PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : دوستان حرفه اي پيشنهادتون چيه؟

keyboy
10-05-2009, 20:57
ميخوام واسه خانومم يه گوشي زير 400 تومن با اين شرايط بگيرم:
كلا يه گوشي مولتي مديا ميخوام :8:
كيفيت دوربينش عالي باشه (منظورم اين نيست كه حتما 8 مگاپيكسل باشه...بلكه يه دوربين 3 يا 5 يا 8 كه فلاش خوب و لرزشگير داشته باشه ميخوام)
بلندي و كيفيت صداي اسپيكرش عالي باشه (نميخوام تماسارو تو خيابون هاي شلوغ از دست بده) :31:
سيستم عامل اصلا مهم نيس و زياد اهل برنامه و ... نيست ولي ميخوام هنگ تو كارش نباشه
عمر باطريش خوب باشه
كاربراش هم شاكي نباشن !!! ( مثلا ميخواستم سكرت الجي رو بگيرم كه به نظرم باحاله ولي خوندم كه زير نور افتاب كيفيت صفحش بده :13: يا مثلا خيليا از باطري فلان گوشي ناراحتن ! خلاصه نميخوام درد سر داشته باشه :20:
اگه ممكنه شما دوستاني كه تجربه دارين چند تا گوشي پيشنهاد كنين
مرسي

oghtapost
10-05-2009, 21:13
n85 و n82 نوکیا به شما پیشنهاد میشه

hasanmotori
10-05-2009, 21:19
n85 هنگیش زیاده ولی n82 خوبه.
ال جی رنوار و s8300 سامسونگ هم خوبن. n95 8gig هم خوبه

pulp_152
10-05-2009, 21:27
اگه سیستم عامل مهم نیس s 8300 منم همینو خریدم چون سیستم عامل برام مهم نبود .. ازش فوق العاده راضیم ... از هر لحاظ که فکرشو بکنی ...

oghtapost
10-05-2009, 21:36
دوستان ایشون گوشی زیر 400 میخوان نه بالای 450...

pulp_152
10-05-2009, 21:38
خوب حیف نیست واسه 50 گوشی ضعیفتر دست خانمشون بدن ! البته خانما تا اونجایی که میدونم باید گوشیشون صفحه کلید داشته باشه

اگه مهم نیست

ال جی رنوار و 8800 پیکسون هم خوبه ...

MoHaMaD ZaNd
10-05-2009, 21:46
من ميگم N82 و N95 8GB !!!! واقعا اينا عالين !!!

keyboy
10-05-2009, 21:49
مرسي ازتون دوستان
ميشه renoirو s8300و n95 8gig رو مقايسه كنيد
من ميتونم يك ماه صبر كنم اگه قيمتا پايين تر مياد

hasanmotori
10-05-2009, 21:58
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

این s8300 ه از نظر ظاهری حرف نداره. دوربینش 8 ه و کیفیت خیلی بالایی داره فیلم برداری در حد هندیکم. هم لمسیه هم کیپد داره اینترفیس خیلی با حال سه بعدی و....

رنوار هم خوبه. لمسیه دوربینش خیلی خوبی داره و فیلم برداری عالی. لمسیه وای فایم داره

n95 8gig به نظر من بدرد کسی میخوره که از سیستم عاملش استفاده کنه ولی در کل گوشی خیلی خوبیه

keyboy
10-05-2009, 22:35
كدوم يكي صداي اسپيكرش بهتره؟
كدوم باطريش بهتره؟
قيمتشون تا يه ماه ديگه چقدر ميشه؟

pulp_152
10-05-2009, 23:26
كدوم باطريش بهتره؟

از لحاظ صدای اسپیکر n 95 صدای بیشتری داره اگر برای گوش دادن اهنگ میخواین

و اگر برای جوابگویی منظورتون هست که گوشی های در این رنج قیمت تفاوت زیادی ندارن

دوربین ان 95 5 مگا پیکسل هست ... و فیلمبرداری متوسطی داره

در حالیکه رنوار و 8300 دوربین 8 مگا پیکسلی و فیلمبرداری عالی دارن

باطریا در یک سطحه تقریبا خیلی تفاوت نداره ...

ان 95 بزرگ و گنده هست و قیافه زنونه اصلا نداره ... ال جی رنوار و 8300 شیکه

ان 95 و اس 8300 کشویی (8300 لمسی و کشوییی) هستن و مجهز به صفحه کلید میباشن ال جی رنوار صفحه کلید نداره منتها لمسی هستش

ان 95 نرم افزارهای بیشتری میخوره و قابلیت بیشتری از این لحاظ داره ...ولی هنگ در کارش هست در حالیکه گوشی های فوق هنگ کمتری دارند

از لحاظ مولتی مدیا هر 3 تا خوب هستن ...

و قیمتا که معلوم نمیکنه بستگی به تقاضای گوشی در بازار داره طبیعتا وقتی یک گوشی تقاضاش در بازار زیاد میشه قیمتشم دیر تر افت میکنه ...

اما گوشی s 8300 جدیدتره و باید افت بیشتری داشته باشه .. بازم بستگی به تقاضای بازار و سیاستهای برندهایی داره که گوشی هارو تولید میکنند

keyboy
11-05-2009, 20:35
ميشه بگيد باطري رنوار و 8300 با استفاده معمولي چند روز شارژ نگه ميدارن؟

pulp_152
11-05-2009, 20:44
رنوار یک روز تا یک روز و نیم اینجور که نوشته

8300 2 روز تا 3 روز

بی باک بی بال
12-05-2009, 06:44
گوشی N96 خوبه ب

keyboy
12-05-2009, 21:19
فكر ميكنم n96 يه كمي گرون باشه دوست من.

keyboy
12-05-2009, 21:21
راستي جناب pulp_152 با انتن دهي گوشيتون هيچوقت مشكلي نداريد؟

pulp_152
12-05-2009, 21:22
8300 بدون گارانتی رسیده به 395 دوست من .. با گارانتی هم 435 ..

pulp_152
12-05-2009, 21:27
راستي جناب pulp_152 با انتن دهي گوشيتون هيچوقت مشكلي نداريد؟

عزیز بحث انتن دهی در گوشیها یک بحث مربوط به 2 تا 3 سال پیشه ... امروزه انتن دهی گوشی ها با همدیگه فرق نمیکنند و انتن دهی مطرح نیست ...

pulp_152
12-05-2009, 21:38
توضیحاتی در مورد این گوشی برای اطلاعاتتون به همراه چند تا عکس ...

از بین اون 3 تا هم گوشی سمت چپی رنوار ال جی هست ...

امکانات این گوشی بسیار زیبا :

صفحه نمایش 2.8 اینچ از نوع OLED و رزولوشن 400×200 پیکسل و تاچ اسکرین

دوربین دیجیتال 8.0 مگاپیکسل با فلاش LED وتشخیص چهره ، لبختد - فیلمبرداری با رزولوشن WVGA و VGA در 30 فریم در ثانیه و QVGA در 120 فریم در ثانیه

قابلیت پخش فایلهای DviX/ XviD

GPS با ساپورت A-GPS

USB و بلوتوث نسخه 2.1 microUSB

3G

HSPDA تا سرعت 7.2 مگابایت در ثانیه

80 مگابایت حافظه داخلی

قابلیت ارتقاء حافظه تا 16 گیگابایت توسط کارتهای microSD

Accelerometer sensor

ضدخش ( anti-scratch )

ضداثرانگشت ( anti-fingerprint )

ضخامت 12.8 میلیمتر

چند نکته که GSMArena بهش اشاره کرده .

استفاده از سنسور Proximity برای قفل شدن صفحه نمایش در هنگام مکالمه به صورت خودکار پس از نزدیک شدن گوشی به صورت

استفاده از اینترفیس اختصاصی سامسونگ TouchWiz نسخه 1.5

استفاده از صفحه نمایش tempered glass یا Hard Glass به موجب خش دار نشدن صفحه نمایش

استفاده از فلز در بیشتر قسمتهای گوشی + لایه فلزی دور صفحه نمایش

استفاده از D-Pad تاچ با قابلیت FeedBack

صفحه نمایش با کیفیت و با کنتراست بالا capacitive از نوع OLED

GPS با نرم افزار اختصاصی سامسونگ Route66 به صورت Pre-Install

استفاده از عبارت excellent keypad برای صفحه کلید این گوشی

زیبائی خاص این گوشی در شب ( با تشکر از صفحه نمایش فوق العاده این گوشی + نور صفحه کلید زیبا )

استفاده از پورت microUSB در گوشیهای جدید سامسونگ

استفاده از واژه commendable برای کیفیت ساخت این گوشی

استفاده از صفحه کلید QWERTY برای تایپ به صورت تاج

قابلیت multitasking

استفاده از 2 منو متفاوت گالری عکس + PhotoBrowse

pulp_152
12-05-2009, 21:41

pulp_152
12-05-2009, 21:50
اینم نور در شب ...

و چند امکان دیگه که سایت گفته و خودم امتحان نکردم تا جمعه هم گوشی دستم نیست .. بعدش خبرشو براتون میزارم ...

مثلا کسی براتون مزاحمت ایجاد میکنه با گرفتن دکمه ولوم به سمت پایین .. گوشی شروع به زنگ خوردن میکنه که البته سر کاری هست و برای ترسوندن کسی که برای شما مزاحمت ایجاد کرده و البته شما میتونید به اون تماس پاسخ هم بدید ...

و امتیاز بهدی نسبت به دیگر گوشی ها که اینو امتحان کردم .. اینکه موقعیت شمارو به صورت انلاین در هر جا که باشین بوسیله ماهواره هایی که در جو هستند نشون میده ... و شما میتونید بفهمید که کجا هستید و دوربرتون چه خبره و مسیری که میخواین برید رو به شما نشون میده ...

امیدوارم اطلاعات کافی بوده باشه .. سوالی داشتید در خدمتم

Michael Ropy
13-05-2009, 06:47
رنوار یک روز تا یک روز و نیم اینجور که نوشته

البته طبق گفته ی دارندگانش 2 تا 3 روز شارژ داره. (مقداد)

dark fear
13-05-2009, 09:29
اگه زير 400 ميخاي حتما بين رنوار و s8300 انتخاب كن
s8300 گوشي بسيار خوبيه و تمام چيزايي كه دوستمون گفتن درسته ولي بهتره
معايب هم در كنار مزيت ها گفته بشه
از معايبش نسبت به رنوار يكي كيفيت عكس پايين ترشه يكي نداشتن فلش قوي يك نداشتن لرزشگير
قوي مثل رنوار .. سرعت شاترش پايين تره يكي فيلمبرداريشه البته فيلمبرداري 8300 هم عاليه
ولي يه عيب بزرگ داره كه حجم فيلما خيلي بالا ميشن اگه 2دقيقه فيلم بگيري حدود 50 مگ حجيم
ميشه ! اما رنوار avi با انكودينگ divX فيلم ميگيره كه علاوه بر افزايش كيفيت حجم رو هم كاهش
ميده ... ديگه از معايبش ميشه به صفحه نمايش كوچيك ترش اشاره كرد و بالاخره بزرگ ترين عيبش
(به نظر من ) اينه كه به گفته ي سايتهاي معتبر منوي زيباي گوشي واسه سخت افزارش سنگينه
و وقتي گوشي پر ميشه سنگين كار ميكنه ... اما مزاياش نسبت به رنوار :
ظاهر فوق العاده زيبا و شيكشه كه نه تنها از رنوار بلكه به نظرم از خيلي از گوشياي ديگه زيبا تره
يكي ديگه حساسيت صفحه لمسيشه كه خازنيه (البته رنوار هم مشكلي نداره) ديگه كيفيت صفحه ي
فوق العاده بالاشه ... ديگه منوي 3d و زيباشه (كه البته با اون سخت افزار و سرعتش ...)
صداي هر دو گوشي هم راضي كنندس ولي عاليي نيست البته صداي رنوار رو ميشه با كد زياد كرد
اما خيليا اين روشو نميپسندن

pulp_152
13-05-2009, 11:10
از معايبش نسبت به رنوار يكي كيفيت عكس پايين ترشه يكي نداشتن فلش قوي يك نداشتن لرزشگير
قوي مثل رنوار .. سرعت شاترش پايين تره يكي فيلمبرداريشه البته فيلمبرداري 8300 هم عاليه
ولي يه عيب بزرگ داره كه حجم فيلما خيلي بالا ميشن اگه 2دقيقه فيلم بگيري حدود 50 مگ حجيم
ميشه ! اما رنوار avi با انكودينگ divX فيلم ميگيره كه علاوه بر افزايش كيفيت حجم رو هم كاهش
ميده ... ديگه از معايبش ميشه به صفحه نمايش كوچيك ترش اشاره كرد و بالاخره بزرگ ترين عيبش
(به نظر من ) اينه كه به گفته ي سايتهاي معتبر منوي زيباي گوشي واسه سخت افزارش سنگينه
و وقتي گوشي پر ميشه سنگين كار ميكنه ... اما مزاياش نسبت به رنوار :
ظاهر فوق العاده زيبا و شيكشه كه نه تنها از رنوار بلكه به نظرم از خيلي از گوشياي ديگه زيبا تره
يكي ديگه حساسيت صفحه لمسيشه كه خازنيه (البته رنوار هم مشكلي نداره) ديگه كيفيت صفحه ي
فوق العاده بالاشه ... ديگه منوي 3d و زيباشه (كه البته با اون سخت افزار و سرعتش ...)
صداي هر دو گوشي هم راضي كنندس ولي عاليي نيست البته صداي رنوار رو ميشه با كد زياد كرد
اما خيليا اين روشو نميپسندن

حرف شما کاملا منطقیه....

اما شما مطمئنید کیفیت عکسش از رنوار پایینتره ؟! هنوز که بررسی انجام نشده ... اگرم باشه در حدی نیست که به چشم بیاد یا با چشم قابل تشخیص باشه ...

لرزش گیرش به نظر من خیلی قوی اگر جایی خوندین که لرزش گیر نداره اطلاعات اشتباهی داده بهتون ...

در مورد فلش هم بگم که اگر 8300 فلشش ضعیفه رنوار هم فلش قوی نداره و زیاد تفاوتی نمیکنه ... فلش قوی تو 8 مگا پیکسلی ها متعلق به c905 سونی هست که البته دوربینش ضعیفه

سرعت عکس گرفتن در 8300 فوق العادست و به محض اینکه عکس رو مگیری سریعا به عکس بعدی میری و اصلا مکسی نداره ...
در مورد فیلم رداری هم بگم که فیلمبرداری 8300 از زنوار بهتره .. حداقل تو زولوشون تصویر ...720*480 با 30 فریم در ثانیه

رنوار 640*480 با 30 فریم در ثانیه

در مورد سرعت گوشی در این مدت استفاده ای که کردم سرعت گوشی هم خوبه حداقل از f 480 که داشتم خیلی بالاتره و اصلا همراه با مکس نیست ... مثلا شما در widget هر ایکونی و که روش کلیلک کنی و بیاری داخل فضای تاچویزش میتونی باهاش بازی کنی و اینور اونور کنی بدون اینکه مکسی داشته باشه ! ...

در قسمت گوش دادن به اهنگ ها یا دیدن فیلمها اصلا با هیچ مکسی همراه نیست ..

به نظر شما گوشی که فیلمهای دایویکس با کیفیت بالارو بدون کانورت شدن بدون هیچ تیک و با کیفیت فوق العاده بالا نشون میده میتونه سرعتش پایین باشه؟!؟

یا اینکه فایلهای جاوا رو بصورت مستقیم شناسایی میکنه و به عرض 10 ثانیه instal میکنه .. خ

البته اگر سایت gsm arena رو میگید که اون نسخه ای که دستشون بوده نسخه ازمایشی یا بتا بوده که همراه با باگ هم بوده و اشکالاتی داشته ... که امیدوار بودن که در نسخه اصلی که (الان در بازار موجوده) رفع شده باشه ...

بهتره به سایت phone arena برین و در مورد نسخه اصلی اطلاعاتی بدست بیارین

و یک مورد دیگه برای اطلاع .. هیچ وقت صدای گوشی رو با کد زیاد نکنید ... کارخانه سازنده صدای گوشی رو در حدی میزاره که اسیبی به بلند گوی گوشی وارد نشه وقتی شما از این حالت برمیدارید و بیشتر میکنید ... ممکنه به بلند گو اسیبی وارد بشه و پاره بشه ...

keyboy
13-05-2009, 13:54
چند تا سوال در مورد s8300 دارم
اين قضيه مسير ياب ماهواره اي همون gps منظورتونه؟
واسه استفاده ازش به چي نيازه؟ بايد به اينترنت كانكت شه يا افلاين كار ميكنه؟
با همه اپراتور ها كار ميكنه؟
در مورد صفحش واقعا ضد خشه؟ يعني ديگه نياز به محافظ نداره؟
و همينطور جدا اثر انگشت روش نميمونه؟

pulp_152
13-05-2009, 14:06
چند تا سوال در مورد s8300 دارم
اين قضيه مسير ياب ماهواره اي همون gps منظورتونه؟
واسه استفاده ازش به چي نيازه؟ بايد به اينترنت كانكت شه يا افلاين كار ميكنه؟
با همه اپراتور ها كار ميكنه؟
در مورد صفحش واقعا ضد خشه؟ يعني ديگه نياز به محافظ نداره؟
و همينطور جدا اثر انگشت روش نميمونه؟

بله همون gps که اولین بار در گوشی ها گذاشته شده و فعلا در انحصار این گوشی و i8910 هستش

برایاستفاده بهش نیازی به کار شما نداره تا روش کلیک میکنین خودش از اینترنت استفاده میکنه و کد و پسورد اینا نمیخواد .. انلاین کار میکنه

نمیدونم با همه یا نه با ایرنسل کار میکنه ... و فکر کنم هر اپراتور یکه اینترنت داشته باشه

امتحان نکردم ضد خشه یا نه ولی تا کنون هیچ خشی روش نیفتاده ...من محافظشو برداشتم همون پلاستیک روشو ...

اثر انگشت روش میمونه .. منتها وقتی گوشی روشن هست اصلا دیده نمیشه .. البته tft هم دیده نمیشه اثر انگشت ...ولی این به مراتب کمتر دیده میشه به طوری که اصلا نمیبینی

keyboy
13-05-2009, 14:24
از جواب صادقانه و دقيقتون ممنونم
راستي ... اميدوارم هيچوقت جاتون خالي نمونه !

pulp_152
13-05-2009, 14:37
خواهش میکنم .. ممنون دوست خوب .. شما هم همینطور

امیدوارم اطلاعات کافی باشه ..

سوالی داشتید در خدمتم

Michael Ropy
13-05-2009, 15:48
بله همون gps که اولین بار در گوشی ها گذاشته شده و فعلا در انحصار این گوشی و i8910 هستش

این قسمت رو نمی فهمم! میشه یه توضیح بدید؟!

pulp_152
13-05-2009, 15:57
این قسمت رو نمی فهمم! میشه یه توضیح بدید؟!

این gps ساپورت a,gps رو میکنه .. و همین قابلیت دیدن خودتون در نقشه و تصویر به صورت انلاین .. که فعلا انحصاری هستش ...

گوشی های دیگه هم این قابلیت رو دارن منتها بصورت افلاین ... یعنی خاموشه فقط میتونن نقشه پرو پیدا کنن و از بالا زوم کنند و خودشوونو نمیبینن (تو این گوشی میتونی خودتو ببینی و بصورت انلاین در تصویر موقعیتت عوض میشه) البته 8910 رو مطمئن نیستم چنین سیستمی داشته باشه

dark fear
14-05-2009, 14:29
حرف شما کاملا منطقیه....
اما شما مطمئنید کیفیت عکسش از رنوار پایینتره ؟! هنوز که بررسی انجام نشده ... اگرم باشه در حدی نیست که به چشم بیاد یا با چشم قابل تشخیص باشه ...
لرزش گیرش به نظر من خیلی قوی اگر جایی خوندین که لرزش گیر نداره اطلاعات اشتباهی داده بهتون ...
در مورد فلش هم بگم که اگر 8300 فلشش ضعیفه رنوار هم فلش قوی نداره و زیاد تفاوتی نمیکنه ... فلش قوی تو 8 مگا پیکسلی ها متعلق به c905 سونی هست که البته دوربینش ضعیفه
سرعت عکس گرفتن در 8300 فوق العادست و به محض اینکه عکس رو مگیری سریعا به عکس بعدی میری و اصلا مکسی نداره ...
در مورد فیلم رداری هم بگم که فیلمبرداری 8300 از زنوار بهتره .. حداقل تو زولوشون تصویر ...720*480 با 30 فریم در ثانیه
البته اگر سایت gsm arena رو میگید که اون نسخه ای که دستشون بوده نسخه ازمایشی یا بتا بوده که همراه با باگ هم بوده و اشکالاتی داشته ... که امیدوار بودن که در نسخه اصلی که (الان در بازار موجوده) رفع شده باشه ...
بهتره به سایت phone arena برین و در مورد نسخه اصلی اطلاعاتی بدست بیارین

در مورد عكس :
رنوار :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
s8300 :

بزرگ ترين عيب دوربين s8300 اينه كه نميتونه زنگ و سايه رو به خوبي تفكيك كنه و تو يه عكس
از خود شما (عكس يه گل سرخ) كاملا اين عيب مشخص بود و مرز بين گلبرگ ها مشخص نبود و اين
بر ميگرده به لنز گوشي
- من نگفتم لرزشگير نداره گفتم ضعيف تره چون سرعت شاترش پايين تره ...
-فلش هم من نگفتم ضعيفه .. گفتم نسبت به مال رنوار ضعيف تره اين مساله هم كه تو سايت ها گفتن
كه فلش رنوار ضعيفه اصلا صحت نداره آقا مقداد چند تا عكس دارن كه اگه ببينيد متوجه ميشيد كه فلش
خيلي قوي اي هم داره البته به c905 نميرسه و منم نگفته بودم كه ميرسه :10:
-در مورد فيلم : ببينيد اون سايز فيلم برداري بهش ميگن wvga يا wide vga و نميشه گفت ابعادش بالا
تره و باكيفيت تره مثل اينه كه بگي مانيتور 19 اينچ وايد از 19 معمولي بزرگ تره .. در ضمن فيلمبرداري
پيكسون هم wvga بود ولي كيفيتش از رنوار پايين تر بود حجمشم بالاتر بود .. اما s8300 كيفيتش مشابهه
ولي حجمش زياده
ولي همون طور كه گفتم اين عيبي بزرگيه كه حجم فيلما زياد ميشن
- در مورد سرعت من شرمنده ي شما و دوستان هستم :11: من كه با گوشي كار نكردم طبق صحبت
هاي gsmarena گفتم كه گفته بود منوش به سخت افزارش نميخوره:11: ولي مثل اينكه تو نسخه ي نهايي
سرعتش خوب شده :10:
-phone arena يكي از مزخرف ترين سايت هاي موبايله اصلا به حرفاش توجه نميكنم:10:

hasanmotori
14-05-2009, 15:05
1.در مورد عكس :
رنوار :

s8300 :

بزرگ ترين عيب دوربين s8300 اينه كه نميتونه زنگ و سايه رو به خوبي تفكيك كنه و تو يه عكس
از خود شما (عكس يه گل سرخ) كاملا اين عيب مشخص بود و مرز بين گلبرگ ها مشخص نبود و اين
بر ميگرده به لنز گوشي

2- من نگفتم لرزشگير نداره گفتم ضعيف تره چون سرعت شاترش پايين تره ...

3-فلش هم من نگفتم ضعيفه .. گفتم نسبت به مال رنوار ضعيف تره اين مساله هم كه تو سايت ها گفتن
كه فلش رنوار ضعيفه اصلا صحت نداره آقا مقداد چند تا عكس دارن كه اگه ببينيد متوجه ميشيد كه فلش

4-در مورد فيلم : ببينيد اون سايز فيلم برداري بهش ميگن wvga يا wide vga و نميشه گفت ابعادش بالا
تره و باكيفيت تره مثل اينه كه بگي مانيتور 19 اينچ وايد از 19 معمولي بزرگ تره .. در ضمن فيلمبرداري
پيكسون هم wvga بود ولي كيفيتش از رنوار پايين تر بود حجمشم بالاتر بود .. اما s8300 كيفيتش مشابهه
ولي حجمش زياده
- در مورد سرعت من شرمنده ي شما و دوستان هستم :11: من كه با گوشي كار نكردم طبق صحبت
هاي gsmarena گفتم كه گفته بود منوش به سخت افزارش نميخوره:11: ولي مثل اينكه تو نسخه ي نهايي

1.من هر چي عكسارو نگاه ميكنم ميبينم s8300 بهتر گرفته و نويز كمتري داره. s8300 سايه ها رو خيلي تاريك گرفته مثل i8510 براي رفع اين مشكل بايد گزينه wide dynamic range فعال بشه. ميتونيد عكساي i8510 در دو حالت wdr فعال و غير فعالو ببينيد. تو بخش سامسونگ > مقايسه دوربين i8510. پس ربطي به لنز دوربين نداره. يه چيز ديگه رو توجه نكردي : عكسي كه با رنوار گرفته شده نور آفتاب از بغل تابيده و سايه تو عكس نيست ولي s8300 نور از پشت تابيده و باعث شده سايه ايجاد بشه

2.اتفاقاً gsmarena گفته سرعت شاترش خيلي بالاست:5:

3.فلش قبوله

4. wide vga يعني 720X 480 و vga يعني 640X480 پس تعداد پيكسلاي wvga بيشتره البته خيلي بيشتر نيست. خود شما يادته ميگفتي اگه با رنوار تو اتاق فيلم بگيري حجمش بيشتر از i8510 هست و اينو برتري ميدونستي حالا چي شد؟!:21:

pulp_152
14-05-2009, 22:38
در مورد عكس :
رنوار :

s8300 :

بر ميگرده به لنز گوشي
- من نگفتم لرزشگير نداره گفتم ضعيف تره چون سرعت شاترش پايين تره ...
-فلش هم من نگفتم ضعيفه .. گفتم نسبت به مال رنوار ضعيف تره اين مساله هم كه تو سايت ها گفتن
-در مورد فيلم : ببينيد اون سايز فيلم برداري بهش ميگن wvga يا wide vga و نميشه گفت ابعادش بالا
ولي حجمش زياده

1 . دوست عزیز تا زمانی که گوشی رنوار در کنار این گوشی نباشه و در شرایط یکسان عکسی گرفته نشه نمیشه نظر داد ... زمانی که من عکسو گرفتم هوا افتابی بود و شدتش هم زیاد بود ... شما مطمئنید رنوار در اون شرایط بهتر عکس میگیره؟ شاید بدتر بگیره .. غیر از اون عکسایی که من گرفتم تنها یک بار گرفتم و سریعا هم تو سایت گذاشتم یعنی تکرار مجدد نکردم ... غیر از اون بعد از اینکه عکسو گرفتم و تو سایت گذاشتم تازه متوجه شدم در حالت فاین عکس گرفتم و در حالت سوپر فاین نبوده ...

در مورد عکسهایی که از site gsm arena گذاشتید نمیخوام بگم کدوم بهتر گرفته .. اگر 8300 هم بهتر گرفته باشه (که گرفته و از روی ساختمان اصلی و رنگ بندی خونه ها که طبیعی تره و با نویز کمتری همراهه )بازم نمیشه نظر داد که 8300 بهتره ... چون زمان و نوع تابش خورشید متفاوته (اگر در2 تا عکس دقت کنید در عکس رنوار یک جرثقیل وجود داره که بکار ساختمان سازی مشغوله و هنوز اسکلت بندی ساختمان بالا نیومده ... اما عکس 8300 اسکلت بندی شده و این نشون دهنده اینه که حتی در یک هفته هم این عکس گرفته نشده و زمان کاملا متفاوته ) .. وهمونطور که میدونید دوربینها با کمترین میزان تغییر در نور محیط عکسهاشون فرق میکنه ..

انشالله با یک عکاس حرفه ای اتلیه تا 2 یا 3 روز اینده با یک دوربین 8 مگا پیکسلی کنون میخوام مقایسه کنم .. ایشون هم باشن تا عکسا بهتر بشه ...بازم تا زمانی که دوربین رنوار در کنار 8300 نباشه نمیشه نظرداد

تا حالا هیچ عکسی تار نیفتاده ... یا حتی تو دوربین فیلمبرداریش هم شما اثری از تکون خوردن دست رو نمیبینید چطور میتونه لرزش گیرش ضعیف باشه ...

3- شما از کجا میدونید فلشش ضعیفه ؟ جایی نوشته ؟ یا دیدید که از رنوار ضعیفتره ؟(من رنوارو ندیدم نمیتونم نظر بدم)

ولی به نظرم فلشش معمولیه .. چون تو شب که کاملا تاریک بود (عروس کشون )فیلمبرداری کردم با همین فلش ...:31:

در مورد سرعت گوشی هم و دوربینش تا جایی که من میدونم gsmarena بهش عبارت خیلی خوب و exelent رو داده بوداگر جدیدا عوض کرده در جریان نیستم ...

در مورد فیلم هم میشه گفت که 1024*768 از 2024 *1680 بهتره .. ؟ ممکنه اولی از دومی بهتر هم باشه ولی خیلی نادره مخصوصا که هر 2 گوشی هستند .. اگر رنوار دوربین دیجیتال میبود و 640*480 میگرفت حرف شما متین بود ...

واقعیتش از دوربین دیجیتال خودم بهتر فیلم میگیره و وقتی که تو کام میزارم صفحه رو کامل بزرگ میکنم با شفافیت و بدون پیکسل پیکسل نشون میده ... رنوار رو ندیدم بازم نظری ندارم ...

از لحاظ اعداد و ارقام 8300 بهتره و نمیشه حداقل ضعف در مقایسه با رنوار قلمداد کرد ... خیلی زور بزنه مساویه ...

meghdaad
16-05-2009, 01:42
پیکسون بهتر عکس میگیره یا 8300؟

Saman-tci
16-05-2009, 01:56
دوست من مسلماً 8300 عکسهای بهتری میگیره ....
چون عکسهای گرفته شده با پیکسون رو دیدم و اون چیزی نبود که ازش انتظار میرفت

Michael Ropy
16-05-2009, 09:11
درسته، باید هردو رو کنار هم تست کرد. ولی توی همه ی عکس هایی که دیدم، رنوار جزییات بهتری نشون داده، و به هر کسی هم که از اطرافیان نشون دادم، بدون اینکه بگم کدوم عکس ماله کدوم گوشی هست، عکس رنوار رو پسندیده. به نظرم دوربین رنوار فقط با i8510 قابل مقایست، مقایسشون واقعا سخته. (i8910 و gc900 هنوز بتا هستند و عکس های جالبی ندارند).

پی نوشت: keyboy جان البته این حرف من بدین معنی نیست که اگر s8300 بگیری حسرت رنوار رو میخوری! این مقایسه عمقی هست، یعنی در حالت عادی که ما عکس رو نگاه میکنیم (مثلا در رزولوشن 1024 در 768) هر دو عکس فوق العاده ای میگیرند. جدای از دوربین هم، s8300 تاچ عالی داره. هر کدوم رو بخری حالشو میبری!

ar71
16-05-2009, 10:38
من که میگم i8510 رو بردار حالشو ببر ( البته یه کم قیمتش بالاتره ) ولی محشره !

اگه هم قیمت پایین با سرعت خوب و دوربین عالی میخوای شک نکن و 6220 کلاسیک رو بردار که امروزها تو بورسه و قیمتش از یک ماه قبل تا حالا حدود 80 گرون شده !

البته 82 و 95 هم چیزای بدی نیستن

keyboy
16-05-2009, 11:17
با تشكر از همه دوستاني كه نظرشون رو گفتن.
راستش سيستم عامل زياد مهم نيست واسه همين i8510 به نظرم مزيت خاصي نداره (به خصوص با توجه به قيمتش )
احتمالا بين رنوار و s 8300 انتخاب كنم
كاش lg arena زودتر ميومد چون اونم خيلي باحاله.

pulp_152
16-05-2009, 11:46
پیکسون بهتر عکس میگیره یا 8300؟

تو سایت اشاره کرده که 8300 بهتر میگیره .. . فیلمبرداری هم 83000 بهتره ... البته به گفته gsmarena و خود سامسونگ

چند تا عکس جدیدا گرفتم باهاش پیشنهاد میکنم ببینید ... البته تو تاپیک سامسونگه ... مقایسه 8300 با 5D و تاپیک البوم عکسهایی که با گوشی های سامسونگ گرفتیم ...

love4love
16-05-2009, 13:44
دوستان مخصوصا آقای pulp_152 نظرتون در مورد کیفیت صدای s8300 چی هست . مخصوصا در هدفون (هندزفری)
اگه کیفیتش خوبه که من صدرصد رفتم که بخرمش .
نظر همه مثبت دیگه .

dark fear
16-05-2009, 14:02
1.من هر چي عكسارو نگاه ميكنم ميبينم s8300 بهتر گرفته و نويز كمتري داره. s8300 سايه ها رو خيلي تاريك گرفته مثل i8510 براي رفع اين مشكل بايد گزينه wide dynamic range فعال بشه. ميتونيد عكساي i8510 در دو حالت wdr فعال و غير فعالو ببينيد. تو بخش سامسونگ > مقايسه دوربين i8510. پس ربطي به لنز دوربين نداره. يه چيز ديگه رو توجه نكردي : عكسي كه با رنوار گرفته شده نور آفتاب از بغل تابيده و سايه تو عكس نيست ولي s8300 نور از پشت تابيده و باعث شده سايه ايجاد بشه
4. wide vga يعني 720X 480 و vga يعني 640X480 پس تعداد پيكسلاي wvga بيشتره البته خيلي بيشتر نيست. خود شما يادته ميگفتي اگه با رنوار تو اتاق فيلم بگيري حجمش بيشتر از i8510 هست و اينو برتري ميدونستي حالا چي شد؟!:21:
نظر شما قابل احترامه :10:
زوم 100%
رنوار :
s8300 :
بي خيال
ولي من هنوز يه عكس خيلي با كيفيت از sc8300 نديدم :46: خيلي دوست دارم اون دوستمون يه عكس
خوب بذاره و تو يه سايت خوب هم آپلود كنه كه ريسايز نشه :5: چون اگه بهم ثابت بشه كيفيتش
در حد kc910 باشه واقعا نظرم راجع بهش مثبت ميشه و شايد اصلا خودم اينو بخرم :31: چون دوستمون
كه گفت سرعتش خوبه (يكي مهم ترين عيبايي كه من از يه گوشي ميدونم ) كيفيت صفحش بهتره
خيلي هم زيباست :11: فلش و فيلمبرداريش رو هم تحمل ميكنيم :46:
من عاجزانه از دوستان ميخام يه عكس با كيفيت از s8300 بذارن
در مورد wvga و vga اون اختلاف پيكسل هيچ تاثيري در كيفيت فيلم نداره فقط مشكل اينه كه حجم فيلماي
s8300 زياد ميشه وگرنه كسي نگفته كيفيت فيلمبرداريش از رنوار پايين تره :11:
در مورد i8510 من اصلا يادم نمياد همچين حرفي زده باشم كه تو اتاق حجم فيلمش بالا تره و اين يه مزيته !!
شايد اشتباه گرفتي برادر :31:

pulp_152
16-05-2009, 14:27
درسته، باید هردو رو کنار هم تست کرد. ولی توی همه ی عکس هایی که دیدم، رنوار جزییات بهتری نشون داده، و به هر کسی هم که از اطرافیان نشون دادم، بدون اینکه بگم کدوم عکس ماله کدوم گوشی هست، عکس رنوار رو پسندیده. به نظرم دوربین رنوار فقط با i8510 قابل مقایست، مقایسشون واقعا سخته. (i8910 و gc900 هنوز بتا هستند و عکس های جالبی ندارند).

پی نوشت: keyboy جان البته این حرف من بدین معنی نیست که اگر s8300 بگیری حسرت رنوار رو میخوری! این مقایسه عمقی هست، یعنی در حالت عادی که ما عکس رو نگاه میکنیم (مثلا در رزولوشن 1024 در 768) هر دو عکس فوق العاده ای میگیرند. جدای از دوربین هم، s8300 تاچ عالی داره. هر کدوم رو بخری حالشو میبری!

همین عکسی که دوستمون گذاشته به عنوان عکس از gsm arena ... زمانی که به دوستانم نشون دادم بلافاصله گفتن به نظرمون سمت چپیه که رنوار باشه بهتر گرفته .. ولی زمانی که زوم کردیم و به جزئیات نگاه کردیم ... عکس s 8300 بهتر بود .و نظرشون عوض شد .. دلیل اولیش که گفتم ساختمان اصلی ... شما اگر خطهای گوشه ساختمان و اون استوانه ای شکل ساختمان اصلی رو نگاه کنید .. متوجه میشید که اصلا شیشه ها و نما و سقف از هم تفکیک نشدن و مرز بین این 3 تا به سختی مشخص میشن و 8300 این کارو بهتر انجام داده ...رنگ بندی سقف خونه ها و همینطور رنگ دیوار های خونه ها تو 8300 خیلی بهتره ... فقط به قول دوستمون سایه هارو تاریک انداخته که wdr فعال نبوده ...

در کل عکس رنوار چون تابش افتاب توش بوده شفافیت بیشتری داره واسه همین فکر میکنی بهتر انداخته اما زمانی که زوم میکنی کناره هارو (خط افقی بالای ساختمان و استوانه ای شکا سمت چپ ) همراه با نویز و یک جورایی صاف ننداخته در حالی که همون ساختما ن اصلی در 8300 کاملا طبیعیه و خطها نویز نداره ..

نمیخوام نظرمو به کسی بقبولونم و نظر شما محترمه و ممکنه درست باشه .. منتها میگم عکسها انقد زیاد تفاوت ندارن که بشه ضعف قلمداد کرد ... ضعف زمانی میشه قلمداد کرد که اگر ال جی رنوار از 10 9 میگیره ... 8300 6 یا 5 بگیره ...

pulp_152
16-05-2009, 14:36
نظر شما قابل احترامه :10:
زوم 100%
رنوار :
s8300 :
بي خيال
ولي من هنوز يه عكس خيلي با كيفيت از sc8300 نديدم :46: خيلي دوست دارم اون دوستمون يه عكس
خوب بذاره و تو يه سايت خوب هم آپلود كنه كه ريسايز نشه :5: چون اگه بهم ثابت بشه كيفيتش
در حد kc910 باشه واقعا نظرم راجع بهش مثبت ميشه و شايد اصلا خودم اينو بخرم :31: چون دوستمون
كه گفت سرعتش خوبه (يكي مهم ترين عيبايي كه من از يه گوشي ميدونم ) كيفيت صفحش بهتره
خيلي هم زيباست :11: فلش و فيلمبرداريش رو هم تحمل ميكنيم :46:
من عاجزانه از دوستان ميخام يه عكس با كيفيت از s8300 بذارن
در مورد wvga و vga اون اختلاف پيكسل هيچ تاثيري در كيفيت فيلم نداره فقط مشكل اينه كه حجم فيلماي
s8300 زياد ميشه وگرنه كسي نگفته كيفيت فيلمبرداريش از رنوار پايين تره :11:
در مورد i8510 من اصلا يادم نمياد همچين حرفي زده باشم كه تو اتاق حجم فيلمش بالا تره و اين يه مزيته !!
شايد اشتباه گرفتي برادر :31:

به نظر منم زوم 8300 قوی نیست . و در مقایسه ای که با کنون کردم اینو نوشتم ...اما تو این عکس 8300 زوم بیشتری کرده و ساختمانها جلوتر هستند طبیعی هم هست که ضعیفتر باشه ...

اگر رنوار یک درجه دیگه میرفت جلو درست میشد!

در کل فکر میکنم زوم رنوار بهتر باشه به دلیل لنز بزرگتر

مسئله دیگه اینکه فیلمبرداری این گوشی جز نقاط قوتش هست و نیازی به تحمل نداره ...فلشش هم نسبت به گوشی های دیگه معمولیه ...

امیدوارم هر گوشی که میگیری مبارکتون باشه ...

حجم که بیشتر میشه کیفیت هم بیشتر میشه ... مخصوصا تو فیلمبرداری و عکاسی ... اینو شک نکن

شما هر چقدرم کهبتونی فایل dvd رو حجمشو کم کنی و تبدیل به دایویکس کنی بازم به پای خود dvd نمیرسه ... حجم بالاتر یکی از نشانه های کیفیت بهتره ...

مطمئن باشین اگه راهی داشت که حجم فیلمهای 8300 کمتر بشه سامسونگ این کارو میکرد ... مخصوصا که mpeg-4 گذاشته یکی از فشرده ترین فایلها برای فیلمبرداری...

pulp_152
16-05-2009, 15:15
دوستان مخصوصا آقای pulp_152 نظرتون در مورد کیفیت صدای s8300 چی هست . مخصوصا در هدفون (هندزفری)
اگه کیفیتش خوبه که من صدرصد رفتم که بخرمش .
نظر همه مثبت دیگه .

کیفیت صداش خوبه و لی بلندی صدا نرماله .. از اسپیکر ...

در هندزفری کیفیت خیلی خوبه وبلندی صدا هم خوبه ...

فقط من شیفته یک قسمت کارم مخصوصا تو هندزفری .. گزینه wow hd voice برای اهنگهای light (احساس میکنی تو استودیو هستی)

گزینه wow hd هم نویز و قیز صدارو میگیره و برای اهنگهای با بیس و خشنه

این 2 تاش عالی هستند که خیلی خوشم میاد

Michael Ropy
16-05-2009, 15:40
همین عکسی که دوستمون گذاشته به عنوان عکس از gsm arena ... زمانی که به دوستانم نشون دادم بلافاصله گفتن به نظرمون سمت چپیه که رنوار باشه بهتر گرفته .. ولی زمانی که زوم کردیم و به جزئیات نگاه کردیم ... عکس s 8300 بهتر بود .و نظرشون عوض شد .. دلیل اولیش که گفتم ساختمان اصلی ... شما اگر خطهای گوشه ساختمان و اون استوانه ای شکل ساختمان اصلی رو نگاه کنید .. متوجه میشید که اصلا شیشه ها و نما و سقف از هم تفکیک نشدن و مرز بین این 3 تا به سختی مشخص میشن و 8300 این کارو بهتر انجام داده ...رنگ بندی سقف خونه ها و همینطور رنگ دیوار های خونه ها تو 8300 خیلی بهتره ... فقط به قول دوستمون سایه هارو تاریک انداخته که wdr فعال نبوده ...

اتفاقا من هم در حالت زوم عکسها رو نگاه میکردم، مثل اون عکسی که دارک فیر جان گذاشت. من در حالت زوم که میدیدم، s8300 یکم تیره انداخته بود. شاید من و دوستام و اطرافیانم از عکس شارپ خوشمون میاد!!!

نمیخوام نظرمو به کسی بقبولونم و نظر شما محترمه و ممکنه درست باشه .. منتها میگم عکسها انقد زیاد تفاوت ندارن که بشه ضعف قلمداد کرد ... ضعف زمانی میشه قلمداد کرد که اگر ال جی رنوار از 10 9 میگیره ... 8300 6 یا 5 بگیره ...

ایول ایول از این حرفت خوشم اومد! منم همینو میخواستم بگم.

dark fear
16-05-2009, 15:53
به نظر منم زوم 8300 قوی نیست . و در مقایسه ای که با کنون کردم اینو نوشتم ...اما تو این عکس 8300 زوم بیشتری کرده و ساختمانها جلوتر هستند طبیعی هم هست که ضعیفتر باشه ...

حجم که بیشتر میشه کیفیت هم بیشتر میشه ... مخصوصا تو فیلمبرداری و عکاسی ... اینو شک نکن

مطمئن باشین اگه راهی داشت که حجم فیلمهای 8300 کمتر بشه سامسونگ این کارو میکرد ... مخصوصا که mpeg-4 گذاشته یکی از فشرده ترین فایلها برای فیلمبرداری...

برادر اون زوم رو تو كامپيوتر كردن تا 2 عكس رو در حالت حداكثر زوم مقايسه كنيم و جزئيات نمايان بشن :10:
اشتباهت همينجاست من كاملا با اين حرف شما مخالفم :10: و به صراحت ميگم اصلا چنين چيزي رو قبول ندارم :10:
سامسونگ خيلي چيزا ميتونست بكنه و نكرده نميشه اينطور قضاوت كرد :10:

pulp_152
16-05-2009, 16:05
برادر اون زوم رو تو كامپيوتر كردن تا 2 عكس رو در حالت حداكثر زوم مقايسه كنيم و جزئيات نمايان بشن :10:
اشتباهت همينجاست من كاملا با اين حرف شما مخالفم :10: و به صراحت ميگم اصلا چنين چيزي رو قبول ندارم :10:
سامسونگ خيلي چيزا ميتونست بكنه و نكرده نميشه اينطور قضاوت كرد :10:

خوب بازم عزیزم زوم یکسانی نشده و بازم در شرایط مختلف عکس گرفته شده ! اگرم زوم یکسان باشه که نیس.. چند بار بگم .. به نظر شما عکسی که تو روز و با تابش افتاب گرفته میشه با عکسی که در شب یا در هوای ابری گرفته میشه یکسانه ؟! هم تو کیفیت تصویر و هم در روشنی تصویر؟

عکسیکه با رنوار گرفته شده هوا روشنتر بوده و تابش افتاب وجود داشته واسه همین روشنتر دیده میشه .... ولی عکسی که با 8300 گرفته شده تابشی وجود نداشته و هوا تیره تر بوده ...

نه اینکه 8300 تیره بگیره ... هوا تیره بوده ...

در مورد حجم هم به نظرتون احترام میزارم ...

نمیدونم michael ropy جان شما توقع داشتی 8300 در هوای تیره تر عکس روشنتر بگیره ؟ به نظرم اگه اینجوری میگرفت یک نقص بود

dark fear
16-05-2009, 16:43
دوست عزيز pulp_152 (ميشه اسمتونو بدونم ؟)
ميتونم خواهش كنم چند تا عكس با كيفيت واسم آپلود كنيد ؟ با همون حجم اصلي
چون واقعا همون طور كه گفتم اگه دوربينش خيلي خوب باشه من به شخصه ميخرمش !
من قبلا ميخواستم رنوار بخرم ولي اگه مطمئن بشم دوربين اين در همون حده نظرمو عوض ميكنم
چون رنوار به جر دوربين (در كل ... فلش و عكسبرداري و فيلم برداري) برتري خاصي نداره

pulp_152
16-05-2009, 16:52
دوست عزيز pulp_152 (ميشه اسمتونو بدونم ؟)
ميتونم خواهش كنم چند تا عكس با كيفيت واسم آپلود كنيد ؟ با همون حجم اصلي
چون واقعا همون طور كه گفتم اگه دوربينش خيلي خوب باشه من به شخصه ميخرمش !
من قبلا ميخواستم رنوار بخرم ولي اگه مطمئن بشم دوربين اين در همون حده نظرمو عوض ميكنم
چون رنوار به جر دوربين (در كل ... فلش و عكسبرداري و فيلم برداري) برتري خاصي نداره

محمد رضا هستم . ...

وظیفست حتما اینکارو میکنم ..البته چند تا عکس با 1600*1200 تو سایت گذاشتم .. اونا رو میتونی الان ببینی تا شب یا فردا صبح که برات عکسارو با سایز اصلی اپ کنم
:46:

hasanmotori
16-05-2009, 17:44
اون عکسایی که محمدرضا جان گزاشتن در مقایسه با canon 50d کاملاً روشن تر بوده یعنی s8300 از 50d روشنتر گرفته
توی این عکسی که از gsmarena گزاشتین شرایط فرق میکنه. عکسی که با رنوار گرفته شده طرفای ظهره ولی اونی که با s8300 گرفته شده بعد از ظهره یعنی نورش کمتره

mr_khodaei2008
16-05-2009, 18:50
من يه نظر شخصي بدم به كسي بر نخوره من تاحالا 10 مدل گوشي ازقبيل 82 و 95 8گيگ و 96 و 85 و78و73 وk800 و i8510 و... دستم بوده بهترين گوشي از نظر من n95 8g است فقط عيبش اينكه فلش زنون نداره اليته اين نظر شخصي من است ديگه خو دانيد من ميگم بهترين گزينه ها 82 و 95 8گيگ است

bermoda_khatar69
16-05-2009, 21:30
با سلام

به نطر من تو این رنج گوشی 5610 از همه بهتره قیمتش هم تو مایه های 200 تومن ولی دیگه اخر گوشی

مشخصه‌هاي اصلي گوشي نوکيا 5610:
• صفحه نمايش 2.2 اينچي 16 ميليون رنگي QVGA نوع TFT
• دوربين 3.15 مگاپيکسلي مجهز به اتوفوکوس و فلاش LED
• دوربين دوم QVGA براي انجام مکالمه‌هاي تصويري
• حافظه داخلي 20 مگابايتي با قابليت ارتقا توسط کارت‌هاي 4 گيگابايتي microSD
• قابليت ارسال و دريافت پيام‌هاي SMS، MMS،‌ EMS، ايميل و پيام‌هاي فوري
• Java MIDP 2.0
• راديو FM به همراه RDS
• پخش‌کننده موسيقي سازگار با فرمت‌هاي MP3/MP4/AAC/eAAc/WMA
• ديکشنري T9
• قابليت يادداشت / دستوردهي صوتي
•هندزفري داخلي
•باتري مصرفي 900 mAh نوع BL-4CT
• ابعاد: 17×48.5×98.5 ميلي متر
•وزن: 111 گرم
• مدت زمان مکالمه: 6 ساعت
• مدت زمان استندباي: 320 ساعت

meghdaad
17-05-2009, 08:43
عکسهای پیکسون و 8300 از GSMARENA نگاه کردین؟ یا فقط نوشته هاشو خوندین؟

عکسهای اصلی:
S8300

Pixon

: GSMARENA لینک از

به وضوح برگها دقت کنید:
سمت چپ تصویر:
اشتباه نکنید زوم 100٪ این معنی نمیده که اول زوم کردیم بعد عکس گرفتیم،
زوم 100٪ یعنی بعد از عکس گرفتن در کمپیوتر عکس با ابعاد واقعی نگاه کردیم.

برش از زوم 100٪:

S8300

Pixon

سمت راست تصویر:

برش از زوم 100٪:

S8300

Pixon

dark fear
17-05-2009, 11:46
كيفيتشون در يه حده فقط يه مشكلي كه عكساي پيكسون داشت تو اين به نظر حل شده
و اون اين بود كه عكسا رو زياد خوب رنگ بندي نميكرد و كمي نقاشي وار بود ولي تو s8300 به
نظر رنگ ها طبيعي تر هستن مخصوصا تو عكس اولي بيشتر مشخصه البته نظر قطعي درباره ي
رنگ رو بايد در مقايسه با يك دوربين ديجيتال داد ... ولي اگه توجه كنيد عكساي پيكسون يه حالت سبز
رنگ دارن ولي s8300 يه زير رنگ مايل به زرد - سبز داره كه به نظرم مطبوع تره
ضمنا انگار عكساي پيكسون كمي بيشتر شارپ هستن كه البته توي تنظيمات دوربين ميشه اين مقدار
شارپ بودن رو تغيير داد
با تشكر از آقا مقداد

pulp_152
17-05-2009, 12:03
به نظرم تو این عکس پیکسون بهتر گرفته ... امیدوارم یک مقایسه کلی بشه ...

اینم فلش s8300 در اتاق تاریک

dark fear
17-05-2009, 12:06
با سلام

به نطر من تو این رنج گوشی 5610 از همه بهتره قیمتش هم تو مایه های 200 تومن ولی دیگه اخر گوشی

مشخصه‌هاي اصلي گوشي نوکيا 5610:
• صفحه نمايش 2.2 اينچي 16 ميليون رنگي QVGA نوع TFT
• دوربين 3.15 مگاپيکسلي مجهز به اتوفوکوس و فلاش LED
• دوربين دوم QVGA براي انجام مکالمه‌هاي تصويري
• حافظه داخلي 20 مگابايتي با قابليت ارتقا توسط کارت‌هاي 4 گيگابايتي microSD
• قابليت ارسال و دريافت پيام‌هاي SMS، MMS،‌ EMS، ايميل و پيام‌هاي فوري
• Java MIDP 2.0
• راديو FM به همراه RDS
• پخش‌کننده موسيقي سازگار با فرمت‌هاي MP3/MP4/AAC/eAAc/WMA
• ديکشنري T9
• قابليت يادداشت / دستوردهي صوتي
•هندزفري داخلي
•باتري مصرفي 900 mAh نوع BL-4CT
• ابعاد: 17×48.5×98.5 ميلي متر
•وزن: 111 گرم
• مدت زمان مکالمه: 6 ساعت
• مدت زمان استندباي: 320 ساعت

ما تو خونه يكي از اينا داريم ... گوشي بدي نيست ولي در قياس با رنوار و s8300 هيچ حرفي واسه
گفتن نداره .... به نظرم 200 تومن هم نميرزه چون رنوار با اين كه حدود 100 تومن ازش گرون تره
ولي خيلي ازش سر تره ...

Michael Ropy
17-05-2009, 12:53
اینم فلش s8300 در اتاق تاریک

شدت تاریکی در چه حد هست؟ تاریکی مطلق؟

pulp_152
17-05-2009, 13:06
کاملا تاریکه .

. اینم عکسهای بدون ریسایز در s 8300

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

(خودرو در حال حرکت)

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

pulp_152
17-05-2009, 13:07
تاریکی مطلق ...

pulp_152
17-05-2009, 13:12
در فضای باز

در اتاق بزرگتر

pulp_152
17-05-2009, 13:21
اینم از نوشته در اتاق تاریک ...

pulp_152
17-05-2009, 13:30
اینم اخرین عکس ریسایز نشده ...

wdr هم فعال نبوده

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید و در حالت معمولی اتوفوکوس

pulp_152
17-05-2009, 13:42
اینم عکس در اتاق تاریک از نوشته

meghdaad
17-05-2009, 15:35
عکسهای اصلی:
S8300

Pixon

از لینک GSMARENA:

سمت چپ تصویر:

برش از زوم 100٪:

S8300

Pixon

برش از زوم 100٪:
S8300

Pixon

سمت راست تصویر:

برش از زوم 100٪:

S8300

Pixon

pulp_152
17-05-2009, 17:35
ممنون مقداد جان خیلی خوب بود ...

نظر خودم ...

از لحاظ شفافیت عکس پیکسون بهتر انداخته .. ولی از لحاظ طبیعی تر و بهتر انداختن رنگ ها s 8300 بهتر بوده .. این رو میشه از رنگ اسمون عکس اولی و سومی متوجه شد

و همینطور از رنگ زرد و نور افتابی که به خونه در عکس دومی تابیده متوجه شد ...

در ضمن عکس s 8300 تو زوم از پیکسون جلوتر بوده .. حداقل یک درجه باید پیکسون جلوتر میومد در 2 تا عکس اولی به وضوح معلومه .. اگر کناره های عکسهارو نگاه کنید .. متوجه میشید که زوم پیکسون عقب تره

در ضمن یک خبر خوبه دیگه ... تو سایت gsm arena ...

قیمت s 8300 60 یورو به عبارتی 75 هزار ارزون شد .. فکر کنم رسیده به 380 یا 390

meghdaad
17-05-2009, 18:00
خواهش میکنم
پیکسون شفاف تر انداخته ولی طبیعی تر بودن نمیشه گفت کدوم واقعیت داره چون اونجا که نبودیم ولی پیکسون سرد عکس میگیره و 8300 گرم نمیشه گفت چون پیکسون سرد عکس میگیره واین سرد بودن نقطه ضعف دونست. چون هر نرم افزار ساده ای حتی ACDSEE میشه عکس گرم به سرد و برعکس تبدیل کرد.
که هر کدوم ازعکس های سرد وگرم کارایی متفاوتی داره.
عکس های سرد "فرش" یا تازه هستد و پوسترها معمولا با دوربینهایی سرد گرفته میشن مثلا برای عکس گرفت از یه ماشین برای این که ماشین تازه و نو نشون بدن باید عکس سرد باشه و در غیر این صورت عکس گرم از یه پوستر اونو قدیمی نشون میده.
مثال ساده عکس سرد و گرم:
عکس دوربین سرد Samsung G810

عکس دوربین گرم Nokia N95 8GB

pulp_152
17-05-2009, 18:12
ولی من تا به حال اسمون به این پر رنگی ندیدم ! که پیکسون گرفته بود

pulp_152
17-05-2009, 18:18
خواهش میکنم
پیکسون شفاف تر انداخته ولی طبیعی تر بودن نمیشه گفت کدوم واقعیت داره چون اونجا که نبودیم ولی پیکسون سرد عکس میگیره و 8300 گرم نمیشه گفت چون پیکسون سرد عکس میگیره واین سرد بودن نقطه ضعف دونست. چون هر نرم افزار ساده ای حتی ACDSEE میشه عکس گرم به سرد و برعکس تبدیل کرد.
که هر کدوم ازعکس های سرد وگرم کارایی متفاوتی داره.
عکس های سرد "فرش" یا تازه هستد و پوسترها معمولا با دوربینهایی سرد گرفته میشن مثلا برای عکس گرفت از یه ماشین برای این که ماشین تازه و نو نشون بدن باید عکس سرد باشه و در غیر این صورت عکس گرم از یه پوستر اونو قدیمی نشون میده.
مثال ساده عکس سرد و گرم:
عکس دوربین سرد Samsung G810

عکس دوربین گرم Nokia N95 8GB

در مورد عکس سرد و گرم چیزی نمیدونم ... منتها حتما عکس گرم هم یک ویژگی هایی نسبت به عکس سرد داره ... که سازندگانش میسازن ...

ولی حالا خودمون !

عکس g810 جلوتره .. کی این عکسارو میگیره .. چرا درست سر جایی که اون دوربین عکس گرفته عکس نمیگیره؟

meghdaad
17-05-2009, 18:32
آقای pulp_152 امیدوارم از دستم به خاطر این مقایسه ناراحت نشده باشی این مقایسه چیزی از 8300 کم نمیکنه ولی هر 2 سامسنگ هستند 8300 میشه خواهر آقای پیکسون دونست در عوض خواهرش صفحه نمایش خازنی داره و شیکتره.
اون2 تا عکس انعکاس نور آفتاب تو کامپیوتر اگه سیو کنیم و با عقب جلوکردن اون 2 تا عکس پشت سرهم نگاه کنیم بهتر دیده میشه که پیکسون بهترگرفته.

ولی من تا به حال اسمون به این پر رنگی ندیدم ! که پیکسون گرفته بود
همین کارو برای عکسهای آسمون انجام بدیم 8300 پر رنگتره.
وهیچ کدوم از این عکسها با زوم گرفته نشده.
ولی با 8300 یکی دوم قدم جلوتر عکس گرفته شده چون اگه از هر چیزی با 1 دوربین 2بار 1بار از نزدیک و بار 2وم از دور عکس بگیریم باید عکس نزدیک وضوح بیشتری داشته باشه و جزعیات بیشتری نشون بده.
اینجا پیکسون عقبتر بوده و 8300 نزدیکتر به ساختمان ولی باید 8300 وضوح بیشتری داشت که برعکس شده.

در مورد عکس سرد و گرم چیزی نمیدونم ... منتها حتما عکس گرم هم یک ویژگی هایی نسبت به عکس سرد داره ... که سازندگانش میسازن ...

عکس گرم هم ویژگیهای خوشو داره. برای فیلمبرداری بخواهیم مثال بزنیم یه فیلمی مثل یوزارسیف باید با دوربین در حالت گرم فیلمبرداری کرد.

عکس g810 جلوتره .. کی این عکسارو میگیره .. چرا درست سر جایی که اون دوربین عکس گرفته عکس نمیگیره؟
برای مقایسه معمولا جا ها عوض میکنند تا کسی نگه همه با یه دوربین گرفتن بعد ویرایش کردن. GSMARENA هم همین کارومیکنه.

dark fear
17-05-2009, 20:59
با تشكر از آقا مقداد به خاطر توضيحات حرفه ايشون
عكس گرم به درد مناظر طبيعي و عكس هايي در حالت ماكرو ميخوره و عكس سرد
به درد عكاسي از فضاهاي صنعتي .شهري ميخوره
البته همون طور كه آقا مقداد گفتن ميشه با كامپيوتر اين تفاوتا رو ايجاد كرد
در ضمن به نظر من تفاوت شفافيت اين دوربين پيكسون و s8300 اونقدر زياد نيست كه بشه
برتري محسوب كرد .. واسه فهميدن تفاوتشون بايد 100% زوم كرد و كلي دقت كرد تا به تفاوت
وضوحشون پي برد .. در حالي كه ما در حالت عادي نميايم يه عكس رو 100% زوم كنيم و نيگا كنيم
و در سايز اصلي به نظر من به s8300 عكسا رو با طراوت تر ميگيره و اين به همون دليل گرم گرفتنشه
در ضمن تفاوت وضوحشون بيشتر به sharpness اونا برميگرده كه اونقدر اين تفاوت كمه كه با نرم افزاري
مثل acd see به راحتي ميشه اونو تنظيم كرد
من به شخصه عكساي s8300 رو ترجيح ميدم ...

dark fear
17-05-2009, 21:09
اینم اخرین عکس ریسایز نشده ...

wdr هم فعال نبوده

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید و در حالت معمولی اتوفوکوس

دوست عزيز ميشه يه عكس تو حالت ماكرو با wdr از يه شيء قرمز بندازي ؟
آخه 3 تا عكس از گل قرمز از شما ديدم كه رنگ بنديشون خوب نبوده ..

pulp_152
18-05-2009, 00:16
آقای pulp_152 امیدوارم از دستم به خاطر این مقایسه ناراحت نشده باشی این مقایسه چیزی از 8300 کم نمیکنه ولی هر 2 سامسنگ هستند 8300 میشه خواهر آقای پیکسون دونست در عوض خواهرش صفحه نمایش خازنی داره و شیکتره.
اون2 تا عکس انعکاس نور آفتاب تو کامپیوتر اگه سیو کنیم و با عقب جلوکردن اون 2 تا عکس پشت سرهم نگاه کنیم بهتر دیده میشه که پیکسون بهترگرفته.

همین کارو برای عکسهای آسمون انجام بدیم 8300 پر رنگتره.
وهیچ کدوم از این عکسها با زوم گرفته نشده.
ولی با 8300 یکی دوم قدم جلوتر عکس گرفته شده چون اگه از هر چیزی با 1 دوربین 2بار 1بار از نزدیک و بار 2وم از دور عکس بگیریم باید عکس نزدیک وضوح بیشتری داشته باشه و جزعیات بیشتری نشون بده.
اینجا پیکسون عقبتر بوده و 8300 نزدیکتر به ساختمان ولی باید 8300 وضوح بیشتری داشت که برعکس شده.

عکس گرم هم ویژگیهای خوشو داره. برای فیلمبرداری بخواهیم مثال بزنیم یه فیلمی مثل یوزارسیف باید با دوربین در حالت گرم فیلمبرداری کرد.

برای مقایسه معمولا جا ها عوض میکنند تا کسی نگه همه با یه دوربین گرفتن بعد ویرایش کردن. GSMARENA هم همین کارومیکنه.

عزیز برای چی ناراحت بشم ... اتفاقا خوشحالم میشم هدف اموختنه نه کل کل ...
:10:

نظر شخصی خودم .. به نظرم اگر از امکانات هر چیز یکه تو زندگیت هست استفاده کامل رو نبری فرد موفقی نخواهی بود ... یکی از این وسایل که دست ماها ست همین گوشی موبایله... شرکت ها واسه تک تک امکاناتی که واسه این گوشی ها میزارن از ما پول میگیرن ... حیف نیست که از امکاناتش استفاده نکنیم؟ و مثل یک گوشی 50 هزاری باهاش رفتار کنیم؟

اگر اینجا نمیومدم به این زودی ها نمیفهمیدم wdr کجاها کاربرد داره یا iso در چه شرایطی خوبه و میشه تغییرش داد و از این قبیل ... :11:

ممنون بابت توضیحاتت .. به نظرت احترام میزارم ...

و به سامسونگ هم تبریک میگم .. :40:
چون لنزش و فلشش خیلی کوچیکه مثل 2 مگا دیده میشه و مثل 8 مگا عکس میگیره ...:40:

pulp_152
18-05-2009, 00:22
با تشكر از آقا مقداد به خاطر توضيحات حرفه ايشون
عكس گرم به درد مناظر طبيعي و عكس هايي در حالت ماكرو ميخوره و عكس سرد
به درد عكاسي از فضاهاي صنعتي .شهري ميخوره
البته همون طور كه آقا مقداد گفتن ميشه با كامپيوتر اين تفاوتا رو ايجاد كرد
در ضمن به نظر من تفاوت شفافيت اين دوربين پيكسون و s8300 اونقدر زياد نيست كه بشه
برتري محسوب كرد .. واسه فهميدن تفاوتشون بايد 100% زوم كرد و كلي دقت كرد تا به تفاوت
وضوحشون پي برد .. در حالي كه ما در حالت عادي نميايم يه عكس رو 100% زوم كنيم و نيگا كنيم
و در سايز اصلي به نظر من به s8300 عكسا رو با طراوت تر ميگيره و اين به همون دليل گرم گرفتنشه
در ضمن تفاوت وضوحشون بيشتر به sharpness اونا برميگرده كه اونقدر اين تفاوت كمه كه با نرم افزاري
مثل acd see به راحتي ميشه اونو تنظيم كرد
من به شخصه عكساي s8300 رو ترجيح ميدم ...

فکر میکنم عکس گرم بیشتر به صورت زنده عکس میگیره تا پوستری .. مثلا اگر شما بخواین از یه جشن عکس بگیرین عکس گرم بهتره یا در یک جمع خانوادگی ... درسته؟

البته بهتون بگم که حتما نباید با کامپیوتر این تفاوتها رو ایجاد کرد خود 8300 گزینه ای داره به نام sharpness که تازه متوجه شدم کاراییش چیه ...

نظر شما هم محترمه :11:

pulp_152
18-05-2009, 00:27
دوست عزيز ميشه يه عكس تو حالت ماكرو با wdr از يه شيء قرمز بندازي ؟
آخه 3 تا عكس از گل قرمز از شما ديدم كه رنگ بنديشون خوب نبوده ..

چشم در اینده اینکارو انجام میدم .. اون موقع که این عکسهارو گرفتم تنظیمات دوربین خب نبود و منم ناشی :41:

مثلا دوربین در حالfine بود ه باید رو حالت superfine میزاشتم

pulp_152
18-05-2009, 00:37
خوب من چند تا سوال دیگه داشتم که واقعا نمیدونم چه کاربردی دارن از هر کی هم میپرسم نمیدونه ...

اولیش در مورد mode گوشی هست .. که شما وقتی دوربینو فعال میکنی 3 گزینه وجود داره camera , camcorder , scene

scene چکار میکنه و چی هست ؟

دومین سوالم د رمورد تنظیمات حالت عکاسی هست ...

تو تنظیمات یک گزینه داره به نام ...

exposuremeter

که زمانی که روش کلیک میکنی 3 گزینه فعال میشه که میتونی از بین اون 3 تا یکی رو فعال کنی

centre-weighted (خود دوربین در این حالت گذاشته شده از ابتدا )

matrix

spot

در ضمن وقتی این 3 تارو با هم عوض میکنی هیچ تفاوتی زمانی که به ال سی دی نگاه میکنی احساس نمیکنی ... منظورم اینه که تفاوتش تو عکس گرفتنه نه شطرنجی کردن یا چیز دیگه ...

گزینه دیگه در قسمت تنظیمات به نام

guidelines

و گزینه دیگه به نام

review

یک گزینه دیگه به نام adjust داره که 3 گزینه داره به نام های کنتراست که کمو زیاد کنید و sharpnees هم در همونجاست ...

فقط یک گزینه دیگه هست به نام

saturation

کارش چیه؟

ممنون میشم اگه کسی در این باره ها اطلاعاتی دار ه کمک کنه

dark fear
18-05-2009, 09:42
خوب من چند تا سوال دیگه داشتم که واقعا نمیدونم چه کاربردی دارن از هر کی هم میپرسم نمیدونه ...
اولیش در مورد mode گوشی هست .. که شما وقتی دوربینو فعال میکنی 3 گزینه وجود داره camera , camcorder , scene
scene چکار میکنه و چی هست ؟
دومین سوالم د رمورد تنظیمات حالت عکاسی هست ...
تو تنظیمات یک گزینه داره به نام ...
exposuremeter
که زمانی که روش کلیک میکنی 3 گزینه فعال میشه که میتونی از بین اون 3 تا یکی رو فعال کنی
centre-weighted (خود دوربین در این حالت گذاشته شده از ابتدا )
matrix
spot
در ضمن وقتی این 3 تارو با هم عوض میکنی هیچ تفاوتی زمانی که به ال سی دی نگاه میکنی احساس نمیکنی ... منظورم اینه که تفاوتش تو عکس گرفتنه نه شطرنجی کردن یا چیز دیگه ...
گزینه دیگه در قسمت تنظیمات به نام
guidelines
و گزینه دیگه به نام
review
یک گزینه دیگه به نام adjust داره که 3 گزینه داره به نام های کنتراست که کمو زیاد کنید و sharpnees هم در همونجاست ...
فقط یک گزینه دیگه هست به نام
saturation
کارش چیه؟
ممنون میشم اگه کسی در این باره ها اطلاعاتی دار ه کمک کنه
اول از همه بگم .. چون ربطي به موضوع تاپيك نداره واست پيغام بازديد كنندش ميكنم
دوم از اين كه هدفت يادگيريه نه كل كل واقعا خوشم مياد :11:
سوم حالا كه هدفت آموختنه بذار يه چيزي رو بهت بگم : اين هيچ قانوني نيست كه با افزايش
حجم عكس ها و فيلم ها كيفيت اون ها بيشتر خواهد شد .. شك نكن .. مثلا عكس ها و فيلم
هاي رنوار همه حجمشون خيلي پايينه .. (كم پيش مياد عكسها بيش از 2 مگ بشن ! ولي از نظر
كيفيت از همه بهترن)
جواب سوالاتو واست ميفرستم

pulp_152
18-05-2009, 13:18
اول از همه بگم .. چون ربطي به موضوع تاپيك نداره واست پيغام بازديد كنندش ميكنم
دوم از اين كه هدفت يادگيريه نه كل كل واقعا خوشم مياد :11:
سوم حالا كه هدفت آموختنه بذار يه چيزي رو بهت بگم : اين هيچ قانوني نيست كه با افزايش
حجم عكس ها و فيلم ها كيفيت اون ها بيشتر خواهد شد .. شك نكن .. مثلا عكس ها و فيلم
هاي رنوار همه حجمشون خيلي پايينه .. (كم پيش مياد عكسها بيش از 2 مگ بشن ! ولي از نظر
كيفيت از همه بهترن)
جواب سوالاتو واست ميفرستم

:10: ممنون

نگفتم که قانونه اگر حجم بیشتر باشه کیفیت هم حتما بیشتر میشه ! دوباره یک نگاه بنداز ! :46:

گفتم یکی از نشانه های کیفیت بالاتر حجم بیشتره .. . بعضی وقتا میبینی یک فایل 3gp از یک فایل دایویکس هم کیفیتش بیشتره با اینکه حجمش کمتره ... اما در کل و اصولا حجم بیشتر یکی از نشانه های کیفیت بالاتره ...

یک عکس یک دوربین .. فقط این نیست که زوم کنی و ببینی کدوم شفافتره! اگر بخوای یک دوربینو مقایسه کنی باید در همه زوایا مقایسه کنی .. رنگ بهتر طبیعی تر نشون دادن ... کیفیت در شب .. قابلیت های دیگه از قبیل تنظیمات ووو

شما فکر میکنید کسانی که میان مینویسن 8300 از پیکسون دوربینش بهتره و بهتر عکس میگیره .. یا سازندش اعلام میکنه که 8300 الگوریتم پردازش بهتره و کار بیشتری روش شده ... انقد نمیتونن تشخیص بدن که کدوم دوربین بهتر گرفته

واسه همین میگم که نمیشه با گذاشتن 2 تا عکس در کنار هم تشخیص داد که کدوم دوربین بهتره مخصوصا اگر زیاد تفاوت نداشته باشن . (ممکنه یکی بهتر بگیره در اون شرایط ولی میشه گفت که اون یکی که بهتر گرفته رو به خورشیدم بهتر میگیره؟ یا در هوای ابری هم بهتر میگیره؟ ووو)

به نظرم باید مقایسه کلی انجام بشه ... مثل مقایسه ای که gsm arena انجام داده و از همه زوایا سنجیده و نمره داده در کل ...مثلا از 100 به همه یک نمره ای داده....

hasanmotori
18-05-2009, 14:02

به عكس بالا دقت كنيد. از نظر وضوح n95 8gig بايد از آيفون خيلي بالاتر باشه كه اينجوري نيست. پس چرا دوربين n95 8gig جزو بهتريناست ولي دوربين آيفون اصلاً خوب نيست؟ دليلش اينه كه تو عكس فقط وضوح مهم نيست. چيزاي مهم ديگه اي مثل نمايش رنگها وجود داره كه الان تو عكس n95 8gig و iphone كاملاً باهم فرق دارن. نكته بعدي سطح نويز هست. نوكيا براي كاهش سطح نويز گوشيهاش از الگوريتم كاهش نويز كه باعث كاهش وضوح ميشه استفاده ميكنه و اين باعث ميشه كه عكس بدون زوم خيلي خوب به نظر برسه. سامسونگ هم تو i8510 و s8300 از اين روش استفاده كرده. اگه بدون زوم به عكساي s8300 و i8510 نگاه كنيد از m8800 بهترن. رنگها و سطح نويز i8510 و s8300 از m8800 و kc910 بهترن اما وضوح m8800 و kc910 از اون دوتا بيشتره. تو i8510 ميشه با بالا بردن iso و sharpnes عكسايي با وضوح بالا گرفت كه البته باعث افزايش نويز ميشه
gsmarena با گوشيهاي مختلفي از اين منظره عكس گرفته ولي kc910 اون ساختمون رو از همه زردتر گرفته آسمونشم خيلي پررنگه :

اينم عكس i8510 حالا به نظر شما كدوم بهتره؟

از نظر وضوح با هم خيلي فرق ندارن بايد خيلي دقت كنيد تا تفاوت جزئي تو وضوحو متوجه بشيد ولي از نظر نمايش رنگها....

meghdaad
19-05-2009, 21:27
بیچاره آیفون 2 مگاپیکسلی که با 5 و 8 مگاپیکسل مقایسه کردند.
میبینم که جو تخریب رنواره و به عمد با وجود عکسدر یک روز، 2 عکس در 2 روز متفاوت به نمایش گذاشته شده.
قبلا هم گفتم برای مقایسه حتما 2 تا عکس باید در یک روز گرفته بشه
ویه عکس سرد دلیلی بر بی کیفیتی نیست و میشه با حتی تنظیمات خود گوشی عکس گرم گرفت و یا بعد از عکس با هر نرم افزاری عکس به گرم یا سرد تبدیل کرد
ولی چیزی بالاتر از وضوح وجود نداره.
اون 2تا عکس بالا:
عکس اول رنوار 21/10/2008
که هوا آفتابی بدون ابر
عکس دوم8510 20/12/2008
هوای ابری
خوب معلومه در هوای ابری اسمون کمرنگ تره
حالا منظور اینه که هرچی آسمون پر رنگ تر بدتره؟
اگه اینطوره 8510 در یک روز با رنوار عکس هاش در GSMARENA وجود داره
عکسهای اصلی:
از لینک:

INNOV8

Renoir

برای اینکه بهتر دیده بشه کدوم پر رنگتره عکس ها سیو در کامپیتر کنید و با عقب جلو کردن نگاه کنید

INNOV8

Renoir

بااین حال با این که 8510 آسمونش پر رنگتره ولی آسمون پررنگ یا کمرگ دلیل بر بی کیفیتی نیست.

hasanmotori
19-05-2009, 21:40
آقا جو تخريب رنوار نيست. منم از آقاي 4870x2 ياد گرفتم. يه عكسي كه سايه نداره رو با يه عكس سايه دار مياره مقايسه ميكنه.
تو اين عكس كه شما گزاشتي gsmarena اومده wdr رو غير فعال كرده. اينم عكسي كه wdr فعاله:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] (javascript:window.close())

meghdaad
19-05-2009, 21:45
برای حجم فیلم هم مهم قدرت پرداز ش دوربین و فرمت و این سوال میشه از تا پیک زیر (درخاست نرم افزار) پرسید:
که قبلا هم پرسیده شده و جواب ها در پست 761 و 763 وجود داره.

meghdaad
19-05-2009, 21:51
میشه با دوربین هر گوشیی میزان نور و تعادل سفیدی و سرد و گرم بودن تقییر داد.
اون عکس هایی که بالا گذاشتم هر دو در حالت اتوماتیک بودند. وشرایط برای هر 2 گوشی یکسان بوده.

بی باک بی بال
20-05-2009, 07:48
پیشنهادشما چیه کدام بهتر است s500i یا k550i یا nokia 5200

pulp_152
20-05-2009, 10:00
بیچاره آیفون 2 مگاپیکسلی که با 5 و 8 مگاپیکسل مقایسه کردند.
میبینم که جو تخریب رنواره و به عمد با وجود عکسدر یک روز، 2 عکس در 2 روز متفاوت به نمایش گذاشته شده.
قبلا هم گفتم برای مقایسه حتما 2 تا عکس باید در یک روز گرفته بشه
ویه عکس سرد دلیلی بر بی کیفیتی نیست و میشه با حتی تنظیمات خود گوشی عکس گرم گرفت و یا بعد از عکس با هر نرم افزاری عکس به گرم یا سرد تبدیل کرد
ولی چیزی بالاتر از وضوح وجود نداره.
اون 2تا عکس بالا:
عکس اول رنوار 21/10/2008
که هوا آفتابی بدون ابر
عکس دوم8510 20/12/2008
هوای ابری
خوب معلومه در هوای ابری اسمون کمرنگ تره
حالا منظور اینه که هرچی آسمون پر رنگ تر بدتره؟
اگه اینطوره 8510 در یک روز با رنوار عکس هاش در GSMARENA وجود داره
عکسهای اصلی:
از لینک:

INNOV8

Renoir

برای اینکه بهتر دیده بشه کدوم پر رنگتره عکس ها سیو در کامپیتر کنید و با عقب جلو کردن نگاه کنید

INNOV8

Renoir

بااین حال با این که 8510 آسمونش پر رنگتره ولی آسمون پررنگ یا کمرگ دلیل بر بی کیفیتی نیست.

هدف تخریب نیست عزیز .. اگه بخوایم اینجوری فکر کنیم پس میتونیم بگیم عکس اولی که شما گذاشتی مقایسه رنوار با 8300 که هیچ سنخیتی از هیچ لحاظ با هم نداشت هدفتون تخریب 8300 بوده! ولی بنده اینجور برداشت نکردم ...:10:

نظر شخصی خودم رنگ بندی ساختمان در 8510 بهتره با اینکه wdr فعال نبوده...

osmaan
20-05-2009, 10:10
منم با نظر پالپ موافقم 8510 بهتر گرفته

pulp_152
20-05-2009, 10:11
برای حجم فیلم هم مهم قدرت پرداز ش دوربین و فرمت و این سوال میشه از تا پیک زیر (درخاست نرم افزار) پرسید:
که قبلا هم پرسیده شده و جواب ها در پست 761 و 763 وجود داره

جواب داده شده ...

پایین تر این AVI که میشه Mp4 و غیره ، اصلا کیفیت خوبی ندارن .

جواب خودم :

وقتی که avi فرمتش از لحاظ حجم از mp4 بالاتره و فیلم 2 دقیقه ایش شاید نصف فیلم 2 دقیقه ای s8300 با پسوند mp4 البته بالاترین کیفیت mp4 به نام mpeg-4 بشه... دیگه بحث سر چیه ... ؟!

یعنی انقد کیفیت فیلمبرداری 8300 بالاست که با این فرمت فوق العاده فشرده هم فیلماش حجمش دوبله رنوار هست ... حالا چه برسه اگه میخواست avi باشه که باید دوبل اینی میشد که هست

بنده هم همینو گفتم در جواب اقای dark fear...

pulp_152
20-05-2009, 10:19
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][/URL]
[/URL]

([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
[URL="[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]"]

گل قرمر برای اقای dark fear

Michael Ropy
20-05-2009, 12:38
یعنی انقد کیفیت فیلمبرداری 8300 بالاست که با این فرمت فوق العاده فشرده هم فیلماش حجمش دوبله رنوار هست ... حالا چه برسه اگه میخواست avi باشه که باید دوبل اینی میشد که هست

ببخشید، اشتباه نمی کنید؟! چون من هرچی مقایسه میکنم میبینم 10 ثانیه ی رنوار 3.22 مگ هست ولی 10 ثانیه ی s8300 حدود 8.87 مگ!

pulp_152
20-05-2009, 20:02
ببخشید، اشتباه نمی کنید؟! چون من هرچی مقایسه میکنم میبینم 10 ثانیه ی رنوار 3.22 مگ هست ولی 10 ثانیه ی s8300 حدود 8.87 مگ!

نه عزیز اشتباه نمیکنم شما هم حرف منو زدید که حجم فیلمهای گرفته شده در 8300 بیشتر از رنوار هست با اینکه فرمتش فشرده تره

ولی انقد ها هم که گفتین نیست خودتون محاسبه کنید

170 ثانیه 8300 میشه 50 مگا بایت ! چطوری 10 ثانیش میشه 8.87؟؟ !!

meghdaad
20-05-2009, 22:13
هدف تخریب نیست عزیز .. اگه بخوایم اینجوری فکر کنیم پس میتونیم بگیم عکس اولی که شما گذاشتی مقایسه رنوار با 8300 که هیچ سنخیتی از هیچ لحاظ با هم نداشت هدفتون تخریب 8300 بوده! ولی بنده اینجور برداشت نکردم ...:10:
نظر شخصی خودم رنگ بندی ساختمان در 8510 بهتره با اینکه wdr فعال نبوده...
اشتباه نمیکنی؟
من رنوار با 8300 مقایسه کردمکدوم پست؟
چیزی بالاتر از وضوح وجود نداره.
توتنظیمات هر گوشی میشه عکس گرم وگرمتر با گذینه های فلوئورسنت و ابری گرفت.
اگه هدف تخریب نیست شما اولین نفری بودی که گفتی رنوار خیلی زوربزنه بتونه مساوی عکس بگیره و من مطمئنم که از فیلمبرداری وعکس برداری بهتر از رنوار هست.بدون اینکه مقایه ای کرده باشی.

meghdaad
20-05-2009, 22:24
منم با نظر پالپ موافقم 8510 بهتر گرفته

عکسهای اصلی:
Pixon

INNOV8

Renoir

زوم 100٪: به سایه بان و نرده های حفاظ و زوایا دقت کنید:

Pixon

INNOV8

Renoir

meghdaad
20-05-2009, 22:30
عکسهای اصلی:
Pixon

INNOV8

Renoir

زوم 100٪: به دیشها و بوته ها و قاب پنجره ها دقت کنید:

Pixon

INNOV8

Renoir

meghdaad
20-05-2009, 22:32
مقایسه 3:
عکسهای اصلی:
Pixon

INNOV8

Renoir

برش: به سنگ چمن سنگ فرش دقت کنید:

Pixon

INNOV8

Renoir

meghdaad
20-05-2009, 22:34
مقایسه 4:
عکسهای اصلی:
Pixon

INNOV8

Renoir

سمت چپ تصویر:

برش: به تنه درخت و رنگ بوته های پشت دقت کنید:

Pixon

INNOV8

Renoir

رنگ بوته های پشت در رنوار بهتر بوده و تنه درخت در رنوار و اینوو تغریبا برابر و پیکسون کاملا ضعیف عمل کرده.

سمت راست تصویر:

برش: به شیشه و در ماشین سمت راست و رنگ بوته دقت کنید:

Pixon

INNOV8

Renoir

اینوو کاملا تار بوده و پیکسون شیشه و در ماشین سمت راست را کدر کرده و رنوار از همه لحظ بهتر بوده و رنگ بوته را هم بهتر تصویر کرده.
و رنوار در یک عکس هم در سایه و هم در نور شدید همزمان در یک عکس بهتر عمل کرده ولی اینوو در چپ خوب و در راست بد، پیکسون در چپ بد در راست هم ایراد داشته.

meghdaad
20-05-2009, 22:41
مقایسه 5 آخرین مقایسه:
عکسهای اصلی:
Pixon

INNOV8

Renoir

برش از زوم 100٪: به تنه درختهای قهوهای و سفید و رنگ بوته ها و وضوح تابلو و چهار چوب و قاب پنجره ها دقت کنید:

Pixon

INNOV8

Renoir

hasanmotori
21-05-2009, 08:47
تو این عکسا پیکسون از بقیه بهتره. پس هر چی gsmarena گفته بر عکسه. الان یکی یه c905 میاره همه اینارو میزاره تو جیبش :دی

Michael Ropy
21-05-2009, 09:07
نه عزیز اشتباه نمیکنم شما هم حرف منو زدید که حجم فیلمهای گرفته شده در 8300 بیشتر از رنوار هست با اینکه فرمتش فشرده تره
ولی انقد ها هم که گفتین نیست خودتون محاسبه کنید
170 ثانیه 8300 میشه 50 مگا بایت ! چطوری 10 ثانیش میشه 8.87؟؟ !!

خوب من که از خودم نمی گم برادر، من چندتا فیلم 10 ثانیه ای دیدم که همین حجمو داشتند.

pulp_152
21-05-2009, 11:03
اشتباه نمیکنی؟
من رنوار با 8300 مقایسه کردمکدوم پست؟
چیزی بالاتر از وضوح وجود نداره.
توتنظیمات هر گوشی میشه عکس گرم وگرمتر با گذینه های فلوئورسنت و ابری گرفت.
اگه هدف تخریب نیست شما اولین نفری بودی که گفتی رنوار خیلی زوربزنه بتونه مساوی عکس بگیره و من مطمئنم که از فیلمبرداری وعکس برداری بهتر از رنوار هست.بدون اینکه مقایه ای کرده باشی.
:13:

دوست عزیز بارها بنده گفتم که تفاوت انقدرا زیاد نیست که بشه ضعف یکی نسبت به دیگری محسوب کرد:10: اگه در پستهای اول هم نگاه کنی در مورد عکسبرداری هیچ صحبتی نکردم نمیدونم حالا شما چه فکری داری میکنی:41:

.. اما شما هی اصرار داشتی که این هم بهتر عکس میگیره و هم بهتر فیلمبرداری میکنه و بنده هم از تو عکسایی که گذاشتی نظرمو گفتم .. شما دیدی من برم یک عکس گلچین کنم بیارم بزارم؟

در مورد صحبتم هم اشتباه متوجه شدی:11:

صحبتم در اون قسمت در مورد فیلمبرداری بود که گفتم زور بزنه میتونه مساوی باشه... :27:

وقتی داره 720*480 با 30 فریم در ثانیه و با لرزش گیر دست و wdr فعال میگیره ... نسبت به رنوار که 640*480 میگیره از لحاظ تئوری نشان دهنده اینه که بهتر فیلم میگیره حالا شاید رنوار بهترم بگیره ولی همین که روزلوشنش بالاتره میشه اظهار نظر کرد که بهتر فیلم میگیره بدون اینکه مقایسه ای انجام بشه

.. اما عکسبرداری چون جفتشون 8 مگا هستن و رزولوشون تصویر هم فرقی نداره .. گفتم باید مقایسه کلی در همه زوایا انجام بشه که کار ما نیست! و باید به حرفه ای ترها و سایتهای بزرگتر بسپریم

pulp_152
21-05-2009, 11:16
خوب من که از خودم نمی گم برادر، من چندتا فیلم 10 ثانیه ای دیدم که همین حجمو داشتند.

میشه اون فایلهارو بهم نشون بدی .. چون من 10 تا فیلم ه 12 ثانیه گرفتم به هیچ وجه بالاتر از 5 مگ نمیشه ...

(2 ثانیه هم بالاتر برای اینکه مطمئن شم که یک وقت حجم فیلمی که گرفتم کمتر نباشه)

با رزولوشن اخر و wdr فعال , quality اخر

pulp_152
21-05-2009, 11:28
مقایسه 4:
عکسهای اصلی:
Pixon

INNOV8

Renoir

سمت چپ تصویر:

برش: به تنه درخت و رنگ بوته های پشت دقت کنید:

Pixon

INNOV8

Renoir

رنگ بوته های پشت در رنوار بهتر بوده و تنه درخت در رنوار و اینوو تغریبا برابر و پیکسون کاملا ضعیف عمل کرده.

سمت راست تصویر:

برش: به شیشه و در ماشین سمت راست و رنگ بوته دقت کنید:

Pixon

INNOV8

Renoir

اینوو کاملا تار بوده و پیکسون شیشه و در ماشین سمت راست را کدر کرده و رنوار از همه لحظ بهتر بوده و رنگ بوته را هم بهتر تصویر کرده.
و رنوار در یک عکس هم در سایه و هم در نور شدید همزمان در یک عکس بهتر عمل کرده ولی اینوو در چپ خوب و در راست بد، پیکسون در چپ بد در راست هم ایراد داشته.

نظر شخصی خودم ...در مورد عکسها... اگه درست نیست بگید اقا مقداد خوشحال میشم

عکس اولی رو ببینید .. با اینکه قبلا هم گفتیم که زوم تنها ملاک نیست و یک عکس زوایای دیگه دارهاما تو همین زومها هم براتون دلیل میارم...

به تنه درختان نگاه کنید ...

و رگه های درختان رو در 3 تا عکس مقایسه کنید ... پیکسون که رگه ای نشون نداده !... به این میگن نشون دادن جزئیات و رنگ ها

رنوار هم رگه هاش خوب نیست مخصوصا از بین 3 تای درخت جلو< درخت اخری
ولی 8510 بیشترین جزئیات از رگه های درختان رو نشون داده ..

در مورد برش از ماشین هم خسته نباشید عکس شارپ که روشن تر هستش رو با عکس معمولی در جاهای تاریک مقایسه میکنید

ااگر Innov رو کنار بزاریم

pixon بهتر گرفته دلیلش هم میتونم به لاستیک یا تایر ماشین سواری اشاره کنم .. با اینکه عکس رنوار خیلی روشن هست ولی تایر ماشینو نشون نداده ولی پیکسون نشون داده همینطور خودروی شاسی بلند رو ... اما رنوار تو انعکاس نور از شیشه داره که نشان دهنده تنظیم نورشه که مشکل داره(به دلیل این که روشنیش فقط برای قسمتهای براق هست مثل شیشه یا رنگهای زرد و تنظیم نیست .. در حالیکه پیکسون همه جارو مثل هم گرفته )

با این وجود gsmarena به رنوار امتیاز بیشتری در کل نسبت به پیکسون ... و به 8510 امتیاز بیشتر نسبت به هر 2 داده .. بخاطر همون مسئله ای که عرض کردم که مقایسه در همه ابعاد انجام میشه و فقط عکسو نمیگیرن زوم کنن ببیند کدوم وضوحش بیشتره ...

بهتر نیست به نظر سایتهای بی طرف احترام بزاریم ...چون فکر میکنم کسانی که میرن دروبینهارو مقایسه میکنند مقایسه کلی انجام میدن و در این کار حرفه ای هستند حداقل از ما حرفه ای تر و کارشون اینه ...:11:

meghdaad
21-05-2009, 14:52
.. اما شما هی اصرار داشتی که این هم بهتر عکس میگیره و هم بهتر فیلمبرداری میکنه و بنده هم از تو عکسایی که گذاشتی نظرمو گفتم .. شما دیدی من برم یک عکس گلچین کنم بیارم بزارم؟

یه بار دیگه شما برو پستها رو بخون من تا صفحه 5 و 6 هیچ پستی ندارم و شما تو این 5 صفحه کلا بهتر بودن عکسها و فیلمهای 8300 تاکید داشتی
و اولین پستم در صفحه 5 بوده با سوال و پست دوم صفحه 6 که پیکسون با 8300 مقایسه کردم.
من هم نرفتم عکس گلچینکنم تمام عکسهای پیکسون آپیت شده پیکسون با 2تای دیکه که همزمان گرفته شدند مقایسه کردم که تنها عکسهای همزمان با این شرایط هستند ویه کس نبوده 5 تا که میشه همش بوده تو لینک رنوار هم هست عکسهای بیشتر ولی پیکسون اونجا کاملا بی کیفیت بوده که همچین کاری نکردم
من از گوشی های 8 مگا پکسلی 620 مگابایت عکس دارم و همه عکس هاشو از اینترنت گرفتم و فقط به یکی 2 عکس نگاه نکردم ملاکخرید گوشی هم برای من فقط بهترینبوده اگه پیکسون بهتر بود اونو میگرفتم.

meghdaad
21-05-2009, 15:02
نظر شخصی خودم ...در مورد عکسها... اگه درست نیست بگید اقا مقداد خوشحال میشم
عکس اولی رو ببینید .. با اینکه قبلا هم گفتیم که زوم تنها ملاک نیست و یک عکس زوایای دیگه دارهاما تو همین زومها هم براتون دلیل میارم...
به تنه درختان نگاه کنید ...
و رگه های درختان رو در 3 تا عکس مقایسه کنید ... پیکسون که رگه ای نشون نداده !... به این میگن نشون دادن جزئیات و رنگ ها
رنوار هم رگه هاش خوب نیست مخصوصا از بین 3 تای درخت جلو< درخت اخری
ولی 8510 بیشترین جزئیات از رگه های درختان رو نشون داده ..
در مورد برش از ماشین هم خسته نباشید عکس شارپ که روشن تر هستش رو با عکس معمولی در جاهای تاریک مقایسه میکنید
اگر Innov رو کنار بزاریم
pixon بهتر گرفته دلیلش هم میتونم به لاستیک یا تایر ماشین سواری اشاره کنم .. با اینکه عکس رنوار خیلی روشن هست ولی تایر ماشینو نشون نداده ولی پیکسون نشون داده همینطور خودروی شاسی بلند رو ... اما رنوار تو انعکاس نور از شیشه داره که نشان دهنده تنظیم نورشه که مشکل داره(به دلیل این که روشنیش فقط برای قسمتهای براق هست مثل شیشه یا رنگهای زرد و تنظیم نیست .. در حالیکه پیکسون همه جارو مثل هم گرفته )
با این وجود gsmarena به رنوار امتیاز بیشتری در کل نسبت به پیکسون ... و به 8510 امتیاز بیشتر نسبت به هر 2 داده .. بخاطر همون مسئله ای که عرض کردم که مقایسه در همه ابعاد انجام میشه و فقط عکسو نمیگیرن زوم کنن ببیند کدوم وضوحش بیشتره ...
بهتر نیست به نظر سایتهای بی طرف احترام بزاریم ...چون فکر میکنم کسانی که میرن دروبینهارو مقایسه میکنند مقایسه کلی انجام میدن و در این کار حرفه ای هستند حداقل از ما حرفه ای تر و کارشون اینه ...:11:
اول از همه مقایسه ها بدون زوم هستند زوم 100٪ یعنی نه کوچیک شده نه بزرگ
اگه شما میگید نباید عکس زوم کرد "با اینکه قبلا هم گفتیم که زوم تنها ملاک نیست" پس چرا شما اصرار داری تو زوم 30٪ مقایسه کنی چون در این ابعاد جزئیات که مهمترین بخش عکسه حذف شده
کجا گفتن که "عکسو نمیگیرن زوم کنن" من که زوم نکردم در ابعاد اصلی مقایسه کردم اگه منظورت اینه که نباید عکس ها در ابعاد اصلی مقایسه کرد ولی روش درست مقایسه همینه، ساید شما کمتر جستجو کردی همین GSMARENA و Phonearena هم همین کارو کرده
نمونش:
لینک زیر از GSMARENA اگه بگردی بیشتر هم پیدا میکنی

یه نومنه دیگه هم تو همین تاپیک پست 78 آقا حسن هست.

و یه نومنه دیگه مربوط به دوربین عکاسی: حتما باید دلیل آورد. این برش ها رومن نزدم لینک خود سایت هم هست.

Sony Alpha DSLR-A200

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]و[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]برش از آفتابی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]برش از فضای بسته

SX10 و SX1 هر 2 مثل هم عکس میگیرند و فرقی با هم ندارند که به اشتباه بعضی ها فکر میکنند که SX10 بهتره.
Canon PowerShot SX10 IS - 20X - 420,000

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]و[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]برش از آفتابی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]برش از فضای بسته
هر دو مدل کنون بهترین انتخاب هستند.
Canon PowerShot SX1 IS - 10MP - 20X - Video FullHD - 550,000

FZ28 کلا همه عکس ها روتوش میکه و این فکر به بیننده منتقل میکنه که عکس بدون نویزه در حالی که این روتوش باعث شده عکس ها تار و جزئیات حذف شوند.
Panasonic Lumix DMC-FZ28 - 18X - 390,000

شما که میگی "بهتر نیست به نظر سایتهای بی طرف احترام بزاریم" خودت هم باید بی طرف باشی، بله میشه در باره به عکس بد که تار افتاده دربارش اینطوری گفت به نظرم وضوحش بالاتره و رنگها هتر انداخته
در صورتی که شفافیت شیشه ماشین در عکس رنوار به وضوح میشه دید و رنگ سبز بوته
در حالی که پیکسون بوته طوسی و دون دون با نویز گرفته

meghdaad
21-05-2009, 15:21
جواب داده شده ...
پایین تر این AVI که میشه Mp4 و غیره ، اصلا کیفیت خوبی ندارن .
جواب خودم :
وقتی که avi فرمتش از لحاظ حجم از mp4 بالاتره و فیلم 2 دقیقه ایش شاید نصف فیلم 2 دقیقه ای s8300 با پسوند mp4 البته بالاترین کیفیت mp4 به نام mpeg-4 بشه... دیگه بحث سر چیه ... ؟!

بنده هم همینو گفتم در جواب اقای dark fear...
قبلا لینک دارم اگه سوالی داری اونجا بپرس
جهت اطلاع:
AVI چند نوع فرمت داره که یکیش DIVX ـه
MP4 هم چندین ساختار متفاوت داره (اگه بخواهیم یه فایل تصویری تبدیل به MP4 کنیم اول ابعاد تعیین میکیم و بعد مگابیت تصویر وبعد نوع صدا و کیفیت صدا) که مثلا برای 8300 تصویر با کیفیت 7 مگابیت بر ثانیه که این برابر میشه با 875 کیلوبایت برثانیه و صدا از نوع AMR مونو با کیفیت 8 کیلو هرتزه.

البته اینم بگم 8300 خوب فیلم میگیره من مشکلی در فیلمبرداریشن ندیدم و تیکهای ریزی که موقع فیلمبرداری تو پیکسون وجود داشت در 8300 ندیدم.

یه دلیل هم برای اینکه مهم ابعاد تصویر نیست اینه که گوشی های چینی من یه نمونشو داشتم 1.3 مگا پیکسل بود وابعادش هم درست بود ولی به اون بی کیفیتی من تو VGA نوکیا هم ندیدم.
و اون دوربین های عکاسی بالا همه 10 مگا پیکسل هستند ولی کیفیت A200 در فظای بسته ببینید.

pulp_152
21-05-2009, 21:34
برای اینکه سو تفاهم ها کنار گذاشته بشه .. خوشحال میشم راهنماییم کنید به پستی که گفتم 8300 تو عکاسی بهتر از رنواره

اینم سوالی که دوستمون keyboy در مورد گوشی ها کرده بودن و اولین پستی بود که در مورد دوربیناشون صحبت کردم. ..

نقل قول:
نوشته شده توسط keyboy
كدوم باطريش بهتره؟

جواب خودم:

دوربین ان 95 5 مگا پیکسل هست ... و فیلمبرداری متوسطی داره
در حالیکه رنوار و 8300 دوربین 8 مگا پیکسلی و فیلمبرداری عالی دارن
باطریا در یک سطحه تقریبا خیلی تفاوت نداره ...
ان 95 بزرگ و گنده هست و قیافه زنونه اصلا نداره ... ال جی رنوار و 8300 شیکه
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

و اینهم صحبتی بود که دوستمون کرد و بنده جوابشو داده بودم بدون اینکه قبلش در مورد دوربین هیچ کدوم از گوشی ها اظهار نظر کنم

نقل قول:
نوشته شده توسط dark fear

ميده ...

جواب بنده

حرف شما کاملا منطقیه....

در مورد فیلم برداری هم بگم که فیلمبرداری 8300 از رنوار بهتره .. حداقل تو زولوشون تصویر ...720*480 با 30 فریم در ثانیه

خوب شما صحبتهای دوستان رو تایید کردی و ادمه دادی ... بنده هم جواب دادم ... همونطور که چند تا عکس گذاشتین .. دوستمون حسن اقا یک عکس گذاشتن .. گفتین تخریب رنواره ! !!!!

pulp_152
21-05-2009, 21:54
یه بار دیگه شما برو پستها رو بخون من تا صفحه 5 و 6 هیچ پستی ندارم و شما تو این 5 صفحه کلا بهتر بودن عکسها و فیلمهای 8300 تاکید داشتی
و اولین پستم در صفحه 5 بوده با سوال و پست دوم صفحه 6 که پیکسون با 8300 مقایسه کردم.
من هم نرفتم عکس گلچینکنم تمام عکسهای پیکسون آپیت شده پیکسون با 2تای دیکه که همزمان گرفته شدند مقایسه کردم که تنها عکسهای همزمان با این شرایط هستند ویه کس نبوده 5 تا که میشه همش بوده تو لینک رنوار هم هست عکسهای بیشتر ولی پیکسون اونجا کاملا بی کیفیت بوده که همچین کاری نکردم
من از گوشی های 8 مگا پکسلی 620 مگابایت عکس دارم و همه عکس هاشو از اینترنت گرفتم و فقط به یکی 2 عکس نگاه نکردم ملاکخرید گوشی هم برای من فقط بهترینبوده اگه پیکسون بهتر بود اونو میگرفتم.

جوابتونو بالا دادم ...

منم نگفتم پیکسون از رنوار بهتره ... گفتم 8300 از پیکسون بهتره تو عکسبرداری و فیلم برداری به گفته سایت

اتفاقا اگه دیده باشین یکی از گوشی هایی که به همه معرفی یکنم همن رنوار هست چون به نظر منم گوشی خوبیه تو همین تاپیک هم معرفی کردم ... در حالیکه پیکسونو یادم نمیاد جایی معرفی کرده باشم ... بخاطر قیمتش البته

pulp_152
21-05-2009, 22:12
اول از همه مقایسه ها بدون زوم هستند زوم 100٪ یعنی نه کوچیک شده نه بزرگ
اگه شما میگید نباید عکس زوم کرد "با اینکه قبلا هم گفتیم که زوم تنها ملاک نیست" پس چرا شما اصرار داری تو زوم 30٪ مقایسه کنی چون در این ابعاد جزئیات که مهمترین بخش عکسه حذف شده
کجا گفتن که "عکسو نمیگیرن زوم کنن" من که زوم نکردم در ابعاد اصلی مقایسه کردم اگه منظورت اینه که نباید عکس ها در ابعاد اصلی مقایسه کرد ولی روش درست مقایسه همینه، ساید شما کمتر جستجو کردی همین GSMARENA و Phonearena هم همین کارو کرده
نمونش:
لینک زیر از GSMARENA اگه بگردی بیشتر هم پیدا میکنی

یه نومنه دیگه هم تو همین تاپیک پست 78 آقا حسن هست.

و یه نومنه دیگه مربوط به دوربین عکاسی: حتما باید دلیل آورد. این برش ها رومن نزدم لینک خود سایت هم هست.

Sony Alpha DSLR-A200

SX10
شما که میگی "بهتر نیست به نظر سایتهای بی طرف احترام بزاریم" خودت هم باید بی طرف باشی، بله میشه در باره به عکس بد که تار افتاده دربارش اینطوری گفت به نظرم وضوحش بالاتره و رنگها هتر انداخته
در صورتی که شفافیت شیشه ماشین در عکس رنوار به وضوح میشه دید و رنگ سبز بوته
در حالی که پیکسون بوته طوسی و دون دون با نویز گرفته

خوب یکی از ملاک های سایتهای بزرگ برش از زوم هستش (ملاک های دیگه برای تشخیص ندارن؟(مثل رنگ بندی و نویز و کیفیت عکسها در سایز 1024*768 که سایز استاندارد هست و غیره !!!؟ ) اگر ندارن بگید که بنده هم مطلع بشم و دیگه نگم..

.. منظور از زوم همون برش هست و متوجه منظورتون از اول هستم ...

بنده کی اصرار کردم تو زوم 30 درصد مقایسه انجام بشه؟!:18:

از اول حرفم این بود که تفاوتا زیاد نیست هر 4 تا گوشی .. یعنی پیکسون ... رنوار .. 8510 ... 8300 .. عکسبرداری خوبی دارن و تفاوت ها به حدی نیست که الان منه نوعی وقتی میخوام یکیو بخرم تو عکسبرداری احساس ضعف یا کمبود کنم .. چون نسبت به نیازهامون خوبه ... مخصوصا برای دوستمون keyboy که عکسبرداری حرفه ای مد نظرشون نیست و تو پست اول هم در این مورد گفتن...که 8 بودنش هم مهم نیست .. چه برس که 8 باشه و خیلی تفاوت نداشته باشه ...

حالا که مقایسه انجام شد گفتم تنها زوم نکنید و برش بزنید .. ( برش از زوم) ملاک های دیگه ای هم هست .. مثل رنگ بندی و نویز تصویر که نمونشو اقا حسن گذاشتن

در مورد صحبت اخرتون هم قبلش گفتم درسته شفافیت شیشه ماشین در رنوار بهتره ولی اون شفافیت بخاطر انعکاس نوری هست که دوربین گوشی تنظیم نیست ...

با اینکه تو عکس ماشین پیکسون شفافیت شیشه ماشینش کمتر از رنواره اما بدلیل اینکه شفافیت تصویرش یکنواخته (لاستیک ماشین ...خودروی شاسی بلند و ... همه یک جور هستند..) بهتر گرفته

اما رنوار شفافیت شیشه ماشینش زیاده اما تو قسمت لاستیک ماشین خودروی سواری شفافیتش کمتر از پیکسون هستش ... در عکسهای دیگه هم بعضی جاها رنوار بهتر انداخته بعضی جاها هم 8510 و پیکسون ...

اگر برش از زومو بردارین بهترین عکس قطعا متعلق به innov خواهد بود ...

pulp_152
21-05-2009, 22:35
قبلا لینک دارم اگه سوالی داری اونجا بپرس
جهت اطلاع:
AVI چند نوع فرمت داره که یکیش DIVX ـه
MP4 هم چندین ساختار متفاوت داره (اگه بخواهیم یه فایل تصویری تبدیل به MP4 کنیم اول ابعاد تعیین میکیم و بعد مگابیت تصویر وبعد نوع صدا و کیفیت صدا) که مثلا برای 8300 تصویر با کیفیت 7 مگابیت بر ثانیه که این برابر میشه با 875 کیلوبایت برثانیه و صدا از نوع AMR مونو با کیفیت 8 کیلو هرتزه.

البته اینم بگم 8300 خوب فیلم میگیره من مشکلی در فیلمبرداریشن ندیدم و تیکهای ریزی که موقع فیلمبرداری تو پیکسون وجود داشت در 8300 ندیدم.

یه دلیل هم برای اینکه مهم ابعاد تصویر نیست اینه که گوشی های چینی من یه نمونشو داشتم 1.3 مگا پیکسل بود وابعادش هم درست بود ولی به اون بی کیفیتی من تو VGA نوکیا هم ندیدم.
و اون دوربین های عکاسی بالا همه 10 مگا پیکسل هستند ولی کیفیت A200 در فظای بسته ببینید.

مشکل اینجاست که سوالی ندارم .. .وگرنه اونجا میپرسیدم ...

در مورد گوشی های چینی درسته (فیلمبرداری ندارن در کل)... ولی حجم فایلهاشونو اگه بخوای تبدیل به دایویکس کنی کمتر از نوکیا در همون سطح هستش...

حرف شما درسته تنها سایز مهم نیست بعضی وقتا میبینی یک دوربین عکاسی 3.2 از 5 هم بهتر میگیره ...

بنده هم میگم که تو فیلمبرداری مخصوصا در گوشی های مارک دار سایز فیلمبرداری از 720*480 به 768*480 تاثیر زیادی داره ... مخصوصا اگر مقدار فریم یکسان باشه ... اگر مقایستون بین گوشی با دوربین دیجیتال میبود حرفتون منطقی بود چون تفاوت سایز لنزها و عوامل دیگه تاثیر زیادی دارن

با این حال در پستهای قبلی نگفتم ... و بیشتر تاکیدم بر تئوری بودن و رزولوشون تصویر بوود ... و گفتم که هنوز بصورت عملی مقایسه ای انجام نشده ...

یک سوال از شما ...

به نظر شما اگر فرمت رنوار mp4 ی میبود که 8300 هست .. حجم فیلمهاش از اینی که هست بیشتر میشد یا کمتر؟

بیشتر توضیح میدم .. اگر فرمت ها یکسان میبود و از یک فرمت استفاده میکردند .. حجم کدوم بیشتر میشد؟

merikh_merikh
22-05-2009, 07:15
سلام.
دوستان من تاپيک را نخوندم و نميدونم به کجا رسيده فقط پست اول را خوندم و الان فقط نظرمو ميگم.
به نظره من ان82 ميتونه گزينه ي خوبي باشه و ايرادي نداره.

Michael Ropy
22-05-2009, 09:25
بروبچ بیخیال بشید، قراره keyboy گوشی بخره و ما فقط راهنمایی میکنیم. پالپ جان درست میگی شما، تفاوت عکاسیشون اونقدر نیست که وقتی یکی از گوشی هارو بگیریم حسرت اون یکی رو بخوریم!

به نظر شما اگر فرمت رنوار mp4 ی میبود که 8300 هست .. حجم فیلمهاش از اینی که هست بیشتر میشد یا کمتر؟

بیشتر توضیح میدم .. اگر فرمت ها یکسان میبود و از یک فرمت استفاده میکردند .. حجم کدوم بیشتر میشد؟

اگه دقیقا یکسان باشند، من فکر می کنم s8300 بیشتر بشه به خاطر اینکه رزولوشن بیشتری داره.

meghdaad
22-05-2009, 12:02
حجم MP4 به حجم تصویر مربوط میشه که هر فریم که یک عکس VGA یا WVGA با چه حجمی ذخیره میشه
که مثلا N95 و N82 با کیفیت صدای48 کیلوهرتز ACC مونو و حجم 3 مگابیت بر ثانیه ذخیره میشه
و N93 با کیفیت صدای48 کیلوهرتز ACC استریو و حجم 3 مگابیت بر ثانیه ذخیره میشه
که حجماین سهتا هر 14 ثانیه حدود 5 مگابایته
و 8300 با کیفیت صدای8 کیلوهرتز AMR مونو و حجم 7 مگابیت بر ثانیه ذخیره میشه
که حجم هر 11 ثانیه 9 مگابایته که یه دلیل بیشتر بودن حجمش بیشتر بودن سایز نسبت به VGA هست
و 8510 با کیفیت صدای8 کیلوهرتز AMR مونو و حجم 2 مگابیت بر ثانیه ذخیره میشه که هر 14 ثانیه 3 مگابایته.
پس نمیشه گفت همیشه MP4 یه حجم ثابت داره این بستگی به حجم ذخیره تعریفی فریم از طرف سازنده داره
که در یک فرمت MP4 با یک سایز میشه میزان حجم تصویر مگابیت برثانیه بالا پایین کرد و حجم کمتر یا بیشتر داشت
حالا اگه 8300 مگابیت بر ثانیه 3 بود کیفیت فیلمش نسبت به الآنش بی کیفیت بود ولی بدون تغییر سخت افزاری مگابیتش 10 میشد کیفیت تغییر نمیکرد فقط بیخودی حجم بیشتر میشد
AVI در DIVX رنوار کیفیت صدا 64 کیلوهرتز MP3 و حجم مگابیت بر ثانیه 2.5 مگابیت بر ثانیه است. یعنی کیفیت صدای بهتری داره و حجم ذخیره تصویرش با حفظ کیفیت کمتره. سیستم فشرده با کیفیت تر از DIVX فعلا وجود نداره.
و یه موضوع دیگه اینگه قدرت فشرده سازی DIVX بیشتر از MP4 در صورت حفظ کیفیت پس اگه MP4 بخواد با DIVX برابری کنه باید MP4 حجم بیشتری داشته باشه که 8300 هم همیطوره

برای کیفیت لاستیک، پیکسون لاستیک بهتر ننداخته.
یعنی پیکسون همه جا رو تار کرده مثل شیشه ماشین و بوته طوسی رنگ گرفته و فقط از لاستیک خوب عکس میگیره.

برای ابعاد تصویر هم این مدل ها از سری DSLR سونی هستند به ترتیب تولید
A200 زرولیشن 10 مگاپیکسل
A300 زرولیشن 10 مگاپیکسل
A350 زرولیشن 14.9 مگاپیکسل
A700 زرولیشن 13 مگاپیکسل
A900 زرولیشن 25 مگاپیکسل
که بعد از A200 فقط A900 تونست کیفیت و دقت و وضوح بیشتری داشته باشه. با وجود اینکه A350 و A700 مگاپیکسل بیشتری داشتند و همه از یک کارخانه تولید شده بودند.

در رابطه با کیفیت عکس و مقایسه مهمترین وضح عکسه که تنها راه مشخص شدن مقایسه در ابعاد واقعی هست.
و اگه یه عکس 8 مگا پیکسل که ابعادش 86 در 64 سانتیمتره بخواهیم در عکاسی به عکسی در ابعاد 12 در 9 ساتیمتر تبدیل کنیم جزعیات و نویز ها حذف میشوند و عکس کمی تار میشه حالا اگه عکس شارپ باشه کمتر تار میشه.
و سرد بودن نقطه منفی برای دوربینی که تمام جزعیات به خوبی نمایش داده نیست چون میشه قبل از عکس گرفتن در تنظیمات فلوئورسنت یا ابری برای گرم عکس گرفتن فعال کرد ولی اگه یه دوربین بیش از حد گرم یا سر باشه ایراد حساب میشه که یه سری از دوربین های کامپکت سونی این مشکل دارند و دیوار سفید را زرد مایل به نارنجی نمایش میدهند.

meghdaad
22-05-2009, 12:40
C905 فلاش پر توانی داره ولی زنون رنوار هم ضعیف نیست بعد از C905 فلاش رنوار پر نور تره.

تاریکی مطلق
Renoir با تنظیمات اتوماتیک. فاصله حدودا 7/1 متر.

تاریکی مطلق
Renoir با تنظیمات اتوماتیک. فاصله 50 سانتی متر.

تاریکی مطلق
Renoir با تنظیمات اتوماتیک. فاصله 2 متر.

تاریکی مطلق N82 یا Renoir

عکس اصلی N82 در GSMARENA:

فاصله: ؟؟ سانتی متر

N82

Renoir

Renoir

pulp_152
22-05-2009, 13:57
در مورد فشرده سازی تا اونجایی که میدونم ... h.263 یکی از فرمت های mp4 هستش که فوق العاده حجم کمی داره ... در پست 761 همون لینکی گذاشتید نوشته بود فشرده تر از divx

Mp4 هستش ... حالا چی شد دایویکس فشرده تر شد ؟ اگر منظورت حفظ کیفیت هستش .. mp4 که 8300 ضبط میکنه قدرتش بالاست و با mp4 هایی که با گوشی های معمولی ضبط میکنی کاملا تفاوت داره ... من همه mp4 هارو تونستم با nero باز کنم ولی این فقط با media playere clasic باز میشه ...

این نحوه ضبط 8300 هستش

Video: MPEG4 Video 720x480 (18:11) [Video]
Audio: 0x0000 8000Hz mono 128Kbps [Audio]

و تا اونجایی که اطلاع دارم بیشتر از kbps mhz مهم هستش ...

نمیدونم kbps رنوار چنده .. میشه بزارید؟

خدارو شکر فرمت عکسبرداریشون فرق نمیکنه وگرنه اونم میگفتید که png از jpg بیشتره مثلا :31:

------------------------------------------------------------------------------------------------------------
نقل قول از مقداد

پس نمیشه گفت همیشه MP4 یه حجم ثابت داره این بستگی به حجم ذخیره تعریفی فریم از طرف سازنده داره
که در یک فرمت MP4 با یک سایز میشه میزان حجم تصویر مگابیت برثانیه بالا پایین کرد و حجم کمتر یا بیشتر داشت
حالا اگه 8300 مگابیت بر ثانیه 3 بود کیفیت فیلمش نسبت به الآنش بی کیفیت بود ولی بدون تغییر سخت افزاری مگابیتش 10 میشد کیفیت تغییر نمیکرد فقط بیخودی حجم بیشتر میشد

------------------------------------------------------------------------------------------

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

مگه کسی گفته که mp4 حجم ثابتی داره اتفاقا اصرار منم رو همینه که mp4 فرمتی هست که شامل حجم های متنوعی میشه و جز فشرده ترین فرمت ها محسوب میشه ...

بله شما اگه یک فیلم 300 مگا بایتی رو 1000 مگا بایت هم بکنید تو کیفیتش تاثیر نداره ... ولی اگه کم کنی کیفیتش کم میشه ...

ولی نمیدونم چه ربطی به گوشی 8300 داشت ؟

اگه منظورتون اینه که کارخانه سازنده حجم رو بالا برده بدون اینکه کیفیت رو بالا ببره!

فکر نمیکنم کارخانه سازنده مشکل داشته باشه که بیاد الکی حجم رو بالا ببره بدون اینکه تو کیفیتش تاثیری داشته باشه !!!

مخصوصا که گوشی بخاطر محدود بودن مموری کارتش نیاز به کم بودن حجم فایل داره

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
در مورد پیکسون طفلی .. کاش یک پیکسونی هم میومد! کجا تار انداخته!:31:؟ طفلی بیچاره یک عکس خوب انداخته بعد عمری.. میگی فقط لاستیکو خوب میندازه .. ماشین شاسی بلندرو نگاه کن مخصوصا چراغشو !! و با رنوار مقایسه کن (ای خدا بار 3 ومه میگم.. اگر رنوار شفافیتش زیاده باید لاستیک ماشین رو هم روشنتر میگرفت .. نه اینکه فقط رو قسمت های براق مثل شیشه یا رنگ های زرد .. تو همون عکس قبلی هم اگر به درخت ها نگاه کنی شاخه های درختان روقطرشونو دوبل انداخته بخاطر انعکاس نور).. گیر دادی به بوته !!! :41:

در مورد عکسبرداری شما گفتین که تنها روش مقایسه برش از زوم هستش که کدوم بهتر نشون میده .. و مسائلی که بنده ذکر کردم دخیل نیستند ..حرف شما متین و احترام میزارم

نمیدونم چرا فکر میکنید کسی گفته عکاسی رنوار یا فلشش ضعیفه؟!!! میگن که 8300 ضعیفه .. بنده هم میگم که اگر 8300 ضعیفه رنوار هم ضعیفه ... فاصله 5 متری گذاشتم کاملا اتاق روشنه پس ضعیف نیست !در نتیجه هیچکدام ضعیف نیست

در ضمن خسته نباشی این عکسایی که شما گذاشتی از فاصله 50 سانتیمتری .. با کبریتم میشد روشنش کرد!

اما عکسهای خوبی بود ممنون

اگر عکسای دورتر بگیری بزاری مثلا 5 متر یا در فضای باز با تاریکی مطلق ودیوار پشت هم سفید نباشه ممنونت میشم..

لینک فیلم 8300 در یوتوب که توسط عرب ها گرفته شده ... 1 دقیقه 8 ثانیه از پشت شیشه ماشین !

فیلم خودم رو هم بارگذاری کردم تا 1 یا 2 ساعت دیگه میزارم :19:

از صحبتهای شما بنده اینطور نتیجه گیری کردم ...

بهترین عکسبرداری در میان گوشی ها متعلق به رنوار ... بهترین فیلمبرداری هم همینطور ... دومین فلش هم بعد از c905 رنواره ..

درسته؟؟

meghdaad
23-05-2009, 02:09
حتما در باره PNG هم اطلاعاتت ناقصه و این طرز حرف زدن نشون دهنده اینه که ممکنه این بحث ها به نتیجه ای نرسه. که این به پست بعدیت ربط داره.
PNG هم استفاده های خاصی داره و این طور نیست که برای کم حجم کردن JPG از PNG استفاده کنیم در بعضی موارد تبدیل این 2 برعکس میشه نمونه هاش رو هم دارم و هرکس هم که اطلاعاتی در بارش نداره میتونیم قرار بزاریم و فرمت ها و فرقشو ببینه ولی PNG فرمت کاملا محدودیه و برای موارد استفادش یک مزیته. که جاش اینجا نیست.

از تمام پست های من طوری برداشت میکنی مثل اینکه دارم میگم 8300 کلا بده نه این طور نیست جملات با دقت تر بخون
من تو چند تا پست قبل هم گفتم 8300 خوب فیلم میگیره من مشکلی ازش ندیدم حتی گفتم از پیکسون بهتر فیلم میگیره و در پست قبل هم گفتم که MP4 برای اینکه بتونه مثل DIVX فیلم بگیره باید حجم بیشتری داشته باشه (دلیلش هم پایین توضیحش هست) 8300 هم حجم بیشتری داره.
جایی هم نگفتم فیلمبرداریش خوب نیست وبی دلیل حجم بالایی داره.

درمورد MP4 کاملا جملات بر عکس متوجه شدی
MP4 فشرده سازه قویتری نسبت به DIVX هست این درست گفتی ولی بدون حفظ کیفیت
یعنی اگه یه فیلمی به MP4 و DVIX تبدیل کنیم و کیلوبیت بر ثانیه طوری انتخاب کنیم که حجم هر دو یکی بشه MP4 کیفیت پایینتری پیدا میکنه برای این که کیفیت MP4 بالاتر بره باید کیلوبیت بر ثانیه MP4 بالاتر قرار داد و بعد تبدیل کرد که حجمش بیشتر میشه
میدونی که KBps با Kbps فرق میکنه حالا بحث سر این نیست ولی کیلوبیت بر ثانیه در هر فرمتی برای خودش قابل مقایسه هست و نمیشه گفت فرمت X چون کیلوبیت بر ثانیه کمتری داره از Y و Y کیلوبیت بر ثانیه بیشتری داره پس فرمت Y کیفیت بیشتری داره اگه تا اینجای حرفامو قبول نداشته باشی پس بهتره بیشتر از این با هم بحث نکنیم. چون این بحثی که میکنی به جایی با هیچکس نمیرسه.
(اینم نتیجه گیری شما چون قبلا هم گفتی حجم بیشتر برابر با کیفیت بیشتر:
اینم بگم کیلوبیت بر ثانیه DVIX رنوار خیلی کمتر از MP4 ـه بخشی از این مربوط به 11٪ بزرگتربودن ابعاد فیلمبرداریه ولی 280٪ حجم بیشتریMP4 نسبت به DIVX داره طبق گفته شما باید کیفیت رنوار میشه، اگه 11٪ ابعاد بیشتر از 280٪ حجم بیشتر کم کنیم میشه حدود 270٪ یعنی منظورت اینه که کیفیت رنوار چون تقریبا 3 برابر یا 270٪ حجم کمتری داره پس تقریبا 3 برابر بی کیفیت تر از 8300 ـه.)
اگه به کلوپ عکس های نوکیا بری از اینعکس ها که از شیر آب از فاصله نزدیکر از 50 سانتیمتر گرفتن زیاد میببینی
اگه به کلوپهای نوکیا نرفتی پیشنهاد میکنم اونجا هم سر بزنی
فقط نور یا روشنایی نیست که مهمه، مهم اینه که در تاریکی مطلق نویز نداشته باشی که کمتر دوربینهایی هستند که در طاریکی مطلق نویز کمتری داشته باشند.
در مورد فلاش فقط شما نیستی که اینو میگی و این جملات از سایتهای PhoneArena و GSMARENA خوندین تازه PHonearena گفته فلاش N82 خیلی قوی تر از رنواره چرا اینطور گفته؟
اینجمله شما از پست 104
"در مورد فلش هم بگم که اگر 8300 فلشش ضعیفه رنوار هم فلش قوی نداره و زیاد تفاوتی نمیکنه"
عکس از فتصله 5 متری تو ندیدم برای فاصله 5 متری در هر جایی فرق میکنه فاصله دیوار های کناری و ارتفاع سقف - مرکز عکس از 3 کنج یا گو شه یا عمود بر دیوار - رنگ روغنی یا مات دیوار جنس کف زمین.
پس هر دو باید در یک جا مقایسه کرد ولی برای فاصله نزدیک میشه
برای مقایسه برد فلاش دوربین هم به این سادگی که میگی نیست بهترین دوربینهای عکاسی بردشون 5 متر در در معدود مدلها بیشتر هست.
مثل همون عکس هایی که گرفتم تو هم بگیرو بزار
برای عکس برداری کاملا مطمئن هستم ولی برای فیلمبرداری هر دو خوب فیلمبرداری میکنند ولی چون فیلمبرداری مقایسه ای ازش ندیدم نمیتونم بگم کدوم بهتره.

pulp_152
23-05-2009, 02:43
دوست گرامی بنده png رو مثال زدم .. نه اینکه بخوام واقعا مقایسه کنم !! ... گفتم شانس اوردیم که عکسبرداری این گوشی ها فرمتشون یا پسوندشون فرق نمیکرد ..(اگر ناراحت شدید عذر میخوام)

حرف شما کاملا متینه ...که mp4 حفظ کیفیتش پایینتر از divx هست ولی فشرده تر هستش ... منم همینو میگم ...

منتها هر گردی گردو نمیشه ... و هر mp4 هر mp4 نمیشه ... mp4 پسوندی هست که توش تنوع زیاد داره و از چندین فرمت پشتیانی میکنه ... واسه همین میگم mp4 ی که در 8300 هستش یکی از بهترین انواع mp4 هست که قابلیت حفظ کیفیت رو هم داره ...ولی نه به اندازه دایویکس ...

اما اینکه حجمش دوبل رنوار بشه هر جور هم که فکر کنی نمیتونه تنها ملاک فرمت تاثیر گذار باشه ... من نگفتم کیفیتش 2 تا 3 برابر رنوار در فیلمبرداری هستش ... ولی گفتم از رنوار بهتره ..

تو سایت ارنا هم پیکسون رو در رده اول در فیلمبرداری قرار داده بود و رنوار رو با اختلاف جزئی در رده دوم تا اونجائیکه اطلاع دارم ... حالا وقتی که هم سایز و هم حجم 8300 از پیکسون بهتره و هم در عمل فریم بر ثانیش بالاتره و تیک نداره ..8300 باید بهتر از پیکسون و در نتیجه رنوار باشه (حداقل طبق این امار)...

در مورد عکس با فلش در فاصله شما حتما اینکارو انجام میدم ... البته مطمئنم خیلی تفاوتی توش نیست .. ولی میگیرم میزارم تا شما هم مطمئن بشی...عکس از فاصله 5 متری در صفحات قبل گذاشتم ...

یک چیز دیگه به نظر من بزرگترین مشکل دوربین رنوار داشتن نویز هستش و (این نویز در کمترین سطح خودش در 8300 و innovدیده میشه ) و اگر نویزش کمتر میبود میتونست از innov هم بهتر باشه (البته نا گفته نماند هر کسی بسته به نیازش از دوربین قابلیت میخواد .. یک نفر از دوربین فقط در مجلس یا جمع دوستانه و یک نفر در حالت های ماکرو و عکسهای طبیعیت و یک نفر ...) هر کدوم از این دوربینها در یک قسمت هایی از همدیگه بهترن ... و هیچ کدوم برتری مطلق ندارن

DaneshD
23-05-2009, 02:43
جالبه! این گوشی هایی که شما حرفشو میزنید و اینقدر اطلاعات ازش دارید من اینجا (لااقل من!) ندیدم. منظورم از اینجا سوئد هست. خود من یک گوشی نوکیا 6680 دارم که فکر کنم 5 سال پیش گرفتم ازشم خیلی راضیم با اینکه حافظه اون فقط 32 مگابایت هست. البته با این بیام ایران، فکر کنم بشم مسخره خاص و عام اینقدر که تو ایران مدلهای متنوع هست.
بعضی از چیزا رو هم اولین بار هست میشنوم، مثل هنگ کردن گوشی موبایل، یا اینکه سیستم عاملش مهم هست. خلاصه اونجا از اینجا انگار پیشرفته تره. فکر کنم مثلا همین اریکسون سوئدی، بیشتر مدلهاش رو برای صادرات میسازه. وگرنه بازار خود سوئد خیلی از این مدلهای متنوع نداره، یا من ندیدم!

pulp_152
23-05-2009, 02:53

sam0123
23-05-2009, 03:20
بنظز من n73 بهترین گوشی باصدای بلند وسازگاری با پولی که داری. راستی باتری خوبی داره.

meghdaad
23-05-2009, 11:48
خواهش میکنم ولی در بیشتر پستها مثل هم چند موضوع داری وهمش داری تکرار میکنی
در باره MP4 فکرکنم کامل نوشته باشم نمیدونم چرا متوجه پستهام نمیشی
نوشته های سایتها رو هم نمیشه باورکرد چون با وجود اینکه پیکسون بهتر از 8300 بوده عکسشو علام کرده
من قبلا این مقایسه ها رو که اینجا گذاشتم قبلا هم در یه تاپیک دیگه ای گذاشتم و در اون مقایسه همه قبول داشتند که رنوار بهتر بوده وحالا فقط شما قبول نمیکنید
تعصب
برای نویز هم رنوار کمترین نویز داره اینم چیزیه که بدوندلیل مگی حداقل منکه در مقایسه نمایش گذاشتم
فیلمبرداری رنواراز پیکسون بهتره حداق هیچ تیکی تو فیلمهاش نیست تو کلوپ در پستهای 20 و 244 هست

pulp_152
23-05-2009, 15:07
خواهش میکنم ولی در بیشتر پستها مثل هم چند موضوع داری وهمش داری تکرار میکنی
در باره MP4 فکرکنم کامل نوشته باشم نمیدونم چرا متوجه پستهام نمیشی
نوشته های سایتها رو هم نمیشه باورکرد چون با وجود اینکه پیکسون بهتر از 8300 بوده عکسشو علام کرده
من قبلا این مقایسه ها رو که اینجا گذاشتم قبلا هم در یه تاپیک دیگه ای گذاشتم و در اون مقایسه همه قبول داشتند که رنوار بهتر بوده وحالا فقط شما قبول نمیکنید
تعصب
برای نویز هم رنوار کمترین نویز داره اینم چیزیه که بدوندلیل مگی حداقل منکه در مقایسه نمایش گذاشتم
فیلمبرداری رنواراز پیکسون بهتره حداق هیچ تیکی تو فیلمهاش نیست تو کلوپ در پستهای 20 و 244 هست

دلیل از تکرار موضوع ها در پست هام ... اینه که شما هم حرف خودتونو میزنید و دلیلی برام نمیارید ... اگر مثلا پست هامو برداری و با دلیل بگی که جواب این میشه این .. بنده تکرار نمیکنم .. ولی بدون این که دلیلی بیاری میگی رنوار نویز نداره .. در حالیکه چندین بار نویز هارو به شما نشون دادم و شما جوابی ندادی ... اگر خواستید نویز هارو براتون دوباره میزارم از عکسهای خودتون ... و عکسهای gsm arena و ترجمه مقایسه دوربین اون گوشی ها در قسمت نویز گوشی...

درباره mp4 هم بنده چند بار اعلام کردم که فرمت های mp4 متفاوته .. همه مثل هم نیستند ! و فرمتی که در 8300 داره استفاده میشه فرمت فشرده با حفظ کیفیت هستش البته نه به اندازه دایویکس .. و بعد گفتم که تفاوت این 2 تا فرمت در حدی نیست که حجم دوبل بشه .. و سوالی از شما پرسیدم که بی جواب موند .. اونم اینکه اگر فرمت هر 2 تا گوشی مثل هم میبود .. شما فکر میکردید کدوم گوشی حجمش بیشتر میشد ...که جوابی نشنیدم ...

در مورد عکسبرداری پیکسون با 8300 هم گفتم .. که کارخانه سازنده دوربین این گوشی ها چون یک کارخانه بوده .. و به گفته خودش عکسبرداری در 8300 بالاتر از پیکسون هست .. من حرفشو قبول میکنم .. مخصوصا که gsm arena هم اینو گفته ...

و همونجا به شما گفتم .. فکر میکنید متخصصینی که در gsm arena و خود سامسونگ هستند نمیتونند تشخیص بدن که کدوم گوشی عکس بهتری گرفته ... ؟! و عوامل دیگه ای هم هست که در عکسبرداری مهمه ... که شما بدون اینکه جایی این مطلب رو نوشته باشه و یا منبعی ذکر کنی .. میگی که نه فقط برش از زوم مهم هستش !! و عوامل دیگه مهم نیستند ...

این که همیشه قرار باشه خودم همه چیز رو امتحان کنم و نظر شخصی خودم رو ملاک قرار بدم قابل قبول نیست ...

اگر شما به این موضوع ها جواب قانع کننده بدید بنده دیگه تکرار نمیکنم:11:

pulp_152
23-05-2009, 15:37
زمانی که میخوان دوربین یک گوشی رو بسنجند .. حداقل باید در این قسمت ها مقایسه کنند

(هنوز عوامل دیگه ای هم هستند )

1-نمایش جزئیات: همانطور که از نام آن مشخص است میزان دقت تصاویر به نمایش در آمده توسط دوربین در سوژه های با جزئیات فراوان همانند برگ درختان یا رگه های درختان که در عکس قبلی براتون مثال زدم

2-Dynamic Range: امکانی ست که به کاربر اجازه حفظ نور شدید پس زمینه در محیط های مختلف نوری را می دهد

3-دقت در نمایش رنگ: به نمایش درآوردن صحیح رنگ ها آنگونه که توسط چشم انسان دیده می شود

4-پردازش داخلی: عبارت است از عملیاتی که دوربین بروی تصویر گرفته شده برای حذف نویز و نمایش کامل عکس انجام می دهد که هرچه الگوریتم این تصحیح دقیق تر باشد تصویر حاصله با کیفیت تر خواهد بود

5-دقت در تنظیم نور و عملیات فوکوس: تنظیمات اتوماتیک نور و عملیات فوکوس بروی سوژه های مختلف دور یا نزدیک

6-کیفیت لنز

7-کیفیت فلش دوربین

8-میزان عدد ISO و عکاسی در محیط های کم نور یدون فلش

9-قابلیت ماکرو و عکاسی از سوژه های بسیار نزدیک

10-کیفیت فیلمبرداری

11- سرعت دوربین از لحظه فشردن دکمه شاتر تا ذخیره شدن عکس

12- قابلیت های جانبی دوربین (مواردی همچون فناوری تشخیص چهره، لبخند، Geo Tagging و...)

13- اینترفیس عکاسی و راحتی استفاده از منوهای دوربین

14- کاور دوربین و نوع دکمه های میانبر عکاسی

pulp_152
23-05-2009, 15:40
و اینهم ترجمه ای از gsm arena در مورد نویز تصاویر

در این مقایسه مبنای برتری به الگوریتم حذف نویز و کنترل کنتراست در تصاویر باز می گردد. در این رده بدون شک برتری کامل و بدون چون چرا به INNOV8 تعلق می گیرد در اینجا با نمونه ای روبرو می شویم که در پردازش تصویر کاملا موفق عمل کرده و در حذف نویز، المان های اصلی تصویر را دست نخورده باقی می گذارد امری که در تصویر شاخ و برگ درختان به خوبی و روشنی نمایان است. مقام دوم در این رده به C905 تعلق می گیرد و در پی آن با اختلاف فراوان Pixon جای دارد و ضعیف ترین عملکرد نیز در اختیار KC910 است.

pulp_152
23-05-2009, 16:35
البته نا گفته نمونه که بعد از update پیکسون در 5 دسامبر جاش با c905 عوض شده و امتیاز قابل قبولی گرفته

Update 05 Dec: We received a retail unit of the Samsung M8800 Pixon and it has much better image processing than the pre-release sample we used for this shootout. The noise levels are now much lower, suggesting that a more effective noise reduction algorithm has been used. In most photos the Pixon even manages to generate the least noise among all contenders but some fine detail has been sacrificed. You can check the photos from the new unit here ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]). The Samsung Pixon score for this part has been updated.

اینم امتیازی که در این بخش به رنوار داده شده

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] (javascript:window.close())

SE C905: 7/10 • Samsung INNOV8: 9/10 • Samsung Pixon: 8/10 • LG Renoir: 3/10

Michael Ropy
23-05-2009, 17:42
جی اس ام آرنا این قسمت یکم نامردی کرده! خداییش امتیاز 3 برای رنوار واقعا کمه! چون حداقل از c905 اینجور که من میبینم بهتره. پس باید دوروبره 7-8 باشه.

پی نوشت: من خودم شخصا عکس های مقایسه ای رو که منصفانه گرفته شده (مثل همین GSMArena) رو میبینم و برای خودم امتیاز دهی میکنم، یعنی به اون عکسی برام زیباتر و پسندیده تره، امتیاز بیشتری میدم و به حرف های اون سایت کاری ندارم. کاری به برند ها هم ندارم، آخر سر برای خودم جمع بندی می کنم و بازم برای خودم گوشی برتر رو انتخاب می کنم.

pulp_152
23-05-2009, 18:19
جی اس ام آرنا این قسمت یکم نامردی کرده! خداییش امتیاز 3 برای رنوار واقعا کمه! چون حداقل از c905 اینجور که من میبینم بهتره. پس باید دوروبره 7-8 باشه.

پی نوشت: من خودم شخصا عکس های مقایسه ای رو که منصفانه گرفته شده (مثل همین GSMArena) رو میبینم و برای خودم امتیاز دهی میکنم، یعنی به اون عکسی برام زیباتر و پسندیده تره، امتیاز بیشتری میدم و به حرف های اون سایت کاری ندارم. کاری به برند ها هم ندارم، آخر سر برای خودم جمع بندی می کنم و بازم برای خودم گوشی برتر رو انتخاب می کنم.

در قسمت نویز به زیباای عکس دقت نکنید .. اگر میخواین ببینید کدوم با نویز کمتری گرفته سعی کنید چشمهاتون رو بیشتر به جاهایی ببرید مثل خط صاف .. برای مثال در وسط اتوبان (انتهای بالای عکس).. جدولی هست ... لبه های اون جدول رو نگاه کنید و ببینید که رنوار اون لبه هارو با نویز و صاف نگرفته و C905 تو این قسمت بهتر عمل کرده ...

تنها این عکس ملاک نبوده و من تنها این عکسو اوردم چون با محدودیت همراه هستیم.. میتونید برای دیدن عکسهای دیگه به ارنا برید ...

و در مورد اینکه هر کسی انتظاراتی از گوشی و قابلیتهایی میخواد از اون

بنده هم موافقم و چندین بار گفتم هر دوربینی از این گوشی ها در یک قسمت از دیگری بهتره ... و هیچ کدوم برتری مطلق ندارن ...

برای مثال پیکسون تو عکسهای ماکرو خیلی خوبه ... و اینوو در عکسهای دوستانه و جمع خانوادگیی وو... و رنوار هم برای عکسهایی که بخوای بیشتر به صورت پوستری بندازی و زیبا به نظر بیاد ... بسته به این نیاز هر کسی میتونه از بین این گوشی ها و دوربینهاشون انتخاب کنه ...

عکسهای با فلش رو در صفحه قبل گذاشتم

Michael Ropy
24-05-2009, 10:30
من بازم متوجه نمی شم! عکس c905 اصلا تار هست! عکسی که نویز کمتری داره پس باید جزییات بهتر و طبیعی تری نشون بده، ولی من تو عکس رنوار حتی اونجا که شما گفتید جزییات بهتری می بینم.

در قسمت نویز به زیباای عکس دقت نکنیدعکسی که نویز کمتری داره، طبیعتا زیباتر هم هست دیگه!

برای نمونه، همون عکس ها ولی از جای دیگه برش دادم (شما خوتون هم از هرجا خواستی برش بده):
خداییش کدوم عکس نویز کمتری داره!

meghdaad
24-05-2009, 10:41
احتمالا شما نمیدونی نویز به چی میگن
به دونه های سبز و آبی وقرمزی که در عکس به وجو میاد میگن نویز
ولی همچین نویزی در هیچ عکسی وجود نداره، نویز باید در نور کم امتحان کرد.
من قبلا در کلوپ در باره این عکس گفتم اگر هم قرار به بد بودن یا تا بودن باشه C905 از همه بد تر بوده.
یا سایت اشتباه کرده یا به عمد بوده.
یعنی حداقل امتیازی که متونسته به رنوار بده 7 بوده قبلا هم گفتم به نوشته ها نمیشه اعتماد کرد به دیده ها میشه اعتماد کرد

meghdaad
24-05-2009, 11:53
8300 اطراف عکس تاریک شده و یه لایه تاری کلا روی عکسوجود داره

رنوار فاصله حدود 70 تا 75 سانتیمتر اطراف عکس تاریک نشده و لایه تاری روی عکس وجود نداره و وضوح و شفافیت بسیار زیادی داره.

رنوار در فاصله 1متری باز هم اطراف عکس تاریک نشده و لایه تاری روی عکس وجود نداره و وضوح بسیار زیادی داره.

pulp_152
24-05-2009, 13:20
من بازم متوجه نمی شم! عکس c905 اصلا تار هست! عکسی که نویز کمتری داره پس باید جزییات بهتر و طبیعی تری نشون بده، ولی من تو عکس رنوار حتی اونجا که شما گفتید جزییات بهتری می بینم.

عکسی که نویز کمتری داره، طبیعتا زیباتر هم هست دیگه!

برای نمونه، همون عکس ها ولی از جای دیگه برش دادم (شما خوتون هم از هرجا خواستی برش بده):
خداییش کدوم عکس نویز کمتری داره!

عکس se فقط تارتره ... اونم بخاطر شارپ نبودنشه ... وگرنه به نظر من se نویزش کمتره !!! دلیلش هم همونی که گفتم ... شما وسط ساعت رو نگاه کنید .. و به قول دوستمون دونه های رنگی رو بببنید در کدوم بیشتر به چشم میخوره ...

اگر بازم نمیبیند !!!!!

عکس رو درکامپیترتون ذخیره کنید ... و بازش کنید و بعد انقدر روش زوم کنید تا ببینید کدوم عکس خطهای صافش شکسته میشه و دونه دونه میشه

pulp_152
24-05-2009, 13:22
احتمالا شما نمیدونی نویز به چی میگن
به دونه های سبز و آبی وقرمزی که در عکس به وجو میاد میگن نویز
ولی همچین نویزی در هیچ عکسی وجود نداره، نویز باید در نور کم امتحان کرد.
من قبلا در کلوپ در باره این عکس گفتم اگر هم قرار به بد بودن یا تا بودن باشه C905 از همه بد تر بوده.
یا سایت اشتباه کرده یا به عمد بوده.
یعنی حداقل امتیازی که متونسته به رنوار بده 7 بوده قبلا هم گفتم به نوشته ها نمیشه اعتماد کرد به دیده ها میشه اعتماد کرد

همون دونه ها باعث میشه که خط های صاف شکسته یا به صورت مارپیچ مانند به نظر بیاد .. که در وسط اتوبان جدول رنوار اصلا صاف نیست و بیشتر شبیه ماره تا جدول

جدولی که در کنار ماشین هست رو نمیگم ...جدول بالایی منظورم هست .. نمیدونم واقعا نمیبینید؟

pulp_152
24-05-2009, 13:30

رنوار فاصله حدود 70 تا 75 سانتیمتر اطراف عکس تاریک نشده و لایه تاری روی عکس وجود نداره و وضوح و شفافیت بسیار زیادی داره.

رنوار در فاصله 1متری باز هم اطراف عکس تاریک نشده و لایه تاری روی عکس وجود نداره و وضوح بسیار زیادی داره.

تو این عکسها که قدرت رنوار خیلی زیاده ... و فکر میکنم از 8300 بالاتر باشه ... با توجه به عکسهایی که خودم گرفتم ..

و یک چیز دیگه هم بگم .. این عکسی که من گرفتم اگر چراغ حمام رو هم روشن کنی به این روشنی که الان گرفته نمیگیره .. الان عکساش جلوم هستش ودارم نگاه میکنم ..

بعض یوقتا میبینی فضا و محیط اطراف باعث میشه که نوری که فلش میزنه کارایی زیادی از خودش نشون نده ...

من نمیدونم مکانی که شما گرفتی چطوره .. ولی قطعا فلشتون از 8300 قویتره ...

اما در کل رنوار هم قوی نیست ..شما عکسهایی که گرفتین یا در فضای بسته بوده یا از فاصله کم بوده .. که هیچ کدوم کاربردی نداره ... اگر از فاصله 4 یا 5 متری در فضای باز تونست خوب عکس بگیره ... میتونیم بگیم فلش خوبی داره .. چون بدرد کارمون میخوره ..

مثلا شما فلش رو میخوای از فاصله 1 متری چکار کنی؟ عکس ماکرو بگیری؟ فکر کنم فلش بدرد جاهایی میخوره که شب باشه و شما بخوای از یک جمع دوستانه یا درختی یا ماشینی عکس بندازی از فاصله حداقل 4 متری ...

فلش رنوار بدلیل زنون بودن و نور سفیدش از فاصله های نزدیک خیلی عالی عمل میکنه ولی همین فاصله عقب تر که میره کاراییشو اونجور که باید نداره و با فلش های led تفاوت زیادی نداره .. (کل فلش های زنون رو نگفتم فلش زنونی که رو رنوار هس رو گفتم با توجه به عکسی که از gsm arena و عکس گربه ای که از شما دیدم )

meghdaad
24-05-2009, 18:46
عکس se فقط تارتره ... اونم بخاطر شارپ نبودنشه ... وگرنه به نظر من se نویزش کمتره !!! دلیلش هم همونی که گفتم ... شما وسط ساعت رو نگاه کنید .. و به قول دوستمون دونه های رنگی رو بببنید در کدوم بیشتر به چشم میخوره ...
اگر بازم نمیبیند !!!!!
عکس رو درکامپیترتون ذخیره کنید ... و بازش کنید و بعد انقدر روش زوم کنید تا ببینید کدوم عکس خطهای صافش شکسته میشه و دونه دونه میشه
برای مقایسه هیچوقت از 100٪ بیشتر زوم نمیکنند
و هرچقدر یه دوربین مات یا تار یا محو عکس بگیره بدلیل پخش شدن رنگها نویزرو هم پخش میکنه
پس باید با دقت تر نگاه کرد .

meghdaad
24-05-2009, 19:00

تو این عکسها که قدرت رنوار خیلی زیاده ... و فکر میکنم از 8300 بالاتر باشه ... با توجه به عکسهایی که خودم گرفتم ..
و یک چیز دیگه هم بگم .. این عکسی که من گرفتم اگر چراغ حمام رو هم روشن کنی به این روشنی که الان گرفته نمیگیره .. الان عکساش جلوم هستش ودارم نگاه میکنم ..
بعض یوقتا میبینی فضا و محیط اطراف باعث میشه که نوری که فلش میزنه کارایی زیادی از خودش نشون نده ...
من نمیدونم مکانی که شما گرفتی چطوره .. ولی قطعا فلشتون از 8300 قویتره ...
اما در کل رنوار هم قوی نیست ..شما عکسهایی که گرفتین یا در فضای بسته بوده یا از فاصله کم بوده .. که هیچ کدوم کاربردی نداره ... اگر از فاصله 4 یا 5 متری در فضای باز تونست خوب عکس بگیره ... میتونیم بگیم فلش خوبی داره .. چون بدرد کارمون میخوره ..
مثلا شما فلش رو میخوای از فاصله 1 متری چکار کنی؟ عکس ماکرو بگیری؟ فکر کنم فلش بدرد جاهایی میخوره که شب باشه و شما بخوای از یک جمع دوستانه یا درختی یا ماشینی عکس بندازی از فاصله حداقل 4 متری ...
فلش رنوار بدلیل زنون بودن و نور سفیدش از فاصله های نزدیک خیلی عالی عمل میکنه ولی همین فاصله عقب تر که میره کاراییشو اونجور که باید نداره و با فلش های led تفاوت زیادی نداره .. (کل فلش های زنون رو نگفتم فلش زنونی که رو رنوار هس رو گفتم با توجه به عکسی که از gsm arena و عکس گربه ای که از شما دیدم )
اگه فلاش زنون قوی خیلی مهم باشه باید دوربین عکاسی گرفت
تمام این مقایسه ها بین دوربین های موبایله
اون دوتا عکس بالا روهم در فضای کاملا بسته گرفتم حتی یه پنجره کوچیک هم در اونجا وجود نداره.
حتما هم لازم نیست همه عکسها در فاصله 5 متری گرفت
2 متر هم کافیه و لازم نیست موقه عکس گرفتن چراغها خاموش کنیم و به محیط تاریکی مطلق بریم بعد عکس بندازیم
رنوار از لحاظ زنون برای گوشی موبایل بعد از C905 قدرت زیادی داره.
علاوه بر این اگه به عکسها نگاه کنید رنوار وضوح خیلی بالایی داره، به اندازه ای که برای گوشی موبایل شگفت آوره.

Michael Ropy
24-05-2009, 20:33

اگر بازم نمیبیند !!!!!

همین کار رو هم کردم، بازم اون رنگ ها برای c905 بیشتر بود یا دیگه حداقل با هم برابر بودند، دیگه 4 درجه که اختلاف نداره! اگه این نحوه ی تشخیص نویز هست، به نظرم تست بیخودیه، شما میای یه عکس تار و ناواضح رو به یه عکس که مثلا نویزش بیشتره و ولی واضح تره ترجیح میدی؟!

همون دونه ها باعث میشه که خط های صاف شکسته یا به صورت مارپیچ مانند به نظر بیاد .. که در وسط اتوبان جدول رنوار اصلا صاف نیست و بیشتر شبیه ماره تا جدول

جدولی که در کنار ماشین هست رو نمیگم ...جدول بالایی منظورم هست .. نمیدونم واقعا نمیبینید؟

برادر من که مارپیچی نمی بینم عکس رنوار واضحه واضحه! جی اس ام آرنا معلمومه که اشتباه کرده، حالا اگه به رنوار امتیاز 7 داده بود شما همچین چیزی می دیدی؟؟؟!!! من نمی خوام از رنوار طرفداری کنم، اگه حقیقت باشه قبول می کنم ولی اینجا دیگه خودم دارم میبینم!!!!!

پی نوشت: ببخشید اگه فکر کردید لحن بدی داشتم! بحث علمیه دیگه!

pulp_152
24-05-2009, 22:02
برای مقایسه هیچوقت از 100٪ بیشتر زوم نمیکنند
و هرچقدر یه دوربین مات یا تار یا محو عکس بگیره بدلیل پخش شدن رنگها نویزرو هم پخش میکنه
پس باید با دقت تر نگاه کرد .

دوست عزیز .. اولا چرا زوم نمیکنند دلیلش رو میشه بگی؟!
دوما برداشت شما از صحبت بنده اشتباه بوده ...

هدف از زوم کردن برای کسانی بود که نویزهارو نمیبیند !! و نیاز هست که زوم بیشتری بشه تا تفاوتشبیشتر معلوم بشه .. وگرنه خودم نویزهارو در زوم 100 درصد میبینم ...

pulp_152
24-05-2009, 22:11
اگه فلاش زنون قوی خیلی مهم باشه باید دوربین عکاسی گرفت
تمام این مقایسه ها بین دوربین های موبایله
اون دوتا عکس بالا روهم در فضای کاملا بسته گرفتم حتی یه پنجره کوچیک هم در اونجا وجود نداره.
حتما هم لازم نیست همه عکسها در فاصله 5 متری گرفت
2 متر هم کافیه و لازم نیست موقه عکس گرفتن چراغها خاموش کنیم و به محیط تاریکی مطلق بریم بعد عکس بندازیم
رنوار از لحاظ زنون برای گوشی موبایل بعد از C905 قدرت زیادی داره.
علاوه بر این اگه به عکسها نگاه کنید رنوار وضوح خیلی بالایی داره، به اندازه ای که برای گوشی موبایل شگفت آوره.

عکسهایی که با فلش گرفتین به نظر من عالی گرفته و فلشش خیلی خوب عمل کرده .. نسبت به گوشی ها

میشه یک عکس در فضای باز و تاریک با فاصله حداقل 4 متری و در شب طوری که مثلا ساعت 9 به بعد شب باشه بزاری؟ مشتاقم ببینم فلشش اونجا چطوری عمل میکنه .. اگر اونجا هم خوب عمل کنه .. واقعا میشه گفت فلش خوبی داره و کاربرد داره ...

این که نسبت به گوشی ها خوب باشه درسته مهمه (تفاوتش با se خیلی زیاده که کاربرد داره ) ولی اینکه بازم کاربرد نداشته باشه بی فایدست ... اگر تو اون عکسی که میزارین خوب عمل کنه به رنوار بابت فلشش تبریک میگم

pulp_152
24-05-2009, 22:15
همین کار رو هم کردم، بازم اون رنگ ها برای c905 بیشتر بود یا دیگه حداقل با هم برابر بودند، دیگه 4 درجه که اختلاف نداره! اگه این نحوه ی تشخیص نویز هست، به نظرم تست بیخودیه، شما میای یه عکس تار و ناواضح رو به یه عکس که مثلا نویزش بیشتره و ولی واضح تره ترجیح میدی؟!

برادر من که مارپیچی نمی بینم عکس رنوار واضحه واضحه! جی اس ام آرنا معلمومه که اشتباه کرده، حالا اگه به رنوار امتیاز 7 داده بود شما همچین چیزی می دیدی؟؟؟!!! من نمی خوام از رنوار طرفداری کنم، اگه حقیقت باشه قبول می کنم ولی اینجا دیگه خودم دارم میبینم!!!!!

پی نوشت: ببخشید اگه فکر کردید لحن بدی داشتم! بحث علمیه دیگه!

ببخشید وقتی میاد چند تا عامل رو حساب میکنه .. مطمئنا وضوح تصویر رنوار رو در بخش دیگه بهش نمره 9 داده مثلا و به se نمره 6

شما توقع داری تو بخش نویز بیاد به رنوار چون واضح تره 7 بده و به se که قبلا نمره کمشو بخاطر تار بودنش گرفته دوباره 4 بده با اینکه نویز کمتری داره؟چه حرفا !

نه من ترجیح نمیدم ! فقط تو این تست نمره رنوار کمتر شد .. ولی در کل یکی از بهترین دوربینها شناخته شد .. چون نمره قابل قبول جاهای دیگرو کسب کرد .. ولی همین se بخاطر تار بودنش و کلی از مسائل دیگه اخر شد با اینکه اینجا نمره بالاتری گرفت..

اگه به رنوار 10 هم میداد من میگفتم نویز داره .. بخاطر اینکه دارم با چشمام میبینم

مشکل نداره عزیز خودم زوم میکنم و عکسهارو اینجا میزارم .. در مورد مارپیچ هم شاید چشمهای من مارپیچ میبینه .. خدارو چه دیدی شایدم شما صاف میبینی...

پی نوشت: خواهش میکنم اصلا چنین فکری نکردم ... :11:

pulp_152
25-05-2009, 00:07
امیدوارم تو این عکس خرابی تصویر مخصوصا در خطها و دونه های سبز و قرمز رو بهتر ببینید ...

وسط ساعت ! برای دیدن دونه های ریز ...

و قاب ساعت برای دیدن خطهای صاف ...

.................................................. ........se .................................................. .................................................. .................................................. .......رنوار

4870x2
25-05-2009, 17:27
ويرايش شد!

meghdaad
25-05-2009, 17:38
چون یه عکس ابعا واقعیش مهمه چه بزرگ باشه چه کوچیک دوست داری زوم کنی زوم کن
دوباره مینویسم عکس تار نویز پخش میکنه باید بیشتر دقت کرد همون زوم جناب عالی دقیقا معلومه که نویز ها در عکس سمت راست پخش شده.
تو 4 متر تقریبا کارایی نداره
ولی قبلا میگفتی فلش رنوار ضعیفه 8300 هم باهش برابره اگه 4 متر خوب بود میگفتی 6 متر
ولی اینو دیدی قبول کردی قویتره ولی باز هم میگی کارایی نداره
ولی اینو قبول داری فلاشش قویتره اینم من اضافه میکنم عکس ها بیشتر تو روز میگیرم و بهترین وضوح تو گوشی ها رنوار داره و مقایسه هم گذاشتم هر کسی که تعصبی نداشته باشه و حدفش بهترین دوربین موبایل باشه میبینه کدوم بهتره و اونو انتخاب میکنه و اینکه تا فاصله 2 به خوبی عمل میکه و نور سفیدی داره مثل LED نور زرد نداره که انگار با چراغ نفتی روشنش کردن.

4870x2
25-05-2009, 17:44
ولی قبلا میگفتی فلش رنوار ضعیفه 8300 هم باهش برابره اگه 4 متر خوب بود میگفتی 6 متر

خوبی عمل میکه و نور سفیدی داره مثل LED نور زرد نداره که انگار با چراغ نفتی روشنش کردن.
كاملا باهات موافقم LED هيچ گاه نمي تونه جاي زنون رو بگيره
حتي اگه بعضي ها دوتا دوتا تو گوشيشون بزارن

pulp_152
25-05-2009, 23:53
چون یه عکس ابعا واقعیش مهمه چه بزرگ باشه چه کوچیک دوست داری زوم کنی زوم کن
دوباره مینویسم عکس تار نویز پخش میکنه باید بیشتر دقت کرد همون زوم جناب عالی دقیقا معلومه که نویز ها در عکس سمت راست پخش شده.
تو 4 متر تقریبا کارایی نداره
ولی اینو دیدی قبول کردی قویتره ولی باز هم میگی کارایی نداره
ولی اینو قبول داری فلاشش قویتره اینم من اضافه میکنم عکس ها بیشتر تو روز میگیرم و بهترین وضوح تو گوشی ها رنوار داره و مقایسه هم گذاشتم هر کسی که تعصبی نداشته باشه و حدفش بهترین دوربین موبایل باشه میبینه کدوم بهتره و اونو انتخاب میکنه و اینکه تا فاصله 2 به خوبی عمل میکه و نور سفیدی داره مثل LED نور زرد نداره که انگار با چراغ نفتی روشنش کردن.

اگه ابعاد واقعی مهم باشه که دیگه این همه زومو کارا چیه !! که میکنید ؟ اگر میخوای نویز هارو پیدا کنی مجبوری زوم کنی .. مگه میشه بدون زوم نویز پیدا کرد ؟!

شما حرف خودتون رو میزنید .. بنده هم جواب شمارو میدم !!! فکر میکنم جواب ندم بهتر باشه .. چون بحث داره به حاشیه کشیده میشه ...

اگه پستهای منو خونده باشی گفتم فلاش 8300 یک فلش معمولی در بین گوشی ها محسوب میشه و فلشش ضعیف نیست ...

من از اول هم قبول داشتم که رنوار فلشش قویتره .. منتها گفتم تفاوت انچنانی نداره که به کارت بیاد ...

شما میشه بگی نهایت تا 2 متر میخوای با فلش چکار کنی؟ که کارایی داشته باشه؟! عکس ماکرو بگیری تو شب ؟ یا اینکه از صورت دوستت عکس بگیری؟!! وقتی میخوان تو شب از چیزی عکس بگیرن مردم حداقل فاصلشون 3 تا 4 متره ...

و بازم اگر خونده باشی .. گفتم اگر فلش 8300 (که شما میگین) ضعیفه رنوار هم فلشش ضعیفه و کاربردی نداره ...و هیچ وقت نگفتم فلش 8300 از رنوار قویتره ...

البته چند تا عکس دیگه مونده اونارو هم بزارم که نزاشتم

چندین بار گفتید شما فلان حرف رو زدید میشه همون چندین بار و این بار رو برام با هم بیارید ... ؟

اگر شما راضی میشی که ما بگیم اره بهترین دوربین مال رنواره ماهم میگیم بهترین دوربین مال رنواره ... اگر تعصب نداری مثل من بگو که دوربین رنوار در این قسمت خوب عمل میکنه در این قسمت بد عمل میکنه ...

اینجوری که شما میگی هر کی ندونه فکر میکنه رنوار دوربین کنون 2 میلیونیه:31: که هیچ ایرادی نداره و در همه چی بیسته بیسته !!!

خوب!!! به نظرت عکس inoov هم تاره ؟ یا عکس پیکسون ؟ چرا اونا نویز ندارن یا اگه دارن کمتر دارن ؟؟!! مگه به se نمره 10 داده که میگی اینم نویز داره ؟!!:18: دونه های سبز و قرمز تو عکسش داره واسه همونم نمره کم بهش داده! ولی شکستگی خطها چی؟ که در قاب ساعت کاملا مشهوده ؟

اگر به نظرت عکس رنوار نویز نداره بهتره همین نظر رو برای خودت نگه داری .. چون چیزی که عیان است چه حاجت به بیان است اگه بخوای ببینی میبینی نخوای هم من نمیتونم کاری کنم که ببینی

led یک چیزه طبیعیه که از فلش زنون ضعیف تر باشه ...

دیگه در این مورد صحبتی ندارم ... تا جایی که بحث علمی بود امدم .. بقیش میشه کل کل !

هر کسی بخواد دوربین یک گوشی رو ببینه چگونه عمل میکنه .. مشکلاتشون اینجا موجوده .. نظر خودشون شرط هست ...

pulp_152
26-05-2009, 00:00

كاملا باهات موافقم LED هيچ گاه نمي تونه جاي زنون رو بگيره
حتي اگه بعضي ها دوتا دوتا تو گوشيشون بزارن

تا حالا کجا بودی؟

مگه کسی گفته که led میتونه جای زنون رو بگیره !!! ؟ منتها زنون داریم تا زنون , led داریم تا led ... هر گردی که گردو نمیشه .. داستان همون mp4 که یک ساعت بحث میکردیم :27:

متاسفانه من اگه بودم 1 کی دیگه روش میزاشتم چون یک دونه بیشتر نداره ..

meghdaad
26-05-2009, 09:43
اگه ابعاد واقعی مهم باشه که دیگه این همه زومو کارا چیه !! که میکنید ؟ اگر میخوای نویز هارو پیدا کنی مجبوری زوم کنی .. مگه میشه بدون زوم نویز پیدا کرد ؟!
شما حرف خودتون رو میزنید .. بنده هم جواب شمارو میدم !!! فکر میکنم جواب ندم بهتر باشه .. چون بحث داره به حاشیه کشیده میشه ...
اگه پستهای منو خونده باشی گفتم فلاش 8300 یک فلش معمولی در بین گوشی ها محسوب میشه و فلشش ضعیف نیست ...
من از اول هم قبول داشتم که رنوار فلشش قویتره .. منتها گفتم تفاوت انچنانی نداره که به کارت بیاد ...
شما میشه بگی نهایت تا 2 متر میخوای با فلش چکار کنی؟ که کارایی داشته باشه؟! عکس ماکرو بگیری تو شب ؟ یا اینکه از صورت دوستت عکس بگیری؟!! وقتی میخوان تو شب از چیزی عکس بگیرن مردم حداقل فاصلشون 3 تا 4 متره ...
و بازم اگر خونده باشی .. گفتم اگر فلش 8300 (که شما میگین) ضعیفه رنوار هم فلشش ضعیفه و کاربردی نداره ...و هیچ وقت نگفتم فلش 8300 از رنوار قویتره ...
البته چند تا عکس دیگه مونده اونارو هم بزارم که نزاشتم
چندین بار گفتید شما فلان حرف رو زدید میشه همون چندین بار و این بار رو برام با هم بیارید ... ؟
اگر شما راضی میشی که ما بگیم اره بهترین دوربین مال رنواره ماهم میگیم بهترین دوربین مال رنواره ... اگر تعصب نداری مثل من بگو که دوربین رنوار در این قسمت خوب عمل میکنه در این قسمت بد عمل میکنه ...
اینجوری که شما میگی هر کی ندونه فکر میکنه رنوار دوربین کنون 2 میلیونیه:31: که هیچ ایرادی نداره و در همه چی بیسته بیسته !!!
خوب!!! به نظرت عکس inoov هم تاره ؟ یا عکس پیکسون ؟ چرا اونا نویز ندارن یا اگه دارن کمتر دارن ؟؟!! مگه به se نمره 10 داده که میگی اینم نویز داره ؟!!:18: دونه های سبز و قرمز تو عکسش داره واسه همونم نمره کم بهش داده! ولی شکستگی خطها چی؟ که در قاب ساعت کاملا مشهوده ؟
اگر به نظرت عکس رنوار نویز نداره بهتره همین نظر رو برای خودت نگه داری .. چون چیزی که عیان است چه حاجت به بیان است اگه بخوای ببینی میبینی نخوای هم من نمیتونم کاری کنم که ببینی
led یک چیزه طبیعیه که از فلش زنون ضعیف تر باشه ...
دیگه در این مورد صحبتی ندارم ... تا جایی که بحث علمی بود امدم .. بقیش میشه کل کل !
هر کسی بخواد دوربین یک گوشی رو ببینه چگونه عمل میکنه .. مشکلاتشون اینجا موجوده .. نظر خودشون شرط هست ...
خداییش داری بدون آگاهی و بدون اینکه اطلاعاتی در مورد مقایسه و چیزای دیگه داشته باشی حزف میزنی
از هر چیزی اطلاعات ناقصی داری و با فکر خودت کاملش میکنی.
برای مقایسه پس چرا خود سایت زوم نکرده
برای مقایسه هم GSMARENA در ابعاد اصلی برش زده نتها کسی که زوم کرده خودت بودی
من هم نگفتم مثل کنون 2 میلیونیه همین جملالت نشون میده هر جوری دلت میخواد برداشت میکنی من گفتم بهترین دوربین موبایلو داره.
خودت که حتی راضی نبودی من عکس ها برای پیکسون و 8300 در ابعاد اصلی مقایسه کنم.
هر کس هم که میاد زیر جملات تو تشکر میزنه فکر نکن حرفات درسته اونها هم یا مثل خودت اطلاعات ندارند یا طرفدار سامسونگ هستند.

Michael Ropy
26-05-2009, 09:54
هر کس هم که میاد زیر جملات تو تشکر میزنه فکر نکن حرفات درسته اونها هم یا مثل خودت اطلاعات ندارند یا طرفدار سامسونگ هستند.

مقداد مارو فکتور بگیر!!! امیررضا هم به من گفته بود، ولی دیگه چه کنم عادت کردم تشکر کنم!!!

hasanmotori
26-05-2009, 10:13
آقا مقداد منظورت منم دیگه :دی
اشکال نداره
یه نکته ای تو همه گوشیای سامسونگ هست که وضوحو خیلی بالا میبره
pulp جان شما امتحان کن وقتی میخای عکس بگیری اول زوم کن اینجوری وضوحش خیلی بیشتر میشه تو i8510 که اینجوریه امتحان کن ببین تو s8300 هم میشه.
من گوشیمو دادم تعمیر اگه بودش عکس با و بدون زوم میزاشتم که متوجه بشید

Michael Ropy
26-05-2009, 11:11

اااا چی شده؟! تازه گوشیو خریدی خرابش کردی؟! خوب یکم مهربون باش!! :biggrin:

pulp_152
26-05-2009, 12:54
باورکن ادعایی ندارم .. و اطلاعاتم هم قبول دارم ناقصه .. منتها هر چیزی که اینجا گفتم من در اوردی نبوده !!! یا از اطالاعات دوستم هست که تو این کار حرفه ای هستش یا از اطلاعات سایتهای مختلف هستش !!! خیلی خوبه که شما اطلاعاتتون کامله ... اما بعضی وقتا خیلی رو حرفات اصرار داری با اینکه درست هم نیست ..

خدایا تو برس به داد ما !!! بهتون گفتم بنده نویزهارو در ابعاد واقعی(منظور از ابعاد واقعی چی هست 1024*768 یا 3244*2448 اگه توضیح بدین ممنون میشم چون ایهام داره) و زوم 100 درصد هم میبینم و نیاز به زوم بیشتری نیس !!! منتها بعضی از دوستان نمیدیدند ! گفتم زوم کنند تا ببینند ....حالا باز بگید کسی زوم نمیکنه که !

چرا حرف تو دهنم میزارین؟!! کی راضی نبودم چند بار دیگه هم همین حرفو زدین بهتئن گفتم که خوشحالم میشم این کارو بکنید ... باز 1 هفته بعد بیاین همین حرفو تکرار کنید که راضی نبودی 8300 با پیکسون مقایسه بشه ! !

نمیدونم به جای اینکه بیاین عکسهارو مقایسه کنید میخوای بهم بفهمونی که اطلاعاتم کمه و نظر ندم !؟ متاسفانه نمیتونم ! تا دلیل قانع کننده ای برام تو همون پستهایی که دادم و بی جواب موند و همین نویز ها نیارید به نظرم حرفام منطقیه و همه جا هم تایید میشه ..از دوستانی هم که تشکر کردند ممنونم .. سوای هر فکر و ایدئولوژِی که دارند !

حالا چند تا عکس براتون با فلش میزارم که نزاشتم ! که دیگه زود قضاوت نکنید ...

در ضمن بنده هم نگفتم که شما گفتی دوربین 2 میلیونیه !! گفتم جوری که شما برخورد میکنی و این دوربینو بدون هیچ ایرادی معرفی میکنی هر کی ندونه فکر میکنه داری در مورد دوربین 2 میلیونی کنون صحبت میکنی ...اگه این گوشی ها دوربیناشون بدون ایراد بود که دیگه دمشون گرم !!! بزرگترین ایراد رنوار میزان نویزش هست که خیلی زیاده . تو همون عکس اولی که از 8300 و رنوار هم گذاشتین .. بهتون گفتم که خطهای رنوار شکسته میشه و تفکیک ساختمان از شیشه معلوم نیست بدون اینکه در مورد نویزش از gsm arena بیارم ...

حالا باز بگو چه ربطی داشت .. تو طرفدار سامسونگی ... اگه طرفدار تعصبی سامسونگ بودم و میخواستم مثل تو نظر بدم که پیکسون تو همه این عکسهایی که گذاشتی از رنوار هم شفافتره هم بهتره ... بله ...

pulp_152
26-05-2009, 13:00
تاریکی مطلق ...تنظیمات اتوماتیک

pulp_152
26-05-2009, 13:08
تاریکی مطلق ... تنظیمات اتوماتیک

تاریکی مطلق تنظیمات اتوماتیک ..

4870x2
26-05-2009, 13:28
هر کس هم که میاد زیر جملات تو تشکر میزنه فکر نکن حرفات درسته اونها هم یا مثل خودت اطلاعات ندارند یا طرفدار سامسونگ هستند
كي رو مي گي؟؟؟؟؟/

مقداد مارو فکتور بگیر!!! امیررضا هم به من گفته بود، ولی دیگه چه کنم عادت کردم تشکر کنم!!!
بهت گفتم آخر كار دست خودت مي دي گوش نكردي ديگه!
ولي دوستان بهتره اين كل كل رو كنار بزارين[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
يه شيشه 2 سانتي متري(لنز)كه انقدر بالا پايين نداره[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
و اگه اينجور ادامه بدين آخرين تاپيك رو مي بندن![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

4870x2
26-05-2009, 13:31
الا باز بگو چه ربطی داشت .. تو طرفدار سامسونگی ... اگه طرفدار تعصبی سامسونگ بودم و میخواستم مثل تو نظر بدم که پیکسون تو همه این عکسهایی که گذاشتی از رنوار هم شفافتره هم بهتره ... بله ...
اينو از كجا شنيدي!![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

pulp_152
26-05-2009, 13:35
آقا مقداد منظورت منم دیگه :دی
اشکال نداره
یه نکته ای تو همه گوشیای سامسونگ هست که وضوحو خیلی بالا میبره
pulp جان شما امتحان کن وقتی میخای عکس بگیری اول زوم کن اینجوری وضوحش خیلی بیشتر میشه تو i8510 که اینجوریه امتحان کن ببین تو s8300 هم میشه.

منظورت تو شب با فلش حسن جان؟ چشم .. ولی من بدون این که کاری کنم عکسهارو گذاشتم ... و اون عکس قبلی هم با اینکه خوب نشده بود راست و صادقی گذاشتم ...اصلی ترین دلیل خوب نشدنش هم 1-سقف حمام سیمان سفید بود ... چون فلش به سمت سقف میرفت نورش .. بازگشت نور نداشت و نور فلش رو میگرفت ...2-فضای حمام با 10 تا لامپ 100 هم به اون روشنی که اقا مقداد گرفتن نمیشه ... دلیلش هم اینه که نوع و رنگ سرامیک ها و اندازه حمام فرق میکنه ...3-عکسهای یکه اقا مقداد گرفتن همشون فلش رو در جریان اب تنظیم کردن .. که همین خودش باعث هر چه بیشتر شدن نور میشه ... البته بازم میگم فلش رنوار قویتر از 8300 هستش ولی نه انقدر که کاربرد بیشتری داشته باشه ...یک مسئله دیگه هم هست ... 8300 فلش نسبتا قوی میزنه !!! منتها وقتی که عکس رو میگیری نورو تنظیم میکنه هر چقدر هم که نور زیاد باشه !!! مثلا شما همین عکس رو از یک فضای بازتر یا دورتر بگیری ... نور محیط رو خوب جذب میکنه و عکس روشنی به شما میده و با عکسی که از جلو گرفتی تفاوت چندانی نداره ... منتها یکم کیفیت پایینتر میاد (نه زیاد).. و در روشن کردن اطراف موفقه .. شاید اصلی ترین دلیلش مقدار عدد iso و بعد فکر میکنم فوکوس خوب و تنظیم نورشه

pulp_152
26-05-2009, 14:06
تا در این تاپیک رو تخته نکردن .. بنده دیگه از کل کل اجتناب میکنم .. امیدوارم اگر نارحت شدین به بزرگواری خودتون ببخشید ...اقا امیر رضا شما هم یکم شوخ طبع هستین و به نظر پسر خوبی میای ...امیدوارم شما هم نارحت نشده باشین .. هدف افزودن اطلاعات هستش ...در تاپیک های دیگر مشتاق دیدار هستیم .. یا حق

4870x2
26-05-2009, 14:22
.اقا امیر رضا شما هم یکم شوخ طبع هستین و به نظر پسر خوبی میای
منم ديگه ادامه نمي دم ولي اميدوارم همه متوجه شده باشن كه 8300 فلشش به پاي رتوار نمي رسه![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

hasanmotori
26-05-2009, 14:53
منظورت تو شب با فلش حسن جان؟

من کلاً گفتم. الان شما یه عکس از یه چیزی بگیر بعد روش زوم کن. بعد واسه عکس بعدی اول زوم کن و عکس بگیر اونوقت میبینی که وضوح عکس دوم بیشتر میشه

meghdaad
26-05-2009, 22:30
حسن جان اون قسمت طرفدار سامسنگ شامل حال شما میشد. طرفدار بودن هم مسئله ای نداره.
از لحاظ اطلاعات قبولت دارم، و بحث بیمورد هم نمیکنی حداقل من که ازت ندیدم.
هر جا هم ازت بحثی ازت دیدم به جا بوده.
موضوع اینه که هر جمله ایکه نوشته میشه وقتی خودم زیر پستی تشکر میزاریم یعنی اون جملات تایید میکنم.
تعصب جای خودش، و بهتره اگه واقعا جمله ای نوشته میشه و مطمئن هستیم درسته مهر تایید روش بزنیم.
اینجا نه پست های دیگه وقتی یه جا یکی راهنمایی برای خرید گوشی میخواد وقتی یکی یه مدل گوشی معرفی میکنه زیرش تو تشکر میکنی، نگن تشکراین زیاد مهم نیست.

inno3d
27-05-2009, 10:34
این تاپیکو تا اخر خوندم واقعا بحث جالبی بود :10::8: