PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چطوري بفهمم كدوم كلاينت به اينترنت وصل شده؟

keykavoos
15-05-2009, 20:00
سلام دوستان
ما يه Workgroup داريم تو شركتمون كه به طور وايرلس شبكه و اينترنت ADSL رو تو شركت پخش كرده. سيستم خودم سيستميه كه با كابل به Router وصل شده، بقيه ي سيستم ها هم از طريق وايرلس به شبكه دسترسي دارن. حالا من مي خوام بدونم چطوري بايد بفهمم كدوميكي از كاربرها وصل شده به اينترنت؟ نرم افزار خاصي وجود داره كه تمام كسايي كه وصل شدن به اينترنت رو نشون بده؟ خود كنسول راوتر نشون ميده ولي ميخوام طوري باشه كه وصل شدن كاربرها رو من كنترل كنم. مثلا از طريق IP دسترسي شونو قطع يا وصل كنم يا اگه كسي وصل شد سيستم با اخطار صوتي منو خبر كنه.
ممنون ميشم از راهنمايي هايي كه مي خوايد بكنيد.

DaneshD
21-05-2009, 19:50
بهترین ره همون کنسول روتر هست که برای همین طراحی شده. برای اینکه ببینید چه کسی وصل شده، هم از MAC Address اون و هم Computer name میتونید بفهمید که در جدولی در کنسول روتر در لیست کسانی که وصل شدن به روتر نشون داده میشه. چون کنسول روترها web-based هم هست و حتی میتونید در تنظیمات اون، اونرو جوری تنظیم کنید که از خارج شبکه از طریق اینترنت هم کنترل کنید (که البته امنیت پایینی داره) پس بهترین ابزار مدیریتی هست و اصولا نیازی به نرم افزار دیگه ای ندارید.
جون روتر یک DHCT Server هم هست که در واقع به صورت دینامیک IP اختصاص میده، پس نمیتونید IP کسی رو ban کنید، مگر اینکه یک MAC Address رو به یک IP بطور ثابت متصل کنید که در روتر این کار رو هم میشه کرد. اما راه دیگه ban کردن MAC Address که راحتتره. هرکسی هم که وصل باشه باز از طریق همون کنسول میشه دسترسیش رو همون لحظه قطع کرد.
سیستم اخطار صوتی هم وجود نداره. البته Alarm هایی هست که زده میشه وقتی شبکه در خطر امنیتی باشه، اما صوتی نیست و معمولا مدیر شبکه رو از طریق ایمیل با خبر میکنه. فکر نمیکنم روتر یک همچین چیزی داشته باشه، چون بحث Mail Server و اینها پیش میاد که خارج از عملکرد روتر هست.

Captain Nemo
26-05-2009, 22:54
سلام دوست عزیز
یه راه حل دیگه استفاده از نرم افزار هست.
مثل CCPROXY که من خودم تو یه شبکه با 30 کاربر دارم ازش استفاده می کنم. عملکردش به این شکله که هرکی که می خواد به نت وصل شه باید حتما پراکسی تنظیم کنه و IP کامپیوتری رو بده که شما روش این نرم افزار رو نصب می کنید.
ولی با توجه به تجربه شخصیم اگه میبینی با کنسول Access point کارت راه میوفته دور این راه حل رو خط بکش. یه سری مشکلات خاص خودشو داره. اما مزیت هایی هم داره: کنترل دسترسی از روی IP،Mac، IP+MAC و حتی تعریف user pass و تنظیم زمان بندی برای وصل شدن افراد. محدود کردن پهنای باند. مشاهده سایت های مشاهده شده توسط کاربران. و ....