میتونه اجرا کنه حتی خیلی قویتر
دوربین: بهترین دوربینی که تا حالا ساخته شده روی این گوشی هست + فیلم برداری hd برای اولین بار در گوشی
16 گیگ مموری داخلی+ ساپورت مموری تا 32 گیگ
همه امکاناتی که تا حالا تو گوشیها بوده مثل : gps.wifi.fm transmitter و هر چی بخای
صدا: دارای فناوری dnse 2 و suround 5.1 یعنی صداش عالیه
باتری: باتریشم خیلی خوبه
کلن عالیه

sabzefosfori
16-05-2009, 01:06
ممنون از توضيحاتی که داديد ولی samsung نه اون حرف که در مورد lcd زديد من متوجه نشدم از lcd i8910 داشتيد تعريف ميکرديد يا انکه lcd 97 از آيفن بهتره من متوجه نشدم؟!
به هر حال نميشه samsung اطمينان کرد . البته باز اين نظر منه. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](19).gif

Bahador.p
16-05-2009, 07:55
ممنون از توضيحاتی که داديد ولی samsung نه اون حرف که در مورد lcd زديد من متوجه نشدم از lcd i8910 داشتيد تعريف ميکرديد يا انکه lcd 97 از آيفن بهتره من متوجه نشدم؟!
به هر حال نميشه samsung اطمينان کرد . البته باز اين نظر منه. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](19).gif

در مورد LCD سامسونگ گفت و در مورد اطمینان کردن چرا اطمینان ندارین مگه چطورشه الان گوشیهاش حرف اولو توی دنیا میزنن :31:

007saeed
16-05-2009, 08:14
در مورد LCD سامسونگ گفت و در مورد اطمینان کردن چرا اطمینان ندارین مگه چطورشه الان گوشیهاش حرف اولو توی دنیا میزنن :31:

کدوم دنیا؟

pulp_152
16-05-2009, 11:56
منم 8910 رو پیشنهاد میدم.. یک سر و گردن از هر 2 تا بالاتره .. به گفته معتبرترین سایتها خارجی ...

gsm arena.
phone arena

هر سایتی که شما مراجعه کنید بهترین گوشی حال حاضر بازار رو فکر نکنم غیر از 8910 سامسونگ بشناسه

ninja3000sh
16-05-2009, 12:37
دوست عزیز انتخاب بین این دو گوشی کاملا سلیقه ای هست.
شما انتظارات اصلی که از گوشی دارین باید مشخص کنید تا دوستان بهتر راهنماییتان کنند.
به هر حال:
اگه میخواهید تو وب گردی و فیلم دیدن و از کار کردن با تاچ واقعی لذت ببرید که پیشنهاد میکنم صد در صد iphone 3g رو بگیری.همین که ایفون روش safari هست یه دنیا ارزش داره.تو فیلم دیدن و عکس نگاه کردن و ... هم اینو مطمئن باش هیچ گوشی ال سی دیش به پای ال سی دی ایفون نمیرسه.ایفون یکی از بهترین ال سی دیها رو داره و حتی زیر نور خورشید هم جوابگویی بهتری داره.
گوشی n97 هم یه گوشی کاملی هست و میتونه همه نیازهای یه کاربر رو انجام بده.و تو برنامه ریختن و هک کردن و... مثل ایفون دنگ و فنگ نداره و نصب برنامه و... تو این گوشی راحته در ضمن کار کردن با pc suite نوکیا راحتر از کار کردن با itunes ایفون میباشد.(در یک کلام برای کار کردن با itunes ایفون باید حوصله داشته باشی)
تاچ n97 هم خوبه ولی بهتر از تاچ اونم هست که اونم ماله ایفونه:31:.
ایفون گوشی هست که تو ایران کمی گرونه و اگه 900 یا 950 تومن دادی و 16gbخریدی و فردا خواستی بفروشی ممکنه خیلی ارزان ازت بردارن چون بازار دست دوم خوبی نداره.
من بهت پیشنهاد میکنم به جای اینکه 900 تومن بدی ایفون 3gبگیری :
250 تومن بده یه دونه ایپاد تاچ 8gb بگیر(ایپاد تاچ و ایفون از همه لحاظ عینا شبیه هم هستند یعنی شما میتونید 95 درصد برنامه های ایفون رو به ایپاد تاچ هم بریزین فقط 5 درصد باقی میمونه که اونها هم مربوط به dial و sms میباشند که زیاد هم مهم نیست) و یه ذره صبر کن n97 یا i8910 تا بیاند و بعد از اینکه افت قیمت کردن به هر کدوم که علاقه داری بگیر یعنی با همون پولت میتونی هم از امکانات ایفون که سیستم عامل مک داره استفاده کنی و هم از امکانات n97 یا i8910 که سیستم عامل سیمبین دارند.
در کل شما با همین 900 تومن میونید یک تیر دو نشان کنید.:دی:دی

pulp_152
16-05-2009, 12:51
8910 رو اگه بخوای با 97 مقایسه کنی ! یک سر و گردن بالاتره

دوربین عکاسی و فیلمبرداری و کیفیت ال سی دی بهتر و همینطور ال سی دی و تاچ بهتر

cpu قویتر از هر لحاظ و استفاده از چیپ ست های جدا برای اجرایبرنامه بازی و نرم افزار متمایزش کرده

با ایفون هم که مقایسه کنی .. بازم بهتره چون ایفون دوربین خوب ینداره .. و cpu ضعیفتری داره البته خیلی خوب اجرا میکنه ..منتها رزولوشن تصویرش کمتره .. اگر بازیهایی که ایفون اجرا میکنه رو 8910 اجرا کنه .. باید بهش تبری گفت چون رزولوشون بالاتری داره و باید 2 تا 3 برابر فشار بیشتری بهش وارد بشه ...

یادتون نره که 8910 یک گوشی کامل هست از هر لحاظ و جدا از این حرفها به نظر من سامسونگ فقط داره پول دوربینشو میگیره و بقیه امکانات رایگان هستش ...!

4870x2
16-05-2009, 15:00
یادتون نره که 8910 یک گوشی کامل هست از هر لحاظ و جدا از این حرفها به نظر من سامسونگ فقط داره پول دوربینشو میگیره و بقیه امکانات رایگان هستش ...!
اينو زياد موافق نيستم چون دوربين اين گوشي از رنوار ضعيفتره
LG KC910 Renoir (1.19 MB)
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Samsung i8910 Omnia HD (3.33 MB)

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

LG KC910 Renoir (1.35 MB)

Samsung i8910 Omnia HD (3.63 MB)

4870x2
16-05-2009, 15:01
راستي به حجم عكس ها توجه كنين

Michael Ropy
16-05-2009, 15:59
البته فعلا بتا هست، ولی مسئله ای که هست احتمال میره به اندازه i8510 قوی نباشه (البته اینو جایی شنیدم). ولی در کل دوربینش خیلی خوبه.

sabzefosfori
17-05-2009, 17:55
خوب با اين دوربين سامسونگ پس باز 2 مورد ميمونه n97 يا 3gآيفن
لطف کنيد کسانی که nokia n97 دارن بدی و خوبی اين گوشيرو بگن من که از يه شخصی شنيدم سرعت کمی داره تو بلا امدن و هنگ ميکنه وقتی 20G به بلا حافظه پر ميشه.

hasanmotori
17-05-2009, 19:17
لطف کنيد کسانی که nokia n97 دارن بدی و خوبی اين گوشيرو بگن من که از يه شخصی شنيدم سرعت کمی داره تو بلا امدن و هنگ ميکنه وقتی 20G به بلا حافظه پر ميشه.

منظور شمارو از این که گفتید با این دوربین که سامسونگ داره متوجه نشدم. منظور شما اینه که دوربینش ضعیفه؟! اگه اینه باید بگم که اون عکسایی که آقای 4870x2 گزاشتن مربوط به ورژن pre relesed هست و نمیتونه ملاک باشه. حتی اگه دوربینش از اون بهتر نشه از آیفون و n97 بهتره

ali racer
17-05-2009, 19:25

دوست من 15 روز یه زمان ریلیز 97 مونده و این حرف ها همه اش

شایعه اس ضما نوکیا تو
آخرین فریمور
5800 نشون داده که سیمبین جدیدش هیچ مشکل بزرگ و گافی نداره

Original Titan
17-05-2009, 19:30
به نظر من N97 نوكيا!‌
نوكيا الان داره تاچ خوبي ميزنه! من فكر نمي كردم 5800 كارش درست باشه!

merikh_merikh
22-05-2009, 07:20
دوست عزيز بهتره شما نياز هاتو بگي تا دوستان بهتر راهنمايي کنن.
مثلن من چون به کيبرد نياز فراواني دارم ان97را انتخاب ميکنم.
ولي 8910 هم گزينه هاي بسيار خوبي داره و نميتونم به همين راحتي ها ازش بگزرم.
شما انتظاراتو بگو تا دوستان بهتر راهنمايي کنن و همچنين کل کل هم کمتر ميشه چون دوستان نظراتشونو با توجه به نيازه شما ميگن و اختلاف بين نظرات کمتر ميشه همچنين شما زود تر به نتيجه ميرسين

sabzefosfori
22-05-2009, 23:26
1- زيبايی
2- سرعت
3- lcd بالای 3.2 اينچ
4- lcd شفاف واضح روان و حساس
5- گرافيک خوب
6- تا جا داره از هنگ کردن قفل کردن خبری نباشه
7- بيشتر فرمتا رو بخونه
8- صدا زيبا و قوی

مانی فلوس موجود لا مشکل
مرسی.

pulp_152
23-05-2009, 02:06
قیمت اصلا مهم نیس!؟

pulp_152
23-05-2009, 02:12
1- زيبايی

2- سرعت
3- lcd بالای 3.2 اينچ
4- lcd شفاف واضح روان و حساس
5- گرافيک خوب
6- تا جا داره از هنگ کردن قفل کردن خبری نباشه
7- بيشتر فرمتا رو بخونه
8- صدا زيبا و قوی

مانی فلوس موجود لا مشکل
مرسی.

تا اونجایی که خبر دارم 5800 نوکیا تاچ خوبی نداره حداقل نسبت به تاچ های هم سطح خودش ... و اگر با چینی ها مقایسه نکنیم ...نوکیا هنوز اول راه هستش در گوشی های با قابلیت تاچ ...

در مورد نیازهاتون

معلومه امنیا hd نیازهای شمارو بیشتر بر اورده میکنه !! البته طبق گفته سایتها .. هنوز که نیومده ...

نمیدونم چرا هر کی هر چی میخواد از یک گوشی هر چقدرم که شاخ باشه !!! باز امنیا اچ دی حرف اول رو میزنه !!

البته n 97 هم خوبه زیبایی سلیقه ایی هستش و نمیشه گفت که اچ دی زیباتره یا n 97 .. ولی از نظر سرعت .. دوربین.. گرافیک ...lcd روشن و تاچ حساس تر ...و هنگ(طبق روال گوشی های نوکیا) از امنیا اچ دی در سطح پایینتری قرار داره ...

همه اینها رو کاغذ هستش و به گفته سایتها ... کسی هنوز تست نکرده

در مورد فرمت ها هم که هر 2 تا از یک ورژن سیمبین استفاده میکنند حالا تا بیاد معلوم بشه

sabzefosfori
23-05-2009, 10:47
ok.

فکر ميکنی کی بياد؟
اگه lcd خوب حساس مثل ايفن داشته باشه عالی ميشه.

sabzefosfori
23-05-2009, 10:57
اين دو چطورن ؟
htc toche pro 2
htc toche HD

گوشی توشيبا tgo1 و sony ericsson idou اينا چی ؟

hasanmotori
23-05-2009, 11:03
ok.

فکر ميکنی کی بياد؟

ال سی دیش مثل آیفون حساسه ولی هم بزرگتره و هم رزولوشنش بیشتره. oled هم هست که کیفیت خیلی بالایی داره ولی مثل آیفون dual touch نیست

merikh_merikh
23-05-2009, 13:09
تاچ پرو2 و اچ دی هم از بهترین ها هستن.البته نا گفته نمونه که 8910 هم عالی میباشد

pulp_152
23-05-2009, 14:41
ok.

فکر ميکنی کی بياد؟

من که فکر میکردم زودتر از این حرفا هم وارد بازار بشه .. چون با 8300 در یک زمان معرفی شد .. ولی نیومد ... مثل اینکه ازهفته دیگه نهایتا 2 هفته دیگه تو ایرانه ...(به گفته دست اندر کاران)

نمیشه گفت کدوم ال سی دی بهتره !!! هر کدوم نقاط قوتی نسبت به هم دارن ...

مثلا کنتراست و رزولوشن ال سی دی hd بالاتر از ایفون هستش و به گفته حسن اقا oled هستشکه در محیط های معمولی بهتر از ایفون عمل میکنه ...و مصرف باتری کمتر و عمر بیشتری داره

اما ایفون از لحاظ کیفیت در زیر نور افتاب از امنیا hd بهتره ... و همینطور قابلیت لمس همزمان دو نقطه رو داره که hd نداره

(این به این معنا نیست که کیفیت ال سی دی ایفون در محیط های معمولی ضعیفه .. نه ! اصلا

اگرhd رو با توجه به ال سی دی بزرگش در رتبه اول در محیط های معمولی قرار بدیم مطمئنا ایفون دوم میشه ...

و همینطور کیفیت و نور صفحه نمایش ال سی دی hd در زیر نور افتاب خواناست و با هیچ مشکلی روبرو نیستید)

تاچشون هم زیاد فرقی نمیکنه هر 2 بهترین تاچ های موجود در بازار هستند

به نظر من 700 هزار یا 800 هزاری که واسه این گوشی پول میدی ... فقط پول دوربینشه که سامسونگ داره از شما میگیره...

hasanmotori
23-05-2009, 16:14
واقعن 800 تومن ففط پول دوربینشه و 16 گیگ مموریشه فیلمایی که گرفترو تو gsmarena ‎‏ ببینید چیزی از هندیکمای خونگی کم نداره کیفیت عکساشم در حد دوربینای کامپکته 16 گیگ مموریم داره این 800 تومن یه ال سی دی عالی داره اینم 200 تومن یه سی پی یو داره + یه کارت گرافیک اینم 200 تومن gps wifi radio speaker headfone batry ‎‏ اینا هم رو هم 300 تومن
حداقل قیمت این گوشی باید 1 میلیونو 500 باشه

corey
23-05-2009, 19:01
واقعن 800 تومن ففط پول دوربینشه و 16 گیگ مموریشه فیلمایی که گرفترو تو gsmarena ‎‏ ببینید چیزی از هندیکمای خونگی کم نداره کیفیت عکساشم در حد دوربینای کامپکته 16 گیگ مموریم داره این 800 تومن یه ال سی دی عالی داره اینم 200 تومن یه سی پی یو داره + یه کارت گرافیک اینم 200 تومن gps wifi radio speaker headfone batry ‎‏ اینا هم رو هم 300 تومن
حداقل قیمت این گوشی باید 1 میلیونو 500 باشه

واقعا جدی میگی کیفیت فیلم امنیا hd با دوربین فیل برداری یکی میدونی!!!!!!!!!!!!!!
امنیا اچ دی و کلا فیلم برداری موبیایل ها خدای لرزشه و کیفیت صداش هم که بدرد نمیخوره بعدش میخوای با دوربین فیلمبرداری مقایسش کنی!!!!!!
واقعا فیلم هایی که gsmarena گذاشته بود به نظرت اندازه یه دوربین فیلمبرداری معمولی کیفیت داشت
جی پی اس موبایل کجا و جی پی اس پورتابل کجا
و...

کلا فکر کنم این پستت طنز باشه
اگه این جوری بخوای حساب کنی لپ تاپ ها باید قیمت فضایی داشته باشن که !!!!!!
ضمنا هندیکم برند انحصاری سونی هستش و به کار بردنش ببه جای دوربین فیلمبرداری درست نیست

pulp_152
23-05-2009, 19:09
واقعا جدی میگی کیفیت فیلم امنیا hd با دوربین فیل برداری یکی میدونی!!!!!!!!!!!!!!
امنیا اچ دی و کلا فیلم برداری موبیایل ها خدای لرزشه و کیفیت صداش هم که بدرد نمیخوره بعدش میخوای با دوربین فیلمبرداری مقایسش کنی!!!!!!
واقعا فیلم هایی که gsmarena گذاشته بود به نظرت اندازه یه دوربین فیلمبرداری معمولی کیفیت داشت
و...

ضمنا هندیکم برند انحصاری سونی هستش و به کار بردنش ببه جای دوربین فیلمبرداری درست نیست

به نظر منم کیفیت فیلمبرداریش در حد دوربین های دیجیتال معمولی هستش ... چون خودم 8300 دارم و به نظر خودم از دیجیتال خودم بهتر فیلم میگیره... چه برسه که اچ دی بخواد باهاش مقایسه بشه...

در مورد کیفیت صدا هم مثل اینکه خوب شده ... البته تا نیاد نمیشه قضاوت کرد

کی گفته خدای لرزشه؟!!! کجا لرزشو دیدی؟ .. اتفاقا لرزش گیرش خیلی خوبه ... حداقل تو 8300 عالی عمل کرده و قطعا تو اچ دی بهترم هست اگر نباشه مساویه

اتفاقا حسن اقا نسبت به لپ تاپ ها حساب کردن !!! هر چی چیپ ست ها کوچیکتر میشه قیمتشون هم بیشتر میشه .. وقتی شما از کامپیوتر خانگی به لب تاپ میاین بخاطر چی دارین دوبل پول میدین؟و همون امکانات رو میگیرین ؟! بخاطر اینکه حجمش کمتره و قابلیت نقل و انتقال رو داره ...

حالا hd با حجم خیلی کمتر از لب تاپ داره بهت دوربین هم میده و سیم کارت هم روش نصب میشه .. خودت اینارو بزار رو لب تاپ ها تا ببینی قیمتاشون به کجا میرسه...

hasanmotori
23-05-2009, 19:22
و...

شما فیلم wvga رو نگاه کن ببین اصلاً لرزش داره؟ فیلماش با اینکه mp4 هستن که فشرده ست هر 1 ثانیش 1 مگ حجم داره! صداشم درست شده.
در مورد gps یه ویدیو ازش دیدم تو محیط داخلی بود innov8 اصلاً نتونست به ماهواره وصل بشه ولی این تا زد وصل شد دیگه نمیدونم باید چجوری باشه که با دستگاههای gps پرتابل قابل مقایسه باشه!
چشم از این به بعد میگم camcorder خوبه؟

sabzefosfori
24-05-2009, 01:10
بچه ها باز کل کل :10:
لطف کنيد با دليل کامل از اين دو گوشی کدم بهترن ؟
هر 2 خروجی tv دارن؟
قدرت و شفافيت آسپيکر کدوم برايه زنگ بهتره؟
شفافيت ، حساسيت ، کيفيت کدوم تو lcd بهتره؟
مرسی.

HTC touch HD و (2) HTC touch pro

pulp_152
24-05-2009, 01:35
بچه ها باز کل کل :10:
لطف کنيد با دليل کامل از اين دو گوشی کدم بهترن ؟
هر 2 خروجی tv دارن؟
قدرت و شفافيت آسپيکر کدوم برايه زنگ بهتره؟
شفافيت ، حساسيت ، کيفيت کدوم تو lcd بهتره؟
مرسی.

HTC touch HD و (2) HTC touch pro

با اینکه htc گوشی های خوبی میزنه ولی تا الان گوشی هاش با مشکلاتی روبرو بوده .. حالا چقدر در گوشی های جدیدش این مشکلات رو برطرف کرده باشه نمیدونم

htc hd سلول رنگی در اون کمه و ال سی دیش از نوع Tft هستش (65 هزار سلول رنگی ) البته رزولوشن تصویرش خوبه

و تفاوتی با htc pro 2 نداره .. فقط پرو 0.2 اینچ ال سی دیش کوچیکتره

دوربین hd 5 مگا هستش ... و دوربین پرو 2 ... 3.2 مگا

hd تا اونجایی که میدونم tv out نداره ولی پرو 2 داره

کلا تفاوتی بزرگ در این 2 تا گوشی نیست .. تقریبا از یک cpu و یک سیستم عامل بهره میبرن و اکثر امکانات مساویه ...

فقط hd کیبورد مجازی داره و pro 2 همانند n97 کیبورد واقعی

merikh_merikh
24-05-2009, 05:52
ايا به نظره شما واقعن يه گوشي ميتونه جاي يه دوربين ديجيتال را بگيره؟
دوربين هاي ديجيتال با اون لنز هاي بزرگشان واقعن در حد يه گوشي هستن؟
به نظره من يه گوشي به هيچ عنوان با يه دوربين قابل مقايسه نيست.
ميشه به اين صورت در مورد اچ دي گفت: که نسبت به گوشي هاي ديگه خيلي خوبه..........

merikh_merikh
24-05-2009, 09:08
به نظره من اگه تا اومدن تاچ پرو2 وايسي خوبه اخه تاچ پرو2 امکانات تاچ اچ دي را در کنار يه کيبرد عالي داره.
تاچ پرو2 تي وي اوت هم داره البته من فکر ميکنم تاچ اچ دي هم تي وي اوت داشته باشه.

ویرایش:یادم رفت نقل قول کنم.پستم برای دوست عزیز(sabzefosfori)بود

sabzefosfori
24-05-2009, 13:30
به قول يه طرفدار htc فرق اين 2 رو اين جور گفتن . . .

کیبورد QWERTY
آپدیت ها و رام های جدیدتری داره
اصلا هنگ نمیکنه!
نوار زوم داره
حساسیت تاچ بهتر داره
ایر فون و هندزفری بسیار عالی داره
سرعت بهتر هم در اجرای نرم افزار و هم در نصب ان
آنتن دهی بسیار عالی
در اثر ضربات کمترین صدمه را میبینه!

sabzefosfori
24-05-2009, 13:35
راستی يادم رفت گفت lcd touch pro2 از لمسی مقاوم بهره ميبره .

مگه htc touch hd تاچش چه مدله مگه چند مدل تاچ داريم ؟؟؟

pulp_152
24-05-2009, 14:34
ايا به نظره شما واقعن يه گوشي ميتونه جاي يه دوربين ديجيتال را بگيره؟
دوربين هاي ديجيتال با اون لنز هاي بزرگشان واقعن در حد يه گوشي هستن؟
به نظره من يه گوشي به هيچ عنوان با يه دوربين قابل مقايسه نيست.
ميشه به اين صورت در مورد اچ دي گفت: که نسبت به گوشي هاي ديگه خيلي خوبه..........

منم همیشه همینو میگفتم !!!اما بعدا نظرم عوض شد!

فعلا که همین گوشی های 8 مگا پیکسلی از لحاظ عکس گرفتن در حد دوربینهای دیجیتالی هستن و کم نمیارن ... منظورم دوربین 2 یا 3 میلیونی حرفه ای کنون نیست منظورم یک دوربین 300 تا 500 هزاره که دیجیتاله..و واقعا تفاوت زیادی توشون نیست ...و عکسهایی که همین دوربین ها میگیرن از همون دوربینهام بهتره ...

در مورد اچ دی دارین اشتباه میکنین وقتی که با دوربین 8 مگا پیکسلی innov یا 8300 کار کنین ... متوجه منظورم میشین که اچ دی دوربینش در حدشون هست یا نه

pulp_152
24-05-2009, 14:39
راستی يادم رفت گفت

lcd touch pro2 از لمسی مقاوم بهره ميبره .

مگه htc touch hd تاچش چه مدله مگه چند مدل تاچ داريم ؟؟؟

لمسی مقاومتی .. همین تاچ های موجود در بازار (گوشی نوکیا 5800 ... p1 ... گوشی های چینی... ووو)که هزینه کمتر و تکنولوژی پایینتری محسوب میشن

که با همه چی کار میکنند ...مثل قلم .. کاغذ .. سوزن .. میخ ! همه چی...

بهترینش رو ایفون و امنیا اچ دی که خازنی هست نصبه

که باز ایفون مولتی تاچ هستش یعنی قابلیت لمس 2 نقطه رو داره ...ولی اچ دی مولتی تاچ نیست ...

تاچ های خازنی فقط با انگشتان یا الکترون بدن انسان کار میکنند

merikh_merikh
24-05-2009, 18:39
منم همیشه همینو میگفتم !!!اما بعدا نظرم عوض شد!

فعلا که همین گوشی های 8 مگا پیکسلی از لحاظ عکس گرفتن در حد دوربینهای دیجیتالی هستن و کم نمیارن ... منظورم دوربین 2 یا 3 میلیونی حرفه ای کنون نیست منظورم یک دوربین 300 تا 500 هزاره که دیجیتاله..و واقعا تفاوت زیادی توشون نیست ...و عکسهایی که همین دوربین ها میگیرن از همون دوربینهام بهتره ...

در مورد اچ دی دارین اشتباه میکنین وقتی که با دوربین 8 مگا پیکسلی innov یا 8300 کار کنین ... متوجه منظورم میشین که اچ دی دوربینش در حدشون هست یا نه
دوست عزيز کيفيت دوربين ها تا حد بسيار زيادي به اندازه ي لنز بستگي داره که دوربين هاي ديجيتال به خاطره لنز هاي بزرگتر نسبت به گوشي ها از کيفيت بالاتري برخوردارن.
شما يه عکس را که با دوربين ديجيتال ميگيري را هر چه قدر که زومش کني تار نميشه و کيفيته خودشو حفظ ميکنه ولي شما وقتي عکس هايي را که با گوشي گرفتين را زوم ميکنيد کيفيتش بسيار مياد پايين.
در کل کيفيت دوربين هاي ديجيتال به علت استفاده از لنز هاي بزرگتر بسيار بهتر از گوشي هاي موبايل ميباشد.
بهتره که اين بحث را در اين جا ادامه نديم چون بحث اين تاپيک منحرف ميشه.

hasanmotori
24-05-2009, 20:50
دوست عزيز کيفيت دوربين ها تا حد بسيار زيادي به اندازه ي لنز بستگي داره که دوربين هاي ديجيتال به خاطره لنز هاي بزرگتر نسبت به گوشي ها از کيفيت بالاتري برخوردارن.
شما يه عکس را که با دوربين ديجيتال ميگيري را هر چه قدر که زومش کني تار نميشه و کيفيته خودشو حفظ ميکنه ولي شما وقتي عکس هايي را که با گوشي گرفتين را زوم ميکنيد کيفيتش بسيار مياد پايين.
در کل کيفيت دوربين هاي ديجيتال به علت استفاده از لنز هاي بزرگتر بسيار بهتر از گوشي هاي موبايل ميباشد.
بهتره که اين بحث را در اين جا ادامه نديم چون بحث اين تاپيک منحرف ميشه.

ببین ما که نگفتیم کیفیتش با دوربین slr با لنز اندازه کل گوشی برابره گفتیم با دوربینای کامپکت اونم نه از نظر وضوح از نظر نویز و کیفیت رنگها. الان شما میتونی مقایسه s8300 و i8510 رو با canon 50d که بالای 1 میلیون قیمتشه تا بخش سامسونگ ببینی. رنگها خیلی به هم نزدیکن. از نظر وضوح حرف شما درسته اصلاً دوربینها زوم اپتیکال دارن که خودش تو وضوح خیلی تاثیر داره ولی بدون زوم اپتیکالم فرقشون انقد که شما میگی نیست

pulp_152
24-05-2009, 22:30
ببین ما که نگفتیم کیفیتش با دوربین slr با لنز اندازه کل گوشی برابره گفتیم با دوربینای کامپکت اونم نه از نظر وضوح از نظر نویز و کیفیت رنگها. الان شما میتونی مقایسه s8300 و i8510 رو با canon 50d که بالای 1 میلیون قیمتشه تا بخش سامسونگ ببینی. رنگها خیلی به هم نزدیکن. از نظر وضوح حرف شما درسته اصلاً دوربینها زوم اپتیکال دارن که خودش تو وضوح خیلی تاثیر داره ولی بدون زوم اپتیکالم فرقشون انقد که شما میگی نیست

حسن اقا کنون 50D با کنون 5D فرق میکنه ...:21: 5D 12.8 مگا پیکسله ...

و این حرف حسن اقا کاملا درسته .. من تو مقایسه ای که با دوربین 5D کردم نوشت م که دوربین گوشی های موبایل تو زوم اصلا قابل مقایسه نیستند و کم میارن .. ولی اگر در حالت معمولی عکس بگیرین .. تفاوتی ندارن چه بسا که بهترم هستند !:31:

باور نداری به تاپیک سامسونگ برو ... بعد اونجا مقایسه عکسهای 8300 با 5D

و مقایسه 8510 رو با 50D ببین

merikh_merikh
25-05-2009, 09:19
حسن جان وضوح کم چيزي نيست که در دوربين هاي ديجيتال بهتره.......
ولي در کل اينو تقريبن قبول دارم که در حالت عادي جداي وضوح و زوم برابرن.
ولي کسي که در خونه دوربين داره بيشتر مواقع از دوربين ديجيتالش استفاده ميکنه البته دوربين گوشي هم استفاده هاي زيادي داره مثلن با دوستات رفتي بازار ........يا تو مدرسه........