PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چندتا سوال يه مبتدي از C#

samaram
14-05-2009, 11:53
سلام. من مي خوام يه پروژه به سي شارپ بنويسم . منتها اطلاعاتم در اين زبان كلي و عموميه. سه تا وسال فعلا برام پيش اومده:
1- دكمه هايي كه در بعضي برنامه ها مي بينيم كه مثلا با رفتن موس روشون رنگشون عوض مي شه چجوري ساخته ميشن؟ خود كنترل button به اين شكل در مياد يا دكمه ها با فلش يا نرم افزار ديگه اي ساخته مي شن؟
2- براي درج تصوير از كنترل picture box استفاده مي شه؟
3- چطور مي تونم از كنترل هاي مربوط به پرينت استفاده كنم؟

BabyBoy
14-05-2009, 12:50
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

براي ايجاد چنين دكمه هايي هم ميشه از PictureBox استفاده كرد و از خود Button

از دكمه هاي Flash نميشه استفاده كرد ولي WPF چيزي كم از Flash نداره

از چي مي خواي Print بگيري؟

samaram
16-05-2009, 11:44

براي ايجاد چنين دكمه هايي هم ميشه از PictureBox استفاده كرد و از خود Button

از دكمه هاي Flash نميشه استفاده كرد ولي WPF چيزي كم از Flash نداره

از چي مي خواي Print بگيري؟

ممنون.
- با كدوم ويژگي دكمه مي تونم تعريف كنم موس كه روش ميره رنگش عوض شه؟!!
- مي خوام يه فرم گزارش رو پرينت بگيرم. ببينم مي تونم نتايج گزارشمو توي يه فرم بذارم و بعد پرينت بگيرم يا از كريستال ريپورت استفاده كنم؟ اصلا براي چاپ گزارش كدوم بهتره؟

چند تا سوال ديگه هم برام پيش اومده:
1- چطور textbox رو تعريف كنم تا اسكرول بشه؟
2- چطور فونت كل پروژمو tahoma تعريف كنم؟
3- userId و پسوردي كه در رشته ي دستورهاي اتصال به بانك(sql server) استفاده ميشه چه فايده اي داره؟ منظورم اينه كه چطور ميشه ازش استفاده اي كرد؟ بهره برد. در ضمن وقتي برنامم رو مي برم روي سيستم مقصد (سيستم كاربري كه برنامه رو برا اون نوشتم) بايد اين قسمت دستوراتمو متناسب با UID و پسورد اون عوض كنم؟ (يا بالعكس)
4- براي ذخيره ي متن با بيشتر از 50 كاراكتر و همچنين عدد با بيش از 9 رقم از كدوم گزينه ها در sql server بايد استفاده كنم؟

راستي در فريم ورك 2005 كار مي كنم.

samaram
18-05-2009, 11:04
دوستان نمي خوايد راهنماييم كنيد؟:19:

IP007
18-05-2009, 11:16
ممنون.
- با كدوم ويژگي دكمه مي تونم تعريف كنم موس كه روش ميره رنگش عوض شه؟!!
- مي خوام يه فرم گزارش رو پرينت بگيرم. ببينم مي تونم نتايج گزارشمو توي يه فرم بذارم و بعد پرينت بگيرم يا از كريستال ريپورت استفاده كنم؟ اصلا براي چاپ گزارش كدوم بهتره؟

چند تا سوال ديگه هم برام پيش اومده:
3- userId و پسوردي كه در رشته ي دستورهاي اتصال به بانك(sql server) استفاده ميشه چه فايده اي داره؟ منظورم اينه كه چطور ميشه ازش استفاده اي كرد؟ بهره برد. در ضمن وقتي برنامم رو مي برم روي سيستم مقصد (سيستم كاربري كه برنامه رو برا اون نوشتم) بايد اين قسمت دستوراتمو متناسب با UID و پسورد اون عوض كنم؟ (يا بالعكس)
4- براي ذخيره ي متن با بيشتر از 50 كاراكتر و همچنين عدد با بيش از 9 رقم از كدوم گزينه ها در sql server بايد استفاده كنم؟

راستي در فريم ورك 2005 كار مي كنم.
سلام یه event به نام mouseEnter داریم که با اون میتونی رنگ رو عوض کنی ، ت properies تو تب events (علامت رعد و برق) میتونی خیلی چیزا پیدا کنی

_H2_
19-05-2009, 00:35
سلام

مي خوام يه فرم گزارش رو پرينت بگيرم. ببينم مي تونم نتايج گزارشمو توي يه فرم بذارم و بعد پرينت بگيرم يا از كريستال ريپورت استفاده كنم؟ اصلا براي چاپ گزارش كدوم بهتره؟

درست متوجه نشدم... ! ولی پرینت از یک فرم Form چندان عاقلانه نیست.
میتوانید در فرم نمایش دهید ولی برای چاپ واقعی روی کاغذ باید از برنامه های گزارش ساز استفاده کنید.

Multiline=True
ScrollBars=Both

فونت را برای فرم اصلی (و اگر دارید MDI) برنامه ست کنید و بقیه کنترلرها و بخش ها را دستکاری نکنید.
دقت کنید که فونت های خاص نگذارید، اگر رایانه مقصد نداشته باشد، برنامه به error میخورد.

شما میوانید دیالوگ ورودی در نظر بگیرید که کاربر user و pass را بزند و سپس وارد برنامه شود.
مثل همه برنامه های مرسوم بانک اطلاعاتی و یا خود ویندوز و...

در sqlserver2005/2008 ...
برای متون فارسی زیر 4000 میتوانید از nvarchar استفاده کنید و همان عدد 50 را در نمایه طراحی تغییر دهید (تا سقف 4000)

برای متون بزرگتر باید از (nvarchar(MAX استفاده کنید که ظرفیتی تا یک میلیار کاراکتر دارد.

برای اعداد تا 18 رقم میتوانید از bigint استفاده کنید که معادل دات نتی long است.

برای تا 38 رقم هم میتوانید از decimal استفاده کنید.

موفق باشید.

samaram
19-05-2009, 10:38
سلام یه event به نام mouseEnter داریم که با اون میتونی رنگ رو عوض کنی ، ت properies تو تب events (علامت رعد و برق) میتونی خیلی چیزا پیدا کنی
اينو مي دونم. منتها نميدونم مثلا چطور تعريف كنم وقتي رفتم روي دكمه مثلا تصويرش عوض شه يا بخصوص مثلا بعضي قسمت هاش تغيير رنگ بده. اصلا همچين چيزي امكان داره؟ اولش اومدم يه پنل تعريف كردم و دكمه رو گذاشتم روش . اما ايراد پنل اينه كه زير دكمه قرار مي گيره. من مي خوام يه جوري مثل يه هاله روي دكمه باشه كه اول ديده نشه اما موس كه مي ره روش ، ديده بشه و به حالت يه لايه يا ماسك يا هاله روي دكمه باشه.

میتوانید در فرم نمایش دهید ولی برای چاپ واقعی روی کاغذ باید از برنامه های گزارش ساز استفاده کنید.

مرثي. شما از اون دسته كاربراي انجمن هستيد كه من در اخلاق و تخصص بهتون ارادت دارم. اگه يادتون باشه قبلا براي يكي از پروژه هام توي انجمن از شما و يكي از همكاراتون خيلي كمك گرفتم.
يعني با كريستال ريپورت بسازم؟
متاسفانه من sqlserver2000 كار مي كنم!!:41:

Ultimator
19-05-2009, 14:37
اينو مي دونم. منتها نميدونم مثلا چطور تعريف كنم وقتي رفتم روي دكمه مثلا تصويرش عوض شه يا بخصوص مثلا بعضي قسمت هاش تغيير رنگ بده. اصلا همچين چيزي امكان داره؟ اولش اومدم يه پنل تعريف كردم و دكمه رو گذاشتم روش . اما ايراد پنل اينه كه زير دكمه قرار مي گيره. من مي خوام يه جوري مثل يه هاله روي دكمه باشه كه اول ديده نشه اما موس كه مي ره روش ، ديده بشه و به حالت يه لايه يا ماسك يا هاله روي دكمه باشه.
سلام

میتونین با رویداد های ماوس اینکار رو انجام بدید
یه نمونه کلاس دکمه که یه وراثت از دکمه های خود ویژوال استودیو هست تو یکی از تاپیکها جناب h2 لطف کردند نوشتند فکر کنم همینه :

_H2_
20-05-2009, 00:32
سلام

... اگه يادتون باشه ...والا من از قدیم حافظه حفظ کردنی خوبی نداشتم، بیشتر بچه های سایتها را به جای نام با آواتار میشناسم!
کلی میگم، وقتی بروبچ آواتارشان را عوض میکنند، مخم ریست میشه! :blink::37:

---

يعني با كريستال ريپورت بسازم؟
میتوانید از برنامه های Crystal Report و Microsoft Report استفاده کنید، که هر دو رایگان هستند و نسخه ای با خود VS نصب میشود.
ولی شخصاً برای دراز مدت stimul را پیشنهاد میکنم.

متاسفانه من sqlserver2000 كار مي كنم
چرا؟
به نظرم اصلاً خوب و منطقی نیست و قابل توجیح هم نیست!

نسخه ای از sqlserver2005 که رایگان است و نامش express است، با خود VS نصب میشود که بسیار کوچک و راحت النصب است.
(setup اش هم در خود مجموعه VS موجود است)
با وجودی که نسخه ای رایگان است، به نظر من از همین نسخه sqlserver2005 express استفاده کنید، بسیار بسیار بسیار بهتر از استفاده از sqlserver2000 است.
واقعاً نسخه راحت و خوش دستی است، فقط کافی است برنامه کمکی SSMS-Express را هم برای خودتان دانلود کنید.
(نیازی به نصب در رایانه مقصد نیست)

تازه بگذریم که sqlserver2008 هم مدتها است امده و express اش هم رایگان در دسترس است.

موفق باشید