PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : Trine

ali_ranger22
15-05-2009, 11:24
Trine

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

تولبد کننده : Frozenbyte
سازنده : Nobilis
پلتفرم : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] XBL
سبک : پازل یا پلتفرمر
تاریخ عرضه : Q2/2009

خب می خوام بازی ای رو رو معرفی کنم که احتمالا خیلی هاتون نمی شناسید ولی قول میدم عاشقش می شید

چون خیلی ها به دنبال بازی در چنین سبکی نیستن منظورم تو ایرانه
اوین باری که تریلر این بازی رو دیدم به طور خفنی حس نوستالوژیم گل کرد ! منو برد به قدیما ...
ما با یه بازی پلتفرمر طرف هستیم
یه بازی دو بعدی ... نه یه FPS با گرافیک خفن
ولی همین بازی می تونه شما رو معتاد خودش بکنه
با گرافیک زیبا و هنریش
با گیم پلی جذابش
با اتمسفرش و.....

در بازی 3 کاراکتر وجود داره

The Knight

اسم : Pontius
شغل : نجات دهنده پرنسس ها !
صفت : قابل اعتماد
علاقه مندی ها : دوست داره گوشت بخوره همراه با آبجو
نفرت : از گرسنگی

او یک شوالیه است اما فقط در رویاش ! او می خواد که به ارتش پادشاه بپیونده و چه کاری بهتر از مقابله با Undead و نشان دادن شایسته گی های خود ؟
او خیلی به گوشت علاقه داره و هر ساعت باید بخوره ، رفتارش دوستانه است و درباره ی همه چی مثبت فکر می کنه ... ولی اون سرعتش پایینه .. او کسیه که تا حالا جوک نگفته .. و اصلا نمی دونه که جادو ها چطور کار می کنن ولی این جلوشو نمی گیره او می خواد یک قهرمان باشه و پادشاهی رو حفظ کنه !

توانایی ها :
Pontius یک مهمات خونه برای سلاح های Melee است و قدرت تخریب بالایی داره
قدرت دست هاش بسیار بالاست به خاطر همین می تونه شی های سنگین رو بلند و جابه جا کنه و یا اونا رو پرتاب کنه .. همچنین به خاطر زرهش می تونه ضربات رو تحمل کنه و نمی تونه شنا کنه

The Thief

اسم : Zoya
شغل : دزدی از ثروتمندان برای خودش !
صفت : اسرار آمیز
علاقه مندی : ثروت مند شدن
متنفر : توانایی دزدین رو نداشته باشه !!

Zoya از یه سرزمین دور میاد ، او درباره ی یه شی باستانی که قدرت شگرفی داره شنیده .
او یه دزد بسیار حرفه ای هست و اطلاعات زیادی ازش وجود نداره
اون موادشو در صندوقش نگه می داره و به کسی اجازه نمیده تا ازش سوال بپرسه و همچنین او هیچ وقت رازشو بر ملا نمی کنه

توانایی :
zoya یک تیرکمان دار بسیار قهار است .. حملات از دور او راهی بسیار مناسب برای ضربه زدن به دمشنان در دور است ولی برای مبارزه از نزدیک او توانایی قابل توجهی نداره و Pontius کسیه که می تونه به خوبی ازش محافظت کنه
زویا همچنین همیشه یه طناب با خودش حمل میکنه که میتونه اون رو به جاهای چوبی بچسبونه (یعنی طناب رو با تیر به یه شی چوبی که مثلا بالا قرار داره میزنه بعد از این ور به اون ور می پره ) همچنین می تونه از طناب بالا هم بره
ولی درواقع او یک جادوگر نیست
او درباره ی شی ای شنیده که بهش اجازه میده زمان رو آهسته کنه

The Wizard

اسم : Amadeus
شغل : Be a star
صفت : کاملا خودشه
علاقه مندی : همه ی زن هایی که دوستش دارن
تنفر : همه ی زن هایی که دوستش ندارن !

Amadeus یه جادوگر تقریبا سن بالاست که هنوز هم در حال تخصیل در آکادمی ستاره ای (astral) است
به خاطر یه سری اتفاقات او قلعه رو ترک میکنه
او ارتش Undead ها رو از نزدیک می بینه و تمام قوا سعی می کنه که جون خودش رو حفظ کنه و به جایی دور از undead ها بره تا اونجایی که ممکنه
به طور معمول جادوگری در این سن تونسته آموزش ها رو رد کرده و از دانشکده فارغ التحصیل شده باشه ولی Amadeus هنوز نتونسته به طور کامل امتحان ها رو پاس کنه !
او هیچ وقت هجی جادوی Fireball رو یاد نگرفت !

توانایی :

با وجود اینکه نمی تونه جادوی Fireball رو اجرا کنه ، Amadeus توانایی اجرای چند جادوی اندک و مفید رو داره
او میتونه اجسام مختلفی رو احضار کنه مثل جعبه ، تخته و...
همچنین او توانایی بلند کردن اشیا با جادو رو داره

+++++++++

خب همونطور که می بینید با شخصیت های جالبی طرف هستیم هر کدوم مشخصات خودشون رو دارن
و قابلیت هایی رو هم که میبینین اصلا الکی در بازی به وجود نیومدن ، شما برای حل معما های بازی باید از همین قابلیت ها و با کمک دیگر کاراکتر ها استفاده کنید
اینجاست که فیزیک بسیار زیبای بازی به کمک ما میاد

مثلا Amadeus نمی تونه به اونور بپره حالا Pontius به کمکش میاد Amadeus میره رو یه جعبه وا میسته بعد Pontius اون جعبه رو پرت میکنه به اون سمت مانع ، حالا Amadeus یه تخته درست می کنه تا Pontius هم بیاد اونور !

خب دیگه چیز خاصی تو ذهنم نیست که بگم فقط بگم این بازی منو مسخم کرده :دي
و اگه واقعا اون چیزی باشه که تا حالا دیدم به احتمال بسیار زیاد می تونه جایزه بهترین بازی پازل یا پلفرمر رو بگیره

GamePlay Trailer
HD

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدSD

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدDebut Trailer
HD

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدSD

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدتمام اسکرین شات های رسمی بازی هم در سایت خود بازی هم هست که من آدرسشو میدم

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Trine Game Review

نکات مثبت : طراحی هنری و بسیار زیبای بازی ، گیم پلی لذت بخش ، کنترل خوب
نکات منفی : معدود باگ های فیزیک که ممکن است دچار دردسر شود ، طراحی بعضی از مراحل تکراری است

مقدمه
حدود 2-3 ماه پیش بود که اولین تریلر بازی را مشاهده کردم . ابتدا فکر نمی کردم با یک بازی عمیق طرف هستم چون خیلی وقت بود بازی پلتفرمر با این سبک و سیاق ندیده بودیم اما بعد از گذشت مدت کمی از تریلر فهمیدم نخیر ! با یک بازی بسیار زیبا مهیج طرف هستم . گیم پلی و گرافیک بسیار زیبای بازی من رو مجذوب خودش کرده بود . من به شدت منتظر بازی بودم ...

داستان

در سرزمینی دور مردم در صلح و صفا در حال زندگی هستند و زندگی به خوبی در حال گذر است اما روز پایان این خوشی مصادف است با روز مرگ پادشاه .. بعد از مرگ پادشاه ، یک روز بعد جانشین پادشاه انتخاب می شود اما او خیلی زود به دام بد خواهی می افتد و روز به روز سیاهی بزرگ تر و قدرتمند تر می شود .
شما در بازی وظیفه دارید 3 قطعه Artifact که باعث پایداری است را پیدا کرده و آنها را به هم متصل کنید تا دوباره پایداری و صلح به جامعه بازگردد .
بازی داستان پیچیده ای ندارد ولی به خاطر شخصیت های متفاوت با داستانی متفاوت که هر کدام آرزویی در سر دارند شما را برای ادامه دادن و فهمیدن پایان بازی ( که البته تقریبا آشکار است ) می کشاند .

گیم پلی

در بازی های پلتفرمر مهمترین اصل بازی گیم پلی آن است که بسیار حیاتی است .
شما در بازی کنترل 3 شخصیت متفاوت را در دست خواهید گرفت که عبارت اند از :

The Thief
The Knight
The Wizard

که هر کدام ویژگی های منحصر به فرد و توانایی های خاص خود را دارند
به عنوان مثال Thief دارای تیر و کمان و قلابی است که می تواند با آن به جاهایی که بقیه دسترسی ندارند برود
Knight یک شوالیه است که ضربات Melee از قدرت های اصلی او محسوب می شود همچنین او می تواند جعبه ها را پرتاب کند
Wizard یا جادوگر همانطور که از نامش پیداست با جادو کارش را پیش می برد . او ابتدا فقط می تواند جعبه درست کند و اشیا را بلند کند ..

قدرت های جادویی Wizard بسیار بکار می آیند

اما نکته ی اساسی همین جاست که سازندگان تمام سعی خود را برای بخشیدن حس پیشرفت در بازیکنان
کرده اند تمام شخصیت ها توانایی آپگرید شدن امکاناتشان را دارند به عنوان مثال Thief با Level Up می تواند همزمان 3 تیر پرتاب کند و یا تیر های آتشین پرتاب کند که به این نوع تیر در یکی از مراحل نباز بسیار زیادی دارید .
یا Wizard که می تواند با پیشرفت کردن جعبه های بیشتری به طور همزمان ایجاد کند (حداکثر 3 ) و یا هرم معلق در هوا ایجاد کند .

هرم معلق در هوا در مراحل پایانی بسیار مورد نیاز خواهد بود

و Knight که می تواند به شمشیر آتشین و یا پتکی قدرتمند برسد .

اما مسئله ی مهمی که باعث شده است شما بازی را ساده ننگرید داشتن محدودیت برای اجرای این ویژگی های مخصوص است که می توان آن را همان Mana در بازی نامید . همچنین در بازی جعبه های مخفی وجود دارد که برای رسیدن به آنها باید زحمت بکشید اما بعضی از آنها دارای همین قدرت ها و آیتم هایی هستند که به شخصیت ها داده می شود و برای پیشرفت در بازی لازم است .
همچنین گوی هاش شیشه ای سبز که نشانه ی Exp یا تجربه هستند و معمولا در سطح مراحل به صورت مخفی پراکنده شده اند که شما برای Level up شدن به کسب مقدار معینی (50) نیاز دارید البته این تجربه از طریق مبارزات هم به دست می آید .
گوی های آبی رنگ هم محتوای مانا هستند که بیشتر از کشتن دشمنان بدست می آیند .

جعبه های مخفی معمولا دارای آیتم ها بسیار خوبی هستند .

به عنوان مثال زمانی پتک به Knight داده می شود که شما مقابل یک دیوار سنگی هستید که تنها راه خراب کردن این دیوار همین پتکی است که بازی در اختیارتان می گذارد .

تعداد این آیتم های مخفی تقریبا زیاد است و کدام امکانات خاصی را دارند و یا بعضی از آنها فقط برای یک شخصیت مورد استفاده هستند یکی از آیتم هایی که بسیار جالب و پرکاربرد است آیتم Scales of Fish است که به شخصیت شما اجازه می دهد به طور نامحدود زیر آب نفس بکشد !

از آنجایی که بازی دارای Co-oP است سازندگان باید طوری مراحل را طراحی کنند که هر شخصیت بتواند با امکاناتش راه را ادامه دهد و یا اینکه از ویژگی های شخصیت ها برای رد شدن از موانع به خوبی استفاده شود . البته به خاطر اینکه شما در قسمت تک نفره می توانید از سه شخصیت در هر زمان استفاده کنید سازندگان کمی زحمت خود را بر باد داده اند ! چون از طرفی مراحل طوری ساخته شده که شما با هر کدام از شخصیت ها می توانید راهتان را ادامه دهید و در واقع بخش Co-oP کمی حیف و میل شده است !

این گونه طراحی مراحل را بارها دیده ایم اما به هرحال در Trine سبک و سیاقشان فرق می کند

یکی از مواردی که کمی به طراحی مراحل لطمه می زند مراحل و موانعی هستند که از طرفی عضو جدا نشدنی بازی های پلتفرمر هستند و از طرفی آنها را به کرات دیده ایم ! و بنده نمی دانم آن را می توانم ضعف بنامم یا نه .
برای مثال یکی از مراحلی که واقعا به دفعات زیادی دیده ایم مرحله ی آخر بازی است که شما باید سریعا از موانع به بالا بروید و از مواد مذابی که در حال بالا آمدن است فرار کنید ! این نوع طراحی مرحله را شخصا به اندازه ی زیادی در بازی های گوناگون دیده ام .

بازی از مجموع 15 مرحله تشکیل شده است که هر کدام طراحی متفاوتی دارند اما از ماهیتی یکسان بهره می برند و این امر واقعا به جلوگیری از تکراری شدن بازی کمک کرده است .

یکی از مواردی که گیم پلی بازی بر اساس آن استوار است فیزیک است . در بازی با فیزیک بسیار خوبی طرف هستیم که توضیحات آن را در بخش بعدی خواهم داد .
شما به اندازه ی زیادی برای رد شدن از موانع به فیزیک نیازمند هستید به عنوان مثال به عکس بالا (چرخ دنده ها ) نگاه کنید ، فیزیک در اینجا بسیار خوب شبیه سازی شده است و این چرخ دنده ها دقیقا بر اساس موقعیت شما خواهند چرخید همچنین سرعت این چرخش نیز متفاوت خواهد بود . بلند کردن اشیا توسط Wizard با فیزیک بسیار خوبی انجام می شود و به طور خلاصه گیم پلی این بازی بر اساس فیزیک بنا شده است .

در مجموع همانطور که در ابتدا گفتم یک بازی پلتفرمر به شدت به گیم پلی اش وابسته است و ما این وابستگی را به خوبی در Trine مشاهده می کنیم مطمئن باشید که از گیم پلی بازی لذت بسیاری خواهید برد .

گرافیک و فیزیک

درسته که یک بازی پلتفرمر به گیم پلی بیشترین وابستگی رو داره اما یک شرکت بازی ساز خوب از تمام پتانسل های موجود برای جذب همه ی سلیقه های به بازی اش استفاده می کند .
Nobilis شرکت سازنده ی بازی این را به خوبی فهمیده است . آنها نه تنها گرافیک را فدای گیم پلی نکرده اند بلکه گرافیک را به عامل قدرت بازی تبدیل کرده اند . برخلاف بازی ها روزی که فقط به بالابردن گرافیک از نظر بصری فکر می کنند ، Nobilis هنر را هم در اولویت خود قرار داده است . شرح گرافیک بازی واقعا کار سختی است چون باید آنرا با چشمان خود دیده و لمس کنید .
طراحی تکسچر ها برای چنین بازی ای واقعا تحسین آور است ! وجود چنین جزییاتی در گوشه کنار بازی عالی است همچنین مراحل یک لایه نیستند و شما توانایی دیدن دور دست ها را هم دارید !

از گرافیک هنری و زیبای بازی لذت ببرید !

همانطور که واضح است گرافیک بازی به صورت سه بعدی طراحی شده است اما مسیر عبوری شما یک خط است .
سازندگان به خوبی وسواس خود برای اضافه کردن جزییات در بازی را نشان داده اند برای مثال در مرحله ای که شما باید مشعل ها را با تیر آتشین Thief روشن کنید بعد از روشن شدن مشعل می بینید که حشرات به سرعت دور مشعل حلقه می زنند !!
و یا اشیا های گوناگون و زیادی که در مراحل یافت می شوند که محیط را از حالت مصنوعی دور می کنند .

بعد از گرافیک بسیار خوب بازی می رسیم به فیزیک بازی که وجود چنین فیزیکی در چنین سبکی تقریبا کم سابقه است . با اینکه کمی بازی سبک Fun هم دارد و مثلا فیزیک در زمینه جاذبه خیلی واقعی نیست اما در موارد دیگر با فیزیک واقعا قدرتمندی طرف هستیم . تمامی آبجکت هایی که امکان جابجایی آنها وجود دارد از فیزیک بازی
بهره مند هستند رد کردن موانع هم معمولا به فیزیک مربوط است . اما معدود باگ های فیزیک هم در بازی مشاهده می شود (شخصا 2 مورد دیدم ) که این باگ ها معمولا این گونه هستند که یک دفعه شی به داخل زمین می رود و غیب می شود !!! البته خوشبختانه تعداد این باگ ها بسیار کم است و مشکل خاصی ایجاد نمی کند .

Trine و سازندگانش نشان دادند که می توان از گرافیک زیبا و فیزیک طبیعی برای بهتر کردن یک بازی پلتفرمر نهایت استفاده را برد .

صداگذاری و موسیقی

در زمینه صداگذاری روی اشیا و دشمنان و کلا افکت های صوتی ؛ در بازی مشکل خاصی مشاهده نمی شود .
شکستن دیوار ها ، فریاد دشمنان ، افتادن آبجکت ها که هرکدام صدای خود را دارند ، ضربات شمشیر و همه و همه به خوبی صداگذاری شده اند و ضخصا مشکل خاصی در آنها ندیدم .

صدای راوی داستان بسیار زیبا و تاثیر گذار است ، اولین بار بعد از شنیدن صدای راوی یاد صدای شخصیت پیری که در دیابلو 2 شما را راهنمایی می کرد افتادم ! چون صدای او هم بسیار تاثیر گذار بود .
راوی داستان را بسیار زیبا تعریف می کند جایی که باید مرموز باشد به خوبی آن را در نوع سخنانش حس خواهید کرد و جایی که با هیجان هم صحبت می کند همینطور ...
خود شخصیت ها دیالوگ های زیادی ندارند اما باز هم سازندگان برای همان دیالوگ های کم هم ارزش قائل بوده و آنها را هم به خوبی صداگذاری کرده اند .

از نظر موسیقی شخصا آن را شاهکاری می دانم هر چند کمی غلو شده است اما موسیقی بازی بسیار زیبا و آرامش بخش است هرچند که تعداد این موسیقی ها از انگشتان دست تجاوز نکرده و معمولا تکرار می شوند اما آنقدر زیبا هستند که شما را تا پایان شیفته ی خود نگه دارند .

پایانی

همانطور که احتمالا تا الان متوجه شده اید و حس من را نسبت به بازی درک کرده اید ، به شما توصیه می کنم به هیچ وجه این بازی را از دست ندهید .
Nobilis نشان داد که می تواند در آینده شرکتی موفق باشد چون همه ی عوامل برای موفقیت بازی خود را در نظر گرفته است و این امر برای موفقیت یک شرکت بازی سازی بسیار مهم است .
Trine از آن دست بازی هایی است که کمتر یافت می شود و بازی هایی که در این سبک عرضه شوند و چنین قدرتی داشته باشند خیلی کم شده است .

امیدوارم مطلب خوبی باشه خودم چون یه ضرب نوشتم (بر عکس همیشه ) یعنی نشستم پای پی سی و نوشتم و تا حالا خودم از اول نخوندم ببینم چی نوشتم اصلا ! امیدوارم خوب و مفید باشه . :20:

نوشته شده توسط Ali_ranger
کپی کردن از مطلب با ذکر نام منبع بلامانع است .

Good Luck

R.P.G
15-05-2009, 18:27
بازیش بچگونه میاد!نه؟
ولی یه گیم پلی تو مایه های Crash داشته باشه خوبه!
در ضمن ممنون علی جان.
بازیِ جالبی به نظر میاد.

ali_ranger22
15-05-2009, 19:48
کرش چیه بابا ! بازیه فان که نیست :31: نه اونطوریا نیست اصلا
تریلر رو اگه می تونی ببین خیلی بهتر دستگیرت میشه

R.P.G
15-05-2009, 20:31
کرش چیه بابا ! بازیه فان که نیست :31: نه اونطوریا نیست اصلا
تریلر رو اگه می تونی ببین خیلی بهتر دستگیرت میشه
تقریباً مثل کرش که.:13:
الان دستگیرمم شد.:31:
بازی مسخره ایی به نظر میاد.:27:
ارزش وقت بزاریم روش.
ممنون. :7:

hosseincode2008
15-05-2009, 21:04
ممنون علي جون ، اتفاقي يه تريلر ازش ديدم از همين حس هايي كه گفتي به منم دست داد . خدا خدا ميكردم يكي تاپيكش رو بزنه كه شما زدي ، دستتم درد نكنه ! براي اومدن اين بازي لحظه شماري ميكنم خيلي خيلي جالب بود به نظرم

halflife g
15-05-2009, 21:28
بازی جالبی به نظر میرسه
ولی اونقدر از این بازیهای سه بعدی جدید بازی کردیم که این یکمی....... .

به هر حال من که اینجور بازیها رو دوس دارم

ali_ranger22
16-05-2009, 09:53
البته گرافیک بازی هم قشنگه ...ضعیف نیست
کلا از اون بازی هاییه که آدم معتادش میشه هی می خواد بازی کنه ! :دي

mosolim
16-05-2009, 11:17
این بازی رو میشه به عنوان دست گرمی زمانی که دیگه از هر چی بازی گرافیک خفن خسته شدی بازی کنی. فکر کنم سرگرمم کنه.

R.P.G
16-05-2009, 11:47
این بازی رو میشه به عنوان دست گرمی زمانی که دیگه از هر چی بازی گرافیک خفن خسته شدی بازی کنی. فکر کنم سرگرمم کنه.
منم همین نظرو دارم و موافقم.:11:

resident_evil
17-05-2009, 13:47
عجب بازیه قشنگی است ! واجب شد بریم یه PSN CARD بگیریم : دی
چه حرکات تیمی و تریکبیه جالبی میزدن ! موزیک هم که حرف نداشت !

ali_ranger22
17-05-2009, 19:17
پولت مگه زیادی کرده ؟ :دي
نسخه ی کرک شده ی پی سی بزن تو رگ حالشو ببر :دي

resident_evil
17-05-2009, 19:24
پولت مگه زیادی کرده ؟ :دي
نسخه ی کرک شده ی پی سی بزن تو رگ حالشو ببر :دي

علی تو که میدونی من کشته مرده ی ps3 بیدم !
البته واقعا نمیصرفه 60 تومن پول بدم برا یه PSN CARD 50$ : دی

ali_ranger22
17-05-2009, 19:27
نیگاه کن حالا واسه ما هی ps3. ps3 میکنه ها :دي :دي

hosseincode2008
21-05-2009, 09:35
Gamespot يه First Look از اين بازي نوشته و كلي هم ازش تعريف كرده :

داستان به نظر من خيلي خوب شروع شده ، اول بگم كه Trine اسم يه گنجينه هست كه تو معبد نگهداري ميشه ؛ ما اول نقش خانم دزده رو برعهده ميگيريم كه ميخواد اين گنجينه رو از معبد بدزده ، اونو تا معبد ميبريم و وقتي ميخواد دستش رو به گنجينه دراز كنه صحنه به يه جاي ديگه و جايي كه جادوگر Amadeus هست سويچ ميشه . از اونجايي كه Amadeus دختر ها رو دوست داره اونم ما ميبريم معبد . بازم صحنه به جايي كه شواليه هست سويچ ميشه و اونم چون محافظ معبد هست مياد ببينه چه اتفاقي داره ميوفته . نكته ي جالب اينجاست كه درست زماني كه هر سه تا دستشون رو به سمت گنجينه دراز ميكنند ، Trine اونا رو به يه منطقه ي ديگه منتقل ميكنه و ماجراجويي ما هم اينطوري شروع ميشه ...

گيم اسپات در تمجيد از بازي گفته كه درسته گيم پلي چيز كاملا جديدي نيست اما صداگذاري ،‌ موزيك ها ، طراحي مراحل ، گرافيك و زيبايي كلي ، بينهايت خوب طراحي شده . اونم تازه تو نسخه اي كه براي پيشنمايش در نظر گرفتن ...

چيزهاي جديد هم اينا هستن :

15 مرحله ي بازي تو 8 الي 10 ساعت تموم ميشن
ميشه با سه نفر ديگه مشاركتي زد !
با گرفتن XP ميشه توانايي ها و اسلحه هاي شخصيت ها را آپگريد كرد
هر لحظه ميشه بين هر سه شخصيت سويچ كرد
از موزيك آرامش بخش بازي هم تو چند جا تشكر شده !
كنترل بازي با WADS و Space و Mouse انجام ميگيره كه گفته مشكلي توش نيست
سه نوع درجه ي سختي براي بازي طراحي شده
بازي هم اواخر ماه June مياد

اينم عكس هايي كه تو اولين نگاه گيم اسپات گذاشته شده :

راه خود را در بين دنيايي فانتزي و هيپنوتيزم كننده پيدا كنيد !

با دوستان خود مشاركتي بازي كنيد تا بتوانيد پازل هاي هوشمندانه ي بازي را حل كنيد ...

موفق هم باشيد !

m2stech
04-06-2009, 13:35
این بازی برای xbox 360 هم تایید شد !

ali_ranger22
26-06-2009, 16:00
دموی بازی منتشر شدش

البته 460 مگه ! :دي

ali_ranger22
06-07-2009, 15:55
بازی منتشر شد ! :40:
وای خدا برم یه جوری گیر بیارم !
منتظر یه نقد توپ باشید !

ali_ranger22
07-07-2009, 13:22
پسر عالیه این بازی ! دقیقا همون معتاد کننده که فکرشو می کردم .. بسیار زیبا و هنری و لذت بخش
خیلی حال میده ! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
پیشنهاد می کنم به هیچ وجه از دست ندین این بازیه زیبا رو
فقط یادتون باشه برای اجرا نیاز به نصب PhysX داره که مثلا تو DVD من نبود ...

resident_evil
07-07-2009, 13:26
پسر عالیه این بازی ! دقیقا همون معتاد کننده که فکرشو می کردم .. بسیار زیبا و هنری و لذت بخش
خیلی حال میده ! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
پیشنهاد می کنم به هیچ وجه از دست ندین این بازیه زیبا رو

دانلود کردی ؟!

ali_ranger22
07-07-2009, 13:27
دانلود کردی ؟!
نه ! خریدمش !

milky way
07-07-2009, 13:34
نکته جالب اینه که این بازی DRM و قفلی نداره و بدون نیاز به کرک میشه بازی کرد حجمشم خیلی کمه حدود 500 مگه همش.

amin 2010
07-07-2009, 13:40
بازی جالبی بید فقط گرافیک نداره که البته گرافیک می خوایم چیکار؟؟

ali_ranger22
07-07-2009, 13:51
بازی جالبی بید فقط گرافیک نداره که البته گرافیک می خوایم چیکار؟؟

این چه حرفیه ؟! گرافیک به این قشنگی به این زیبایی با این فیزیک خیلی خوب ... برای همچین ژانری گرافیکش واقعا عالیه

resident_evil
07-07-2009, 14:09
این چه حرفیه ؟! گرافیک به این قشنگی به این زیبایی با این فیزیک خیلی خوب ... برای همچین ژانری گرافیکش واقعا عالیه

کوفتت بشه علی ! ایشالا همش Game over بشی ! منم امروز برم بگیرم ! هر چند دوست داشتم رو 360 بازی کنم یت پلی 3 ولی افسوس : دی

یکی 2 تا لینک مستقیم نداره ما دان کنیم ؟!

ali_ranger22
07-07-2009, 15:57
واااااای خدا چی بگم ... هر چی بگم کم گفتم !
خیلی وقت بود یه بازی گیرم نیومده بود که ازش لذت ببرم .. اصلا حالی میده که نگو
معتادش شدم ! :دي نمی تونم ازش پاشم !
تاکید می کنم که این بازی رو از دست ندید !
فک کنم امسال جایزه ی بهترین بازی پلتفرمر رو بگیره
موسیقیش هم واقعا آرامش بخش و زیباست

کوفتت بشه علی ! ایشالا همش Game over بشی ! منم امروز برم بگیرم ! هر چند دوست داشتم رو 360 بازی کنم یت پلی 3 ولی افسوس : دی

یکی 2 تا لینک مستقیم نداره ما دان کنیم ؟!
نامرد به تو می گن ! :دي تو کیلزون می زدی مگه بهت گفتم کوفتت بشه ؟!! :دي

hosseincode2008
07-07-2009, 16:28
امتيازات بازي روي PC :

3DJuegos : 82
Computer Games Online RO : 80
Eurogamer : 80
VideoGamer : 80
Total PC Gaming : 80
Destructoid : 75

779
07-07-2009, 18:19
من که اصلا نفهمیدم این بازی چیه!!
اصلا قزیش چیه؟
باید چی کار کنی؟
ارزش خریدن داره ؟
آنلاینش چجوریه؟
کلا چیه؟ :دی :31:

ali_ranger22
07-07-2009, 18:43
اینم لینک NVIDIA PhysX SDK

لینک مستقیم

Khashayar King
07-07-2009, 20:59
با تشکر از علی جان بابت تایپک خوبش !

والپیر جدید بازی :

Trine

1600x1200

با تشکر ، خشایار

ali_ranger22
07-07-2009, 21:33
این والپیپر ها در واقع همون محیط بازی و Cut sense ها هستن !
من کلی اسکرین شات گرفتم از بازی

aghamajid1369
07-07-2009, 21:42
من که اصلا نفهمیدم این بازی چیه!!
اصلا قزیش چیه؟
باید چی کار کنی؟
ارزش خریدن داره ؟
آنلاینش چجوریه؟
کلا چیه؟ :دی :31:
راست میگه بابا.
1 توضیح بدین تا بفهمیم چی به چیه.
من بدبخت تریلر نمیتونم ببینم.:دي
علی مگه نگفتی نقد میذارم. پس چی شد؟؟؟

Leon-117
08-07-2009, 08:29
الان دارم دانلودش مي كنم.اينو دانلود كنم ديگه حجم دانلودم تموم ميشه.تريلر ها كه واقعا زيبا بودن خود بازي رو بايد ببينيم.

ali_ranger22
08-07-2009, 10:17
راست میگه بابا.
1 توضیح بدین تا بفهمیم چی به چیه.
من بدبخت تریلر نمیتونم ببینم.:دي
علی مگه نگفتی نقد میذارم. پس چی شد؟؟؟
پست اول رو یه بار بخونین !
باید تموم کنم که نقد بنویسم ! :دي

aghamajid1369
08-07-2009, 10:50
پست اول رو یه بار بخونین !
باید تموم کنم که نقد بنویسم ! :دي
خوندم پست اول رو.
ولی درباره محیط بازی و این که چیکار باید بکنی چیزی ننوشته بود.
حالا نمیخواد تفسیر سیاسی بکنی :دي
2 تا خط درباره همین محیط بازی و مثلا ماموریتا بنویس

ali_ranger22
08-07-2009, 11:08
میشه در هر لحظه بین سه نفر سوییچ کرد
برای اجرای نیروهای ویژه محدودیت وجود داره یعنی همون مانا
امکان پیشرفت در بازی وجود داره با کسب کردن EXP ... که هم از طریق مبارزات به دست میاد هم از طریق گرفت شیشه های سبز رنگ
معما ها تا حالا ساده و جالب بوده .. الان خونه نیستم متاسفانه نمی تونم ادامه بدم :( ببینم بقیش چطوره
جزییا بسیار جالبی رعایت شده ... مثلا یه مرحله محیط تاریک هست بعد شما با Level Up شدن کاراکتر هاتون امکانات جدیدی بهشون اضافه میشه مثلا به دزد تیر های آتشی داره میشه که تو این مرحله خیلی به درد می خوره این تیر ها رو به مشعل های خاموش می زنید و اونا روشن می شن بعد یه دفعه می بینین که حشره ها می رن دور مشعل پر پر می زنن !!!!!!!
و خیلی چیزای دیگه
واقعا هنر سازنده ها ستودنیه
راستی جعبه هایی هم در اطراف مراحل پراکنده هستن که مخفی ان و با باز کردنشون آیتم هایی به شما داده میشه که هر کدوم کار خاصی می کنه و یا برای یه نفر کاربرد داره ...

Leon-117
08-07-2009, 14:16
بازي خيلي جالبه حتما تهيه كنيد.مثل تريلرها.فيزيك وگرافيكو از اين جورچيزها هم همه خوبن.

resident_evil
08-07-2009, 14:22
یکی یه لینک مستقیم و با Resume بده ! البته با این وضع سرعت نمیشه دان کرد !

ali_ranger22
08-07-2009, 14:24
نوید یه کم تنبلی رو بزار کنار برو بیرون 1 تومن بده بخر ! :دي

hosseincode2008
08-07-2009, 16:54
خب گيم اسپات هم اين بازي رو روي PC نقد كرد و امتياز 7.5 بهش داد .

نكات مثبت : طراحي بصري مجلل ، پلتفرمينگ و پازل هاي فيزيكي سرگرم كننده و مفرح ، كنترل روان و لذت بخش ، بخش Co-op ميتواند به طور غير قابل كنترلي سرگرم كننده باشد .
نكات منفي : $10 گران تر از نسخه هاي كنسولي ، فيزيك در برخي مواقع خنثي عمل ميكند ، قابليت سويچ آزادانه بين كاراكتر حالت رقابتي بخش Co-op را تباه ميكند .

مدال دريافتي ( مثبت ) : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] طراحي خوب و برجسته
تصاوير به كار رفته در نقد :

متن نقد :

ali_ranger22
08-07-2009, 17:54
من یه باگ از فیزیک دیدم تا حالا
اسکلته تو زمین فرو میرفت بعد یهو می اومد بیرون ! :دي

V A H í D
08-07-2009, 18:37
یکی یه لینک مستقیم و با Resume بده ! البته با این وضع سرعت نمیشه دان کرد !
400 مگه !

یا

eisa.babak
09-07-2009, 11:40
به نظر میاد بازی قشنگی باشه من حتما تهیه می کنم.

ali_ranger22
11-07-2009, 16:04
فک کنم الان مرحله آخرشم
خیلی سخته ! :دي

ali_ranger22
11-07-2009, 16:36
خب تموم شدش ! چقدر لذت بخش بود
اگه امروز تونستم نقد رو میزارم اگه نه که احتمالا میره برای چند روز دیگه

goldsnake
18-07-2009, 22:37
من بازيو نصب كردم PhysX رو هم از روي dvd نصب كردم تو بازي كه ميرم و فيلم اول بازيو نشون ميده بعد از اينكه لودينگ به انتها ميرسه از بازي مياد بيرون روي دوتا سيستم هم امتحان كردم... مشكل از كجاست؟ چجوري درستش كنم؟؟؟

ali_ranger22
20-07-2009, 18:46
Trine Game Review

اول از همه عذر خواهی کنم بابت تاخیر این نقد که بخاطر مشکلاتی که داشتم به عقب افتاد
بعد هم عکسا کمی بزرگه که ببخشید

نکات مثبت : طراحی هنری و بسیار زیبای بازی ، گیم پلی لذت بخش ، کنترل خوب
نکات منفی : معدود باگ های فیزیک که ممکن است دچار دردسر شود ، طراحی بعضی از مراحل تکراری است

مقدمه
حدود 2-3 ماه پیش بود که اولین تریلر بازی را مشاهده کردم . ابتدا فکر نمی کردم با یک بازی عمیق طرف هستم چون خیلی وقت بود بازی پلتفرمر با این سبک و سیاق ندیده بودیم اما بعد از گذشت مدت کمی از تریلر فهمیدم نخیر ! با یک بازی بسیار زیبا مهیج طرف هستم . گیم پلی و گرافیک بسیار زیبای بازی من رو مجذوب خودش کرده بود . من به شدت منتظر بازی بودم ...

داستان

در سرزمینی دور مردم در صلح و صفا در حال زندگی هستند و زندگی به خوبی در حال گذر است اما روز پایان این خوشی مصادف است با روز مرگ پادشاه .. بعد از مرگ پادشاه ، یک روز بعد جانشین پادشاه انتخاب می شود اما او خیلی زود به دام بد خواهی می افتد و روز به روز سیاهی بزرگ تر و قدرتمند تر می شود .
شما در بازی وظیفه دارید 3 قطعه Artifact که باعث پایداری است را پیدا کرده و آنها را به هم متصل کنید تا دوباره پایداری و صلح به جامعه بازگردد .
بازی داستان پیچیده ای ندارد ولی به خاطر شخصیت های متفاوت با داستانی متفاوت که هر کدام آرزویی در سر دارند شما را برای ادامه دادن و فهمیدن پایان بازی ( که البته تقریبا آشکار است ) می کشاند .

گیم پلی

در بازی های پلتفرمر مهمترین اصل بازی گیم پلی آن است که بسیار حیاتی است .
شما در بازی کنترل 3 شخصیت متفاوت را در دست خواهید گرفت که عبارت اند از :

The Thief
The Knight
The Wizard

که هر کدام ویژگی های منحصر به فرد و توانایی های خاص خود را دارند
به عنوان مثال Thief دارای تیر و کمان و قلابی است که می تواند با آن به جاهایی که بقیه دسترسی ندارند برود
Knight یک شوالیه است که ضربات Melee از قدرت های اصلی او محسوب می شود همچنین او می تواند جعبه ها را پرتاب کند
Wizard یا جادوگر همانطور که از نامش پیداست با جادو کارش را پیش می برد . او ابتدا فقط می تواند جعبه درست کند و اشیا را بلند کند ..

قدرت های جادویی Wizard بسیار بکار می آیند

اما نکته ی اساسی همین جاست که سازندگان تمام سعی خود را برای بخشیدن حس پیشرفت در بازیکنان
کرده اند تمام شخصیت ها توانایی آپگرید شدن امکاناتشان را دارند به عنوان مثال Thief با Level Up می تواند همزمان 3 تیر پرتاب کند و یا تیر های آتشین پرتاب کند که به این نوع تیر در یکی از مراحل نباز بسیار زیادی دارید .
یا Wizard که می تواند با پیشرفت کردن جعبه های بیشتری به طور همزمان ایجاد کند (حداکثر 3 ) و یا هرم معلق در هوا ایجاد کند .

هرم معلق در هوا در مراحل پایانی بسیار مورد نیاز خواهد بود

و Knight که می تواند به شمشیر آتشین و یا پتکی قدرتمند برسد .

اما مسئله ی مهمی که باعث شده است شما بازی را ساده ننگرید داشتن محدودیت برای اجرای این ویژگی های مخصوص است که می توان آن را همان Mana در بازی نامید . همچنین در بازی جعبه های مخفی وجود دارد که برای رسیدن به آنها باید زحمت بکشید اما بعضی از آنها دارای همین قدرت ها و آیتم هایی هستند که به شخصیت ها داده می شود و برای پیشرفت در بازی لازم است .
همچنین گوی هاش شیشه ای سبز که نشانه ی Exp یا تجربه هستند و معمولا در سطح مراحل به صورت مخفی پراکنده شده اند که شما برای Level up شدن به کسب مقدار معینی (50) نیاز دارید البته این تجربه از طریق مبارزات هم به دست می آید .
گوی های آبی رنگ هم محتوای مانا هستند که بیشتر از کشتن دشمنان بدست می آیند .

جعبه های مخفی معمولا دارای آیتم ها بسیار خوبی هستند .

به عنوان مثال زمانی پتک به Knight داده می شود که شما مقابل یک دیوار سنگی هستید که تنها راه خراب کردن این دیوار همین پتکی است که بازی در اختیارتان می گذارد .

تعداد این آیتم های مخفی تقریبا زیاد است و کدام امکانات خاصی را دارند و یا بعضی از آنها فقط برای یک شخصیت مورد استفاده هستند یکی از آیتم هایی که بسیار جالب و پرکاربرد است آیتم Scales of Fish است که به شخصیت شما اجازه می دهد به طور نامحدود زیر آب نفس بکشد !

از آنجایی که بازی دارای Co-oP است سازندگان باید طوری مراحل را طراحی کنند که هر شخصیت بتواند با امکاناتش راه را ادامه دهد و یا اینکه از ویژگی های شخصیت ها برای رد شدن از موانع به خوبی استفاده شود . البته به خاطر اینکه شما در قسمت تک نفره می توانید از سه شخصیت در هر زمان استفاده کنید سازندگان کمی زحمت خود را بر باد داده اند ! چون از طرفی مراحل طوری ساخته شده که شما با هر کدام از شخصیت ها می توانید راهتان را ادامه دهید و در واقع بخش Co-oP کمی حیف و میل شده است !

این گونه طراحی مراحل را بارها دیده ایم اما به هرحال در Trine سبک و سیاقشان فرق می کند

یکی از مواردی که کمی به طراحی مراحل لطمه می زند مراحل و موانعی هستند که از طرفی عضو جدا نشدنی بازی های پلتفرمر هستند و از طرفی آنها را به کرات دیده ایم ! و بنده نمی دانم آن را می توانم ضعف بنامم یا نه .
برای مثال یکی از مراحلی که واقعا به دفعات زیادی دیده ایم مرحله ی آخر بازی است که شما باید سریعا از موانع به بالا بروید و از مواد مذابی که در حال بالا آمدن است فرار کنید ! این نوع طراحی مرحله را شخصا به اندازه ی زیادی در بازی های گوناگون دیده ام .

بازی از مجموع 15 مرحله تشکیل شده است که هر کدام طراحی متفاوتی دارند اما از ماهیتی یکسان بهره می برند و این امر واقعا به جلوگیری از تکراری شدن بازی کمک کرده است .

یکی از مواردی که گیم پلی بازی بر اساس آن استوار است فیزیک است . در بازی با فیزیک بسیار خوبی طرف هستیم که توضیحات آن را در بخش بعدی خواهم داد .
شما به اندازه ی زیادی برای رد شدن از موانع به فیزیک نیازمند هستید به عنوان مثال به عکس بالا (چرخ دنده ها ) نگاه کنید ، فیزیک در اینجا بسیار خوب شبیه سازی شده است و این چرخ دنده ها دقیقا بر اساس موقعیت شما خواهند چرخید همچنین سرعت این چرخش نیز متفاوت خواهد بود . بلند کردن اشیا توسط Wizard با فیزیک بسیار خوبی انجام می شود و به طور خلاصه گیم پلی این بازی بر اساس فیزیک بنا شده است .

در مجموع همانطور که در ابتدا گفتم یک بازی پلتفرمر به شدت به گیم پلی اش وابسته است و ما این وابستگی را به خوبی در Trine مشاهده می کنیم مطمئن باشید که از گیم پلی بازی لذت بسیاری خواهید برد .

گرافیک و فیزیک

درسته که یک بازی پلتفرمر به گیم پلی بیشترین وابستگی رو داره اما یک شرکت بازی ساز خوب از تمام پتانسل های موجود برای جذب همه ی سلیقه های به بازی اش استفاده می کند .
Nobilis شرکت سازنده ی بازی این را به خوبی فهمیده است . آنها نه تنها گرافیک را فدای گیم پلی نکرده اند بلکه گرافیک را به عامل قدرت بازی تبدیل کرده اند . برخلاف بازی ها روزی که فقط به بالابردن گرافیک از نظر بصری فکر می کنند ، Nobilis هنر را هم در اولویت خود قرار داده است . شرح گرافیک بازی واقعا کار سختی است چون باید آنرا با چشمان خود دیده و لمس کنید .
طراحی تکسچر ها برای چنین بازی ای واقعا تحسین آور است ! وجود چنین جزییاتی در گوشه کنار بازی عالی است همچنین مراحل یک لایه نیستند و شما توانایی دیدن دور دست ها را هم دارید !

از گرافیک هنری و زیبای بازی لذت ببرید !

همانطور که واضح است گرافیک بازی به صورت سه بعدی طراحی شده است اما مسیر عبوری شما یک خط است .
سازندگان به خوبی وسواس خود برای اضافه کردن جزییات در بازی را نشان داده اند برای مثال در مرحله ای که شما باید مشعل ها را با تیر آتشین Thief روشن کنید بعد از روشن شدن مشعل می بینید که حشرات به سرعت دور مشعل حلقه می زنند !!
و یا اشیا های گوناگون و زیادی که در مراحل یافت می شوند که محیط را از حالت مصنوعی دور می کنند .

بعد از گرافیک بسیار خوب بازی می رسیم به فیزیک بازی که وجود چنین فیزیکی در چنین سبکی تقریبا کم سابقه است . با اینکه کمی بازی سبک Fun هم دارد و مثلا فیزیک در زمینه جاذبه خیلی واقعی نیست اما در موارد دیگر با فیزیک واقعا قدرتمندی طرف هستیم . تمامی آبجکت هایی که امکان جابجایی آنها وجود دارد از فیزیک بازی
بهره مند هستند رد کردن موانع هم معمولا به فیزیک مربوط است . اما معدود باگ های فیزیک هم در بازی مشاهده می شود (شخصا 2 مورد دیدم ) که این باگ ها معمولا این گونه هستند که یک دفعه شی به داخل زمین می رود و غیب می شود !!! البته خوشبختانه تعداد این باگ ها بسیار کم است و مشکل خاصی ایجاد نمی کند .

Trine و سازندگانش نشان دادند که می توان از گرافیک زیبا و فیزیک طبیعی برای بهتر کردن یک بازی پلتفرمر نهایت استفاده را برد .

صداگذاری و موسیقی

در زمینه صداگذاری روی اشیا و دشمنان و کلا افکت های صوتی ؛ در بازی مشکل خاصی مشاهده نمی شود .
شکستن دیوار ها ، فریاد دشمنان ، افتادن آبجکت ها که هرکدام صدای خود را دارند ، ضربات شمشیر و همه و همه به خوبی صداگذاری شده اند و ضخصا مشکل خاصی در آنها ندیدم .

صدای راوی داستان بسیار زیبا و تاثیر گذار است ، اولین بار بعد از شنیدن صدای راوی یاد صدای شخصیت پیری که در دیابلو 2 شما را راهنمایی می کرد افتادم ! چون صدای او هم بسیار تاثیر گذار بود .
راوی داستان را بسیار زیبا تعریف می کند جایی که باید مرموز باشد به خوبی آن را در نوع سخنانش حس خواهید کرد و جایی که با هیجان هم صحبت می کند همینطور ...
خود شخصیت ها دیالوگ های زیادی ندارند اما باز هم سازندگان برای همان دیالوگ های کم هم ارزش قائل بوده و آنها را هم به خوبی صداگذاری کرده اند .

از نظر موسیقی شخصا آن را شاهکاری می دانم هر چند کمی غلو شده است اما موسیقی بازی بسیار زیبا و آرامش بخش است هرچند که تعداد این موسیقی ها از انگشتان دست تجاوز نکرده و معمولا تکرار می شوند اما آنقدر زیبا هستند که شما را تا پایان شیفته ی خود نگه دارند .

پایانی

همانطور که احتمالا تا الان متوجه شده اید و حس من را نسبت به بازی درک کرده اید ، به شما توصیه می کنم به هیچ وجه این بازی را از دست ندهید .
Nobilis نشان داد که می تواند در آینده شرکتی موفق باشد چون همه ی عوامل برای موفقیت بازی خود را در نظر گرفته است و این امر برای موفقیت یک شرکت بازی سازی بسیار مهم است .
Trine از آن دست بازی هایی است که کمتر یافت می شود و بازی هایی که در این سبک عرضه شوند و چنین قدرتی داشته باشند خیلی کم شده است .

امیدوارم مطلب خوبی باشه خودم چون یه ضرب نوشتم (بر عکس همیشه ) یعنی نشستم پای پی سی و نوشتم و تا حالا خودم از اول نخوندم ببینم چی نوشتم اصلا ! امیدوارم خوب و مفید باشه . :20:

نوشته شده توسط Ali_ranger
کپی کردن از مطلب با ذکر نام منبع بلامانع است .

Good Luck

Leon-117
20-07-2009, 18:57
من الان فك كنم آخراشم خيلي سخت شده.دوستان اين بازي رو نخريد ها!سرتون كلاه ميره!منظورم بدي بازي نيست بازي خيلي هم جزابه اما مثلا يه دي وي دي ميخري توش 600 مگه.من كه دانلود كردم اما هرچي دوست دارين پول خودتونه.
دوست عزيز ali_ranger22 خيلي مممنون اما اگه ميشه به نظر من اين نوشته آخرتو پاك كن كپي كردن ار.......چون كسي گوش نميده اگه بخواد كپي كنه بعد ممكنه بعضي ها بگن فلاني چقد......اصلا منظور بدي نداشتم نظر شخصي بود خواهشا ناراحت شدي زياد به دل نگير.:40::11::10:

ali_ranger22
20-07-2009, 19:34
دوست عزيز ali_ranger22 خيلي مممنون اما اگه ميشه به نظر من اين نوشته آخرتو پاك كن كپي كردن ار.......چون كسي گوش نميده اگه بخواد كپي كنه بعد ممكنه بعضي ها بگن فلاني چقد......اصلا منظور بدي نداشتم نظر شخصي بود خواهشا ناراحت شدي زياد به دل نگير.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
این اولین باری نیست که من نقد می کنم ! در نتیجه اولین باری هم نیست که این جمله رو می نویسم ! :31: البته این سری دیگه پی سی ورلدشو حذف کردم !!
کسی هم گوش نکنه ناراحت نمی شم (نه زیاد یعنی ! ) ولی بالاخره کدوم قانون رعایت میشه که این بخواد بشه !

sasanjfr
21-07-2009, 16:07
ممنون از نقد خوبت علی جان:46:
به نظر میاد خیلی قشنگ باشه.

Leon-117
25-07-2009, 14:30
هوررراااااااااااااا تموم شد!بالاخره تمومش كردم.واقعا يكي از بهترين بازي هاي پلتفرمر كل دوراني بود كه بازي ميكنم.حتما امتحان كنين.همه چي بازي خوبه.گيم پلي-گرافيك-فيزيك داستان.
كلا بازي خيلي خيلي خوبي بود.

dr.vampire
27-07-2009, 00:28
ممنون از نقد
با خوندنش باید بازی رو بگیرم!!!

a.z.p.z
27-07-2009, 13:56
ببخشید میخواستم بدونم چیتی و رمزی نداره پ؟
ممنون

aghamajid1369
31-07-2009, 15:12
همین الان بازی رو تموم کردم. خیلی محشر بود.
اون مرحله آخر خیلی جالب بود. دهن آدم سرویس میشد.
داستانش هم خیلی جالب بود.
درست مثل 1 قصه بود.
گوینده هم که صداش عالی بود.
اون آخرش خیلی باحال بود که با چکش ضد تو سر Evil .
سرنوشتشون هم باحال بود.
مخصوصا بچه های جادوگره :دي

Leon-117
31-07-2009, 19:12
آره خيلي جالب شد آخرش.اين صداي راوي منو ياد راوي يه كارتون مينداخت كه جاد.گر هم بود.تم صداش به طرض(طرض اينجوريه؟!)فوقلعاده ترسناك(!!!!!!!!!!1)شبيه اونه.اما تو بعضي مرحله ها من واقعا گريم گرفته بود از بس سخت بود رو قول آخ رها هم بيشتر كار ميكردن بهتر بود.

Jocker
31-07-2009, 20:33
ببخشید دوستان من این قسمت مشکل دارم...

هر چه پرش بلند انجام می دهم نمی توانم به آن طرف برم اگر ممکن راهنمایی بفرمایید...

ali_ranger22
31-07-2009, 20:49
شما یه جعبه بزار
تا بتونی از روش بپری

Jocker
31-07-2009, 23:12
شما یه جعبه بزار
تا بتونی از روش بپری

دوست عزیز اونجاها جعبه نیست به فکر خودم هم رسید...

پشت سرم دره هست و جلوی من هم بسته است...

aghamajid1369
31-07-2009, 23:27

خوب دوست من جادوگر رو برای همین گذاشتن.
1 جعبه بساز.
اگه هم میتونی پل بساز. البته اگه میتونی. چون نمیدونم اون قدرت رو بهت داده یا نه.

ali_ranger22
01-08-2009, 09:21

با موس شکل یه جادوگر رو بساز وقتی جادوگرو انتخاب کردی خودش می سازه

Jocker
01-08-2009, 11:39
من امتیاز پل و جعبه را گرفتم ولی وقتی پل را انتخاب می‌کنم توضیح پائین نوشته که شما امتیاز کافی را ندارید یعنی چی؟

aghamajid1369
01-08-2009, 11:48
من امتیاز پل و جعبه را گرفتم ولی وقتی پل را انتخاب می‌کنم توضیح پائین نوشته که شما امتیاز کافی را ندارید یعنی چی؟
قکر کنم شما داری قسمت آپگرید رو میگی.
ببین شما همینجوری روی صفحه اصلی که هستی.
1 رو بزن تا جادوگر انتخاب بشه.
بعدش کلیک چپ موس رو بگیر و 1 خط صاف اققی بکش تا پل درست کنه.
برای جعبه درست کردن هم کلیک چپ رو بگیر و شکل 1 مربع رو بکش.

pedram_sad
01-08-2009, 21:45
خوب منم بازی رو امروز گرفتم
یعنی رفتم خونه پسر خالام flash همرام برده بودم دیدم اونجا نصبه اونم copy کردش تو flash :31:

بازی رو اوردم خونه همه تنظیمات رو گذاشتم رو max و v-sync رو هم enable کردم و رو aniotropic filtering روی 8 و anti روی 2 تونستم بین 68 تا 70 فریم بگیرم

بازی خیلی باحالیه
گرافیک و فیزیک بازی واقعا عالیه
همون طور که علی جان تو نقدشون گفتن

محیط ها و نورپردازی خیلی خوبه و خود بازی هم نو اوری های زیادی رو داره به خصوص این که به 3 کاراکتر باید بازی کرد و هر کدام قابلیت هایی دارن

Jocker
02-08-2009, 21:44
دوستان من یک جای دیگر مشکل دارم...

اول مرحله سوم که روبروی من یک دیوار بسته است... و یک مجسه مچ دست اون بالا هست...

مجسمه پایین نمی‌آید که دیوار را خراب کنم... چطوری دیوار را خراب کنم...

aghamajid1369
02-08-2009, 22:04
دوستان من یک جای دیگر مشکل دارم...

اول مرحله سوم که روبروی من یک دیوار بسته است... و یک مجسه مچ دست اون بالا هست...

مجسمه پایین نمی‌آید که دیوار را خراب کنم... چطوری دیوار را خراب کنم...

درست یادم نیست.
ولی فکر کنم باید با تیرکمون دزده یعنی همون زنه طنابی رو که دسته مجسمه بهش آویزونی با تیر بزنی تا پاره بشه بیفته پایین.
بعدش هم یا با جنگجو بلندش کنی پرتش کنی به سمت دیوار یا با جادوگر بزنیش به دیوار.

pcali
05-08-2009, 10:41
بازی واقعا جالبی من واقعا با هاش حال کردم با وجود این همه بازی پر هیاهو*prototype* توی بازار بازیها این یکی مثل یک مرحم میمونه مثل یک مسکن آرامش بخش
راوی و قصه گوی داستان واقعا صدای عالی داره انگار داری به یک قصه گوش میدی البته برای کسانی که زبانشون مثل من خوبه صدا گذلری و گرافیک هم عالی هستش واقعا دستشون درد نکنه

Jocker
05-08-2009, 17:17
دوستان مرحله آخر سخت میشه...

هیچ راهی نداره جلوی این گدازه‌های آتش را گرفت... من خیلی بالا می‌روم ولی تمامی ندارد...

برای رد شدن از این مرحله کار خاصی باید انجام داد یا نه باید همین‌طور بپری بالا؟

ali_ranger22
05-08-2009, 17:22

هیچ راهی نداره جلوی این گدازه‌های آتش را گرفت... من خیلی بالا می‌روم ولی تمامی ندارد...

نه باید همینطوری بری بالا
یه آیتم هست که اگه داشته باشیش می تونی کسی که مرده یه بار دیگه زنده کنی این آیتمبه کار میاد تو این مرحله

aghamajid1369
05-08-2009, 17:22

کار خاصی نباید بکنی.
فقط بپر بپر :دي
آره. 1 کم سخته ولی چند بار امتحان کنی میشه.
هر وقت دیدی داره یارت میمیره جادوگر رو انتخاب کن.
چون توی بالا رفتن هیچ قدرتیش به کار نمیاد

ویرایش:
همزمان شد.

titanium_zarin
06-08-2009, 09:17
[[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اینجا باید چه کار گنم؟؟؟؟

aghamajid1369
06-08-2009, 12:35
[[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اینجا باید چه کار گنم؟؟؟؟
با جادوگر یکی از طبقه های این که پر میخوره رو بگیر وسریع تکون بده تا تند تند بچرخه بعد سریع بپر رو یکی از طبقه ها.اگه هم دیدی نمیتونی با جادوگر 1 جعبه بساز با کمک او برو بالا.
چون سرعت زیاد میشه میبرتت بالا
بعدش هم دیگه باید سریع بپری اون بالا.
1 راه دیگه هم اینکه بپر روی یکی از طبقه ها بعد با جادوگر یکی از طبقه ها رو بگیر و بکش پایی تا خودت بری بالا.

titanium_zarin
06-08-2009, 12:45
ممنون.
میشه بگین جادوگره چه کارایی انجام میده و چه طوری؟؟؟؟

aghamajid1369
06-08-2009, 13:09
ممنون.
میشه بگین جادوگره چه کارایی انجام میده و چه طوری؟؟؟؟
وقتی جادوگر رو انتخاب کردی
روی 1 جسم رایت کلیک رو بگیر بعدش همینجور که پایین نگه داشتی رایت کلیک رو موس رو تکون بده تا اون جسم رو تکون بده.
با لفت کلیک(Left click ) اگه شکل 1 مربع رو بکشی وقتی همینجور لفت کلیک رو نگه داشتی 1 مربه از غیب ظاهر میکنه.
1 کم که جلوتر رفتی اگه 1 خط صاف بکشی 1 پل درست میکنه.
1 کم جلوتر اگه شکل مثلث رو بکشی 1 مثلث معلق تو هوا میکشه.

Jocker
06-08-2009, 15:06
دوست عزیز اون قابلیتی که می‌تونی یک نفر را زنده کنی چه جوریه؟

اون شی چه شکلیه؟ و چطوری ازش استفاده کنیم؟

mohammadaliarmin
06-08-2009, 18:25
آقا ببخشید این بازی ارزش بازیکردن داره ؟ بعدش چندتا دی وی دی هست ؟ گرافیکش چطوریه ( بگید در حد کدوم بازیه)

amin 2010
06-08-2009, 18:28
600 مگابایت هست.در یک کلام فوق العاده!!!!!!!

mohammadaliarmin
06-08-2009, 22:31
یعنی فقط یک سی دی هست :18: اگر گرافیکش خوبه برم بخرمش

hosseincode2008
12-08-2009, 12:59

من نميدونم اگه اين DBD رو نداشتم چي كار ميكردم ؟ اين بازي رو متاسفانه تو شهر ما نميوردن كه خوشبختانه برو بچ DBD گذاشتنش توي DVD مجله ي دنياي بازي! تازه مانكي آيلند و تريلر از دو بازي توي امضام هم توش بود !! قبلا هم مشكلاتم با Fallout 3 و Burnout Paradise رو با همين DBD و درايور كارت گرافيكي توش حل كرده بودم . خيلي دمشون گرم ...

الان Trine رو نصب كردم ، برم ببينم بازي كردنش چقدر لذت داره

ali_ranger22
12-08-2009, 16:35
دوست عزیز اون قابلیتی که می‌تونی یک نفر را زنده کنی چه جوریه؟

اون شی چه شکلیه؟ و چطوری ازش استفاده کنیم؟

یه آیتمی هست که مخفیه باید پیداش کنی
بعد وقتی مثلا جادوگر میمیره و این آیتم رو به جادوگر داده باشی بعد از مردنش اگه دوباره شماره 1 رو بزنی زنده میشه

hosseincode2008
12-08-2009, 17:04
همونطور كه قبل از بازي كردم انتظار داشتم محشر و بسيار سرگرم كننده ست فقط نميدونم چرا بعضي وقت ها پرشم نميگيره ! يعني تو موقعيت هاي بحراني Space رو ميزنم ولي نميپره و ميوفته پايين .
switch بين شخصيت ها را هم آوردم با چرخ موس ، اينطوري خيلي راحت تر شده چون دم به دم بايد سويچ كنيم .

hosseincode2008
18-08-2009, 15:33
من مرحله ي 15 هستم ، كلا چند مرحلست ؟
تو اواخر مرحله ي 14 از منو ، گزينه ي بازگشت به اخرين چك پوينت رو زدم نامرد منو برد اول بازي !!!! خيلي باگ مسخره اي بود اعصابم رو هم ريخت بهم .
يه چيز بد ديگش اينه كه خيلي وقت ها من مثلث ميكشم مربع در مياد !! يا اصلا بعضي موقع ها خيلي منظم پل ميكشم اما ظاهر نميشه .
فقط من اين مشكلات رو تو بازي ديدم و ديگه همه چيزش عالي هست .
تو پست قبليم كه هنوز اوايل بازي بودم چون هم W و هم Space رو براي پرش ميزدم نميگرفت كه الان رفع شده اونم به اين خاطر بود كه دستم عادت كرده بود كه W رو هم بزنه !!!!!!!!!!!!!
چرخ موس رو هم واسه ي تعويض اسلحه خود بازي گذاشته كه من اوايل نميدونستم و سويچ كاراكتر ها رو روش گذاشته بودم كه خوشبختانه خود بازي دفعه ي بعد كه اومدم تغيير كليد ها رو لود نكرده بود !!!

كلا دم Frozenbyte گرم .

aghamajid1369
18-08-2009, 16:52
من مرحله ي 15 هستم ، كلا چند مرحلست ؟
تو اواخر مرحله ي 14 از منو ، گزينه ي بازگشت به اخرين چك پوينت رو زدم نامرد منو برد اول بازي !!!! خيلي باگ مسخره اي بود اعصابم رو هم ريخت بهم .
يه چيز بد ديگش اينه كه خيلي وقت ها من مثلث ميكشم مربع در مياد !! يا اصلا بعضي موقع ها خيلي منظم پل ميكشم اما ظاهر نميشه .
فقط من اين مشكلات رو تو بازي ديدم و ديگه همه چيزش عالي هست .
تو پست قبليم كه هنوز اوايل بازي بودم چون هم W و هم Space رو براي پرش ميزدم نميگرفت كه الان رفع شده اونم به اين خاطر بود كه دستم عادت كرده بود كه W رو هم بزنه !!!!!!!!!!!!!
چرخ موس رو هم واسه ي تعويض اسلحه خود بازي گذاشته كه من اوايل نميدونستم و سويچ كاراكتر ها رو روش گذاشته بودم كه خوشبختانه خود بازي دفعه ي بعد كه اومدم تغيير كليد ها رو لود نكرده بود !!!

كلا دم Frozenbyte گرم .
منم 1 بار به اون باگ چک پوینت خوردم.
مرحله یکی مونده به آخر بود.
چک پوینت رو لود کردم بردم اولای مرحله. میخواستم مانیتور رو خورد کنم :دي
ولی رفتم خودم رو کشتم دوباره بردم همون چک پوینتی که لازم داشتم. یعمی چک پوینت آخری که بودم.
والا یادم نمیاد چند مرحله بود.

hosseincode2008
18-08-2009, 18:11
ببينم مرحله ي آخر همونيه كه مواد مذاب بالا ميان و هي بايد بپريم ؟ اگر اين باشه پس مرحله ي آخرم . اون باگي كه تو هم مواجه شدي تو همون مرحله اي كه من مواجه شدم !!!!!!!

aghamajid1369
18-08-2009, 18:43
ببينم مرحله ي آخر همونيه كه مواد مذاب بالا ميان و هي بايد بپريم ؟ اگر اين باشه پس مرحله ي آخرم . اون باگي كه تو هم مواجه شدي تو همون مرحله اي كه من مواجه شدم !!!!!!!
آره مرحله آخره.
درسته.

hosseincode2008
22-08-2009, 19:57
بالاخره با زحمات و سختي هاي فراوان و به لطف يزدان و بچه ها اينجانب توانستم مرحله ي آخر را كه چند روزي مرا معلول كرده بود رد كرده و به سلامتي بازي را تمام كنم .
---------------
من تازه گرم شدم ميخوام 5 بار ديگه بازي رو تموم كنم ...

hosseincode2008
23-08-2009, 21:16
مسخرست!
من دوباره از اول بازي رو رفتم و تو همون مرحله ي ماقبل آخر بازم همون باگ چك پوينت پيش اومد . واقعا دفعه ي اول اينقدر حالم گرفته نشده بود ...
اين باگ ها به بازي ضربه ي سختي رو زده

ali_ranger22
23-08-2009, 22:17
من که خدارو شکر همچین باگی نداشتم
فقط 2 بار باگ فیزیک داشتم که خیلی هم تو روند بازی تاثیر نداشت

hosseincode2008
30-08-2009, 16:03
خب من بالاخره بعد از 5 بار تموم كردن بازي رو از رو سيستم حذف كردم ، هر چند اصلا دلم نميومد!
البته چهار دفعه ي بعدي رو با Replay كردن ماموريت ها رفتم تا قدرت هام رو در اختيار داشته باشم و همه ي سكرت ها و اون سبز ها رو بگيرم .

يه امار و ارقامي هم بدم بد نيست! :

تمام 26 سكرت رو پيدا كردم + تمام Experience هاي مربوط به دشمنان رو گرفتم كه جمعا 275 تا بود + 390 تا از كل 400 Experience يا شيشه هاي سبز رنگ رو پيدا كردم كه بعضيها واقعا پيدا كردنشون سخت بود مثلا چند تاشون رو انداخته بودن زير مواد سمي و بعضي ها رو در مكان هاي بسيار هوشمندانه گذاشته بودن كه واقعا جاي تحسين داره + از جمع 15 مرحله 11 مرحله رو به طور كامل و صد در صد زير و رو كردم و تمام سكرت ها و Experience هاي هم مربوط به دشمنان و هم موجود تو خود مرحله رو گرفتم + اون 4 مرحله ي باقي مانده هم مراحل 5 با سه Experience سبز ، 11 با يك Experience سبز ، 12 با دو Experience سبز و 15 با چهار Experience سبز هستن + تمام آپگريد ها و قدرت هاي هر سه شخصيت رو هم پيدا كردم و هر سه قدرت مربوط به هريك از سه شخصيت در رنك سه يعني آخر بودن .

در كل خيلي محشر بود طوري كه من تمام بازيهاي رو سيستم و اونهايي كه جديدا اومدن رو ول كرده بودم و هر وقت كه خيال بازي ميكردم ميرفتم سراغ Trine .

به هيچ وجه اين بازي رو از دست نديد ...

MAHY@R
04-09-2009, 14:13
همه سختی بازی تو مرحله آخرش بود ولی در کل بازی قشنگی بود

دوستان کسی میدونه این بازی تو کدوم کشور ساخته شده؟

havas_1980
04-09-2009, 14:22
همه سختی بازی تو مرحله آخرش بود ولی در کل بازی قشنگی بود

دوستان کسی میدونه این بازی تو کدوم کشور ساخته شده؟
Frozenbyte - شرکتی فنلاندی که در شهر هلسینکی قرار گرفته و سال 2001 تاسیس شد.

Khan gholi
08-09-2009, 16:38
از برو بچه های مشهد کسی هست بدونه کجا این بازی رو میفروشن؟

Xx Hossein xX
17-09-2009, 20:48
بازی واقعا زیبایی هستش ......
همه بازی کنید و از دستش ندید .

دوستانی که بارو تموم کردن یه راهنمایی در مورد کشتن اوون اسکلت بزرگ توی مرحله ی 3 به من بدن ! من هر کاری میکنم نمی تونم بکشمش ! باید به کجاش ضربه بزنم و چطوری ؟!

ممنون ..........

hosseincode2008
17-09-2009, 21:14
به سرش بايد بزني ، با تير و كمان من راحت ميزدمش . نگران هم نباش اگر بميري اون ضرباتي كه زده بودي اثرشون ميمونه !!

k2l
03-11-2009, 20:14
سلام
من خودمو کشتم ای بازی رو dl کنم نشد!تو دبی هم جایی برای خریدش پیدا نکردم!
یک بار هم که دانلود کردم انقد دنگ و فنگ داشت که مجبور شدم پاک کنم!
کسی اکر تورنتی از این بازی داره که seeder هم داشته باشه بده ممنون میشم!
بازی به این خوبیو حیفه آدم بازی نکنه...

k2l
11-11-2009, 15:05
آخه چرا جواب نداد : د ی
کسی کرک بازی رو نداره؟!
تورو خدا این یکی رو یکی جواب بده!

rezadevilmaycry
20-10-2010, 22:00
خوب این بازی دیروز به دستم رسید[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
بازی جالبی هستش خیلی خوشم اومد البته گرافیک خاصی نداره ولی کلا جالبه
بیشتر شبیه بازی هایی مثل تبر طلایی و پسراژدها سوار هستش(البته شاید بشه گفت کمی هم مثل ارباب حلقه ها)
نحوه ی رفتن مراحلش مخصوصا ساختن اشکال هندسی و تخته و ....برای ایجاد راحی تا بتوانیم از مرحله رد بشیم و همینطور ترکیبی حرکت کردنشون خیلی جالبه
تازه نسخه ی بازی من دوبله فارسی هم هست و خیلی به جذابیتش افزوده و داستان بازیش هم قشنگه
یکچی دیگه راجب این بازی که یادم اومد اینه که موزیک مراحل این بازی واقعا زیبا هست و صداگذاری مخصوصا چکیدن قطره های آب تو آب
من تازه قبرستان رد کردم برم ببینم باقیش به کجا میرسه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

rezadevilmaycry
23-10-2010, 13:10
خوب منم TRINE تمام کردم خیلی بازی زیبایی بود
مخصوصا صداگزاریش که فوق العاده بود تاالان صداگزاری بازی به اندازه این بازی قشنگ ندیده بودم و همینطور موزیک مراحلش حالا از خود جلوه های بصری این بازی بگذریم که خیلی قشنگ آدم میتونست باهاشون ارتباط برقرار کنه
بهرحال مرحله ی آخرش پوستم کنده شد تا تونستم برم بالا نزدیک 3 ساعت شایدم بیشتر فقط همونجا سوختم:31:
منتظر شماره های بعدیش هستم امیدوارم ساخته بشه ادامش...[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
کسی کمکی خواست خوشحال میشم بتونم کمکش کنم...:20: